Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Neuritis Ulnaris
PostPoslato: Ned Mar 20, 2005 6:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 20, 2005 4:39 pm
Postovi: 33
Obzirom da ne postoji topik " fizijatrija ", postavicu pitanje ovde. Naime, ustanovljen mi je neuritis ulnaris i promene na vratnom delu kicme. Uradjen je EMG i on je dobar. Motoricke sposobnosti su mi takodje super, jedino mi nedostaje senzorna sposobnost. Ne osecam ceo mali i domali prst do pola. Nisam imala niti povredu lakta, niti ista slicno. Desilo se odjednom, jedino sto je prethodilo trnjenje cele ruke, sto sam ja povezivala sa nervozom. Zanima me koliko je potrebno vremena da se "osecaj" vrati, obzirom da idem na elektrostimulacije redovno i dobijam OHB injekcije? Cini mi se da nema nikakvog pomaka, izuzev sto je lakat poceo sada da me boli. Uocila sam da mi je tonus misica potpuno splasao na toj ruci i da je vidno tanja od druge. Da li je to opasno? I da li je neizbezno operisati lakat kako bi se oslobodio nerv ili ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 21, 2005 12:21 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 2:50 pm
Postovi: 72
Lokacija: lucern/ svajcarska/beograd
da li si vrlo mrsava ili malo punija osoba?

_________________
vrhunska, najnovija znanja i oprema, primenjena u medicini. pitajte sve sto vas zanima iz oblasti fizikalne terapije, inkontinecije, osteopatije, odnosno sve ono sto vam vas lekar nije znao ili nije hteo da odgovori.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: neuritis ulnaris
PostPoslato: Uto Mar 22, 2005 12:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 20, 2005 4:39 pm
Postovi: 33
Bila mrsavija pre trudnoce, posle nje se ugojila :D Ali, cini mi se da se zapravo sada gojim od injekcija OHB 12 i b vitamina koji su mi prepisani. Elektrostimulacije ne osecam i dalje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 22, 2005 12:53 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 2:50 pm
Postovi: 72
Lokacija: lucern/ svajcarska/beograd
meni to lici na TOS ( thoracic outlet syndrom) odnosno da misic trapezijus sa svojim srednjim delom pritiska nervni splet koji prolazi izmedju kljucne kosti i prvog rebra. postoji tehnika "taping" gde se vrstom flastera, mislim da bi moglo i leukotejpom da se taj deo misica rastereti, odnosno povuce prema nazad da bi se taj tunel kuda prolazi nerv rasteretio.

_________________
vrhunska, najnovija znanja i oprema, primenjena u medicini. pitajte sve sto vas zanima iz oblasti fizikalne terapije, inkontinecije, osteopatije, odnosno sve ono sto vam vas lekar nije znao ili nije hteo da odgovori.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 22, 2005 1:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 20, 2005 4:39 pm
Postovi: 33
Znaci, ako sam dobro razumela, trebalo bi da odem do neurohiruga, odnosno kardiovaskularnog da pogleda? Bila sam vec kod fizijatra, ortopeda i neurologa i " krstili" su to n.ulnarisom. Jedino me brine sto terapije ne osecam i ne vidim napredak, a gubim tonus misica iako aktivno koristim ruku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 22, 2005 9:40 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 2:50 pm
Postovi: 72
Lokacija: lucern/ svajcarska/beograd
da, i jedan i drugi lekar bi trebalo da mogu da razjasne mogucnost TOS kao dijagnoze.

_________________
vrhunska, najnovija znanja i oprema, primenjena u medicini. pitajte sve sto vas zanima iz oblasti fizikalne terapije, inkontinecije, osteopatije, odnosno sve ono sto vam vas lekar nije znao ili nije hteo da odgovori.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: