Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Isijavanje boli na prsa i lijevu ruku
PostPoslato: Čet Okt 11, 2018 10:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 11, 2018 10:43 pm
Postovi: 1
Pozdrav, imam 18 godina, evo već 4-5 mjeseci osjećam 2 neugodna simtoma, to su isijavanje boli na lijevu ruku i prsa, bio sam na pregledu kod doktora opšte medicine tamo su mi rekli da je u pitanju torakalni sindrom, u kombinaciji sa skoliozom, naručio sam se na pregled kod ortopeda no red mi je tek za nekih mjesec ipo i ne znam šta da mislim o tome, dosta vremena provodim u nepravilnom sjedećem položaju te sam iskrivio kičmu do tog stepena da mi pravilno sjedenje ne odgovara, bol u ruci su najčešće trnci koji se šire od lakta te nastupa jača bol u zglobu šake te se širi na prsti šake, dok je bol u prsima najčešće sa lijeve strane prsa te nije učestala, bol nije kombinirana tj. oba simtoma se ne pojavljuju uvijek u isto vrijeme niti se pojavljuju svaki dan, da se primjetiti da se u ruci bol pojačava kad je pritiskam s nečim npr. ležim na njoj, također vidljivi su manji deformiteti na rebrima sa lijeve strane radi skolioze ( lijevi donji dio je ispučeniji nego drugi ). Zanima me vaše mišljenje te ima li potrebe ubrzavati pregled, bol nije toliko jaka ali je jako neugodna i iritirajuća, hvala vam unaprijed na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isijavanje boli na prsa i lijevu ruku
PostPoslato: Pet Okt 12, 2018 9:11 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Те проблеме си требао да добијеш тек за 20 година. Ако нешто хитно не предузмеш имаћеш веома озбиљних проблема у тим годинама, али тада неће бити везани само за руку него ћеш имати озбиљних проблема са срцем, крвним притиском и очима. Наравно под тим "хитно" не подразумевам чекање у реду код лекара јер ти они ништа неће помоћи својим скенерима, магнетним резонанцама, којекаквим физикалним терапијама итд.

Као што си и сам закључио проблем је кичма. Погледај ово, прочитај и добро проанализирај апликацију: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/kicma_2

Значи мораш да радиш гимнастику и вежбе истезања кичме. Наравно да треба да елиминишеш непотребно седење нарочито ако је неправилно. Да ли да напоменем да теретана не долази у обзир?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: