Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
 Tema posta: Re: grudna skolioza?
PostPoslato: Čet Dec 05, 2013 5:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Nov 28, 2013 9:42 pm
Postovi: 103
Lokacija: Beograd
Sa stručnog stanovišta, diskusija o skoliozi je veoma interesantna. Vežbe su ključne za prevenciju i za lečenje. Manuelnom terapijom se značajno može doprineti ubrzanju lečenja. Ukoliko nije došlo do deformiteta pršljenova, skolioza se može ispraviti do sredine 20-ih godina života, kada se rast kostiju zaustavlja. Ako postoji deformiteti na pršljenovima, tzv strukturalna skolioza, stanje je moguće samo učiniti podnošljivijim i smanjiti tegobe. Drugim rečima, mora se do kraja života vežbati i to specijalizovanim terapeutskim metodama i vežbama, kao i povremenom manuelnom terapijom tipa hiropraktike. Takođe, pošto se rebra zglobljavaju sa grudnim kičmenim pršljenovima i sa grudnom kosti, to će, naravno, uticati i na celukupni grudni koš.
Međutim, vrlo česte su funkcionalne skolioze gde dolazi samo do rotacije pršljenova bez njihovog deformiteta što se vrlo lako rešava hiropraktikom.

_________________
http://hiropraktika-osteopatija.blogspot.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: grudna skolioza?
PostPoslato: Sre Okt 18, 2017 10:48 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 09, 2013 9:06 pm
Postovi: 97
Izbegavajte banjicu u sirokom luku,njihovim konzervativnim nacinom lecenja tipa mideri,ortoze,pogresne vezbe i hirurska intervencija koje mogu samo da vas odvede u propast.Ortopedija se bavi problemina kostiju a kod skolioze vi iskljucivo imate problem sa ledjnom muskulaturom koja drzi kicmu sto se oni naravno ne bave time i ne vide vase misice.Kod lecenja skolioze bolje bi bilo da se obratite difovcu ili fitnes instruktoru da vam ojaca malo misice i vrati im balans i jacinu sa obe strane da se kicma ne bi krivila.Mogu da preporucim Skolioza centar na konjarniku koji se vise od jedne decenije uspesno bave lecenjem skolioze i gde cete problem skolioze resiti jako brzo na jedan normalan i bezbolan nacin.http://www.skoliozacentar.co.rs/

Skolioza centar konjarnik


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: grudna skolioza?
PostPoslato: Ned Okt 22, 2017 4:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 1:44 pm
Postovi: 64
Isao sam u teretanu sad sam malo prestao i u teretani kad sam radio vezbe nije me bolela kicma i vrat verovatno zato sto sve vezbe uglavnom radim sedeci,lezeci,stojeci,plus sam radio joga vezbe kod kuce za kicmu i vrat,onda sam prestao da idem dosadila mi teretana i krenuo kod kuce bodyweight vezbe i evo ukocio mi se vrat

,ne znam od kojih vezbi ali pretpostavljam mountain climbers,burpees

sve te vezbe visokog intenziteta gde skaces ili trcis u mestu izgleda da predstavljaju problem osobama sa skoliozom,to me malo smorilo pokusavam da modifikuje vezbe i da neke izbacim ali opet da ne izbacim sve totalno...


    Vrh
     Profil  
     
     Tema posta: Re: grudna skolioza?
    PostPoslato: Pon Nov 13, 2017 7:59 pm 
    OffLine Stalni član Stalni  član
    Pridružio se: Sre Okt 09, 2013 9:06 pm
    Postovi: 97
    Probaj da se jako istezes i da radis u teretani na jacanju lednjih misica koji su ti slabi i rezultati ce doci sami.Izbegavaj skakanje i bilo kakve vibracije tela jer to dodatno krivi kicmu provereno.Samo istezanje i jacanje lednjih misica u teretani i videces sam napredak i stabilnost u kicmi.

    Skolioza centar konjarnik


    Vrh
     Profil  
     
    Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
    Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ] 
    Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4

    Sva vremena su u UTC + 2 sata


    Ko je OnLine

    Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 25 gostiju


    Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
    Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
    Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
    Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

    Pronađi:
    Idi na:  
    Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
     
    Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
    Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: