Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Mediolateralna Protruzija L5-S1 diska
PostPoslato: Ned Okt 28, 2018 11:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 28, 2018 10:03 pm
Postovi: 11
Pozdrav,nov sam na forumu,imam 20 godina i treba mi pomoc oko lecenja protruzije diska... Sve je pocelo jednog jutra kada sam ustao i osetio blag bol u donjem delu ledja,nije izgledalo kao nista opasno pa sam nastavio sa treniranjem (sportista sam od svoje devete godine,u pitanju je kucni body weight trening,nista teretana samo vezbe sa sopstvenom kilazom-sklekovi,zgibovi itd...) Tako su dani prolazili ali bol nije prestajao pa sam resio posetiti doktora,posle svih pregleda,x-reja i na kraju magnetnog nalaza konstatovana je protruzija L5-S1 diska pa me interesuje da li je to opasno,kako se leci posto sam pokusao sve i nista ne uspeva (vec 2 godine!)a pokusao sam sledece: kupljene anti-gravitacione cizme da visim naopacke i rastezem kicmu,odlazak na 20 terapija ultra zvukom,laserom,magnetima i strujom i na kraju kao poslednje resenje specijalista je preporucio najnoviju metodu PRP plazma inekcije... Na zalost ni to nije pomoglo,sve ukupno me je izaslo 500 evra a poboljsanja nikakvog nema! Pokusao sam redovno plivanje svaki dan,celo leto,nije ni to pomoglo... Doktori me ne shvataju ozbiljno jer mogu da odradim sve testove koje traze,lazarevicev znak (noga do 90 stepeni),mogu da dohvatim stopala bez problema,trcim skacem sve... E sada u cemu je onda problem? Problem nastaje u hodanju i stajanju,mogu da sedim ceo dan ali kada dodje stajanje posle 20-30 minuta kicma se upali i moram negde da sednem (kao neki matorac -.- ) ako je u pitanju trcanje mogu da trcim 15km ali kada dodje lagana setnja ne mogu da predjem ni 1km! Ovi simptomi su veoma cudni pa me niko ne shvata ozbiljno,ali ovaj problem traje vec 2 godine i ne znam kako da ga resim pa molim za pomoc i savet... Jos nesto sto sam primetio je to da je bol najjaci kada se uhvatim za sipku da visim (rasteretim kicmu,sto svi preporucuju) i pri tome opustim da me noge vuku,bol je nepodnosljiv kao da se kicmeni stub cepa na dva dela (kako ga noge vuku),na internetu sam nasao da se to naziva ''dekompresija'' i da svima godi,ali meni je tada bol nepodnosljiv,isto se desi ako na stolicu stavim jastuk i legnem preko nje na stomak tako da kicma izgleda ka slovo П (cirilicno). Stvarno ne razumem zasto tada dolazi do bola i voleo bih kada bi neko to mogao razjasniti,zasto dekompresija godi svima osim meni!? Bol je prisutan samo ako se potpuno opustim (da me noge vuku) ali ako stegnem misice kicme nikakvog bola nema (kao da misici fiksiraju kicmu) Od vezbi mogu sve da uradim ali ne vidim nikakvog napretka,pokusavao sam sve moguce vezbe za kicmu... Da li ce ovo uopste ikada proci? (jer traje vec 2 godine) a za operaciju nije,jer me niko ne shvata ozbiljno ali nemoguce je ovako ziveti kada ne moze da se stoji ni 30 minuta... Posle 30 minuta stajanja kicma se upali (vidi se na prilozenoj slici) [img][https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-0/p480x480/45000620_2013701155319125_8279564827668512768_n.png?_nc_cat=110&_nc_ht=scontent-sof1-1.xx&oh=d5128bb0bf34f2ac2e0dee1f97286826&oe=5C80E01B/img] a jos gore je kada se savijem (osecaj je kao da se kicma umorila,i da je zardjana kako to englezi kazu ''stiff back'' ova pojava ''stiff'' se takodje najvise prepoznaje ujutru kada se probudim i savijem odmah iz kreveta treba 5-10 minuta dok se kicma ''razmrda'' pa se tek onda bol olaksa... [img][https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-0/p480x480/44932469_787439384920800_5176579792442490880_n.png?_nc_cat=109&_nc_ht=scontent-sof1-1.xx&oh=a5aa0102cd65bda8fea9a9eb93e9b8af&oe=5C8091B4/img] Takodje su prisutne ''krepitacije'' koje nikada ranije nisam imao,kicma krcka ceo dan i osecam kao da se nesto namesta i znam da nesto unutra nije u redu ali kada sam to spomenuo specijalisti,njegov odgovor je bio,nije to nista i ja krckam ledja stalno... Da li bi uopste trebao ovo da radim? Kicma pucka i na obicno kasljanje ili kijanje,sto je pomalo zabrinjavajuce za mene... Da ne duzim vise posto sam se vec dosta raspisao (ja se izvinjavam na pravelikom postu,i ako nesto nisam dobro odradio,nov sam na forumu) Ako bude bila potrebna slika magnetne rezonance (kako protruzija izgleda) i kompletan nalaz specijaliste ja cu prepisati... Mislim da nije nista ozbiljno posto mogu da funkcionisem i ne ide mi bol kroz noge,ali stvarno mi nije jasno zasto vec 2 godine ne prolazi,a mlad je organizam trebao bi da se izbori ali ne ide :( Hvala svima u napred na pomoci!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mediolateralna Protruzija L5-S1 diska
PostPoslato: Uto Okt 30, 2018 12:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Треба свакодневно да истежеш кичму бар пола сата: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/kicma

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mediolateralna Protruzija L5-S1 diska
PostPoslato: Uto Okt 30, 2018 3:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 28, 2018 10:03 pm
Postovi: 11
Hvala na savetu i pomoci,nastavicu sa svakodnevni istezanjem,kao i do sada ali pokusavam tako vec 2 godine i nikakvih promena nema :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mediolateralna Protruzija L5-S1 diska
PostPoslato: Sre Okt 31, 2018 11:28 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Зашто би наставио са досадашњим истезањем ако нема никаквог ефекта?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mediolateralna Protruzija L5-S1 diska
PostPoslato: Sre Okt 31, 2018 3:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 28, 2018 10:03 pm
Postovi: 11
Pa ne vidim sta bih drugo mogao da uradim a da mi bude bolje? Zar nije savet bio da se svakodnevno istezem pola sata? Ako postoji neki bolji savet spreman sam da ga poslusam :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mediolateralna Protruzija L5-S1 diska
PostPoslato: Čet Nov 01, 2018 1:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па ако нешто радиш две године то значи да радиш погрешно. То покушавам да ти објасним. Зашто би наставио са нечим од чега немаш ефекта. Можда је идеја погрешна а можда начин спровођења идеје. То изгледа данас нико не схвата. Масовно се пију лекови који годинама немају никаквог ефекта али "држи се под контролом". Па који кур*ц се држи под контролом, да извинеш?

Ајде сад опиши како се истежеш.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mediolateralna Protruzija L5-S1 diska
PostPoslato: Čet Nov 01, 2018 4:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 28, 2018 10:03 pm
Postovi: 11
Istezem se raznim vezbicama sa interneta,tipa https://www.youtube.com/watch?v=p6CMso14NWk a pokusavao sam i dekompresiju sa anti-gravitacionim cizmama... Sada planiram da odem na terapiju trakciom (sto za istezanje) ali je prilicno skupa a ne znam da li bi se isplatila,posto sam vec pokusao sa anti-gravitacionim cizmama bez uspeha...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mediolateralna Protruzija L5-S1 diska
PostPoslato: Pet Nov 02, 2018 11:53 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нема истезања вежбицама. Понека вежба може да помогне али мора да се ради лежећи и да се правилно изводи али тешко иде.

Истезање наглавачке није лоше, али није то то. Истезање на столу кажу да је много добро али не знам.

Међутим, ја сам "пронашао" одличан начин пре више од десет година. Ево па прочитај: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/kicma

Време истезања кичме мора да буде дугачко јер је суштина да се развуче, јелте. Због тога најбоље је истезање радити пред спавање у трајању од најмање пола сата (15мин горњи и 15мин доњи део кичме). Онда се приликом спавања дискуси лакше пуне течношћи јер су претходно растерећени.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mediolateralna Protruzija L5-S1 diska
PostPoslato: Pet Nov 02, 2018 4:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 28, 2018 10:03 pm
Postovi: 11
Hvala na odgovoru,probacu sa istekijem,malo je skupo ali ako vredi sto da ne...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mediolateralna Protruzija L5-S1 diska
PostPoslato: Ned Nov 04, 2018 12:02 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па 60 евра за неуништиви Истеки није много. А пошто је једно истезање на столу?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mediolateralna Protruzija L5-S1 diska
PostPoslato: Ned Nov 04, 2018 2:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 28, 2018 10:03 pm
Postovi: 11
2000 dinara,ali ne moze se porediti to sa istekijem zato sto je prilikom dekompresije na stolu kicma postavljena u pravilan polozaj sa podignutim nogama i savijenim u kolenima (pod 90 stepeni) a sa istekijem moze samo da se legne na njega i napravi ekstenzija donjeg dela kicme koja vrlo malo deluje na rasterecenje prsljena i oslobadjanje diska...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mediolateralna Protruzija L5-S1 diska
PostPoslato: Pon Nov 05, 2018 12:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Како ће да ти постави кичму у правилан положај ако имаш деформитет?!

Истеки користим свакодневно више од 10 година и кичма ми је у много бољем стању него пре 30 година када сам се редовно бавио спортом и имао 30кг мање, тако да знам шта причам.

Уосталом шта те спречава да потрошиш годину дана на тај астал за развлачење и потрошиш око 1.000 евра?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mediolateralna Protruzija L5-S1 diska
PostPoslato: Pon Nov 05, 2018 3:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 28, 2018 10:03 pm
Postovi: 11
Na taj astal se ne treba ici godinu dana,poboljsanje se oseti vec posle 10 terapija a maksimalno je 15 terapija... I na stolu te razvlaci sila koja se sa svakom sledecom terapijom povecava a kod istekija ne postoji nikakva kila samo se koristi svoja tezina svaki put... Pravilan polozaj je takav polozaj gde su noge savijene u kolenima i odignute od poda kako bi se kicma opustila a sa istekijem je nemoguce zauzeti takav polozaj tela,moze samo ravno da se legne na njega a tada su noge na podu... Govorim o ovom polozaju [img][https://www.dynamicphysiotherapy.ca/wp-content/uploads/2014/08/spinal1.jpg/img]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mediolateralna Protruzija L5-S1 diska
PostPoslato: Uto Nov 06, 2018 1:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не знам о чему говориш и одакле ти такве информације. На Истекију се управо лежи са у коленима савијеним ногама.

Па ако је тај астал тако одличан онда чему двоумљење?! Истеки не даје трајне резултате већ кичма мора свакодневно да се истеже до краја живота - ако хоћеш здраву кичму.

Ако си тако добро информисан онда само напред.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mediolateralna Protruzija L5-S1 diska
PostPoslato: Uto Nov 06, 2018 3:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 28, 2018 10:03 pm
Postovi: 11
Vazi,hvala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: