Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Hrskavica kolena
PostPoslato: Sre Jun 01, 2005 12:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 01, 2005 12:33 am
Postovi: 4
Sve pohvale za sajt pre svega,
Moj problem je u tome sto sam za nepune 4 godine imao dve operacije istog kolena pri cemu mi je izvadjena kompletna hrskavica, donji deo casice ( par milimetara ) i skracen mi je debeli ligament ili centralni kako su mi rekli za par milimetara, povreda je nastala usled pada i posle se sve iskomplikovalo, pa vas pitam da li postoji neki lek ili bilo sta za obnavljanje hrskavice ili nesto slicno, do sada sam probao sve sto sam cuo da moze da mi pomogne, primao sam cak i inekcije hyilagana ( mislim da se tako pise ili nesto slicno ) koje se daju direktno u koleno, ali ni to nije pomoglo. Posle dve operacije i dalje imam bolove i probleme koji su nastali odstranjivanjem hrskavice. Izmedju operacija poceli su da se javljaju bolovi u drugom kolenu, koji su objasnjeni opterecenjem ( skoro 2 meseca sam bio na stakama ), bolovi su sve jaci i jaci i tu mi je predlozena operacija. Da li je to neko oboljenje hrskavice ili tako nesto? Inace sem kolena nemam problema sa drugim zglobovima.
Molim vas da mi odgovorite i na mail [email protected]
Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 09, 2005 4:27 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Za precizan odgovor bi bilo dobro da se zna zasto su prve dve operacije radjene (o kom se problemu radilo) i koje su operacije radjene. Ovako mozemo samo da dajemo nacelne odgovore koji tesko da mogu da budu od koristi.

Sto se tice lekova za obnavljanje hrskavice, za sada je njihova vrednost problematicna. Neki od njih dovode do privremenog poboljsanja, ali ne obnavljanjem hrskavice nego izmenom hidrostatskog pritiska u zglobu. Dugorocnih rezultata u literaturi jos nema.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 59 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: