Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Limfedem
PostPoslato: Pet Maj 28, 2010 1:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 23, 2010 2:50 pm
Postovi: 4
Ma ok i ja se slažem s tobom ali opet gdje god krenes sve ti naplačuju.Jedna limfna drenaža košta više...to i nisu neki novci ako pomaže....pogotovo ako je bio tako bolestan,sigurno nije ni radio..od nečega mora živjeti...kaže da je puno potrošio na skupu literaturu a i vraća novce ako nisi zadovoljan nakon 30 dana.Ako nije prevara..ja mu ne zamjeram...odes kod privatnog doktora na samo jedan pregled i uzme ti novaca i novaca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Limfedem
PostPoslato: Pet Avg 13, 2010 5:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 23, 2010 2:50 pm
Postovi: 4
Sta mislite o ovom laseru...www.riancorp.com...koristi se vec deset godina u Australiji u klinici ua limfedem u Adelaidi ...super rezultati navodno..fda ga odobrila...po forumima svi koji su ga koristili super zadovoljni...pa ako netko nesto zna pisite...naravno nije čarobni stapić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Limfedem
PostPoslato: Sub Sep 18, 2010 7:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 18, 2010 6:53 pm
Postovi: 4
Zemunka je napisao:
Imam primarni limfedem desne noge.
Želim se povezati sa ljudima koji imaju isti ili sličan problem kako bi razmenili iskustva i možda pomogli jedni drugima!!

pa evo moj email: arsovtonigmail.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Limfedem
PostPoslato: Sub Sep 18, 2010 7:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 18, 2010 6:53 pm
Postovi: 4
Može evo moj Email:arsovtonigmail.com imam isti problem pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Limfedem
PostPoslato: Pet Jul 13, 2012 3:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 13, 2012 2:08 pm
Postovi: 1
imam urodjeni limfedem. Puno bi mi znacio kontak sa osobama koje imaju isti problem. poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Limfedem
PostPoslato: Pon Jul 16, 2012 10:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
http://www.novosti.rs/vesti/zivot_+.304 ... rene-tromb


Mozda ovi ljudi imaju neki savet ili informaciju za vas .Ako se bave limfnom drenazom i insistiraju na edukaciji trebalo bi i da znaju sta su nova svetska dostignuca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Limfedem
PostPoslato: Pon Jan 28, 2013 7:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 5:25 pm
Postovi: 3
Limfedem moze puno da se smanji ako se sprovodi pravilna limfna drenaza. Drugaciji je postupak rada kod primarnog i sekundarnog limfedema u odnosu na limfnu drenazu kod edema.

Limfnu drenažu treba da radi stručnjak, kvalifikovana i obučena osoba (LIMFOTERAPEUT-FIZIOTERAPEUT).

Pravilnim izvođenjem manuelne limfne drenaže moguće je stimulisati i povećati odvod limfe i do 20 puta. Veoma je važan pritisak pri izvođenju manuelne limfne drenaže koji nesme biti prejak niti brz. Veoma je bitno izdrenirati limfne puteve pa zatim sprovesti drenažu tkiva kako bi postigli što bolje rezultate. Nestručan rad može loše delovati na sam tok limfe i oštetiti limfne sudove za čiji je oporavak potrebno vreme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Limfedem
PostPoslato: Ned Jun 23, 2013 4:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 22, 2009 12:25 am
Postovi: 6
Drago mi je sto na ovakav nacin mozemo rameniti iskustva.... ja koristim sigvaris kompresivne carape i lek detraleks, mada mi se cini da ga preterano uzimam, neznam dali ima i neka nezeljena dejstva???
Dali imate bolove u nogama i sta vam pomaze? Meni krenu bolovi kad legnem, ustvari nisu ni bolovi nego neki zmarci, grcevi... ne znam da opisem vrlo neprijatan osecaj... Dali imate neki savet za to?
I jos jedno pitanje, kako resavate izbor/kupovinu obuce... meni je to prava nocna mora... !!! :-? da nadjem nesto sto mogu obuti a pri tome da mi se svidi i da cena bude prihvatljiva.... (imam primarni limfedem leve noge)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Limfedem
PostPoslato: Uto Jul 09, 2013 11:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 5:25 pm
Postovi: 3
Poštovani,
Bez obzira da li je primarni ili sekundarni limfedem, može dosta da se smanji. Radi se kompletna dekongestivna fizikalna terapija, a ona podrazumeva:
-ručnu limfnu drenažu
-bandažiranje
-vežbe
-negu (ruke ili noge)
-edukaciju
sve ovo čini terapiju limfedema

u zavisnosti koji je stepen limfedema zavisiće i dužina terapije. Puno može da se smanji, čak i do 50% i onda se održava.
Pogledajte facebook LIDERNA CENTAR naći ćete puno objašnjenja.
Pozdrav LIDERNA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Limfedem
PostPoslato: Pon Jul 15, 2013 8:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 5:25 pm
Postovi: 3
TRETMAN LIMFEDEMA
14. јун 2013. у 13:21
NEGA KOŽE: U zavisnosti od stadijuma bolesti, koža na obolelom mestu se neguje kako bi se sprečilo pucanje kože i gljivične infekcije. I otvorene rane se tretiraju.

LIMFNA DRENAŽA: Cilj ove specifične masaže je stimulacija limfnih sudova na drenažu akumulirane tečnosti (limfe). Da bi se to postiglo, terapeuti koriste specijalne tehnike omekšavanja očvrsnulog tkiva. Izvodi se bez upotrebe ulja, pokreti su blagi, ritmični.

KOMPRESIVNA TERAPIJA: Tokom dekongestivne (akutne) faze oboleli delovi tela se bandažiraju, često koristeći specijalne jastučiće, koji su namenjeni poboljšavanju mikrocirkulacije u obolelom tkivu, a podstiču i povrat limfne tečnosti. Tokom faze održavanja, elastična bandaža se zamenjuje kompresivnim rukavom koji se lakše navlači. Lekar specijalista će doneti odluku o stepenu kompresije i o tipunege.

VEŽBE: Specijalne vežbe podstiču protok limfe. Program vežbi je posebno razvijen za limfedem ruke, a posebno za limfedem noge.

EDUKACIJA PACIJENTA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Limfedem
PostPoslato: Sre Jul 24, 2013 10:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 22, 2009 12:25 am
Postovi: 6
hvala puno, mnogo znace vasi saveti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Limfedem
PostPoslato: Sre Jul 24, 2013 10:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 22, 2009 12:25 am
Postovi: 6
hvala puno na savetima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Limfedem
PostPoslato: Čet Jul 25, 2013 11:48 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Верујем да би терапија сталним магнетним пољем многоструко побољшала ситуацију. Можеш ли да ми опишеш површину и запремину коју захвата проблем? Цела нога, део...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Limfedem
PostPoslato: Uto Nov 12, 2013 2:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 12, 2013 1:53 am
Postovi: 1
pozdrav,
moja sestra ima primarni limfedem noge ,vec,5 godina,u 18 godini joj je noga pocela da otice...naravno isli smo kod raznih doktora i svi su pricali razlicito...posle 2 godine pokusaja raznih terapija,od raznih doktora..par njih se slozilo da su u pitanju limfni cvorovi na preponi...kupovali smo i carape i isla je na limfnu drenazu i neke vjezbe...masazu ima svaki dan ali noga je i dalje ista ako ne i gora,carapu 4 stepena ne skida...rekli su joj da se pomiri sa tim i da joj nikada nece spasti otok...ali se nadamo da ce sve biti u redu...da li je vama nesto pomoglo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Limfedem
PostPoslato: Uto Nov 19, 2013 10:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 22, 2009 12:25 am
Postovi: 6
I meni su govorili da se pomirim s tim da tu nema puno pomoci osim tih masaza, bandaze a tako to... I da budem srecna sto je noga u pitanju a ne lice ili neki drugi deo tela... Kompresivne carape 3stepen, nosim stalno, inace bi mi noga bila strasna. Vec su mi savetovali da uzmem i 4 stepen...
samo se nadam da se nece pogorsavati vremenom...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: