Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kifoza kod odraslih
PostPoslato: Pon Okt 26, 2015 12:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 26, 2015 12:07 am
Postovi: 1
Pozdrav svima.

Imam kifozu i kompenzacionu lordozu manje-više od kada znam za sebe. Išao sam na vežbe od 10-13 godine ali, da li zbog moje nedovoljne posvećenosti, neadekvatnosti pripsianih programa ili oba, nisam uspeo da postignem ozbiljnije rezultate.

Pošto sam bio uveren da je posle prestanka rasta nemoguće uraditi bilo šta povodom ovog problema, već godinama se nisam bavio svojom kičmom - sada mi je 27, fizički sam solidno aktivan, nemam bolove ili ništa ali bih, naravno, voleo da imam pravu (odnosno, manje krivu) kičmu. Naglašavam da moja kifoza nije posturalna - ne mogu voljno da ispravim kičmu!

Večeras sam igrom slučaja naišao na članak koji tvrdi da se određenim vežbama zakrivljenost i kod odraslih može smanjiti. Da li je to istina?

Takođe me interesuje kome uopšte treba da se obratim za pokušaj rešavanja ove vrste problema. Ne znam da li bi mi odlazak kod lekara opšte prakse išta pomogao (tj rezultirao u uputu za specijalistu) pošto su moji razlozi odlaska trenutno estetski - nemam nikakvih poteškoća u funkcionisanju, a prilično sam siguran da mi se krivina ne povećava.

Da li se neka privatna klinika bavi ovim? Šta su mogućnosti i ima li ih uopšte?

Unapred hvala na odgovorima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kifoza kod odraslih
PostPoslato: Sub Okt 31, 2015 12:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Schroth terapeute imaš i kod nas izgooglaj :)


http://scoliosishaven.tumblr.com/post/3 ... th-schroth


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kifoza kod odraslih
PostPoslato: Uto Nov 03, 2015 1:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 09, 2013 9:06 pm
Postovi: 97
Naravno da neces ispraviti kifozu schrot metodom jer je to najgluplja metoda lecenja kifoze u istoriji bazira se na dubokom disanju pilates lopti i nekih smesnih vezbi na parteru,kifozu mozes samo ispraviti ukoliko istegnes skracene misice u torakalnoj kicmi i korektivnom spravom za ispravljanje kicme i vezbama za jacanje se zadrzava novo nastalo stanje.nesto vise o adekvatnom lecenju kifoze mozete procitati ako ukucate kifoza na Google ili kifoza rs.imate slike pacijenata pre i posle terapije kako se kifoza pravilno ispravlja.

SKOLIOZA CENTAR KONJARNIK


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kifoza kod odraslih
PostPoslato: Čet Nov 12, 2015 12:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Kifoza se ne moze ispraviti u 27 godini istezanjem skracenih misica,narocito ako je covek lepo naglasio da ne moze da se ispravi,sto onima koji se i malo razumeju u kicmene deformitete ukazuje na scheuermann-a.
Najlepse vas umoljavam da ne lupetate vise po forumima jer ovo vec prelazi sve granice neznanja i hohstaplerstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kifoza kod odraslih
PostPoslato: Čet Nov 12, 2015 8:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 09, 2013 9:06 pm
Postovi: 97
Samo da objasnim klosarki tzv. terapeutu,kifoza moze da se ispravi u svim godinama a narocito u 27 godini,ukoliko si ti glupa i ne znas da je ispravis ne znaci da niko ne zna!! Kako tebi objasniti ne skolovanoj da covek ne moze da se savije i ispravi bas zbog skracenih misica,izgleda da je to nemoguce..,ali ako umes da citas i nisi slepa kao sto izgledas.,mozes da vidis slike pre i posle terapije kifoze koje su ispravljene na sajtu kifoza rs.Kifoza se iskljucivo ispravlja korektivnom spravom za kifozu i vezbama istezanja.Gledaj malo slike i obrazuj se pre nego sto opet izneses neke decije teorije o lecenju.

Kifoza rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kifoza kod odraslih
PostPoslato: Pet Nov 13, 2015 12:32 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Fascinirana sam kolicinom tupavosti koju posedujete i sa koliko primitivizma pristupate resavanju ozbiljnih zdravstvenih problema.Etika je ocigledno kategorija koja je vama potpuno strana,a sprave koje koristite nisu funkcionisale ni u doba inkvizicije kada su i izmisljene.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kifoza kod odraslih
PostPoslato: Ned Nov 15, 2015 4:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 09, 2013 9:06 pm
Postovi: 97
Ne vredi se sa budalom raspravljati,predpostavljam da imas toliku averziju prema spravama zato sto si ih i ti preterano konzumirala pa ti sada svaka smeta.Pricam o onim sto vibriraju!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kifoza kod odraslih
PostPoslato: Uto Nov 17, 2015 4:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Potpuno ste u pravu sa budalom razgovora nema,pa u to ime ostajte mi zdravo u tom svom ogranicenom mozgicu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kifoza kod odraslih
PostPoslato: Sre Nov 25, 2015 3:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 09, 2013 9:06 pm
Postovi: 97
Ne znam zasto kad god izadjes iz dnevne bolnice dolazis ovde da moralises sa nekim tvojim amaterskim teorijama o lecenju kicme.Ostani malo duze tamo gde ti je mesto...mozda ce tamo imati razumevanja za tvoje trule price!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kifoza kod odraslih
PostPoslato: Sre Nov 25, 2015 6:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Vodite računa g Laziću o ponašanju,bar glumite da ste normalni jer budući pacijenti zalaze ovde pa vam ovaj vokabular može naneti poslovnu štetu :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kifoza kod odraslih
PostPoslato: Sre Dec 09, 2015 8:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 09, 2013 9:06 pm
Postovi: 97
Vidim da mi ne znas ni prezime a jos zalosnije je sto mi psihijatrijski bolesnik moralise o pacijentima,sto se tice vokabulara prvo obrati paznju na svoj ulicarko!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kifoza kod odraslih
PostPoslato: Pet Dec 25, 2015 2:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 20, 2015 2:35 pm
Postovi: 5
Meni je doktor na pregledu ustanovio da imam kifozu od 17 stepeni, posle dve nedelje ja sam vežbama uspeo da je smanjim na 11stepeni iako je on rekao da će za to biti potrebni meseci ( verovatno bi i bilo tako da sam radio vežbice koje mi je on preporučio).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kifoza kod odraslih
PostPoslato: Pon Dec 28, 2015 3:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
A,na koji nacin ste posle dve nedelje ustanovili da je smanjena na 11 stepeni!?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kifoza kod odraslih
PostPoslato: Pon Dec 28, 2015 8:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 20, 2015 2:35 pm
Postovi: 5
Ne znam sručne izraze ali je koristio neki "instrument" koji prisloni uz leđa ..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kifoza kod odraslih
PostPoslato: Pon Dec 28, 2015 9:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Stepen kifoze moze da se verifikuje jedino rendgenskim snimkom ,tako da su ta merenja koja su vam odradili krajnje nepouzdana i nemojte se mnogo uzdati u njih.Pozz


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: