Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 132 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: magnetna terapija za lecenje artroze
PostPoslato: Ned Mar 19, 2006 10:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Mar 19, 2006 10:07 pm
Postovi: 67
Lokacija: tu i tamo
Da nije neko koristio magnetnu terapiju kog Dusanke Mandic.
www.madumagnet.com.

Ja ne sto planiram da mozda pocnem to da koristim,ali je dosta skupo
(600-1000 E godisnje-minimum dve godine).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 21, 2006 12:38 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Zbilja ne znam kakvi su efekti lecenja za sve koji su isli kod nje na magnetoterapiju, ali znam iz prakse da je bilo osoba koje su posle tog tretmana ipak operisane... Kad se sve sabere, finansijski udar je gadan... 1500-2000 eura magneti, pa 1000-2000 eura vestacki zglob... Nije mi poznato da je ona svoje rezultate prezentirala na nekom medicinskom skupu, ali kongresa ima toliko da nije ni moguce sve ih pratiti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 27, 2006 10:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Interesentan sajt,nema sta,ali mi se ne cini preterano efikasnijim od magnetoterapije koja se primenjuje u mnogim privatnim ordinacijama za fizikalnu terapiju i sl.Mozda i gresim!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 17, 2008 9:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Mar 19, 2006 10:07 pm
Postovi: 67
Lokacija: tu i tamo
Veljko Jovanovic je napisao:
Zbilja ne znam kakvi su efekti lecenja za sve koji su isli kod nje na magnetoterapiju, ali znam iz prakse da je bilo osoba koje su posle tog tretmana ipak operisane... Kad se sve sabere, finansijski udar je gadan... 1500-2000 eura magneti, pa 1000-2000 eura vestacki zglob... Nije mi poznato da je ona svoje rezultate prezentirala na nekom medicinskom skupu, ali kongresa ima toliko da nije ni moguce sve ih pratiti


Bas cu da vidim kod mene snimke - sada sam sa tim magnetima jedno 4 meseca ali nisam jos napravio nove snimke.Iz njihovih studija imaju brdo snimaka gde se hrskavica potpuno regenerisala - s tim sto za to treba jedno 2 godine :)

Sigurno da ne moze da izleci sve osobe ... ali ako izleci 50% da ne moraju na operaciju to je nesto.Uglavnom po njihovim studijama pomaze u 70% slucajeva ... cini mi se 50% potpuno i tih 20% zaustavi se napredovanje.

Sto je mnogo bolje od glukozamina.

To bi moglo nekako da se poboljsa ali ako se kombinuju magneti+glukozamin i ostali da nije nista bolje najverovatnije.

Jel probao neko hijaluronsku kiselinu i s-adenozil metionin ?

_________________
glukozamin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 17, 2008 10:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Ja sam probao i hijaluronsku kiselinu i s-adenozil metionin (SAMe).

Nemaju značajnijeg efekta (mada nije da se ne osete) i spadaju među najskuplje preparate. Hijaluronska kiselina je ogroman molekul koji se teško resorbuje, a SAMe je hemijski veoma nestabilan pa vrlo brzo nakon otvaranja bočice postaje bezvredan.

Alternativa je TMG (trimethylglycine) koji je mnogo stabilniji i koji bi u nekom procentu trebalo da se pod dejstvom određanih enzima u organizmu pretvara u SAMe.

Više me zanimaju ovi magneti, ali sam prilično skeptičan po pitanju njihovog efekta. Lično, mislim da se previše frljaju sa rečju "regeneracija", a svi znamo koliko je to teško. No, trebalo bi to podrobnije ispitati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 17, 2008 11:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Prema medicinskom rečniku, magnetoterapija se definira kao: "Lečenje bolesti primenom magneta na vanjskim delovima tela".

Magnetoterapija je veoma učinkovita kod otklanjanja i ublažavanja boli, problema sa spavanjem, poboljšanja cirkulacije i povećanja celokupne energije vašeg tela. Krv i telesne tecnosti pod uticajem magnetnog polja povećavaju svoju pH vrednost i postaju viskoznije, a takve tecnosti imaju veći kapacitet i brže i lakše prenose kiseonik i hranjive stvari do celija. Kada telo dođe u kontakt sa magnetima, magnetni talasi prolaze kroz sve celije i vraćaju im prirodni balans.

Istorija magnetoterapije

Priča o magnetizmu i magnetoterapiji seže daleko u prošlost, vekovima pre Hrista. Još je 350. godine pre Hrista Aristotel govorio o terapeutskim svojstvima magneta za lečenje, ali tek u 16. veku magneti su postali predmet ozbiljnijih znanstvenih istraživanja. Danas je magnetoterapija sve priznatija kao nauka i računa se da u ovom trenutku preko 140,000,000 ljudi sirom sveta koristi neki oblik magnetoterapije.

Najčešća primena magneta kod lečenja je izlaganje tela delovanju magneta preko magnetnih podmetača za spavanje, magnetnih sedalica ili raznih magnetnih pojaseva.

Mnoga istraživanja dokazuju da magnetoterapija poboljšava cirkulaciju, smanjuje bolove i ukočenosti, povećava energetski nivo organizma, smanjuje upalne procese, pomaže pri bržem zaceljivanju rana. Takođe su neke od studija pokazala i značajna poboljšanja kod mnogih hroničnih bolesti poput: fibromalagije, reumatskog artritisa, osteoartitisa, konstipacije, menstrualnih tegoba, tinitusa i drugih bolesti.


Magnetoterapija predstavlja primenu energije magnetnog polja u terapijske svrhe.

Da bi se shvatio efekat magneta mora se krenuti od chinjenice da svaki magnet ima negativan pol koji je severni i pozitivan koji je juzni. Od polova i njihove medjusobne orijentacije odredjuje se i magnetni moment koji je odgovor za efekat polova i stanje organizma po aplikaciji magneta na telo.
Naravno ako su polovi magneta orijentisani na juzni-juzni ili severni-severni efekat ce biti umanjen jer je bitno orijentisati magnet u odnosu sever-jug.
Najprihvatljivija hipoteza za objashnjenje primene ovih magneta je da se radi o permanentnom magnetnom polju koje ima svoju postojanost.
Polje ne cirkulishe izmedju polova vec postoji samo polje oko polova.

Prirodni magneti su feromagnetichni minerali i u sebi imaju oksid gvozdja Fe3O4. Najefikasnije je koristiti magnete koji imaju polje oko 3700 Ga. U savremenoj medicini se magnetno polje koristi na tri nachina:

1. kratkotrajno delovanje jednog pola magneta
2. naizmenichno delovanje oba pola magneta
3. protrahovano dejstvo konstantnog magnetnog polja

Kratkotrajno delovanje jednog pola magneta se koristi za vadjenje stranih tela koja privlachi magnet ili pak za lokalno dejstvo pojedinog pola, najcheshce juznog. Naravno da vadjenje stranih tela iz orgnizma pomocu jednog pola magneta podrazumeva primenu magneta samo na ona strana tela na koja magnet ima dejstvo. to su metali, najcheshce delovi olova, posledice ranjavanja vatrenim oruzjem ili neki drugi metali.

Naizmenichno dejstvo oba pola magneta se postize sa postupnim dejstvom polova magneta uz automatizovan ritam koji postizemo povecavanjem i smanjenjem magnetnog polja. Ovakva primena magnetnog polja povecava analgetichko dejstvo magneta.

Korishcenjem konstantnog magnetnog polja mozemo postici efekte konstantnog magnetnog polja stalne frekvencije. Ono ima izrazit efekat na senzitivne receptore i inhibira povecanje aferentnih impulsa. Tako ispoljava jako hipoanalgetichko dejstvo.

Aplikacija magnetnog polja se vrshi postavljanjem bolesnog dela tela u magnetno polje. Centar bolesnog organizma se postavlja u centar magnetnog polja. Vreme aplikacije je izmedju 10 minuta do 30 minuta i moze se ponoviti dva puta u toku dana da bi se dobio maksimalan uchinak.

Kod primene magnetnog polja se mogu koristiti razlichiti aparati, portabl tipa sa postavljanjem antena na pojedine delove tela na kojima treba da se vrshi terapija vodeci rachuna o polovima antena. Magneti se postavljaju na oboleli segment tako da je taj deo u centru dejstva magnetnog polja. Aparati mogu biti i statichni i kod njih se magnetno polje dobija u okviru polenoida koji klizi po krevetu i unutar kojeg se nalazi bolesnik tako da je unutar solenoida izlozen magnetnom polju.

Parametri o kojima se mora voditi rachuna pri aplikaciji magnetnog polja su frekvencije magnetnog polja koja se izrazava u hercima, jachina (indukcija) koja se izrazava u gausima iili talasima i vreme aplikacije. Ako se postavljaju magneti koji su jednopolni posebno je vazno voidti rachuna kako se postavljaju polovi magneta.

Ovi magneti mogu biti u obliku kotura, trake, antene, znachke i sl. Mesto aplikacije treba da bude Hedova tachka ili mesto gde je linija putanje stranog tela najbliza za izlazenje iz tela.

Indikacije za primenu magnetnog polja su mialgije, osteoartroze, frakture, artritis, Morbus Sudeck, bolna stanja posle sportske povrede, spondiloze, migrene, sinuzitis kao i neke internistichke bolesti na primer ulcus bublbi duodeni, ulcus cruris, varices cruris, prostatitis i dr.

Kontraindikacije su maligna oboljenja, tbc, akutna febrilna stanja, trudnoca, mala deca.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 17, 2008 11:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Odakle je ovo iskopirano i ko je autor takvog mišljenja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 17, 2008 11:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Profesor Olga Popovic!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 18, 2008 12:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Dajte neke linkove gde se može više pročitati o toj osobi.

Prilično krupne stvari su ovde navedene, a bez nekih dokaza, pa bi bilo dobro da se ti navodi podrobnije ispitaju.

Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 18, 2008 12:07 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Linkova sa njenim textovima nema, to su moji textovi pisani iz njenih knjiga.

Profesorka Olga je fantastichan fizijatar.

PHYSICAL
Cetinjska 14

11000 BEOGRAD
+381 11 3243 890

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 24, 2008 2:57 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Mar 19, 2006 10:07 pm
Postovi: 67
Lokacija: tu i tamo
Omega je napisao:
Ja sam probao i hijaluronsku kiselinu i s-adenozil metionin (SAMe).

Nemaju značajnijeg efekta (mada nije da se ne osete) i spadaju među najskuplje preparate. Hijaluronska kiselina je ogroman molekul koji se teško resorbuje, a SAMe je hemijski veoma nestabilan pa vrlo brzo nakon otvaranja bočice postaje bezvredan.

Alternativa je TMG (trimethylglycine) koji je mnogo stabilniji i koji bi u nekom procentu trebalo da se pod dejstvom određanih enzima u organizmu pretvara u SAMe.

Više me zanimaju ovi magneti, ali sam prilično skeptičan po pitanju njihovog efekta. Lično, mislim da se previše frljaju sa rečju "regeneracija", a svi znamo koliko je to teško. No, trebalo bi to podrobnije ispitati.


Ja sam gledao ima negde da se naruci preko neta mnogo mnogo jeftinije nego ovde ...

Cini mi se jedno 4x jeftinije.

Pitanje za sam - nakon otvaranja bocice.Jesi li koristio kapsule ili tecnost?

A sto se tice hijaluronske kiseline,mora injekcija ali nisam siguran da nema negativnih efekata.

_________________
glukozamin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 24, 2008 3:16 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Mar 19, 2006 10:07 pm
Postovi: 67
Lokacija: tu i tamo
To je vise pitanje medicinske fizike nego medicine - iako je ovaj fizijatar sasvim solidane neke stvari nisu u redu.
Sto je i normalno jer ne treba znati samo medicinu vec i dosta fizike.

tamaraft je napisao:
Krv i telesne tecnosti pod uticajem magnetnog polja povećavaju svoju pH vrednost i postaju viskoznije, a takve tecnosti imaju veći kapacitet i brže i lakše prenose kiseonik i hranjive stvari do celija. Kada telo dođe u kontakt sa magnetima, magnetni talasi prolaze kroz sve celije i vraćaju im prirodni balans.


Zapravo dolazi do sirenja krvnih sudova (vazodiletacije)



tamaraft je napisao:
Mnoga istraživanja dokazuju da magnetoterapija poboljšava cirkulaciju, smanjuje bolove i ukočenosti, povećava energetski nivo organizma, smanjuje upalne procese, pomaže pri bržem zaceljivanju rana. Takođe su neke od studija pokazala i značajna poboljšanja kod mnogih hroničnih bolesti poput: fibromalagije, reumatskog artritisa, osteoartitisa, konstipacije, menstrualnih tegoba, tinitusa i drugih bolesti.


Te primene nisu jako znacajne - najznacajnija je protiv artroze (ne svake reume). Zatim moze da izvuce gelere, da izleci npr ono truljenje mesa ..
ne znam kako se bese zove.


tamaraft je napisao:
Da bi se shvatio efekat magneta mora se krenuti od chinjenice da svaki magnet ima negativan pol koji je severni i pozitivan koji je juzni. Od polova i njihove medjusobne orijentacije odredjuje se i magnetni moment koji je odgovor za efekat polova i stanje organizma po aplikaciji magneta na telo.
Naravno ako su polovi magneta orijentisani na juzni-juzni ili severni-severni efekat ce biti umanjen jer je bitno orijentisati magnet u odnosu sever-jug.
Najprihvatljivija hipoteza za objashnjenje primene ovih magneta je da se radi o permanentnom magnetnom polju koje ima svoju postojanost.
Polje ne cirkulishe izmedju polova vec postoji samo polje oko polova.

Zapravo nema veze to bar kod staticne MT - jednostavno jer kada covek nosi magnete on se okrece u svim pravcima i smerovima.
Nije bitan smer - bitno je samo jacina posto na celije krskavice deluje na biostimulativan nacin jer zapravo pojacava akticnost hondroblasta mesta gde nastaju hondrociti - osnovne celije hrskavice.






tamaraft je napisao:
Korishcenjem konstantnog magnetnog polja mozemo postici efekte konstantnog magnetnog polja stalne frekvencije. Ono ima izrazit efekat na senzitivne receptore i inhibira povecanje aferentnih impulsa. Tako ispoljava jako hipoanalgetichko dejstvo.

Analgetsko dejstvo je nebitno za problem.To nije LECENJE to je samo UKLANJANJE bola.
Mnogo je bitnije to sto se npr se npr KNa pumpa ubrzava ... i desava se jos puno biostimulativnih efekata ...

tamaraft je napisao:
Kontraindikacije su maligna oboljenja, tbc, akutna febrilna stanja, trudnoca, mala deca.

Ne ne smeta to deci - npr mobilni telefoni mnogo mnogo vise smetaju.
Jer homogeno polje ne generise struju u teku za razliku od tog "naizmeniscnog" visokofrekventnog - veca frekvencija jaca struja ...

_________________
glukozamin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 24, 2008 3:23 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Mar 19, 2006 10:07 pm
Postovi: 67
Lokacija: tu i tamo
Omega je napisao:
Dajte neke linkove gde se može više pročitati o toj osobi.

Prilično krupne stvari su ovde navedene, a bez nekih dokaza, pa bi bilo dobro da se ti navodi podrobnije ispitaju.

Hvala.


Ne treba dokaz tacno je to ali jedino specificna primena magneta dovodi do toga.

Slododno mozes da odes kod Dr.Dusanke Mandic obicno rade subotom.Od do otprilike 2 popodne.

Ima mnogo slika na kome se vidi kako je u intervalima od 1-2 godine ljudima potpuno izrasla hrskavica (kada su poceli nisu umali ni malo).

Ne pomaze svima pomaze jedno 70%, u 50% se regenerise a u preostalih 20% prestaje bol.

Daju jedno mesec dana garancije - to pitaj njih ali mislim da vracaju pare ako nema promena.Cena je za kolena jedno 500E - jeste skupo al to je zbog toga sto imaju firmu koja im pravi nestandardne izuzetno jake magnete ...

_________________
glukozamin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 24, 2008 2:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
zoksula je napisao:
To je vise pitanje medicinske fizike nego medicine - iako je ovaj fizijatar sasvim solidane neke stvari nisu u redu.
Sto je i normalno jer ne treba znati samo medicinu vec i dosta fizike.

tamaraft je napisao:
Krv i telesne tecnosti pod uticajem magnetnog polja povećavaju svoju pH vrednost i postaju viskoznije, a takve tecnosti imaju veći kapacitet i brže i lakše prenose kiseonik i hranjive stvari do celija. Kada telo dođe u kontakt sa magnetima, magnetni talasi prolaze kroz sve celije i vraćaju im prirodni balans.


Zapravo dolazi do sirenja krvnih sudova (vazodiletacije)



tamaraft je napisao:
Mnoga istraživanja dokazuju da magnetoterapija poboljšava cirkulaciju, smanjuje bolove i ukočenosti, povećava energetski nivo organizma, smanjuje upalne procese, pomaže pri bržem zaceljivanju rana. Takođe su neke od studija pokazala i značajna poboljšanja kod mnogih hroničnih bolesti poput: fibromalagije, reumatskog artritisa, osteoartitisa, konstipacije, menstrualnih tegoba, tinitusa i drugih bolesti.


Te primene nisu jako znacajne - najznacajnija je protiv artroze (ne svake reume). Zatim moze da izvuce gelere, da izleci npr ono truljenje mesa ..
ne znam kako se bese zove.


tamaraft je napisao:
Da bi se shvatio efekat magneta mora se krenuti od chinjenice da svaki magnet ima negativan pol koji je severni i pozitivan koji je juzni. Od polova i njihove medjusobne orijentacije odredjuje se i magnetni moment koji je odgovor za efekat polova i stanje organizma po aplikaciji magneta na telo.
Naravno ako su polovi magneta orijentisani na juzni-juzni ili severni-severni efekat ce biti umanjen jer je bitno orijentisati magnet u odnosu sever-jug.
Najprihvatljivija hipoteza za objashnjenje primene ovih magneta je da se radi o permanentnom magnetnom polju koje ima svoju postojanost.
Polje ne cirkulishe izmedju polova vec postoji samo polje oko polova.

Zapravo nema veze to bar kod staticne MT - jednostavno jer kada covek nosi magnete on se okrece u svim pravcima i smerovima.
Nije bitan smer - bitno je samo jacina posto na celije krskavice deluje na biostimulativan nacin jer zapravo pojacava akticnost hondroblasta mesta gde nastaju hondrociti - osnovne celije hrskavice.






tamaraft je napisao:
Korishcenjem konstantnog magnetnog polja mozemo postici efekte konstantnog magnetnog polja stalne frekvencije. Ono ima izrazit efekat na senzitivne receptore i inhibira povecanje aferentnih impulsa. Tako ispoljava jako hipoanalgetichko dejstvo.

Analgetsko dejstvo je nebitno za problem.To nije LECENJE to je samo UKLANJANJE bola.
Mnogo je bitnije to sto se npr se npr KNa pumpa ubrzava ... i desava se jos puno biostimulativnih efekata ...

tamaraft je napisao:
Kontraindikacije su maligna oboljenja, tbc, akutna febrilna stanja, trudnoca, mala deca.

Ne ne smeta to deci - npr mobilni telefoni mnogo mnogo vise smetaju.
Jer homogeno polje ne generise struju u teku za razliku od tog "naizmeniscnog" visokofrekventnog - veca frekvencija jaca struja ...


Nisam bash sigurna da sam shvatila sushtinu vasheg posta i citiranja texta iz zvanichke knjige za studente, ali ako ste osetili potrebu da napishete neshto, odlichno.

Samo napred.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 24, 2008 10:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
zoksula je napisao:
Omega je napisao:
Ja sam probao i hijaluronsku kiselinu i s-adenozil metionin (SAMe).

Nemaju značajnijeg efekta (mada nije da se ne osete) i spadaju među najskuplje preparate. Hijaluronska kiselina je ogroman molekul koji se teško resorbuje, a SAMe je hemijski veoma nestabilan pa vrlo brzo nakon otvaranja bočice postaje bezvredan.

Alternativa je TMG (trimethylglycine) koji je mnogo stabilniji i koji bi u nekom procentu trebalo da se pod dejstvom određanih enzima u organizmu pretvara u SAMe.

Više me zanimaju ovi magneti, ali sam prilično skeptičan po pitanju njihovog efekta. Lično, mislim da se previše frljaju sa rečju "regeneracija", a svi znamo koliko je to teško. No, trebalo bi to podrobnije ispitati.


Ja sam gledao ima negde da se naruci preko neta mnogo mnogo jeftinije nego ovde ...

Cini mi se jedno 4x jeftinije.

Pitanje za sam - nakon otvaranja bocice.Jesi li koristio kapsule ili tecnost?

A sto se tice hijaluronske kiseline,mora injekcija ali nisam siguran da nema negativnih efekata.


Cene bilo kojih preparata kod nas su kriminalne. Ljudi ne bi verovali kada bi saznali koliko zapravo koštaju te stvari koje kod nas plaćaju basnoslovno. Obaška što je njihov kvalitet ispod svakog kriterijuma.

SAMe sam koristio u tabletama, sigurno pomaže, ali mi se taj efekat pokazao samo kod prvih tableta, kasnije već ne, jker je hemijski veoma nestabilan.

On se sigurno mora uzimati tako što svaka tableta mora biti posebno zapakovana (kao lek), ali te varijante su meni bile preskupe, a i vrlo teške za nabavljanje. To je i inače jedan od apsolutno najskupljih preparata.

Što se tiče hijaluronske kiseline, postoje injekcije u dve jačine i čistoće. Obe varijante su jako skupe (nekih 400 i 700 e za tretman oba kolena).

Koristio sam tu jeftiniju varijantu i efekat postoji ali je slab i kratkotrajan.

Postije i oralne verzije, u dve varijante koje su takođe skupe. Sitnomolekularnu (Injuv) koristim svaki dan, efekat postoji i to ne samo za zglobove (jako pomaže npr. vlaženju očiju).

Koristim ponekad i krupnomolekularnu (huyal-joint), ali njen efekat, ako uopšte postoji, je slab.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 132 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: