Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Jedna noga kraca od druge!
PostPoslato: Pon Avg 06, 2012 4:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 06, 2012 4:12 pm
Postovi: 3
Zanima me koje sve metode mogu da se primene kod produzetka noge? Leva noga mi je kraca od desne 4cm posledica epifiziolize(nastala od saobracajnog udesa)dakle nije urodjeno! Vec sam nosila Ilizarov aparat ali zanima me da li postoji jos neka metoda sem te?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedna noga kraca od druge!
PostPoslato: Sub Sep 08, 2012 4:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 08, 2012 4:22 pm
Postovi: 1
Ja mislim da je Ilizarov najbolja metoda i jedina moguca metoda.
Ja sam ga takodje nosio - ugradjen na banjici- ortopediji, ali na zalost i meni su skratili nogu.
Ja sam imao otvoren prelom noge u udesu i meni su aparatom skratili nogu.
Kako?
Jednostavno, svi znamo da se noga lomi na drugom mestu gde se razvlaci, da bi se sabijala kost na mestu preloma.
Posle svakog navijanja meni se desavalo da mi spadne sa noge papucica koja je drzala stopalo, a zavojem bila vezana za aparat.
Znaci prilikom navijanja doktor je vise sabijao na mestu preloma, nego sto je razvlacio kost, tamo gde je on polomio, sa namerom da je tu produzi, a razmak izmedju stopala i kolena bio je sve manji.
Ja sam stalno pricao da mi je noga kraca, ali su svi pokusavali da me uvere da nije.
Ja sam jednostavnom metodom izmerio da mi je jedno koleno vislje od poda, obratio se ortopedu preduzeca Rudo i on me je izmerio.
Po njemu - mereno metrom noga je kraca oko 3 cm, mozda cak i 3,5cm.
Mereno drugom metodom - postavljanjem plocica pod jednu nogu, utvrdili smo da je oko 2,5 cm.
Kad ubacim ulozak proizveden u Rudu, a visok 2cm, ja hodam poprilicno normalno.

Prelom je bio 2003 godine.

Ulozak delimicno resava stvar, ali ne potpuno.Ja imam visok ris, pa kad ubacim ulozak mnogo modela patika ne mogu da obujem, odnosno izuva mi se prilikom hoda.Ulozak ima nagib, pa mi jedno stopalo stoji pravo, a drugo pod nagibom - kao da hodam na stikli.

Iskren da budem smucilo mi se, pa uveliko razmisljam da odem na Banjicu i trazim da mi produze nogu, posto aparat Ilizarov posedujem, samo bi trebalo da se kupe igle - one su za jednokraku upotrebu.
postupak bi verovatno bio mnogo brzi, posto kost brze zarasta kad je ortoped lomi - on zna kako treba.

Meni su svi pricali da mi Ilizarov treba da bi noga brze zarasla i kako ne bi doslo do skracenja.
U to vreme 2003 godine platio sam ga 123 000 dinara, da ga ne bi cekao, posto su mi rekli da je lista dugacka.
U svemu tome je zalosno samo to sto doktor ni jednom nije izmerio moju nogu za vreme takozvanog navijanja.
Kad sam ga pitao da li ce biti iste duzine, on je uvek govorio "da - ne brini".
Kad sam zavrsio lecenje i doneo papire iz Ruda, kad je video da je skracena, rekao je " pa sta nema to veze i moja je kraca, pa mi ne smeta".

Mislim da je nemarno ponasanje doktora razlog sto moja noga nije produzena kako treba.Sad imam 37 godina i ni sam ne znam sta da radim.Sa jedne strane ne bih ponovo na operaciju i da prodjem sve iz pocetka, a sa druge, kad samo pomislim da krivim kicmu, stetim kukove i ko zna sta jos, kad god mi noga nije iznivelisana - po kuci, korak dva i slicno, muka mi od svega.

Eto odgovorio sam ti, ispricao svoju pricu, da znas da nisi jedina.Imala si Ilizarov na nozi, mogli su da ti produze da budu iste, nisu, mislim da ti ne preostaje nista drugo, nego da ponovo stavis Ilizarov na nogu.
Mislim ?
Nadam se da gresim, pa evo ujedno se pridruzujem tvom pitanju, a voleo bi da me neko razuveri i da postoji neka jednostavnija metoda da se noga produzi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedna noga kraca od druge!
PostPoslato: Sre Sep 12, 2012 4:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2012 4:10 pm
Postovi: 10
Procitala sam i ne mogu da zazmurim na neodgovornost strucnog osoblja. Nekoga ko se opredelio baviti medicinom i pomagati ljudima... Citajuci postove, iz sopstvenog iskustva, iz iskustva meni dragih i bliskih ljudi kao i poznanika mogu otvoreno da kazem da sam jako razocarana. Tacnije sramota kako i na koji nacin se pristupa problemu i pacijentima. Skoro u 98% slucajeva pacijent se vrati od lekara i shvati da nije dobio potrebne informacije, da nista vise nije saznao o posledicama i uzroku svog problema od onoga sto i sam zna. Prisiljen i pritisnut svojim problemom trazi pomoc po forumima, iscitava tudje postove, kupuje strucne literature, ide kod drugog doktora i td... Na to se nadovezuje cesto pogresno uspostavljena terapija, pogresan pristup lecenju, neodgovornost u pojedinim zahvatima... Zalosno zaista! Cast manjini...Ima ih ali ih treba i pronaci...

_________________
U zdravom telu zdrav duh. Mens sana in corpore sano. latinska izreka[/b]

Iskustvo je najbolji učitelj. Usus est optimus magister. Ciceron


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedna noga kraca od druge!
PostPoslato: Sub Nov 17, 2012 9:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 06, 2012 4:12 pm
Postovi: 3
Stavila sam Ilizarov aparat noga mi je produzena 4cm radio me je dr Igor Seslija na Banjici. Sada sam kuci izasla sam pre neki dan iz bolnice posle dva meseca. Vezbam hod bez staka i videcu kako ce teci dalji oporavak. Trudim se da unosim sto vise kalcijuma kako bi mi kost sto pre zarasla jer cu onda morati dugo da ga nosim...bilo je jako bolno i sto si stariji sve je teze.. ali mislim da bi trebao da uradis produzetak jer moze da ti ode hrskavica u kolenu i onda ces tamo u 60-toj morati protezu kolena a da ne pricam o kicmi i kuku... tako da.. najbolje ti je da odes sto pre..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedna noga kraca od druge!
PostPoslato: Čet Jul 23, 2015 7:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 06, 2012 4:12 pm
Postovi: 3
Moram samo da napisem da mi je "lekar" Seslija unistio nogu!!! Tacnije nogu mi je potpuno pretvorio u katastrofu. I apelujem na sve ljude da ovog nazovi lekara siroko zaobilaze jer je unistio gotovo 80% svojih pacijenata. Nema pojma da radi unisti sve sto dotakne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedna noga kraca od druge!
PostPoslato: Čet Jul 23, 2015 8:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Šta se dogodilo?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: