Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 673 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 45  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Ned Mar 18, 2012 1:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Slavica: Za koliko će se vremena oporaviti mišići zavisi od njihovog prethodnog stanja (i koliko su dugo bili u takvom stanju) i od toga koliko se trudiš. Sve je individualno. A kod mene sve je nekako... uh, imam ti ja velike grupe mišića koje se izgubile još u ranom detinjstvu (što reče Vlada: rupe - a to su atrofirani/nepostojeći mišići).

Sladjana: Da ti dam ludačku ideju - umesto da piješ tonu lekova, probaj da "ludački" voziš bajk; ne samo na relaciji kuća-posao-kuća već kao da treniraš, jedno najmanje 30tak km dnevno (a možda i više pošto si u ravnici). Zvuči šašavo, ali meni je to pomagalo godinama - nikakva fizikalna, nikakve tabletice samo bajk: fora je u tome da mišići rade sa minimalnim opterećenjem zglobova.
Ako baš ne možeš bez diklofena i sličnih proizvoda, prebaci se na injekcije - trebalo bi da "šteta" bude manja (nije ista situacija, ali tako me dr savetovala u trudnoći - i tu se treba čuvati "razređene" krvi).

Vlada: Jesi li ti to istrošio sve na teritoriji grada Beograda, pa bi da kreneš po unutrašnjosti? :wink: Što se tiče "banjičkih" kuca: jadne one, pored onoliko bačenih kostiju, ostaju gladne. To verovatno znaš, koskice se spaljuju. Ostalo neću da komentarišem: Ko o čemu, baba o uštipcima, a Vlada o sexu.

I ja sam uglavnom napolje: šetnja i bajk (hehe konačno uspeh da nađem gume).

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Ned Mar 18, 2012 12:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 11:23 am
Postovi: 142
Citiraj:
Vlada: Jesi li ti to istrošio sve na teritoriji grada Beograda, pa bi da kreneš po unutrašnjosti? Što se tiče "banjičkih" kuca: jadne one, pored onoliko bačenih kostiju, ostaju gladne. To verovatno znaš, koskice se spaljuju. Ostalo neću da komentarišem: Ko o čemu, baba o uštipcima, a Vlada o sexu.


E,pa sad... Nije da neću, al, nije i da mogu kao nekad... jbga, vreme čini svoje.
Inače, čuo sam da tvoje i moje nisu spaljene nego bačene kroz prozor. So, nisam ja to džabe napisao (otkud mi sad ovo, ako gledaš turske serije onda znaš šta znači džabe).
Uzgred, gde ti je ta unutrašnjost? Srbija je toliko mala da mi taj pojam ne znači baš ništa.
Inače, imam jedan bicikl koji niko ne koristi godinama, a spada u one moderne (brzine, kočnice i to) pa bih mogao to tebi da dam kad već voliš. Jedino ne znam kako.
Citiraj:
bar nesto lepo...

Tu se ne sekiraj (oper turski) ništa. Lepo sam ti, ne znam na kojoj strani, obesio slike pa što kažu englezi prvo ide prva, pa posle druga itd...
Poz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Ned Mar 18, 2012 9:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
svlada je napisao:
Inače, čuo sam da tvoje i moje nisu spaljene nego bačene kroz prozor. So, nisam ja to džabe napisao (otkud mi sad ovo, ako gledaš turske serije onda znaš šta znači džabe).
Uzgred, gde ti je ta unutrašnjost? Srbija je toliko mala da mi taj pojam ne znači baš ništa.
Inače, imam jedan bicikl koji niko ne koristi godinama, a spada u one moderne (brzine, kočnice i to) pa bih mogao to tebi da dam kad već voliš. Jedino ne znam kako.


I ja to rekla, da se kuce goste mojom koskom, ali mi rekli da ne lupam.
Nekih 170 km nizvodno od BG, ako se ide regularnim putevima: vazdušno možda nema ni 100km.
Imam i ja i to 2 kom tih sa brzinama, ali džaba ne može da se vozi: ugao, ugao, ugao.... jedino ako taj tvoj bajk ima niske pedale i normalne upravljače (što je jako mala verovatnoća).
Hvala na dobroj nameri.

Danas me prestiže poznanik: čoveku je 200km isto što i meni 2km :cry: ; dok je rekao zdravo, prešao je 1km. Doduše, većina ljudi u Srbiji vozi jeftinije automobile u odnosu na vrednost njegovog bajka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pon Mar 26, 2012 11:09 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:14 pm
Postovi: 69
e evo nazvao me doktor danas,i vec u cetvrtak trebam da budem operisana,u sredu da se javim tamo,pa sad sve vase savete nadam se da cu drzati u glavi ,i da cu biti jaka!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pon Mar 26, 2012 7:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 11:23 am
Postovi: 142
Srećno i ne sekiraj se ništa. sve će biti u redu. Od stvari koje nosiš, proberi ono što je meni Remi svojevremeno savetovala.
Poz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Uto Mar 27, 2012 5:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
sladjana2702 je napisao:
e evo nazvao me doktor danas,i vec u cetvrtak trebam da budem operisana,u sredu da se javim tamo,pa sad sve vase savete nadam se da cu drzati u glavi ,i da cu biti jaka!


Srećno i bez frke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sub Mar 31, 2012 3:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:14 pm
Postovi: 69
e pa bila sam u bolnici zadrzana jedan dan,:( iamm upalu mokracnih puteva pa prvo to trebam da izlecim,strasno,kako meni ne ide nista po planu,posle svega ,oko desetak dana trebam da se javim mom ortopedu pa cu znati vise...bas bezveze...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sub Mar 31, 2012 7:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
sladjana2702 je napisao:
e pa bila sam u bolnici zadrzana jedan dan,:( iamm upalu mokracnih puteva pa prvo to trebam da izlecim,strasno,kako meni ne ide nista po planu,posle svega ,oko desetak dana trebam da se javim mom ortopedu pa cu znati vise...bas bezveze...


Bolje je tako. Veštaci se ne slažu ni sa kakvim bakterijama; pogotovo ne oni sveže ugrađeni. I, posle: nema odlaganja lečenja infekcije, obavezno antibiotik u kući (obavezno pre i posle svake intervencije, uključujući i vađenje zuba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Ned Apr 01, 2012 7:22 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 11:23 am
Postovi: 142
Pa, bila si nestašna. :wink: Smiri se malo i sve će biti u redu.
Poz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Ned Apr 01, 2012 10:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:14 pm
Postovi: 69
vlado smirila sam se,al mi krivo jer sam bila bas smirena.cak mi sestra jedna rekla ''vidi babe njoj nista 78 godina,a tebi da nadju nesto''.al me sad isto ceka,nervoza,suze,i sve to.i nisam bila nestasna :p samo sam se dobro nahladila valjda.ko zna zasto je to sad dobro,al za jedno jeste sigurno,vec u petak sam dobila zenski problem,sad remi mozes zamisliti kako bi mi bilo u sok sobi,pa jos sa tim...pisacu cim saznam sta ce mi doktor reci za deset dana...sta ima kod vas?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sre Apr 04, 2012 9:29 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 11:23 am
Postovi: 142
Ništa specijalno, čista fantazija!!!!
Ne može biti bolje, a i kad bi bilo ne bi valjalo 8)
Nego, proći će i ta tvoja trenutna muka, samo se ne sekiraj.
Poz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sub Apr 14, 2012 1:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:14 pm
Postovi: 69
u sredu ulazim u bonicu,u cetvrtak treba da budem operisana,bila sam kod dr rekao mi je da pitam anesteziologa za opstu,ja sam se njemu bila zalila da me strah zvukova,i zbog kicme ,daj boze da uspem da dobijem opstu ...pozelite mi srecu molim vas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Ned Apr 15, 2012 8:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 11:23 am
Postovi: 142
Citiraj:
pozelite mi srecu molim vas


Naravno da ti želim sreću. Ne sekiraj se i opusti se, sve će biti u redu.

Javićeš nam se ti za 15-tak dana

Poz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pon Apr 16, 2012 10:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
sladjana2702 je napisao:
u sredu ulazim u bonicu,u cetvrtak treba da budem operisana,bila sam kod dr rekao mi je da pitam anesteziologa za opstu,ja sam se njemu bila zalila da me strah zvukova,i zbog kicme ,daj boze da uspem da dobijem opstu ...pozelite mi srecu molim vas


Moli, kumi... sta drugo da ti kazem.

Srecno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Ned Apr 22, 2012 1:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Da razbijem monotoniju.

Da li je neko upoznat sa tim da li sada sa veštacima više privlačimo munje? Malo smešno pitanje ali ako se nekada nađete napolje na nepogodi a grmi-seva a još uz to par kg provodljivog metala ispod (doduše gume štite) ali šta je sa onih par kg metala u telu okruženim sa električnim signalima neuronske mreže (doduše napon je nizak) plus vlažna sredina?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 673 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 45  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: