Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol ispod donjeg dela ledja
PostPoslato: Pet Feb 03, 2017 1:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 26, 2014 4:04 pm
Postovi: 16
Pozdrav, imam jedan specifican problem koji nisam cuo ni od koga jos. Pre oko 2-3 godine mi se javio bol ispod dodnjeg dela ledja u levoj ili desnoj strani (mislim da se nije desilo da imam bol u obe strane u isto vreme, a i ako se desilo na jednoj strani je uvek bio daleko jaci bol).
Bol je nekad znao da bude toliko jak da sam se jedva oslanjao na nogu, bol se obicno pruzao od tog dela kroz butinu i dalje. Recimo kada mi se javi tih dana dok ne prestane nema sanse da potrcim, imam osecaj da nesto skace u tom delu i bol je nenormalno jak kad potrcim.
Imam 24 godine, visina oko 180 i malo manje od 70kg, mrsav sam od kad znam za sebe.
Posetio sam studentsku polikliniku u Krunskoj i bio kod 2 doktora specijaliste, u razlicitom periodu. Posto imam kifozu ne bas toliko strasan oblik, jedan doktor je rekao da je od toga, drugi je rekao nesto tipa da mi je leva misicna masa veca/manja od desne (sta god to znacilo) i dali mi neke vezbe i neke terapije strujom i nesto slicno. Od toga mi je bilo malo bolje ali se bol i dalje javlja povremeno, i traje nekoliko dana uvek, nekad i vise.
Posto mi nista konkretno nisu rekli ni dali neku terapiju mislio sam da se javim nekom drugom doktoru, mozda na VMA da platim pregled.
Ima li neko ideju sta moze biti i znate li nekog doktora da mi preporucite?
Snimao sam rendgenom taj deo karlice i rekli su mi da je sve normalno na snimku.
Da dodam da nisam fizicki aktivan, sedenje uglavnom od kad sam dosao na fakultet, ali trudim se da to promenim i trcim povremeno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol ispod donjeg dela ledja
PostPoslato: Sub Feb 04, 2017 6:39 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2016 4:45 pm
Postovi: 81
Morelo je napisao:
Pozdrav, imam jedan specifican problem koji nisam cuo ni od koga jos. Pre oko 2-3 godine mi se javio bol ispod dodnjeg dela ledja u levoj ili desnoj strani (mislim da se nije desilo da imam bol u obe strane u isto vreme, a i ako se desilo na jednoj strani je uvek bio daleko jaci bol).
Bol je nekad znao da bude toliko jak da sam se jedva oslanjao na nogu, bol se obicno pruzao od tog dela kroz butinu i dalje. Recimo kada mi se javi tih dana dok ne prestane nema sanse da potrcim, imam osecaj da nesto skace u tom delu i bol je nenormalno jak kad potrcim.
Imam 24 godine, visina oko 180 i malo manje od 70kg, mrsav sam od kad znam za sebe.
Posetio sam studentsku polikliniku u Krunskoj i bio kod 2 doktora specijaliste, u razlicitom periodu. Posto imam kifozu ne bas toliko strasan oblik, jedan doktor je rekao da je od toga, drugi je rekao nesto tipa da mi je leva misicna masa veca/manja od desne (sta god to znacilo) i dali mi neke vezbe i neke terapije strujom i nesto slicno. Od toga mi je bilo malo bolje ali se bol i dalje javlja povremeno, i traje nekoliko dana uvek, nekad i vise.
Posto mi nista konkretno nisu rekli ni dali neku terapiju mislio sam da se javim nekom drugom doktoru, mozda na VMA da platim pregled.
Ima li neko ideju sta moze biti i znate li nekog doktora da mi preporucite?
Snimao sam rendgenom taj deo karlice i rekli su mi da je sve normalno na snimku.
Da dodam da nisam fizicki aktivan, sedenje uglavnom od kad sam dosao na fakultet, ali trudim se da to promenim i trcim povremeno.

Uzmi ti fino lepo taj snimak dali je rengenski ili magnetnu rezonancu sta vec imas i idi u neku privatnu kliniku ovi doktori su nula... Ja sam trenirao kosarku 5 godina i kad sam prestao javili su mi se bolovi na sredini ledja u vratu vrtoglavice i tako dalje da te ne davim... Ortoped mi je prvo rekao da imam kifozu i dao mi da nosim neki pojas(koj i dan danas cuvam...) onda sam otisao opet kod njega zbog bolova pa me ispratio na fizikalnu terapiju, tamo su me pregledali i rekli mi da ja uopste nemam kifozu nego da je meni problem u vratu pa su poceli sa strujama na vratu, grejanje one crvene lampe, masaza i tako to 4 dana i meni se stanje pogorsalo... Uzmem ja fino lepo uradim rengenski snimak vrata i pregleda mi doktor u opstoj bolnici i kao sve ok nista ozbiljno, ali ja zakazem pregled u Filip Vtori u Skoplju(iz mkd sam inace...) dam 2000den(4000din) pregledao me je docent Dr Saso nzm prezime, nebitno i mi utvrdi da imam skoliozu u desno 15-18 stepeni da mi je karlica zarotirana sta kako sve mi covek iscrta na toj istoj rengenskoj snimci... Poenta svega ovoga je da uzmes svoj snimak u ruke i odes u neku privatnu bolnicu gde ljudi stvarno znaju svoj posao, ovi doktori po drzavnim bolnicama nista ne razumeju... Pozz i sve najbolje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol ispod donjeg dela ledja
PostPoslato: Sub Feb 04, 2017 11:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 26, 2014 4:04 pm
Postovi: 16
Rendgenski snimak je u pitanju. Da ja znam da ce da mi da tacnu dijagnozu neki privatnik ne bih zalio pare, ali ovde u Beogradu ima milion tih privatnih klinika i daleko od toga da su svi odlicni doktori. Pretpostavljam da na VMA ima dobrih doktora ali i to je pitanje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: