Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 132 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 20, 2009 4:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Mar 19, 2006 10:07 pm
Postovi: 67
Lokacija: tu i tamo
Ovo su moji konkretni rezultati magnetne terapije kod Dusanke Mandic:

Posle magneta (oko godinu dana nosenja)- Slika


Pre magneta
Slika

_________________
glukozamin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 20, 2009 5:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Pa....Kako tumačiš rezultate?

Tumačenje treba podeliti na dva dela: subjektivni i objektivni. Subjektivni u smislu smanjenja tegoba, u šta verujem da se u određenoj meri desilo, a objektivni u smislu radiografskog poboljšanja (što ne verujem da se poboljšalo).

Dakle, slušamo te?

Uzgred, iako cenim Dr Mandić, cena tih magneta kod nje je blago rečeno nehumana.

p.s. tvoja kolena su, kao što sam ti ranije pričao i ne videvši snimak, u odličnom stanju. Ti nemaš gonartrozu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 20, 2009 8:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Mar 19, 2006 10:07 pm
Postovi: 67
Lokacija: tu i tamo
Pa kako ti tumacis?

Meni posle izgleda dosta bolje.
Bol kao sto sam reko nestaje cim se stave magneti.Ali jedno je bo a drugo lecenje.


Po meni je blago poboljsanje - tj skoro da nemam gonoartrozu ali se nije sredila artoza casice. Ostavicu snimak leve i desne za referencu.

Uglavnom je autentican

_________________
glukozamin


Poslednji put menjao zoksula dana Sub Jun 20, 2009 8:32 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 20, 2009 8:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Mar 19, 2006 10:07 pm
Postovi: 67
Lokacija: tu i tamo
.......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 20, 2009 11:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Mar 19, 2006 10:07 pm
Postovi: 67
Lokacija: tu i tamo
desna patela:Slika

Leva patela:Slika

_________________
glukozamin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 20, 2009 11:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Nisam radiolog, ali ne znam ko ti je i na osnovu čega rekao da imaš gonartrozu.

To je ozbiljna dijagnoza i ne treba se sa njom frljati tek tako. Koliko imaš godina i odakle tebi to stanje?

Kada su počeli bolovi i od čega? Šta ti umanjuje bolove?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 21, 2009 6:29 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Mar 19, 2006 10:07 pm
Postovi: 67
Lokacija: tu i tamo
Znam da nisi radiolog zato i pitam (jer je vecina radiologa/lekara blago retardirana). valjda vidis da je desna slepljena :) a leva nije.

Vec sam sve to reko ranije - od sporta (sa 17 god sam imao odraz kao Majkl Jordan :D -dakle dobro citas skok oko 1.10m upotrebljavan na odbojci). Daj tvoje snimke kolena/kuka pa da uporedimo.

Ko mije dao dijagnozu - puno doktora sa klinickog banjice i vma.
Ali poenta je da se sa snimaka vidi da magneti lece :)

_________________
glukozamin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Magneti
PostPoslato: Ned Jun 21, 2009 12:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 14, 2008 4:08 pm
Postovi: 6
1998 sam radio ligomentoplastiku prednje ukrstene veze, pre 10 meseci su mi izvadili jedan shraf koji se razglabavio i evo izvestaja:

Dijagnoza: Reconstructio ACL genus dex. Facta
Instabilitas genus dex
Synovitis chr.
Terapija: Gonarthrozis dex.gr.III
Dana 05.09.2008 uchinjena je Op: Athroscopia genus dex. Extractio corp. alienorum

Epikriza:
Kod pacijente 1998 uradjena rekonstrukcija prednje ukrstene veze.
Nakon preoperativne pripreme ucinjena je naveena operacija.
Testiranjem u anesteziji: Lachman (++), prednja fioka (++), lateral pivot shift (++)
Atrosopski nalaz: hipetrofije sinovije, kao i degenarativne promene na hrskavici III stepena.
Zavrtanj u femoralnom kanalu nakon radjene rekonstrukcije LCA je odstranjen obzirom da je bio razglabavljen.
Graft predenje ukrstene veze potpuno resorbovan
------------------------
1. koliko moze da se lahman, fioka i pivot amortizuju sa jachanjem mishica (za aktivno bavljenje sportom)
2. III stepen a na snimku se vidi da hrskavica ima dosta `mesa` (postavicu slike uskoro)
3. shta znachi `potpuno resorbovan` graft ne postoji ? zar onda ne bi koleno ispadalo kao pre operacije ??
4. shta je najbolje za skidanje otoka kolena osim hladno toplih obloga ?

Hvala unapred na odgovorima

PS. Od pre dva meseca nosim MADU magnete u nadi da ce pojachati cirkulaciju i pomoci kolenu koje je konstantno pod blagim otokom, a poboljshanja dolaze jako sporo i pre koriscenja magneta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 21, 2009 12:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
nmilic, ovde na forumu ti samo Dr Veljko Jovanović može dati odgovor na takvo pitanje.

zoksula, naravno da vidim da je desna čašica slepljena za femur, ali je pitanje pod kojim uglom je snimljeno, jer ugao nije isti, a vidiš i da je razmera drugačija.

Rendgen je neprecizna metoda i može samo ovlaš da da razmere oštećenja hrskavice, magnetna rezonanca je prava stvar za to.

Inače, ja iz ovih tvojih snimaka ne vidim da magneti leče, mada ponavljam da su snimci neprecizni i da magnete nosiš kratko, tako da se eventualni budući dobitak ne treba isključiti.

Što se tiče tvoje dijagnoze, bez obzira šta ti lekari govorili, ti gonartrozu nemaš, jer da je imaš bolovi ne bi prošli stavljanjem magneta, kao što govoriš da prolaze.

Imaš blaže oštećenje hrskavice i to je to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 21, 2009 5:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Sto se tice zoksulinih snimaka kolena, nisam uspeo da vidim artrozu ni pre ni posle magneta. Na profilnom snimku casica se vidi da je prostor izmedju butne kosti i casice levo nesto uzi nego na desnoj strani, ali na casici se ne vide strukture koje bi odgovarale artrozi (istina, snimak nije sasvim jasan, verovatno nije dobro fokusirano).

Za nmilica:
1. koliko moze da se lahman, fioka i pivot amortizuju sa jachanjem mishica (za aktivno bavljenje sportom)
- ako pod "aktivno" mislite "profesionalno", bojim se da se zadovoljavajuca stabilnost ne moze postici samo jacanjem misica

2. III stepen a na snimku se vidi da hrskavica ima dosta `mesa` (postavicu slike uskoro)
- da sacekamo snimke :-)

3. shta znachi `potpuno resorbovan` graft ne postoji ? zar onda ne bi koleno ispadalo kao pre operacije ??
- klasicno znacenje izraza "resorbovan" podrazumeva da je graft nestao, u kom slucaju bi koleno ponovo bilo nestabilno
- prosireno znacvenje izraza "resorbovan" se odnosi na situaciju kada graft sadrzi i deo kosti, pa ta kost potpuno uraste na mesto transplantacije i ne moze se razlikovati;

4. shta je najbolje za skidanje otoka kolena osim hladno toplih obloga ?
- ipak je najbolje da to pitate fizijatra


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 22, 2009 10:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Mar 19, 2006 10:07 pm
Postovi: 67
Lokacija: tu i tamo
Veljko Jovanovic je napisao:
Sto se tice zoksulinih snimaka kolena, nisam uspeo da vidim artrozu ni pre ni posle magneta. Na profilnom snimku casica se vidi da je prostor izmedju butne kosti i casice levo nesto uzi nego na desnoj strani, ali na casici se ne vide strukture koje bi odgovarale artrozi (istina, snimak nije sasvim jasan, verovatno nije dobro fokusirano).

Za nmilica:
1. koliko moze da se lahman, fioka i pivot amortizuju sa jachanjem mishica (za aktivno bavljenje sportom)
- ako pod "aktivno" mislite "profesionalno", bojim se da se zadovoljavajuca stabilnost ne moze postici samo jacanjem misica

2. III stepen a na snimku se vidi da hrskavica ima dosta `mesa` (postavicu slike uskoro)
- da sacekamo snimke :-)

3. shta znachi `potpuno resorbovan` graft ne postoji ? zar onda ne bi koleno ispadalo kao pre operacije ??
- klasicno znacenje izraza "resorbovan" podrazumeva da je graft nestao, u kom slucaju bi koleno ponovo bilo nestabilno
- prosireno znacvenje izraza "resorbovan" se odnosi na situaciju kada graft sadrzi i deo kosti, pa ta kost potpuno uraste na mesto transplantacije i ne moze se razlikovati;

4. shta je najbolje za skidanje otoka kolena osim hladno toplih obloga ?
- ipak je najbolje da to pitate fizijatra


Gonoarthrosis & Artrhrosis patelofemoralis je nalaz minimum 10 doktora kod kojih sam isao - najboljih fizijatara - najboljih ortopeda - izmedju ostalog 2 profesora univerziteta (1 sa VMA 1 sa Klinickog ). Tako da o tome nema dalje diskusije ...

_________________
glukozamin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 22, 2009 11:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Mar 19, 2006 10:07 pm
Postovi: 67
Lokacija: tu i tamo
Tj pocetno stanje tih bolesti zato nema promena na kostima. Dodacu jedan video sa objasnjenjima :)

_________________
glukozamin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 29, 2009 7:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Mar 19, 2006 10:07 pm
Postovi: 67
Lokacija: tu i tamo
Doktor(tj ortoped) kaze da nema promena. Samo nisam bas potpuno siguran u to da on govori istinu jer se poneka zajebe.

Takodje odem ja kod fizijatra u studentskoj poliklinici za snimak kuka ... i ona je rekla da je snimak ok. Medjutim kada je pogledao reumatolog na reumatoloskom fakultetu - reko je da postoji problem na tom kuku.


Evo ovde 10-tak minuta video o dusanki mandic - http://vimeo.com/5278099

Mozda nekome bude korisno

_________________
glukozamin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 29, 2009 8:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Mar 19, 2006 10:07 pm
Postovi: 67
Lokacija: tu i tamo
I to je unipolarno.Skoro svaki magnet ima isti oblik polja


Slika

Slika

http://scienceblogs.com/highlyallochthonous/2009/02/normal_reversed_field.png

_________________
glukozamin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 31, 2009 11:48 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Zoksula, pojasni malo kakav problem imaš na kuku. Da li imaš neke simptome, bolove itd, a najbolje je da okačiš neki snimak kuka.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 132 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: