Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Magnetna rezonanca Vrata
PostPoslato: Sub Jan 14, 2017 3:44 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2016 4:45 pm
Postovi: 81
Dejanbg je napisao:
Ovo mi izgleda u redu

U izvestaju pise da imam spondilozu.. Inace imam 19 godina bio aktivni sportist vise od 5 godina :)
Recite mi dali se ovde vidi atlas i dali je u dobrom polozaju meni je to mnogo bitno mislim da je to odgovor na sva moja pitanja ....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Magnetna rezonanca Vrata
PostPoslato: Ned Jan 15, 2017 4:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Ja do sada nisam video opis bez spondiloze, pitam se da li postoji neko ko je nema :)

Tako da to što je opisano ne mora mnogo da znači...

Vidi se atlas, ali izmeštanje atlasa u tom smislu u kojem pitaš ja ne umem da gledam niti vidim, to možda umeju oni koji ga kao nameštaju :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Magnetna rezonanca Vrata
PostPoslato: Ned Jan 15, 2017 6:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2016 4:45 pm
Postovi: 81
Dejanbg je napisao:
Ja do sada nisam video opis bez spondiloze, pitam se da li postoji neko ko je nema :)

Tako da to što je opisano ne mora mnogo da znači...

Vidi se atlas, ali izmeštanje atlasa u tom smislu u kojem pitaš ja ne umem da gledam niti vidim, to možda umeju oni koji ga kao nameštaju :wink:

Dali bi mogli da zaokruzite deo de se nalazi atlas, voleo bi da vidim :D
Ja sam imao skoliozu i dok sam trenirao kosarku ali za to nisam znao, prosle godine od kako sam izvadio zub i kacio krvni pritisak i zavrsio na hitnu pomoc de su mi rekli da sam se uplasio udarili dijazepam 10mg inekciju i kao to je to... Od tad imam vrtoglavice konstantno kao neki pritisak u glavi bolovi u vratu(a desavalo mi se ranije da mi se ukoci vrat da nemogu da ga pomerim 2-3 dana...) tako da verovatno sam imao i spondilozu pre toga ali s vremenom je sve napredovalo i i dan danas napreduje, a ja stojim u mestu i nista ne radim da se resim spondiloze i skolioze... Radio sam neke vezbe dao sam 100e za skoliozu ali to sam dzaba bacio pare i zato pronalazim svoj problem u atlasu i mislim da mi je izmesten jos u 6-om razredu kad dobio boks u levi obraz ... Te noci mi se prvi put desio problem sa dodirom kao da nemam osecaj onako kako sto treba da imam bas gadno ali nekako se guralo, sad otkako sam kacio taj pritisak to me drzi konstantno i mislim da mi je neki nerv stisnut bas zato sto prsljenovi nisu u pravcu u kom bi trebalo da budu i imam bolove u ledjima u gornjem delu i u vratu....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Magnetna rezonanca Vrata
PostPoslato: Pon Jan 16, 2017 6:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2016 4:45 pm
Postovi: 81
I recite mi sto se tice istekija zelim da kupim isteki i da probam da bar malo poboljsam svoje stanje... Dali bi mi isteki pomogao barem malo ili to je dzaba bacanja 60eura ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Magnetna rezonanca Vrata
PostPoslato: Pon Jan 16, 2017 8:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
http://w-radiology.com/irm-cervical-ana ... 006_fs.jpg

Pod brojem 1.


Isteki ima i za manje para, oko 3000din, vidi na oglasima kupujemprodajem, kupindo itd.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Magnetna rezonanca Vrata
PostPoslato: Pon Jan 16, 2017 8:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2016 4:45 pm
Postovi: 81
Dejanbg je napisao:
http://w-radiology.com/irm-cervical-anatomie/fullsize/sagittal-cervical.0006_fs.jpg

Pod brojem 1.


Isteki ima i za manje para, oko 3000din, vidi na oglasima kupujemprodajem, kupindo itd.

Sto se tice atlasa ova je slika sa strane tako da nije moguce da se vidi, kad bi bila slika od pozadi vidi se dali je kriv ili prav atlas...
A sto se tice istekija ne bih da eksperimentarisem da kupujem na staro zato sto ljudi prave svakakve prevare samo da dodju do para... Nemogu da znam dali je to bas precizno uradjeno za svaki prsljen i tako to... Pitanje mi je bilo dali je isteki koristan dali pomaze ... ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Magnetna rezonanca Vrata
PostPoslato: Uto Jan 17, 2017 12:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не исплати се експериментисати са копијама, нарочито када се има у виду изглед те копије. Прилично је другачија и избоченија. Осим тога за нешто што треба да траје тридесетак година смешна је "уштеда" од 3500 динара.

Ако ниси прочитао моје искуство онда прочитај овде: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/kicma

Истеки користим ево сад ће 11 година и стварно не знам шта бих радио без њега.

Иначе Истеки највише помаже за "остали" део кичме а мање за вратни део.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Magnetna rezonanca Vrata
PostPoslato: Uto Jan 17, 2017 9:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2016 4:45 pm
Postovi: 81
aaaca je napisao:
Не исплати се експериментисати са копијама, нарочито када се има у виду изглед те копије. Прилично је другачија и избоченија. Осим тога за нешто што треба да траје тридесетак година смешна је "уштеда" од 3500 динара.

Ако ниси прочитао моје искуство онда прочитај овде: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/kicma

Истеки користим ево сад ће 11 година и стварно не знам шта бих радио без њега.

Иначе Истеки највише помаже за "остали" део кичме а мање за вратни део.

U svakom slucaju meni problem krece od karlice kriva karlica je rezultat za kriv 'rbet t.e. skoliozu, a mozda kao rezultat skolioze se javila i spondiloza, ja mislim da vredi pokusati sa istekijem i se iskreno nadam da cu imati bar malo poboljsanja, a kao sto pise u detaljima na isteki.rs kaze da se isteze svak prsljen i da se oslobadja medjuprsljenski prostor, a koliko ja znam spondiloza je gubitak tog medjuprsljenskog prostora t.e. ronjenje tog dela... Reci mi dali vraca kicmu u normalno stanje a i kompletan 'rbet... ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Magnetna rezonanca Vrata
PostPoslato: Sre Jan 18, 2017 11:05 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Право да ти кажем имао сам неке деформитете кичме али нисам ишао на контроле па не знам да ли су се исправили.

Најважније је да се пршљенови свакодневно развлаче како би се дискуси растеретили и лепо подмазивали и обнављали ону њихову течност. Свима говорим да је мени данас кичма боља него пре 20 година када сам има 30кг мање и бавио се спортом. Последњих 10 година интензивно седим и не бавим се рекреацијом, па ти види. Зато кажем да ми није Истекија ко зна шта би било са мном и мојом кичмом.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Magnetna rezonanca Vrata
PostPoslato: Sre Jan 18, 2017 2:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2016 4:45 pm
Postovi: 81
aaaca je napisao:
Право да ти кажем имао сам неке деформитете кичме али нисам ишао на контроле па не знам да ли су се исправили.

Најважније је да се пршљенови свакодневно развлаче како би се дискуси растеретили и лепо подмазивали и обнављали ону њихову течност. Свима говорим да је мени данас кичма боља него пре 20 година када сам има 30кг мање и бавио се спортом. Последњих 10 година интензивно седим и не бавим се рекреацијом, па ти види. Зато кажем да ми није Истекија ко зна шта би било са мном и мојом кичмом.

Uzimam isteki definitivno, vredi da i to probam i se iskreno nadam da ce se moje stanje barem maaalo poboljsati... Hvala vam puno i cujemo se opet kad uzmem isteki i probam ga... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Magnetna rezonanca Vrata
PostPoslato: Čet Jan 19, 2017 11:38 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Надам се да си прочитао текст на мом сајту али ћу ипак да те подсетим. Мораш свакодневно да лежиш на Истекију најмање 15 минута, а прве резултате можеш да очекујеш тек за месец дана.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Magnetna rezonanca Vrata
PostPoslato: Čet Jan 19, 2017 2:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2016 4:45 pm
Postovi: 81
aaaca je napisao:
Надам се да си прочитао текст на мом сајту али ћу ипак да те подсетим. Мораш свакодневно да лежиш на Истекију најмање 15 минута, а прве резултате можеш да очекујеш тек за месец дана.

Jesam, nekoliko puta... na isteki.rs pise u pocetku po 5 minuta nekoliko puta dnevno i onda sve vise i vise... A reci mi jel 15-20 minuta neki maximum za jedan dan ili moze i vise ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Magnetna rezonanca Vrata
PostPoslato: Čet Jan 19, 2017 3:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Све треба постепено да се уводи па тако и Истеки. У принципу минимум је да се истеже горњи део кичме око 7 минута и онда доњи исто 7 минута, што је око 15 укупно, јел'. :D Ја умем понекад да лежим на Истекију и више од пола сата, па и три фртаља сата. Нема ту дневног максимума. Само да ти прија. Ако заглавиш на њему сат времена из цуга, не верујем да ће ти пријати. Можеш и два пута дневно по 20 минута, на пример - зависно чиме се бавиш у току дана.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Magnetna rezonanca Vrata
PostPoslato: Čet Jan 19, 2017 5:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2016 4:45 pm
Postovi: 81
aaaca je napisao:
Све треба постепено да се уводи па тако и Истеки. У принципу минимум је да се истеже горњи део кичме око 7 минута и онда доњи исто 7 минута, што је око 15 укупно, јел'. :D Ја умем понекад да лежим на Истекију и више од пола сата, па и три фртаља сата. Нема ту дневног максимума. Само да ти прија. Ако заглавиш на њему сат времена из цуга, не верујем да ће ти пријати. Можеш и два пута дневно по 20 минута, на пример - зависно чиме се бавиш у току дана.

Ne radim nista slobodan sam ceo dan... Eo bas danas sam stajao u mesto nekih 45 min i kicma i ledja su mi sta da ti pricam... Odma mi se stanje pogorsalo, kad sam dosao kuci i lego na tepih odma mi je laknulo... Kad legnem na pod imam neki finiji osecaj u ledjima kao da se sve opusti... A kad uzmem isteki videcemo to cu da uradim sad do prvog...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Magnetna rezonanca Vrata
PostPoslato: Pet Jan 20, 2017 1:01 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2016 4:45 pm
Postovi: 81
aaaca je napisao:
Све треба постепено да се уводи па тако и Истеки. У принципу минимум је да се истеже горњи део кичме око 7 минута и онда доњи исто 7 минута, што је око 15 укупно, јел'. :D Ја умем понекад да лежим на Истекију и више од пола сата, па и три фртаља сата. Нема ту дневног максимума. Само да ти прија. Ако заглавиш на њему сат времена из цуга, не верујем да ће ти пријати. Можеш и два пута дневно по 20 минута, на пример - зависно чиме се бавиш у току дана.

A reci mi sto se vrata tice kad ga okrecem levo desno nesto u njega krcka kao da se drobi kao da se roni, kakav je to znak ?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 45 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: