Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol u ramenu-terapija udarnim talasima
PostPoslato: Čet Sep 26, 2013 9:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 24, 2013 2:49 pm
Postovi: 1
Poštovani,

Nekako s* proljeća (kao u pjesmi Crvene jabuke!) poslije rekreacionih vježbi, osjetio sam bol u desnom ramenu. Nisam mogao sa ispruženom rukom da podignem teg, čak, težine od 1 kg. Mislio sam da je u pitanju preforsiranost ruke i da će to proći brzo. Ali, bog*me to potraja 2-3 mjeseca.
Na ultrazvučnom pregledu doktor konstatuje da u predjelu ramena (konkretno: hvatišta ramena) su vidljivi mikrokalcifikati koji, po njemu najvjerovatnije, stvaraju probleme. Njegova preporuka ozdravljenja je bila fizikalni tretaman.
"Surfajući" po internentu, pronađem veliki broj tekstova da se kalcifikati najlakše i najbrže i najuspješnije "razbijaju" terapijom udarnih talasa (shockwave terapija). I, vjerovali ili ne, poslije prvog tretmana na aparatu u Tuzli, meni je bilo bolje. I, tako sam prošao kompletnu terapiju u ukupnom broju 5 do 6 odlazaka doktoru sportske medicine, u početku svakih 3 dana, a kasnije ubrzano, svakoga dana, pošto je aparat trebalo da ide na servis.
E, sada se tu javlja problem. Poslije završene terapije udarnim talasima sa 6 tretmana, osjećam, ponekada, u cijelom predjelu ramena tišteće bolove, koji se ponekada javljaju, čak i u predjelu ključne kosti, bicepsa, pa, čak, i kada duboko udahnem osjećam neku bol u predjelu desne sise. Napominjem, u lijevom ramenu nemam, apsoluto, nikakvih bolova.
Šta bi to moglo da bude? Da li je to, možda, posljedica ubrzanih tretmana u drugom dijelu terapije udarnim talasima, ili je to posljedica degenerativnih promjena u organizmu, jednog 51- godišnjaka? Šta da radim?

S poštovanjem,

Mladen


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u ramenu-terapija udarnim talasima
PostPoslato: Čet Jun 01, 2017 12:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2017 12:07 am
Postovi: 3
Cuvajte se ove terapije ako je rade nestrucna lica!
Ja sam iskreno "nagrabusio"...Terapija se ne sme primenjivati blizu nervnih cvorova (nozak,vrat,kicma...).Meni su preporucili ovu terapiju u jednoj privatnoj ordinaciji gde su mi uradili 2 terapije na ruci zbog navodne upale tetiva a onda jos 3 terapije na ruci ali i na vratu/vratnoj kicmi...Otada a to je bilo pre oko godinu dana imam ukocenost leve ruke i leve noge ...ova terapija sme da se primenjuje samo na kostane delove-ruke,noge,ramena nikako na vrat i vratnu mozdinu jer moze da "pokarabasi" mozdane frekvencije...MOLIM VAS BUDITE JAKO OBAZRIVI KOD PRIMENE OVE TERAPIJE OVO SU OPASNI TALASI I MORATE ICI SAMO KOD PROVERENIH STRUCNJAKA KOJI ZNAJU STA SE SME A STA NE SME KOD PRIMENE NOVIH METODA LECENJA...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u ramenu-terapija udarnim talasima
PostPoslato: Čet Jun 01, 2017 12:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2017 12:07 am
Postovi: 3
Cuvajte se shockwave terapije ako je rade nestrucna lica!
Ja sam iskreno "nagrabusio"...Terapija se ne sme primenjivati blizu nervnih cvorova (nozak,vrat,kicma...).Meni su preporucili ovu terapiju u jednoj privatnoj ordinaciji gde su mi uradili 2 terapije na ruci zbog navodne upale tetiva a onda jos 3 terapije na ruci ali i na vratu/vratnoj kicmi...Otada a to je bilo pre oko godinu dana imam ukocenost leve ruke i leve noge ...ova terapija sme da se primenjuje samo na kostane delove-ruke,noge,ramena nikako na vrat i vratnu mozdinu jer moze da "pokarabasi" mozdane frekvencije...MOLIM VAS BUDITE JAKO OBAZRIVI KOD PRIMENE OVE TERAPIJE OVO SU OPASNI TALASI I MORATE ICI SAMO KOD PROVERENIH STRUCNJAKA KOJI ZNAJU STA SE SME A STA NE SME KOD PRIMENE NOVIH METODA LECENJA...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 77 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: