Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 132 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: magnetna terapija za lecenje artroze
PostPoslato: Pon Jun 17, 2013 6:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 03, 2013 11:07 pm
Postovi: 33
Lokacija: BGD
Важно је да вам је глупоКо вас је ово слагао?Ја немам времена да читам глупости,то да!Или сматрате Србију богатом земљом у којој има пара за фундаментална истраживања?Вама препоручујем да прочитате студија Војно-медицинске академије,нису се устручавали да је објаве на енглеском и на српском... да читате књиге и да немате када да их читате. То довољно говори о вама.

Мислите да је довољна она физика из основне школе?Не,то сигурно!Мада ваше помињање резонансе,тврдње како нема импулсних поља и сличне глупости су ме навеле да вам топло препоручим основну школу за почетак,бркате лончиће превише за некога ко би да се експонира као стручњак,а за даље-зависи како савладате основе,не може свако да буде кувар... Грдно се варате.О вама се не варам никако,неким колегама сам дао линк да прочитају,знате..као виц...један рече да је оно што причате као онај виц..."...у пет код рингишпила..."

Да имате више времена за науку, нешто би сте и научилиА кад смо или ако смо запели за науку,ево вашег бисера над бисерима,изненађујете ме скоро сваки пут,али,ово је без преседана!Дакле,ваша тврдња и стајалиште је стално магнетно поље!Па аналогија са земљиним итд...Међутим,поменусте ово у вашем претходном посту,цитираћу"Магнетно поље Земље неће нестати када нестану термички процеси у њеном језгру, већ у следећој полупериоди.Земља се понаша као велики побуђени соленоид. Преостаје само математика и физика. Не бих то да објашњавам овде. Ради се о простом осцилаторном колу."
Сад призивате у помоћ "просто осцилаторно коло"!!!
Ако занемаримо да не знате и врло сте неспретно употребили хармонике као "аргуент" у неко од претходнох постова,дозволите да вас питам нешто:Размена електрицитета у осцилаторном колу (па било оно и просто-мада не знам шта је то,то је нешто "ново"),увек подразумева ЕЛЕКТРОМАГНЕТНО ПОЉЕ!Испада да ћете сад у "теорију о доброти" сталних магнетних поља увести и електромагнетно!!!Занимљиво!Баш као оно "што ближе зори-гости све бољи"!Што одмичемо даље све се више види!Ја не тврдим да земља као планета није под утицајем еллектромагнетних поља са често само једно ппреовлађујућом компонентом,не бавим се тиме.Али,овде је там терапијиски ефекти магнетног поља на лечење!Никакво електромагнетно поље,никакве небеске силе...Свако је слободан да му веровање у нешто мање више помогне или одмогне,индивидуално као и право на веру...Дајте ви овде покажите неки рад,линк,анализу,или било шта,што ће читаоца да увери или разувери,дали је боље импулсно или стално магнетно поље!Ако то немате или тога нема,немојте да себе дискредитујете за оно мало што можда и знате,(ја нисам од тога ништа паметног видео до сад у овој причи)!За импулсна поља је пун интернет радова,студија,анализа,од Ломоносовг универзитета у Москви,па до Мејо клинике у Америци (мада су амери најкасније ово уврстили у лечење),то су стотине хиљада резулттата...Ја дакако немам намеру да вас у то уверавам,то напросто није могуће,сами сте негирали давно те резултате,међутим,видећи како тврдоглаво са ничим у рукама,браните ваше стајалиште,жеља ми је да читаоце уверим да је то што причате-трућање глупости и то је тако малициозно и без скрупула игноришете угледне установе и ауторе, да је то већ дегутантно,тендециозно,са намером срачунато да доведе у заблуду читаоца!Цео свет греши ви сте у праву!Сви су неуки ви једини знате!Да сте неко ко цени науку,сигурно би сте погледали шта на ову тему кажу права наука!Не би сте овако паушално трчали са тврдња има поља-нема поља,хармоници-осцилатор,магнетно-електромагнетно,па ви имате овде заиста "мултидисциплинаран" приступ,нема шта!Ја са своје стране,само износим шта сам на нету нашао,шта сам урадио и каква су ми искуства....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: magnetna terapija za lecenje artroze
PostPoslato: Pon Jun 17, 2013 6:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 03, 2013 11:07 pm
Postovi: 33
Lokacija: BGD
aa_aca je napisao:
Магнетно поље Земље неће нестати када нестану термички процеси у њеном језгру, већ у следећој полупериоди. Земља се понаша као велики побуђени соленоид. Преостаје само математика и физика. Не бих то да објашњавам овде. Ради се о простом осцилаторном колу.

Ова ваша тврдња заиста говори да требате у осми разред!Пропустио сам мало пре да поменем!Ако се магнетно земље изгуби у следећој полупериоди,то онда значи да је и магнетно поље земље импулсно са дугим трајањем периоде.Просто да простије не може бити!Стално магнетно поље је стално непроменљиво и постојано,али,ако се у "простом осцилаторном колу" по синусном закону очекује и следи губитак поља,онда то поље није стално,јавља се и мења како се у осцилатору смењују полупериоде,а са периодама мора и полове да замени,па ето-може да се просто каже да је поље земље поље које је импулсне природе,наизменично се смењују осцилације и поље њима узроковано,једино што је периода врло дуга,ко зна колико година...Џаба сте кречили,рекох вам,обратите пажњу да је оно што на брзину срочите као "научну мудрост" у сагласју са оним што тврдите и (узалуд) покушавате да одбраните...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: magnetna terapija za lecenje artroze
PostPoslato: Pon Jun 17, 2013 8:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
korolev je napisao:
Оно што сви крију односно не публикују је,колико је велики електромагнет,каквог облика,од каквог језгра (не могу сви материјали да поднесу исту густину флукса),каквог је облика језгро,(овде се питам од чега су направљена језгра за мегнетне простирке)...[/color]


Pa valjda moze da se utvrdi sta se nalazi ispod povrsinskog materijala prostirke koja emituje niskofrekventno impulsno magnetno polje.A sto se tice odgovora na moje pitanje,tako sam i mislio ali sam se malo zapitao da li sam u pravu posle citanja svega ovoga pa sam zato i pitao.Inace,za sada se smatra da 2Hz utice na regeneraciju nervnog sistema,7Hz na regeneraciju i oporavak kostanog tkiva,10Hz na oporavak misica i ligamenata,15Hz utice na krvotok.Aparati koji se skoriste,daju i neke druge vrednosti i jos se ispituju mogucnosti i nacin delovanja na odredjene delove tela.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: magnetna terapija za lecenje artroze
PostPoslato: Uto Jun 18, 2013 8:55 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 03, 2013 11:07 pm
Postovi: 33
Lokacija: BGD
Pa valjda moze da se utvrdi sta se nalazi ispod povrsinskog materijala prostirke koja emituje niskofrekventno impulsno magnetno polje.Свакако да може генералноо говорећи,али ја не могу!Прво зато што немам приступ једној таквој простирци,а друго-и да имам приступ,морао бих практично да је уништим,јер се мора отвористи-поцепати...а и да ово урадим све,видећу (верујем) металне магнетиће и верујем да се може закључити какви су електрични параметри завојнице-мерењем.Међутим,главна непозната,од ког су и каквог материјала е ту не могу да пипнем ништа.Немам начина да одредим од које су легуре,какве су им магнетне особине итд...A sto se tice odgovora na moje pitanje,tako sam i mislio ali sam se malo zapitao da li sam u pravu posle citanja svega ovoga pa sam zato i pitao.Inace,za sada se smatra da 2Hz utice na regeneraciju nervnog sistema,7Hz na regeneraciju i oporavak kostanog tkiva,10Hz na oporavak misica i ligamenata,15Hz utice na krvotok.Не знам одакле су вам ови подаци али саветујем да пажљивије истражите,мене је навише занимала терапија зглобова јер сам имам проблем са зглобовима,на више места сам нашао да фреквенција за глобове иде и преко 100 Херца а постоје аутори који помињу и 100 Килохерца,неће нико дада да тачне спецификације.Ако вас занимају фреквенције,дајте ми неколико дана да претражим шта имам,имам то негде сачувано,годинама трагам и читам на ову тему све из страха да ће ми опет затребати и нажалост сам био у праву...Aparati koji se skoriste,daju i neke druge vrednosti i jos se ispituju mogucnosti i nacin delovanja na odredjene delove tela.
Да вам кажем још нешто:У време кад сам ишао на терапију (ако сте читали тему од почетка) нисам имао начин да "украдем,снимим" поље!Онда сам набавио један ФЛУК дигитални,и имао сам план да ФЛУК сакријем у уз тело,направим малу индуктивну сонду и да је проведем испод одеће у један рукав,па да у току терапије укључим инструмент и "случајно"рукама пређем преко колена и тако да снимим поље.Тад бих видео све што ме највише занима.У време кад сам ишао на терапију дигитални осцилоскоп је био фантастично скуп за мене,а обичан је превелики да се неоткривено унесе...И сад је тај ФЛУК скуп као ђаво (бар мени) али га имам,но ти људи више не раде....
Рећи ћу вам и ово:Почињем да имам резрву према оној поменутој простирци!Наиме,исувише ми је то танко овако физички да се сместе магнети!Сад,има и оно-фабрика може да направи и планарне магнете па да буду танки као папир скоро,може да синтерује магнет тако спљоштеног облика,фабрика је фабрика па нек је и најгора,може оно што ја не могу!Моји су магнети доста велики,направљени по узору на један руски уређај старије генерације који сам имао пприлике да видим само као слику и то ради,задовољан сам резултатом,међутим гледам и радим на томе да га унапредим јер је очигледно да ће ми нажалост требати...Тема је преопширан за један пост или једну тему,много је свет ту отишао далеко...Има фабрика у Украјини која прави оне "сијалице" за Рајфов генератор,људи се на светским форумима врло похвално о њима изјашњавају...Превише смо сиромашни (бар ја),да наручим тако нешто па да се мало "играм",а и остаје питање царина,транспорт,(добро дошли у Србију) то мора бити упаковано у велики пакет,ломљиво је...Отишао је свет далеко заиста па могу само да гледам са завишћу што не могу неке ствари да купим...Али за терапију импулсним пољима може доста самостално да се уради,биће магнети који се користе мало физички велики,али то је углавном естетски али на и функционални недостатак!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: magnetna terapija za lecenje artroze
PostPoslato: Uto Jun 18, 2013 9:22 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
korolev, ништа не могу да урадим када не читате ни основне ствари нити ишта пратите.

Да ли сте шта чули о промени полова Земљиног магнетног поља? Бар се то може наћи на интернету - када већ не читате књиге.

Када се узме у обзир да полупериода Земљиног магнетног поља износи неколико хиљада година, свакако се може узети да је оно константно. Чини ми се да је прорачунато да полупериода износи неких 8.000 година, а толико постоји живи свет на Земљи, а и сама Земља.

Не сећам се тачно када предвиђају промену полова, али то ће се десити на тој следећој полупериоди - када крива мегнетног поља буде пролазила кроз нулу. Тада ће живи свет на Земљи изумрети, а магнетно поље ће наставити да се повећава али са супротном оријентацијом.

Када је дошло до стварања Земље, дошло је до генерисања магнетног поља због сажимања материје, а као што је познато то условљава генерисање струје у њеном центру која тежи да поништи свој извор тј. магнетно поље. И тако даље - просто осцилаторно коло.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: magnetna terapija za lecenje artroze
PostPoslato: Uto Jun 18, 2013 10:09 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 03, 2013 11:07 pm
Postovi: 33
Lokacija: BGD
Да ли сте шта чули о промени полова Земљиног магнетног поља? Бар се то може наћи на интернету - када већ не читате књиге.За сад се зна да се полови померају и то је евидентно,остало је теорија,значи шпекулација

Када се узме у обзир да полупериода Земљиног магнетног поља износи неколико хиљада година, свакако се може узети да је оно константно. То "узимате" ви,а још је Тесла скретао пажњу да посзоји Шуманова резонанса и да итекако треба посветити пажњу променама које су неки "узимају" (одокативно) за сталне,превиђајући (јер им одговара) њихову периодичну променљивост.Чини ми се да је прорачунато да полупериода износи неких 8.000 година, а толико постоји живи свет на Земљи, а и сама Земља.Да Земаља као планети постоји овако кратко,за мене је новост,учили су ме другачије али дозвољавам да нису знали шта предају

Не сећам се тачно када предвиђају промену полова, али то ће се десити на тој следећој полупериоди - када крива мегнетног поља буде пролазила кроз нулу.Постоје аутори који тврде да ово неће никад да се деси,већ да ће се само полови померити,ово се већ граничи са квантном физиком што није моје поље али мислим да има нечега у творцима ове теорије,јер претпостављају да се врши рекомбинација молекула метала у турбулентном кретању материје унутар усијаног Земљиног језгра,мада,то су ствари за мене непознате,нисам из те области Тада ће живи свет на Земљи изумрети, а магнетно поље ће наставити да се повећава али са супротном оријентацијом.

Када је дошло до стварања Земље, дошло је до генерисања магнетног поља због сажимања материје, а као што је познато то условљава генерисање струје у њеном центру која тежи да поништи свој извор тј. магнетно поље.Овако како сте описали у науци се објашњава индукција...да би постојале осцилације мора да постоји појачавач са позитивном повратном спрегом,(ово сигурно знам),препетум мобиле не постоји ни у небеској механици,да би се побудиле и одржале осцилације мора постојати извор енергије... И тако даље - просто осцилаторно коло.Из овога претпостављам да постоји и "не просто или сложено" осцилаторно коло (ово бих волео да "научим")...мада одосмо од теме у три лепе....Да не улазимо да осцилатор може бити LC или RC,па да не замарамо људе који су који,шта је која компонента кола,где су,како су распоређени и колки су хармоници,шта код осцилатора утиче на њихово генерисање,итд,итд...знате,није то баш просто,а за ову материју нисам неук...(Само немојте писати о пригушеним и непригушеним осцилаторним колима...то би био ваш предвидив потез,јер,ако се периода већ смењује како кажете-онда имамо коло које већ осцилује и нем анамеру да прекине...)...Свака даља дискусија на тему ваше тезе да су стални магнети бољи за терапију је давно пала у воду,па за дискусијом о небеској механици не видим релевантну потребу,поготову на форуму овог типа који се на бави измишљањем топле воде,већ применом онога што се у свету ради да би људи себи ( и другима) помогли...За све друго,свако од нас (ваљда) има неку диплому чије постојање и њен степен,важе само кад би се нашли у неком послу који захтева одређено образовање...Не видим форум као место где треба махати дипломама,већ место за размену мишљења и/или искустава што је најважније!Међутим,према члановима форума треба бити поштен износити научно потврђене тврдње,доказане и потврђене ИСТИНЕ и ЧИЊЕНИЦЕ,а за бајње,гатање,магове црне беле,и оне у колору,ваљда има специјализованих форума,не знам али верујем да постоје,данас свако ко има да баци неку пару може да има сајт и да лупа до миле воље...Нормално,остаје на чиатоцима да ли желе или не желе да у то поверују,уз разумну сумњу да је свака тврдња подложна провери коју може или не може да издржи...Ваше тврдње о непостајању импулсних поља и предностима сталних магнетних поља над импулсним-ничим нисте поткрепили,ничин сувислим и иоле артикулисаним, а тврдње типа "пријатељ комшије свастикине комшинице" нису (мислим) за овај форум...То је за тамо где су гатаре,врачаре,"звездознанци" и остала "новорођена стручна "братија!Ја нисам човек из те приче!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: magnetna terapija za lecenje artroze
PostPoslato: Uto Jun 18, 2013 10:41 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Добро сте закључили. Постоји и сложено осцилаторно коло.

Земљини полови не могу да се "помере" већ да се замене. Да би се померили мора да постоји јак спољни утицај.

Да би осцилације постојале не мора да постоји појачавач. Зар и то треба да вам цртам? Погледајте обично клатно које је побуђено довођењем потенцијалне енергије у куглицу. Клатиће се док се не заустави - пригушене осцилације. :D

Нисам спомињао смањивање периоде осциловања јер се то дешава само код промене параметара осцилаторног кола, што је у случају планете Земље немогуће. Смањује се амплитуда због тога што нема побуде.

Теорија о утицају сталног магнетног поља није пала у воду због једног једноставног разлога. Ја и много људи око мене успешно користи сталне неодијумске магнете за лечење многих проблема. Да не спомињем и књиге о томе написане.

И на крају, ваше Шуманове таласе још нико није детектовао осим виском. И тиме се бавите? Можда користите и рашље у вашим "научним" истраживањима.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: magnetna terapija za lecenje artroze
PostPoslato: Sre Jun 19, 2013 8:08 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 03, 2013 11:07 pm
Postovi: 33
Lokacija: BGD
О неее.....
Добро сте закључили. Постоји и сложено осцилаторно коло.Доказ и дефиницију?

Земљини полови не могу да се "помере" већ да се замене. Да би се померили мора да постоји јак спољни утицај.Немате појма!Регистровали сви да су се полови померили,ви живите у средњем веку?

Да би осцилације постојале не мора да постоји појачавач.АУХ!За ово ће добити Нобелову награду ко докаже Зар и то треба да вам цртам? А шта сте до сад нацртали???И имате ли било шта да нацртате?Погледајте обично клатно које је побуђено довођењем потенцијалне енергије у куглицу.Е ово је "знање"вредно ,ово је на нивоу домаћице,потенцијална енергија је у овом случају оно што је појачавач у електроници,нема одрживих осцилација без спољне енергије Клатиће се док се не заустави - пригушене осцилације. :DАјде?

Нисам спомињао смањивање периодеНе можете и да хоћете осциловања јер се то дешава само код промене параметара осцилаторног кола, што је у случају планете Земље немогуће. Смањује се амплитудаЧЕГА??? због тога што нема побуде.Како је онда магнетно поље СТАЛНО-НЕПРОМЕНЉИВО,ако се мења амплитуда силе која га изазива?

Теорија о утицају сталног магнетног поља није пала у воду због једног једноставног разлога. Нико НИЈЕ нити ће ово да тврди!Дали ви читате?Ја и много људи То су људи који не знају за боље па су населе на "доказане стручњаке"вашег коваоко мене успешно користи сталне неодијумске магнете за лечење многих проблема.Слажем се да се користе за лечење!Међутим,лечење није циљ само посеби,знате?Постоји разлика између ЛЕЧЕЊА и ИЗЛЕЧЕЊА,капирате?Па ако сте ово успели да савладате,или-кад успете да ово савчадате,пређите на следећи факт:СТАЛНИ магнети су у поређењу са ИМПУЛСНИМ електромагнетима НУЛА,нема их у терапијским установама које нормалан свет признаје и користи... Да не спомињем и књиге о томе написане.Е овде морам да променим тон!НЕКИ СУ ЉУДИ ОГРАНИЧЕНИ КАО ТЕРАСА!Жао ми је да ово кажем али морам!ДАЈТЕ већ једном,ники линк,књигу,признатог аутора,који је научно установио и доказао да је стални магнет ефикаснији од импулсног!Или дајте или ћутите,немојте ко Шваба трала-ла...

И на крају, ваше Шуманове таласеСВАКА ЧАСТ!Сваки пут навратим овде да се весилим ноовом "бисеру ваше ризнице знања"!!!До скора сам и веровао да сте омашком одвалили неке глупости јер ни ви не знате са ким полемишете,па сам помислио да сте лупили онако не надајући се да ће дискусија ићи дубоко у материју!Сад је већ јасно да све глупости нисте лупили већ да у њих верујете!Шуманова резонанса нису таласа,резонанса је нешто друго,и то је ван вашег нивоа знања па тиме и ван вашег поимања...њено фреквенција се доказује "научном опремом" која кошта колико један скупљи магнет,па то раде и кући заљубљеници у електронику кад су докони забаве ради...Пун је интерент шема пријемника који то могу,праве људи из забаве...(Са ким ја причам,Божеее...) још нико није детектовао осим виском. И тиме се бавите? Можда користите и рашље у вашим "научним" истраживањима.Не истражујем ја ништа,то сам много пута рекао до сада,ви изврћете моје речи,ваше се "знање" састоји у лупању глупости и замени теза!Оно што радим је примена знања које су стручњаци објавили у циљу лечења!Овде прави разлику,и мени је ВРЛО важна разлика између ЛЕЧЕЊА и ИЗЛЕЧЕЊА!То није исто!Дакако,нема магнета који ће да учини да се колено регенирише као гуштеру реп,али,носећи пар месеци ВАШЕ СТАЛНЕ МАГНЕТЕ,ја уз најбољу вољу,жељу,и НЕ МАЛИ ТРОШАК-нисам осетио неко побољшање,(можда га је у неком износу било али га нисам осетио).Међутим,кад сам се подвргао терапији ИМПУЛСНИМ МАГНЕТНИМ ПОЉЕМ,побољшање сам осетио после прве терапије,и не само ја...Закључак из овога нека извче читаоц,толико је очигледан да ћу га као непотребног изоставити.И опет ћу рећи (истине ради),да не постоји ниједан уређај који се користи у медицини а да има стално магнетно поље,СВИ УРЕЂАЈИ КОРИСТЕ ИМПУЛСНА ПОЉА!Колико год ви трућали и лупетали о резонанси,адмитанси,осцилаторима и хармоницима---истина је да је поље сталног магнета у терапији (што каже један мој пријатељ) ЧУНАК,она ствар од ОВЦЕ...НИШТА,НУЛА,бољи је лек Богојављенска водица вероватно,ама нико озбиљан у свету неће ни да потроши оволико времена колико ми,на трућање о пропалој ствари!Дилетантски је тврдити без аргумената,нормалан и цивилизован свет је установио мерила и критеријуме који су опште прихваћени!По њима,ја рецимо као човек који не познаје медицину-нормално ми је било да погледам шта кажу стручне студије,па кад нађем једну увек потржим још десетак јер јје интернет омогућио да сајтове имају и шарлатани који прво тврде једно,па друго,па треће,незнањем сами побијају претходне сопствене изјаве,лупетају другим речима...Као неук за те ствари,верујем једино науци и то установама које су на гласу по знању и по успешности...И на крају да вас питам:
Какве везе има ваше скорије писање са терапијом магнетним пољима?
Аман човече држите се теме...Мада је лепо уз јутарњи капућино читати добре вицеве,сваки пут уз сазнање да је Блок био у праву кад је рекао "...Глупак је неуништив..."!Мом звању,васпитању па и образовању,овакав речник не одговара,али,храбро изношење елементарних неистина,служење заменом теза,ничим поткрепљене тврдње, не заслужује другачији третман!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: magnetna terapija za lecenje artroze
PostPoslato: Sre Jun 19, 2013 10:46 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Да вам доказујем сложено осцилаторно коло?! Ви баш немате појма. Просто осцилаторно коло је оно коло у коме се јављају само синусне осцилације. Сложено осцилаторно коло се одатле изводи дедукцијом. :D Ви не само да не знате, него не дозвољавате постојање ичега другог осим онога што мислите да знате. Одатле се закључује да ваше знање тежи сингуларитету.

Клатно и обичан RLC осцилатор су примери простог осцилаторног кола.

Потенцијална енергија нема благе везе са појачавачем. Немам довољно епитета да опишем ваше незнање и баљезгање.

Полупериода промене магнетног поља Земље је неколико хиљада година и зато се може сматрати непроменљивим. Види се да нисте завршили факултет, а можемо да дискутујемо о вашој средњој школи - вероватно језичка.

Када кажете "амплитуда силе које изазива магнетно поље Земље" изговарате велики бисер. :lol:

Фармакомафија форсира лечење такозваним импулсним пољима због једног једноставног разлога, који сте и ви навели. Оно има дејства само ако се користи у садејству са њиховим хемикалијама, што је и циљ - продати што више хемикалија и прескупе уређаје.

Шуманова резонанца нису таласи! Ма немојте ми касти. Ни вода није гипс и шта онда? Резонанца је појам сам по себи осим када необразовани људи као што сте ви, то почну да тумаче.

Ваш висак јесте "уређај" који је јефтинији од магнета и видим да га лепо користите. :lol:

И када вршите терапију сталним магнетом не треба да га носите око врата него тамо где имате проблем.

Па ви стварно немате појма ни о основним терминима физике. Фрљате се изразима које ђаци науче још у средњој школи.

Ваша питања и коментари су у већини бесмислени. Како да вам одговорим на ваше питање: зашто воз иде брже дању него по шинама? Могу само да вам одговорим: зато што је ноћу хладније него напољу.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: magnetna terapija za lecenje artroze
PostPoslato: Pon Jun 24, 2013 10:02 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 03, 2013 11:07 pm
Postovi: 33
Lokacija: BGD
Да вам доказујем сложено осцилаторно коло?!Био сам на путу па сад на мало забаве...Сложено осцилаторно не постоји као техничка дефиниција ни функционални појам Ви баш немате појма.Колио сте осцилатора направили-подесили?Ја сам бише од милион Просто осцилаторно коло је оно коло у коме се јављају само синусне осцилације.Ово је за Нобелову награду исто...Погледајте Википедију бар да нешто научите Сложено осцилаторно коло се одатле изводи дедукцијом.Поткрепите ово неким примером,нисте ауторитет на техничком пољу ни у ходнике па су ваше тврдње бесмиселене :D Ви не само да не знате, него не дозвољавате постојање ичега другог осим онога што мислите да знате.Ако је ово изведено из ваше тврдње да не постоје импулсна магнетна поља онда сте негде близу.Управо ви сте тврдили како импулсна поља не постоје,па затим како су стална магнетна поља боља за терапију,па сте редом како вам је рушена доказима тврдња по тврдња почели да мешате таласе и резонансу,одакле следи закључак да сте саговорник који ни терминима не може да прати дискусију али мора нешто да каже,а не схватате да је за вас ћутање-злато!Читаће ово људи који нешто знају па ћете чути већ!Ваше тврдње досадашње,не могу да издрже ни критике основца који воли физику и електротехнику,а камоли неког ко има нешто школе...Пазите,постоје занимања и људи,којима је ово о чему причамо свакодневни посао,према томе,не будите сигурни да не причате са неким ко има иза себе радова на тему осцилаторна кола,врсте,хармоници,итд...постоје људи који разлокују резонансу од таласа,заиста се распитајте,све глупости које сте набројали до сада,иду вама на штету и образ,ја се својих изјава не стидим јер то је оно на чему електротехника почива Одатле се закључује да ваше знање тежи сингуларитету.Баш зато што нисам знао ништа о терапији ја сам погледао шта писмени људи о томе кажу,знајући да постоје и људи поопут вас за које верујем да науче пар фраза и "сипају знање"

Клатно и обичан RLC Нацртајте овде RLC осцилатор МОЛИМ ВАС!Ово не постоји,да знате,осцилатори могу бити RC или LC само,другаачијих нема!Мада вам "честитам"на инвентивности,у сваком вашем посту "пронађете" нешто "ново",Тесла и Херц су за вас мале бебе,претендујете (додуше реториком) да будете нови геније осцилатор су примери простог осцилаторног кола.Ако већ демоснтрирате "знање",дефинишите ово али не као чобанин већ стручно

Потенцијална енергија нема благе везе са појачавачем.Нацртајте ово,образложите,дајте услов за настанак осцилација,нарочито ових без потенцијалне енергије,понашајте се као да сте нормалан човек који не лупа него има доказе Немам довољно епитета да опишем ваше незнање и баљезгање.
Добро би било д авам недостају само епитети,вама фали много више
Полупериода промене магнетног поља Земље је неколико хиљада година и зато се може сматрати непроменљивим.Одкуд ово сад?Па амплитуда синусоиде није у свакој тачки иста,откуда са променљивом амплитудом константна магнетна сила??? Види се да нисте завршили факултет,ви и видите на даљину а можемо да дискутујемо о вашој средњој школи - вероватно језичка.човек вашег нивоа знања има прилику само овде да ме сретне,у животу немам времена за шарлатане

Када кажете "амплитуда силе које изазива магнетно поље Земље" изговарате велики бисер.Докажите!Просто докажите како то сила која се мења немаа амплитуду-за вашу информацијју,амплитудом се назива јачина силе која се мења по некој функцији,ако вам је јасно мада сумњам :lol:

Фармакомафија форсира лечење такозваним импулсним пољима због једног једноставног разлога, који сте и ви навели. Оно има дејства само ако се користи у садејству са њиховим хемикалијама, што је и циљ - продати што више хемикалија и прескупе уређаје.Ово је лаж!Има ддејство и без кондроина (у мом случају),али је доста спорије!Код уништене или оштећене хрскавице,наравно да је паметно уносити градивне материје за хрскавицу!Па да поновим-због читаоца-само се ДВАДСЕТ ПУТА БРЖЕ кондроин уграђује у ткиво градећеи хрскавицу под утицајем ИМПУЛСНОГ МАГНЕТНОГ ПОЉА!ДОКАЗАНО!На много места у свету ДОКАЗАНО!

Шуманова резонанца нису таласи!Стварно човече,мани се глупости,научи нешто па причај.какви таласи какви бакрачи!Па то раде деца из зезања,рекох већ у ранијем посту!Физика не зна за постојање простора било ког облика или запремине а да нема сопствену резонансу,то не може да постоји! Ма немојте ми касти. Ни вода није гипс и шта онда? Резонанца је појам Шта значи тај ПОЈАМсам по себи осим када необразовани људи као што сте ви,Знате шта?Оно што ја овако "необразован"могу д урадим и направим на ову тему,ви не можете ни да схватите то почну да тумаче.Тумачењем се бавите ви,НИКАКО да већ једном поткрепите нечим или неким ваше тврдње...На ово вас упозоравам већ доста пута,толико ного пута да ће површан читаоц доћи до закључка,да ви "знате" нешто што нико у свету не зна,ви сте јединствени...додуше,то вам признајем,оволико одвала може само да одвали неко ко је препотентан хедониста,ко мисли да држи Бога....

Ваш висак јесте "уређај" који је јефтинији од магнета и видим да га лепо користите. :lol:На ово немам шта да каже,не знам о чему причате?Да нисте под неким психо активним супстанцама,опрезно са тим...губи се смисао за реалност,изгуби се суштина,не зна се о чему али шта се прича...

И када вршите терапију сталним магнетом не треба да га носите око врата него тамо где имате проблем.Те глупости не носим,ДОКАЗАНО ЈЕ ДА ОД ЊИХ НЕМА ВАЈДЕ,ЗАБОРАВИЛИ СТЕ?!?!?!

Па ви стварно немате појма ни о основним терминима физике. Фрљате се изразима које ђаци науче још у средњој школи.Којим?Реците!

Ваша питања и коментари су у већини бесмислени. Како да вам одговорим на ваше питање: зашто воз иде брже дању него по шинама?Дали и дању иде по шинама,или само ноћу?Употребите главу (осим за шишање)па прочитајте шта сте написали... Могу само да вам одговорим: зато што је ноћу хладније него напољу.
Вас сам питао хоћете ли већ једном да поткрепите то што тврдите?
Ви никако да то урадите!Бежите од тога као ђаво од крста?Или "заборавите"?Људи читају ово,том "заборавношћу" говорите о себи,не о мени!Рецимо да нисам у праву ја,и да нисте у праву ви!Онда је ред да се пронађе у објављеним радовима ко је у праву!Тако људи раде данас у цивилизованом свету!Ја за своје тврдње доказе имам!А ГДЕ СУ ВАШИ осим у празним речима?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: magnetna terapija za lecenje artroze
PostPoslato: Pon Jun 24, 2013 10:23 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Направили сте више од милион осцилатора, кажете. Ако сте сваки дан правили по један комад и то од рођења, што је утопија али нека буде, испада да сада имате више од 2.700 година. Па ви не знате ни основне рачунске радње. :D :D :D Или у свему претерујете.

И шта кажете, не постоји RLC осцилаторно коло? :lol: :lol: :lol: Ево вам мало ваше Википедије: http://en.wikipedia.org/wiki/RLC_circuit

Појачавач може да се доведе у везу са кинетичком енергијом, али са потенцијалном никако. Смисао је сасвим другачији.

"Амплитуда синусоиде у свакој тачки", кажете. Баш баљезгате. Мислите на елонгацију? Амплитуда је максимална елонгација. Ово је из основне школе. Изгледа сте много заосциловали због ваших милион осцилатора. :lol: :lol: :lol:

Не може сила да изазива магнетно поље. Ствар термина. Извор магнетног поља је струја сталног интензитета. Ово је из средње школе.

И шта кажете, "амплитудом се назива јачина силе која се мења по некој функцији". :lol: :lol: :lol: Ма немојте ми касти.

Ви нисте ни свесни свога стања и незнања. Мислите да ако копирате нечије пројекте и лемилицом их спроводите у дело, да имате неко знање?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: magnetna terapija za lecenje artroze
PostPoslato: Pon Jun 24, 2013 11:51 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 03, 2013 11:07 pm
Postovi: 33
Lokacija: BGD
Направили сте више од милион осцилатора, кажете.Не мора да се прави један на дан,некд се правило много много за један дан а и подешавало Ако сте сваки дан правили по један комад и то од рођења, што је утопија али нека буде, испада да сада имате више од 2.700 година. Па ви не знате ни основне рачунске радње. :D :D :D Или у свему претерујете.Претеривање ја ваша специјалност

И шта кажете, не постоји RLC осцилаторно коло? :lol: :lol: :lol: Ево вам мало ваше Википедије:Википедија је за дилетанте,да стекну макар представу о томе да се нешто не маже на лебац http://en.wikipedia.org/wiki/RLC_circuitRLC circuit превдено значи RLC коло,што не значи да је осцилатор,видите,осцилатор се налази у ваздуху (мада не мора),али,то не значи да је осцилатор на ваздух

Појачавач може да се доведе у везу са кинетичком енергијом, али са потенцијалном никако.[color=#0000FF]Да би ово било сувисло,недостаје податак-који појачавач?Немојте бабски,држите се струке,али не стижете да бубате то одакле читате или имате суфлера па лоше интерпретирате Смисао је сасвим другачији.[/color]Да имате осећај за смисао не бисте лупали[color=#0000FF]Ту сте ви ненадмашни бесмислице,јер,кинетичка енергија се не може дати електричној енергији као особина а потенцијална може,кад дође до прекорачења прага потенцијала/заисћења активног елемента почиње реверзан кумулативни процес и тако редом почиње осциловање...закони и постојање резонансе важе за све осцилаторе али ако причамо о механичким осцилацијама термини нису исти јер их не узрокују исте појаве просто зато![/color]

"Амплитуда синусоиде у свакој тачки", кажете.Кажем и тврдим!У односу на осу према којој се мери,амлитуда синусиоде није иста у свакој тачки осе,нека вам покаже неко да нцртате график синусне функције па проверите,нормално ако вам интелектуални капацитет дозвољава! Баш баљезгате. Мислите на елонгацију? Амплитуда је максимална елонгација. Ово је из основне школе. Изгледа сте много заосциловали Ви осцилијуте али хаотично,проверите ЕЕГ бићо то налаз за неке установе,јер,час тврдите једно,па скочите на друго,доказе немате (јер не постоје)и онда у немоћи посежете за вама знаном "науком" и "истином"...Никако д авидимо неки признат доказ,све неке ваше "елонгације,осцилације,резонансе (ово ваше лупетање никако да поменет у вези хармоника)",ма ви сте "струћњак" и за квантну физику изгледа,свака част...Много причате,удависте гњурца,али доказе-никако!НИШТА!због ваших милион осцилатора. :lol: :lol: :lol:

Не може сила да изазива магнетно поље.Шта онда изазива магнетне буре на Сунцу паметњаковићу= Ствар термина. Извор магнетног поља је струја сталног интензитета.Ова је тврдња за оне без школе.Како онда раде електромагнетни прекидачи (релеји,контактори),дизалице,кад се напајају струјом нетсалног интензитета?Подука:Зове се НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА, и са њом се праве магнети,управо,за терапију једино са њом,ово ваша тандара-броћ,то су веровали и користили плебејци,напредовала је наука у међувремену Ово је из средње школе.

И шта кажете, "амплитудом се назива јачина силе која се мења по некој функцији".Баш тако! :lol: :lol: :lol: Ма немојте ми касти.Вама не вреди ни говорити,стални магнети су вас укочили па делате мислите и причате врло ограничено

Ви нисте ни свесни свога стања и незнања.Кад читам вас-утешим се Мислите да ако копирате Бићу скроман,али ћу рећи ово-има мојих контрукцији на нету,мојих чланака,има мојих ауторских уређаја и по нашој литератури,примљен сам у том свету...остало знају они који читају те чланке...нечије пројекте и лемилицом их спроводите у дело, да имате неко знање?Квалификован читаоц,кад чита шта сам написао,нека цени да ли нешто знам и то ми је доста.сад ћу одступити од скромности,опремљен сам боље мерном опремом него унеиверзитети,то ми нико није поклонио,нисам добио на лутрији,него сам зарадио радећи посао који по вама -не знам!Мора да су они за које сам радио не зналице,можда то што сам направио у ствари и не ради..."шта зна дете шта је триста кила...фата и носи"...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: magnetna terapija za lecenje artroze
PostPoslato: Pon Jun 24, 2013 12:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Па ви први споменусте Википедију. А сада када вам не одговара оно шта пише, онда је за дилетанте. Па ви се савијате како ветар дува. Сутра ћете ме убеђивати да два плус два не мора да буде четири. :lol: :lol: :lol: Ево још мало: http://www.physics.ohio-state.edu/~gan/ ... 4/Lec4.pdf

Па ви бркате потенцијалну енергију и потенцијал, тј. разлику потенцијала. :lol: :lol: :lol:

Толико сте се изгубили да сте већ почели озбиљно да користите речник који није примерен за комуникацију. То је, како кажу, одлика онога ко нема аргументе. :lol:

Да видим те ваше чланке. Дајте неки линк да прочитам шта сте писали.

Ево и сликице:
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: magnetna terapija za lecenje artroze
PostPoslato: Pon Jun 24, 2013 12:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 18, 2013 2:47 pm
Postovi: 119
Aco, mislim da nema potrebe da trošite Vašu energiju i vreme na ovakve likove. Čovek očigledno ne zna osnovne pojmove iz fizike. Nešto je negde pročitao i sada misli da je veliki elektroničar i fizičar. Ma hajte, molim Vas. Pola od onoga što je napisao ni pas s maslom ne bi mogao da pojede, a Vi se s njim ubeđujete. Intenzivno se bavim elektromagnetikom tako da podržavam Vaše stavove, ali ne i trošenje vremena. Pozdravljam Vas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: magnetna terapija za lecenje artroze
PostPoslato: Pon Jun 24, 2013 1:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Хвала! Стараћу се. 8)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 132 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: