Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol u lijevom ramenu
PostPoslato: Uto Apr 04, 2017 2:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 04, 2017 1:54 pm
Postovi: 3
Pozdrav!

Sredinom novembra prošle godine povrijedio sam lijevo rame (tokom treninga). Iskočilo je iz svog ležišta i ponovo se vratilo na mjesto. Sve se dogodilo u pola sekunde, nikakvih vanjskih promjena nije bilo.

Napravio sam rendgenski snimak koji je pokazao da nema nikakvog preloma. Ortoped je rekao da mirujem, da sam vjerovatno istegao tetive i ligamente. Tada sam bol osjećao samo u predjelu prednjeg ramena, čak i pri slabom pomijeranju ruke. Bol je bila jaka i oštra. Mjesto na kom sam osjećao (i još ponekad osjećam) bol je kao na ovoj slici:
https://ibb.co/kW9mfa

Nakon mjesec dana, pošto bol nije prestala, ortoped me je uputio fizijatru, koji mi je propisao elektroterapiju, terapiju parafinom i vježbe. Terapija je trajala tri sedmice. Nakon toga, bol u prendjem dijelu ramena se smanjila. Smanjila se i jačina, a i učestalost pojavljivanja. Međutim, nekad tokom terapija počeo sam osjećati bol u vrhu lijeve ruke prema leđima, otprilike kao na ovoj slici:
https://ibb.co/f7E2La

Ta bol nije prestala ni mjesec dana nakon terapije. Taj dio me zaboli uvijek kad oblačim majicu ili jaknu. Čak i kad guram nešto lijevom rukom. Npr. kad dignem lijevu ruku ili kad pokušam da dodirnem vrh leđa, osjetim bol.
Bol u prednjem dijelu ramena takođe nije prestala. S obzirom da je to bio zimski period, primjetio sam da me taj dio baš boli kad sam napolju na hladnom. Bol se pojavi čak i kad ne pomjeram ruke, ali se ublaži kad uđem u toplu prostoriju. Ali na toplom, bol se opet pojavi pri nekim pokretima ruke. I dalje je jaka i oštra bol, ali slabija nego u prvih par sedmica nakon povrede.

Poslije toga sam otišao drugom ortopedu, koji je savjetovao da napravim MRI snimak ramena. Na nalazu piše ili da je neki dio intaktan, ili da je u fiziološkim granicama. Na kontrolnom pregledu kod tog ortopeda prije deset dana, radio sam neke pokrete rukama, nakon kojih se javljala bol na ta dva mjesta. Rekao mi je da ne dižem ruku visoko ili da ne dižem ništa teško lijevom rukom, pa da mu se javim ako bol i dalje bude bila prisutna nakon šest sedmica.

Zaboravio sam pitati ortopeda, ali da li postoji nešto što bih mogao uraditi da ubrzam oporavak? Neke vježbe ili obloge, možda? Koliko obično treba vremena da prestanu ovi bolovi?
Šta bi bio sledeći korak ako bol bude prisutna i nakon šest sedmica? Operacija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u lijevom ramenu
PostPoslato: Sub Apr 08, 2017 12:04 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Да ли си мировао?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u lijevom ramenu
PostPoslato: Uto Apr 11, 2017 5:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 04, 2017 1:54 pm
Postovi: 3
Uglavnom sam mirovao nakon povrede, a i još uvijek mirujem. Nisam se bavio nikakvim sportom, niti sam dizao išta teško. Jedini period nemirovanja je bila druga polovina januara, kada sam išao na terapije, koje su uključivale i par vježbi, pored parafina i elektroterapije.

Nakon tih terapija, bol u prednjem dijelu ramena se smanjila, sad se ređe pojavljuje, ali mi se javila bol pri vrhu ruke. U stvari, ova bol pri vrhu ruke se javila tokom terapija, tada je fizioterapeut rekao da smanjim intenzitet tih vježbi, i da će bol proći sama od sebe.

Ali ne prolazi. Nekoliko sedmica nakon povrede nisam mogao spavati okrenut na lijevu stranu tijela. U zadnjih nekoliko dana sam pokušao i to. U početku nema bola, ali se javi nakon par minuta. Problem je što se nekad u toku sna okrenem na tu stranu, pa kad se probudim, to mjesto je bolno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u lijevom ramenu
PostPoslato: Uto Apr 11, 2017 5:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Верујем да би ти целодневно ношење (24/7) јаких магнета на рамену помогло да се ткиво брже регенерише али не могу ни да претпоставим колико би то трајало. Можда и годину дана.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u lijevom ramenu
PostPoslato: Sre Apr 12, 2017 9:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 04, 2017 1:54 pm
Postovi: 3
Godinu dana baš zvuči puno. :o Ja sam mislio da će biti dovoljno par hladnih obloga i biće gotovo za par sedmica. :) Pretpostavljam da u tih godinu dana ne bih mogao ni da se bavim sportom.

Šalu na stranu, malo sam čitao o magnetnoj terapiji. U jednom članku piše da primjena traje 30 minuta, jednom dnevno, i tako 20-30 puta. Čak mislim da sam vidio takav uređaj dok sam išao na terapije.
Nisam uspio ništa naći o magnetima koji se nose cijeli dan. Kako oni uopšte izgledaju? A ostale vrste terapija? Da li bi one pomogle?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u lijevom ramenu
PostPoslato: Pet Apr 14, 2017 12:00 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Лично не знам никога коме је класична физикална терапија уређајима видно помогла. Уређаји за магнетну терапију ми нису познати. Знам за оне уређаје за електромагнетну терапију али они су више штетни него корисни. Не знам шта бих ти генерално рекао. Искуство није прелазно. Имаш нешто о томе на мом сајту http://www.aca.rs. Иначе што се тиче магнета, ваљда си их некада видео. Или ниси?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: