Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Koji ortoped za zglob sake?
PostPoslato: Uto Jul 24, 2018 11:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 24, 2018 10:53 pm
Postovi: 2
Koga mrzi da cita:

Treba mi dobar lekar (ortoped) da mi resi bol u zglobu sake. Pregledao me je specijalista u drzavnoj sluzbi, odradili su rentgen, EMG itd. i nista nisu nasli. Klasican "imas punu pokretljivost, sve je ok" mentalitet. Nije problem da platim privatnika ili da operisu, samo da prestane da me boli. Preferiram da je u Novom Sadu, ali moze i Beograd ako je neko stvarno dobar.

Neki kazu da je Prof. dr Miroslav Milankov dobar, ali po vestima gde god da su pisali o njemu on je operisao kolena. Prof. dr Cedomir Vucetic je drugo ime koje sam nasao na googlu, vidim da je specijalizirao za kosti sake, ali nema puno podataka o njemu.



____________________________________________________________________


Simptomi podugacko ko zeli da procita:

Objektivno:

Imam 28 godina. Bavio sam se godinama aktivno sportom. Na ruci nemam neke znatne promene, osim veoma malog zadebljanja velicine klikera koje se nalazi u crvenom krugu na slici (totalno je tvrdo) i male kosti za koju sam primetio da se pomera vise nego sto treba kada pomerim saku u smeru plave strelice u desnom krugu. Dok je saka u tom polozaju bukvalno mogu da gurnem tu kost nazad ka ruci, i kada pustim ona opet "iskoci". Ovo se uopste ne vidi golim okom i ne osetim nikakav bol dok to radim, ali je mozda relevantno.

Kada pomeram zglob na gore cuje se pucketanje u skoro 100% slucajeva i osetim malu nelagodnost, na desnoj ruci tog pucketanja nema.

Slika

Subjektivno:

Pre oko 6-7 godina sam primetio da ne mogu da radim sklekove na ravnim sakama jer mi je zglob leve sake osetljiv. U tom periodu bi ako bilo sta jace radim sa tim zglobom doslo bi do iritacije koja bi trajala par dana. Desavalo bi se da krenem da podignem flasicu od pola litre vode, pa da stanem jer ne mogu koliko mi je iziritiran zglob. Ne vezbam zadnjih par godina zbog problema sa kicmom, ali me je u poslednjih 6 meseci ovaj zglob poceo boleti i pri radu za racunarom. Sedim pravo za stolom i probao sam sto razlicitih uglova i podloga za ruku tako da sam prilicno siguran da to nije uzrok bola. Znatno sam smanjio koriscenje racunara, ali me zglob i dalje boli znatno vise cak i kada ga vrlo malo koristim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koji ortoped za zglob sake?
PostPoslato: Sre Jul 25, 2018 11:11 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Шта носиш на руци, часовник, наруквицу?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koji ortoped za zglob sake?
PostPoslato: Sre Jul 25, 2018 2:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 24, 2018 10:53 pm
Postovi: 2
aaaca je napisao:
Шта носиш на руци, часовник, наруквицу?


Nikad nista ne nosim na ruci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koji ortoped za zglob sake?
PostPoslato: Čet Jul 26, 2018 1:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Добро, јер метал око зглоба може да направи проблем.

Набави један већи неодимијумски магнет и причврсти га за зглоб уз помоћ ластижа на пример или чега другог. Тако треба да га носиш двадесетак сати дневно па ће ти бити боље већ после неколико дана. Када ће потпуно проћи, зависи од узрока проблема.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: