Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Krilate lopatice
PostPoslato: Sub Apr 09, 2016 12:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 01, 2015 9:24 pm
Postovi: 7
Imam 19 god i izbacene lopatice stim sto je desna vise izbacena nego leva. Dakle kod leve je neko minimalno izbacenje a kod desne malko vece. Takodje su mi i ramena povijena u napred. Problem nije strasan zato sto sam vec utuvio sebi u glavu i popravio sebi drzanje promenom stava i izgledam normalno kada se 'ispravim' odnosno samo povucem ramena u nazad sto mi je postala sada i navika. Posledica toga je da se brzo umaram, misici na ledjima su zbog toga stalno napeti i jednostavno me zabole kao posle nekog tezeg treninga i jednostavno moram da ih opustim malo.
Pitanje je da li bih mogao da vratim lopatice na njihovo raznim vrstama zgibova? Nisam napomenuo da sam mrsav. Oko 64-65 kg na 175 cm.
Nadam ss da nisam smorio sa ovolikim tekstom hteo sam samo suto detaljnije da opisem situaciju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Krilate lopatice
PostPoslato: Ned Apr 10, 2016 4:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Ukoliko su lopatice izbačene zbog kifoze(što je najčešće slučaj),onda bi akcenat trebalo staviti na smanjenje iste.Što praktično znači da su vam zabranjeni klasični trbušnjaci i "leđnjaci" .Preporučuje se dosta istezanja na ripstolu ili vratilu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Krilate lopatice
PostPoslato: Ned Apr 10, 2016 5:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 01, 2015 9:24 pm
Postovi: 7
Hmm meni su na onoj terapiji bile bas preporucene neke vezbe koje su na foru ledjnjaka ali samo sto se radi izdrzaj u toj poziciji a ne vise ponavljanja.
Ja ipak mislim da bi pomocu vratila bilo najefikasnije raditi ali i najteze naravnk.
Moze li mi neko preporuciti pored istezanja na vratilu jos neke vezbe to jest vrste zgibova, takodje pitam se da li smem da radim obicne posto bih hteo rasiriti ledja jos malo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Krilate lopatice
PostPoslato: Pon Apr 11, 2016 12:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
https://www.youtube.com/watch?v=s3pIB99uiYU ili potraži savet od sertifikovanog Schroth terapeuta,oni imaju fantastične vežbe za ove probleme.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 75 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: