Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 14, 2007 11:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Bebi dajem vitamin D u vidu posebnih tabletica, za kozuricu je na zalost jos mnogo mala....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 15, 2007 9:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 11, 2007 3:13 pm
Postovi: 5
I ja sam redovno davala AD kapi ali na nekom drugom forumu sa procitala da to ne utice na stvranje jezgra vec da deca koriste AD kapi zbog kostiju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 19, 2008 11:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Evo nas opet.
Da ne citate ponovo celu pricu evo ukratko rezimea:
bebi par dana po rodjenju utvrdjena displazija kukova. Nosila je prva tri meseca Pavlik bandazer.
Onda bila u bolnici 3 nedelje u posebnom krevetu sa ekstenzijom.
Na rentgenskom pregledu ustanovljeno da je kost van casice, hiruskim putem izvrsena korekcija.
Posle 8 nedelja gipsa kuk opet iskocio. Nova operacija, ovog puta kost pricvrscena srafovima za casicu.
Po skidanju srafova (posle 8 nedelja uz dugi gips) jos 3 nedelje je nosen gips (kraca varijanta do kolena).
Onda 3,5 meseca orteza (sina) 23h dnevno.
Posle toga mesec i po samo nocu.
Na poslednjoj kontroli receno nam je da dete vise ne mora da nosi uopste ortezu.
Kost je i dalje u casici, ali je ugao i dalje nije dobar (na jednoj nozi 30 na drugoj 45 stepeni, dete ima 13,5 meseci).
E sad zbunjujuci deo:

Kaze lekar nije iskljucena jos jedna operacija kasnije. Pa onda kaze najbitnije je ipak da je kost u casici. Da dete sto vise puzi, hoda i sl. A onda na kraju lekar kaze mislim da smo skoro uspeli!

Dakle, koliko su ovi stepeni jos uvek losi?
Zasto jos jedna operacija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 20, 2008 10:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 06, 2007 8:05 pm
Postovi: 157
Dea je napisao:
Evo nas opet.
Da ne citate ponovo celu pricu evo ukratko rezimea:
bebi par dana po rodjenju utvrdjena displazija kukova. Nosila je prva tri meseca Pavlik bandazer.
Onda bila u bolnici 3 nedelje u posebnom krevetu sa ekstenzijom.
Na rentgenskom pregledu ustanovljeno da je kost van casice, hiruskim putem izvrsena korekcija.
Posle 8 nedelja gipsa kuk opet iskocio. Nova operacija, ovog puta kost pricvrscena srafovima za casicu.
Po skidanju srafova (posle 8 nedelja uz dugi gips) jos 3 nedelje je nosen gips (kraca varijanta do kolena).
Onda 3,5 meseca orteza (sina) 23h dnevno.
Posle toga mesec i po samo nocu.
Na poslednjoj kontroli receno nam je da dete vise ne mora da nosi uopste ortezu.
Kost je i dalje u casici, ali je ugao i dalje nije dobar (na jednoj nozi 30 na drugoj 45 stepeni, dete ima 13,5 meseci).
E sad zbunjujuci deo:

Kaze lekar nije iskljucena jos jedna operacija kasnije. Pa onda kaze najbitnije je ipak da je kost u casici. Da dete sto vise puzi, hoda i sl. A onda na kraju lekar kaze mislim da smo skoro uspeli!

Dakle, koliko su ovi stepeni jos uvek losi?
Zasto jos jedna operacija?


30 stepeni je tako tako, ali 45 je zaista lose...

popricajte sa svojim lekarom malo ozbiljnije, i ne libite se da mu postavljate pitanja...

lep pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 21, 2008 3:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Imamo kontrolu za mesec dana pa cu svakako insistirati da mi to bolje pojasni. Vidim da oni to ne vide kao ne znam koliki problem, ali zabrinuta sam. Isto tako sam primetila da insistiraju na tome da se dete sto vise krece, kazu da to moze da poboljsa situaciju.
Da li se ovaj problem moze resiti samo operativno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 21, 2008 6:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 06, 2007 8:05 pm
Postovi: 157
pa koliko mogu da vidim iz vasih postova, konzervativne mere lecenja su prilicno iscrpljene...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 21, 2008 11:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Sta onda to znaci? Da nece moci nikada normalno da hoda?

Za sada puzanje stajanje i neko malo hodanje izgleda sasvim normalno.

Operacije su usledile jer je kuk bio potpuno van casice, iskreno do sada nikada niko nije pominjao te uglove....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 22, 2009 1:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Mislila sam da smo zavrsili sa ovom temom, kad danas na kontroli tras - potpuni sok. Iako moja cerka normalno hoda, penje se uz stepenice, tobogane, skace i pravi raznorazne akrobacije, na rengenu se vidi da je kuk opet izleteo iz casice.
Lekar kaze da je operacija jedino resenje.
I to drugacija operacija nego one prethodne.
Kaze da se sada mora seci i kost i karlica da bi se postavile u drugi ugao. naravno, rekao nam je da mozemo da potrazimo i drugo misljenje, ali da je ovo jedino resenje.
Dok ne odem kod drugog lekara koji ce pogledati snimke, interesuje me sta neko od ortopeda o tome ovde misli?

Da li je OP zaista jedno i jedino resenje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 22, 2009 2:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Ne bi bilo loshe da sve nalaze prevedete i napishete ovde.

I R snimak ako mozete.

Predpostavljam da je devojchica rodjena sa urodjenim ishchashenjem kuka?

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 22, 2009 2:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Uzecemo nalaze i snimak u ponedeljak pa cu ih prevesti i napisati. Da iscasenje je bilo od rodjenja. Dr. Brdar u Bgd u nam je rekao da takva iscasenja nastaju u trudnoci oko 20-te nedelje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 22, 2009 3:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Nastala su kad su nastala, to nije bitno, bitno je da lechenje bude uspeshno!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 24, 2009 12:44 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Imam jos jedno jako bitno pitanje, mozda ovo nije pravi podforum, ali je u principu vezano za ovu operaciju. Moja cerka je vec dva meseca bolesna. To je neki kasalj, koji vucem i ja, pile smo u vise navrata antibiotike pa se to malo prismiri (ne nestane) a onda opet bukne (ili tako na oslabljen imunitet bane neki novi virus- ko ce ga vise znati).
Bas poslednjih par dana ima visoku temperaturu (preko 40) i dobila je ponovo antibiotike.
Sad znam da je planirana operacija (18. juna) relativno daleko nesto vise od 3 nedelje, ali da li je to dovoljno da se (ako ozdravi ubrzo, a mozda i nece bas tako brzo) imuni sistem oporavi i podnese operaciju i anesteziju?
Ovog puta su pominjali komplikovaniju operaciju u kojoj bi joj bila secena i kost na nozi (da se dobije ugao) i karlica (da se promeni ugao casice).
Znam da smo morali da pravimo pauze kada su vakcine u pitanju bas iz razloga da bi imuni sistem bio u top formi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 26, 2009 10:26 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Pre operacije ce devojcicu svakako pregledati i pedijatar i anesteziolog. Ako procene da nije u "top formi", operacija ce verovatno biti odlozena


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iscasen kuk kod novorodjene bebe
PostPoslato: Pon Sep 14, 2009 9:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Krajem juna moje dete je sa dve godine imalo trecu operaciju kuka. Ovom prilikom je secena butna kost da bi se dobilo zakrivljenje (kao sto je na normalnoj kosti) i karlica da bi se casica postavila u pravi polozaj (tj nadkrilila casicu).
Lekari kazu da je operacija dobro prosla. Dete je posle Op nosilo 9 nedelja gips, a sad nosi Daimler Hoffman Sinu.
Na poslednjoj kontroli kuk je izgledao dobro, ali je doktorku zabrinula druga strana (koja je do sada bila zdrava). Da li je moguce da je zbog operacije doslo do nekog ostecenja drugog kuka? Lekari pretpostavljaju da je to samo zato sto se vrpoljila dok su je snimali, ali opet i ta neizvesnost me ubija. Da li ima takvih slucajeva?
Isto tako me interesuje da li neko od vas zna cemu sluzi ova sina koju moja cerka trenutno nosi. Ranije je posle OP nosila ortezu koja je u principu drzala kuk u odredjenom polozaju i onemogucavala pokretanje. No sa ovom sinom ona ima sasvim dobru mogucnost da noge pomera (cak sa tim i hoda) pa me interesuje sta se sa sinom postize?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iscasen kuk kod novorodjene bebe
PostPoslato: Pet Sep 18, 2009 9:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Niko ne zna?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: