Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: diskus hernija 2018
PostPoslato: Pet Avg 24, 2018 9:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 24, 2018 8:59 am
Postovi: 3
dobar dan dobri ljudi.ovih dana intenzivno lista po forumu o diskus herniji viidim da su svi postovi po prilicno stari,nadam se da su svi koji su imali problem sa ovim cudom donekle i resili i nastavili normalan zivo,e sad ako neko ima vremen a da mi protumaci moj mr nalaz bio bi mu jako zahvalan unapred hvala.imam problem sa dh l4-l5 i l5-s1...skraticu da vas nedavim prevelikim tekstom-----i.v.prostori na svim nivoima umereno a nivou l4-5i l5-s1 znacajno suzeni. IV iako snizenog intenziteta signala usled pocetne redukovane hidracije.u nivou iv prostora l3-l4 uocava se centralno bubrenje iv diska bez diskuladikularne kompresije.u nivou iv prostora,l4-l5 uocava se centralna anularna fisura diska sa laksom dorzomedijalnom diskalnom protuzijom,koja se nalazi u kontaktu sa duralnom vrecom oba korena l5 vise levim.u nivou iv prostora l5-s1 uocava se laksa dorzomedijalna protuzija sa kontaktom na oba korena s1..zakljucac mr snimka.ukazuje na centralno bubrenje iv diska u nivou l3-l4........lakse dorzomedijalne protuzije u nivou l4-l5.il5-s1,,,jako bih vam bio zahvalan sta kako i dalje da radim,,bol me je posle neki 15 dana prosao ispravio sam se i normalno hodam imam povremeno boli ali ok,,e sad imam trnjenje u obe noge .obilazim razne dr nero hirurge neurologe fizijatre svi mi kazu nista strasno procice ,,,molim za pomoc


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: diskus hernija 2018
PostPoslato: Pet Avg 24, 2018 2:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ха, ха, шта кажу, ништа није страшно, проћи ће? Па њима није страшно, а они и не знају за нешто осим таблета.

Морао си у року од пар дана да нађеш некога поузданог да ти развуче пршљенове. Сада је можда касно, али можеш да пробаш.

У сваком случају мораш да нађеш начин да свакодневно развлачиш кичму наредних, па рецимо, до краја живота година.

Има разних направа а један човек се чак на форуму рекламирао јер прави чизме за истезање кичме. Ја користим ово: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/kicma

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: diskus hernija 2018
PostPoslato: Pet Avg 24, 2018 3:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 24, 2018 8:59 am
Postovi: 3
za sta kasno druze?budi malo precizniji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: diskus hernija 2018
PostPoslato: Pet Avg 24, 2018 6:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Mora se videti snimak da bi se dalo mišljenje, ali po opisu ne deluje da je za operaciju već za fizikalnu terapiju, vežbe itd


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: diskus hernija 2018
PostPoslato: Pet Avg 24, 2018 7:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 24, 2018 8:59 am
Postovi: 3
ne postiji mogućnost da okacim mr snimak ili ja ne znam ali na snimku se vidi kako su relativno malo izasli sadni to malo moze havariju da napravi u svakom slucaju hvala ti na odg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: diskus hernija 2018
PostPoslato: Pet Avg 24, 2018 11:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Мислим да је касно за мануелно намештање. Када дође до дислокације, мора одмах да се намести иначе се јављају отоци па како време пролази све је теже вратити пршљенове на место. Такође и везе између прешљенова се ремете како време пролази и погрешно "зарастају". У принципу може и тада али мора често да се иде код "костоломца" да би он сваки час враћао пршљенове на њихово место све док се околно ткиво не врати у некадашњу нормалу.

Мислим да ти је боље онако како сам ти написао да ја радим јер можеш свакодневно да се истежеш.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: diskus hernija 2018
PostPoslato: Čet Sep 13, 2018 12:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 09, 2013 9:06 pm
Postovi: 97
Diskus hernija se leci samo pomocu trakcije (kreveta za istezanje kicme) i korektivnim istezanjem para vertebralnih misica ledja.Na taj nacin dolazi do oslobadanja pritiska na nervne korenove koje pritiska hernija.Rezultati su vidljivi vec posle prve terapije.

Skolioza centa konjarnik


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: