Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kontraktura lakta
PostPoslato: Uto Jan 26, 2016 9:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 26, 2016 8:50 pm
Postovi: 1
Imam 21 godinu, i aktivan sam sportista. 9.12.2015. na utakmici, zakucao sam iz polukontre(kosarka) i propustio obruc kroz sake, krenuo u salto i docekao se na ruke. Izbio sam radius iz zgloba lakta leve ruke, ali sam ga sam odmah namestio dok sam bio pod adrenalinom. Kosti stoje super, gips 4 nedelje, ukocio se lakat. Doktor je rekao da sam pokidao lateralni kolateralni ligament. Na RTG se vidi mali beli komadic nznm cega, navodno avulzija neka, ali im to nije izgledalo toliko bitno...

Posle svega, krenuo sam na lediranje, grejanje, struju, a sad i na istezanja. Lomio sam se vise puta u zivotu i znam koliko istezanje treba da boli, ali ovo je ne opisivo, muka mi je, i iscupao sam mu dasku iz zida od bola (mogu extra da podnesem bol, ali ovo...), a fizijatar me jedva malo pritiska u fleksiju. Ruku skoro da mogu da ispruzim, a da savijem mogu samo do 90 stepeni. Bojim se da nije slucajno tetiva prerasla za kost, pa da me dzabe muci ako nema efekta. Izdrzacu sve samo da ga isteglim pa i to, ali se bojim da nije kontraproduktivno istezanje. Nznm da li da nastavim sa mucenjem ili da obustavim i da se aktiviram da potrazim hirurski zahvat? Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kontraktura lakta
PostPoslato: Sre Jan 27, 2016 11:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Знам лика који је много добар физиотерапеут па једино могу да ти саветујем да одеш код њега - бар на консултације. Зове се Милан Стјепановић: https://activo.ls.rs/rs/

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kontraktura lakta
PostPoslato: Čet Jan 28, 2016 12:06 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Lakat bi morao da se mobiliše,a ne da se pritiska u fleksiju,naravno pod uslovom da nema fizičkih prepreka za pokret.
Potražite nekog sertifikovanog Mulligan terapeuta.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 59 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: