Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Iskustva sa operacijom skolioze kod odraslih na VMA, Beograd
PostPoslato: Ned Dec 15, 2013 12:40 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 08, 2009 1:48 pm
Postovi: 51
operisao sam spondilolistezu L5/S1 na VMA pre skoro 11 meseci. Imam i dalje bolove (istina malo manje nego pre operacije), ali ću izgleda morati da operišem i skoliozu jer je ona glavni uzrok mojih bolova u donjem delu kičme (dupla "s" idiop.skolioza 55 stepeni)...
Interesuju me iskustva svih onih koji su operisali skoliozu na VMA, zna se kod kojeg doktora jer jedini on radi ove operacije (da ga ne reklamiram)...
Pozdrav i hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iskustva sa operacijom skolioze kod odraslih na VMA, Beograd
PostPoslato: Ned Dec 15, 2013 2:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Jedina referentna kuća koja se bavi skoliozama je Banjca.VMA niti ima iskustva u tome niti su im rezultati dobri.Bol koji pominjete je česta posledica njihovih operacija.Poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iskustva sa operacijom skolioze kod odraslih na VMA, Beograd
PostPoslato: Pet Dec 20, 2013 10:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 08, 2009 1:48 pm
Postovi: 51
Za tvoju informaciju prošao sam sve "referentne" bolnice u Srbiji a među njima i Banjicu. Ležao sam tamo nedelju dana i katastrofa... Uput mi je dao dr.Milinković i kad sam došao tamo - njega nema. Pitam gde je, odgovor je bio da ne radi više na Banjici... Ležao tamo nedelju dana, i niko me nije ni pogledao. Prlikom otpusta sa Banjice - obrazloženje je bilo: "Nije u vašem interesu da vas sad operiđemo" - ma šta god to značilo. Inače u tom momentu sam pored moje id.skolioze koju vučem od 13 god. imao i spondilolistezu L5/S1. Nisam mogao na nogama izdržati ni 30 min, a dobijem takav odgovor. Neću reći ni koji dr., ali iza toga se jasno vidi poruka...
Inače sam u Banjici još kao klinac isto bio ležao oko mesec dana da kao naučim vežbe i isto me niko nije ni gledao - ništa se nije promenilo za 30 god. Toliko o tvojoj referentnoj ustanovi.
Jedino su mi na VMA dali neki odgovor i konkretno rešenje, a inače su me tamo i spasili od tumora na glavi... U suštini samo sam gubio vreme i živce na ostale tkz. bolnice, ipak se držim VMA. Otišli su oni mnogo dalje u pogledu operacija kičme nego Banjica, malo se bolje informiši...
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iskustva sa operacijom skolioze kod odraslih na VMA, Beograd
PostPoslato: Pon Dec 23, 2013 7:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Ne kontam agresiju nikako,a pitači ste za mišljenje.(Ne) pomenuti dr operiše sve što stigne i svima se kosa na glavi diže od posledica,ali ako je vama dobro onda ništa ....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iskustva sa operacijom skolioze kod odraslih na VMA, Beograd
PostPoslato: Sub Jan 04, 2014 4:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 08, 2009 1:48 pm
Postovi: 51
Nije u pitanju nikakva agresija već samo veliko iskustvo (nažalost na sebi - 9 operacija). Kao što sam rekao, bio sam na Banjici i ništa mi nisu tamo ponudili za rešenje (valjda nisam ni ja njima pa zato...). Ne (pomenuti) dr. je sa Banjice inače...
Dr. koji mene sada leči je sa VMA i ja imam potpuno poverenje u njega i u VMA. Dosad nisam još čuo za slučajeve da je on operisao a da nisu zadovoljni a idem kod njega već 2 god. i pričao sam sa dosta ljudi tamo koje je operisao. Verujem da ima neko ko nije zadovoljan, ali treba malo gledati i objektivno odnosno zavisi šta je ko imao za problem i koliko se objektivno moglo nešto uraditi... Ako znaš nekoga da je loše prošao kod mog dr. - bio bih ti zahvalan da navedeš tačno šta je bio problem i koja vrsta operacije.
Pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iskustva sa operacijom skolioze kod odraslih na VMA, Beograd
PostPoslato: Sub Jun 11, 2016 5:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 08, 2009 1:48 pm
Postovi: 51
Evo me posle 2 god., opet na forumu. Imao sam u međuvremenu 4 nepredviđene operacije na VMA... Sad se ponovo pripremam za operaciju skolioze na VMA kod dr.Savića pa bi mi iskustva nekog mojih godina (46) ili slično (-+ 15god) ko je to već prošao, dobro došla.
Ovo je zadnje što sam našao na netu:
http://mondo.rs/a854943/Magazin/Zdravlj ... etara.html
http://www.novosti.rs/vesti/zivot_+.304 ... centimetra
Pozdrav i sve najbolje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iskustva sa operacijom skolioze kod odraslih na VMA, Beograd
PostPoslato: Uto Jun 14, 2016 10:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 14, 2016 10:30 pm
Postovi: 2
Da li je neko imao iskustva sa vadnjenjem sipki nakon operacije skolioze?
Nazalost meni su pukle obe sipke pre 4 godine nakon 10+ godina od operacije i sve su mi cesci bolovi raznorazni... Nazalost Prof Dr Zdeslav Milinkovic je u penziji i licni doktor naseg Novaka Djokovica. Kazu na prosloj kontroli da ne smeju da mi rade nista jer se sve ukostilo odnosno sraslo sa prsljenovima i da je to mi je sto mi je. Nerealno mi da trpim tolike konstantne bolove i sve ostalo sto ide pride do kraja zivota + sto estetski sam da ne kazem u ogromnom minusu kod suprotnog pola (oni koji su operisali po staroj metodi znaju o cemu pricam)... Da li je iko igde ikada cuo da su nekome vadili spike nakon pucanja istih? Help...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iskustva sa operacijom skolioze kod odraslih na VMA, Beograd
PostPoslato: Sre Jun 15, 2016 10:19 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не знам друже, али пробај да наваташ некога ко има везе са Русима. Они раде свакакве невероватне ствари.

Било би добро да питање поставиш и као нову тему јер ће тако бити видљивија.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iskustva sa operacijom skolioze kod odraslih na VMA, Beograd
PostPoslato: Sre Jun 15, 2016 9:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Tixar je napisao:
Da li je neko imao iskustva sa vadnjenjem sipki nakon operacije skolioze?
Nazalost meni su pukle obe sipke pre 4 godine nakon 10+ godina od operacije i sve su mi cesci bolovi raznorazni... Nazalost Prof Dr Zdeslav Milinkovic je u penziji i licni doktor naseg Novaka Djokovica. Kazu na prosloj kontroli da ne smeju da mi rade nista jer se sve ukostilo odnosno sraslo sa prsljenovima i da je to mi je sto mi je. Nerealno mi da trpim tolike konstantne bolove i sve ostalo sto ide pride do kraja zivota + sto estetski sam da ne kazem u ogromnom minusu kod suprotnog pola (oni koji su operisali po staroj metodi znaju o cemu pricam)... Da li je iko igde ikada cuo da su nekome vadili spike nakon pucanja istih? Help...


DR Ahmet Alany klinika Acibadem

Pokušaj da stupiš u kontakt sa koleginicom Ljiljanom Katunac ona je radila prikaz slučaja pacijentkinje 38 god kojoj su vadili šipke posle operacije skolioze jer su joj pukle.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iskustva sa operacijom skolioze kod odraslih na VMA, Beograd
PostPoslato: Pet Jun 17, 2016 1:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 14, 2016 10:30 pm
Postovi: 2
Zahvaljujem !


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: