Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 69 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 22, 2009 9:02 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Stepen ogranicenja za odredjeno zanimanje se nacelno odredjuje u zavisnosti od specificnosti zanimanja koje neko obavlja. Dakle, morate da proverite kako je to regulisano internim aktima vojske. Znam da se vojne specifikacije razlikuju od civilnih, ali ne znam detalje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ligamenti
PostPoslato: Sub Maj 23, 2009 1:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 16, 2008 3:35 pm
Postovi: 20
MarkoKrusevac je napisao:
Zdravo svima,operisao sam koleno 6.4,i jos uvek imam otok iznad casice kolena.
Ligamentoplastika mi je radjena na Vojnomedicinskoj Akademiji u Beogradu,operisao me je doktor Vulovic.
Po zanimanju sam Vojno lice i interesuje me da li cu dobiti tacku ogranicenja,jer mi je to veoma bitno zbog posla.
unapred zahvalan na odgovoru


Slusaj ovako iz licnog iskustva ti kazem, ali opet je sve to individualno od coveka do coveka! Ne znam koliki ti je otok ali ce ti biti otok dosta dugo vremena, naravno mali otok ne veliki, nikad ti koleno nece biti isto! A sad reci mi jel mnogo naduveno ili ne? Ako je sve uradjeno kako treba neces imati ogranicenja, mozda u savijanju nekih 2,3 stepena, ali je to zanemarljivo!

Srdacan pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Povreda ligamenata kolena
PostPoslato: Sre Jun 17, 2009 2:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 17, 2009 2:31 pm
Postovi: 2
Lokacija: Novi Sad
Zdravo cvima!!! :D
Imam 24godine i povredila sam se na basketu pre godinu i po dana dijagnoza je Distorsio genus. Nosila sam longetu 6 dana i otisla na kontrolu. Doktor mi je prepipao koleno i rekao da mi je pukao prednji ukljesteni ligament (bez ikakvog snimka osim rendgena) i savetovao mi je operaciju koju ja tada nisam odradila. Isla sam na terapije strujom i laserima uz vezbe kod kuce i na bazenu. Pre dva dana sam naglo porcala i istegla ligament sa unurasnje strane. Isti doktor mi ponovo predlaze operaciju a drugi doktor sa sportske medicine mi prepisuje terapije i govori da ce to biti ok. Ocajna sam vec :cry:
Kome da verujem?
Unapred hvala na odgovorima :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 18, 2009 5:34 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Mozda bi bilo najbolje da uradite magnetnu rezonancu kolena. Na tom snimku ce se videti da li je nesto u kolenu povredjeno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 18, 2009 11:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 17, 2009 2:31 pm
Postovi: 2
Lokacija: Novi Sad
Hvala puno :D
Nije da ja smljam u strucnost lekara ali ipak mi je bilo cudno da mi se konstatuje dijagnoza samo prepipavanjem kolena. Javicu se sa konkretnim reyultatima. Jos jednom HVALA VAM, divni ste :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 02, 2009 12:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 16, 2008 3:35 pm
Postovi: 20
I mene je operisao Matic Dragan pa sam morao ponovo da se operisem, posto nije pogodio ugao ligamenta i skratio je koliko ja znam, pa sam morao da se ponovo operisem u NS, prof. Milankov svaka cast, sjajan covek! Draganu Matic, necu da pricam o njemu, svako ima svoje iskustvo, ali moje je ocajno! Dosao sam na kontrolu posle tri meseca, uocio je da nije nesto u redu, ali me je opet poslao na fizikalnu terapiju! Eto samo toliko, za ostalo necu da pricam!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ligamentoplastika kolena
PostPoslato: Pon Avg 24, 2009 4:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 16, 2008 3:35 pm
Postovi: 20
Ako je uradjeno kako treba, onda ne bi imao ogranicenja, sem kod savijanja bi izgubio nekih 2 do 3 stepena, koji ti ne bi znacili mnogo, ja sam npr. izgubio 5 do 7 i opet mi ne smeta da treniram, a treniram rukomet!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ligamentoplastika kolena
PostPoslato: Pon Avg 24, 2009 4:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 16, 2008 3:35 pm
Postovi: 20
Ako je uradjeno kako treba, onda ne bi imao ogranicenja, sem kod savijanja bi izgubio nekih 2 do 3 stepena, koji ti ne bi znacili mnogo, ja sam npr. izgubio 5 do 7 i opet mi ne smeta da treniram, a treniram rukomet!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ligamentoplastika kolena
PostPoslato: Pon Avg 24, 2009 4:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 16, 2008 3:35 pm
Postovi: 20
Ako je uradjeno kako treba, onda ne bi imao ogranicenja, sem kod savijanja bi izgubio nekih 2 do 3 stepena, koji ti ne bi znacili mnogo, ja sam npr. izgubio 5 do 7 i opet mi ne smeta da treniram, a treniram rukomet!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ligamentoplastika kolena
PostPoslato: Pon Avg 24, 2009 4:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 16, 2008 3:35 pm
Postovi: 20
Ako je uradjeno kako treba, onda ne bi imao ogranicenja, sem kod savijanja bi izgubio nekih 2 do 3 stepena, koji ti ne bi znacili mnogo, ja sam npr. izgubio 5 do 7 i opet mi ne smeta da treniram, a treniram rukomet!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ligamentoplastika kolena
PostPoslato: Pon Avg 24, 2009 4:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 16, 2008 3:35 pm
Postovi: 20
Ako je uradjeno kako treba, onda ne bi imao ogranicenja, sem kod savijanja bi izgubio nekih 2 do 3 stepena, koji ti ne bi znacili mnogo, ja sam npr. izgubio 5 do 7 i opet mi ne smeta da treniram, a treniram rukomet!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ligamentoplastika kolena
PostPoslato: Čet Sep 03, 2009 9:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 02, 2009 7:58 pm
Postovi: 17
Pozdrav svima... Ovako, treniram rukomet, ali je na jednom od treninga doslo do puknuca prednjeg ukrstenog ligamenta i ostecenje meniskusa. Operaciju sam morala obaviti ukoliko se planiram i dalje baviti sportom, pa sam se za to bez razmisljanja odlucila... Operacija je bila pocetkom 6. mjeseca i prvi mjesec dana sam provela na stakama... Tada su uslijedile fizikalne terapije, struje... Predlozen mi je boravak u banji, jer je to neophodno za ovaknu vrstu povrede, pa sam naravno prihvatila... Skoro sam stigla iz banje i dosta mi se popravilo stanje u koljenu. Nakon boravka u banji nogu savijam do 125 stepeni, a prije banje sam savijala do 95 stepeni. Takodje sam uspjela povecati obim kvadricepsa, ali ne jos dovoljno... Kazu da imam malo hiper ekstenziju koljena, tako da mi je, kako kazu fizioterapeuti, mnogo bitnija ekstenzija... Sve u svemu prepoznatljivo je poboljsanje, samo me zanima za koliko bih mogla poceti ponovo da trcim? Sad cu otprilike prosla 3 mjeseca od operacije. I postoje li neki testovi koljena prema kojima bih mogla znati kada je koljeno dovoljno spremno za jace treninge??? Jos uvijek ne smijem da idem u cucanj.
Malo sam preopsirno mozda govorila, ali jako mi je stalo do oporavka, jer sam kao luda bez rukometa... :cry: Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ligamentoplastika kolena
PostPoslato: Čet Sep 03, 2009 12:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Na zalost, za sve detalje oko treninga i povecanja napora morate da pitate svog operatora. Postoji vise tehnika rekonstrukcije prednje ukrstene veze i od primenjene tehnike dosta zavisi kad sta sme da se radi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ligamentoplastika kolena
PostPoslato: Čet Sep 03, 2009 3:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 02, 2009 7:58 pm
Postovi: 17
Ok, ipak hvala. Sutra svakako idem na kontrolu, pa cu cuti sta doktor ima da kaze... Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Sre Sep 09, 2009 5:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 16, 2008 3:35 pm
Postovi: 20
AleksandraGlisic je napisao:
Hvala puno :D
Nije da ja smljam u strucnost lekara ali ipak mi je bilo cudno da mi se konstatuje dijagnoza samo prepipavanjem kolena. Javicu se sa konkretnim reyultatima. Jos jednom HVALA VAM, divni ste :wink:

Pazi meni je samo pipanjem utvrdio dijagnozu, kad pocne da ga vrti vidi da li ima lufta(takozvana fioka! :) Mislim da je najbolje da ides u Beograd na banjicu ili ako si u mogucnosti kod prof Milankova u Novi Sad, on je sjajan covek! Ali mozes i magnetnu i onda si 100% sigurna! E da od terapije slaba vajda, bar nikome oko mene nije pomogla, ali posle operacije dosta znaci!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 69 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: