Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Atlas, skolioza, spondiloza-Pomoc
PostPoslato: Čet Okt 13, 2016 8:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2016 4:45 pm
Postovi: 81
Pozdrav ljudi
Imam skoliozu 15-18 stepeni u levu stranu utvrdjenu na rengenskoj snimci u privatnoj Bolnici... Preporuke su bile da radim vezbe za skoliozu(reganove vezbe se zovu mislim), posto mi je desna noga kraca od leve rekli su mi da nabavim ulozan i da ga nosim svakodnevno zato sto imam bolove u gornjem delu ledja pod desnoj plecki i zna kicma da me boli puno put... Radio sam vezbe vise od mesec ipo i nisam video nikakve rezultate i vec neki period ne radim ... E sad posto od kad sam izvadio zub i kacio pritisak na 148/96 i zavrsio u hitnoj pomoci gde su mi dali inekciju (Dijazepam 10mg- za smirenje) imam vrtoglavicu i rekli su mi da uradim magnetnu rezonancu na vratu, sto i jesam uradio i rekli su mi da imam spondilozu vrata...Snimak koji imam od magnetne rezonance planiram da nosim takodje u istoj privatnoj bolnici gde su mi utvrdili skoliozu... Bas puno gledam i citam o atlasu pa se i poklapa sa mojim problemom... U 6-om razredu sam dobio boks u levoj strani i verujem da mi je pri tom udaru izmesten atlas i pocela da se razvija skolioza, a onda i spondiloza... Tad mi se prvi put desilo da nemam bas lep osecaj ko da ruke nisu moje ko da ja ne komandam svoje telo jednostavno...To se javljalo od vremena na vreme ali sad od kad sam izvadio ovaj zub (sestica gore levo- ja sam sam izvadio parce zuba kuci pa sam kacio pritisak mozda i od straha tako su mi rekli u hitnoj sad mi je zub kompletno sredjen izvaden koren i ostali delovi od zuba i kazu da nemam problema sa tim zubom vise) i kacio pritisak to me drzi konstantno i imam vrtoglavicu i celog vremena kao neki pritisak u potiljku a i u celoj glavi i sve mi je mutno u glavi... Zelim da cujem vase mislenje... Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atlas, skolioza, spondiloza-Pomoc
PostPoslato: Čet Okt 13, 2016 8:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2016 4:45 pm
Postovi: 81
yamaha46 je napisao:
Pozdrav ljudi
Imam skoliozu 15-18 stepeni u levu stranu utvrdjenu na rengenskoj snimci u privatnoj Bolnici... Preporuke su bile da radim vezbe za skoliozu(reganove vezbe se zovu mislim), posto mi je desna noga kraca od leve rekli su mi da nabavim ulozan i da ga nosim svakodnevno zato sto imam bolove u gornjem delu ledja pod desnoj plecki i zna kicma da me boli puno put... Radio sam vezbe vise od mesec ipo i nisam video nikakve rezultate i vec neki period ne radim ... E sad posto od kad sam izvadio zub i kacio pritisak na 148/96 i zavrsio u hitnoj pomoci gde su mi dali inekciju (Dijazepam 10mg- za smirenje) imam vrtoglavicu i rekli su mi da uradim magnetnu rezonancu na vratu, sto i jesam uradio i rekli su mi da imam spondilozu vrata...Snimak koji imam od magnetne rezonance planiram da nosim takodje u istoj privatnoj bolnici gde su mi utvrdili skoliozu... Bas puno gledam i citam o atlasu pa se i poklapa sa mojim problemom... U 6-om razredu sam dobio boks u levoj strani i verujem da mi je pri tom udaru izmesten atlas i pocela da se razvija skolioza, a onda i spondiloza... Tad mi se prvi put desilo da nemam bas lep osecaj ko da ruke nisu moje ko da ja ne komandam svoje telo jednostavno...To se javljalo od vremena na vreme ali sad od kad sam izvadio ovaj zub (sestica gore levo- ja sam sam izvadio parce zuba kuci pa sam kacio pritisak mozda i od straha tako su mi rekli u hitnoj sad mi je zub kompletno sredjen izvaden koren i ostali delovi od zuba i kazu da nemam problema sa tim zubom vise) i kacio pritisak to me drzi konstantno i imam vrtoglavicu i celog vremena kao neki pritisak u potiljku a i u celoj glavi i sve mi je mutno u glavi... Zelim da cujem vase mislenje... Hvala




Takodje zaboravio sam da napomenem neki period nakon tog udarca sam dobio hemoroide verujem da je sve to zbog skolioze jer je iskrivljena karlica i utice na stomak i sve to i do dan danas ih imam... Imam 19 godina kosarku sam trenirao vise od 5 godina i konstantno ih imao dok sam trenirao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atlas, skolioza, spondiloza-Pomoc
PostPoslato: Pet Okt 14, 2016 9:54 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Како си тренирао кошарку са краћом ногом?!

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atlas, skolioza, spondiloza-Pomoc
PostPoslato: Pet Okt 14, 2016 10:29 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2016 4:45 pm
Postovi: 81
aaaca je napisao:
Како си тренирао кошарку са краћом ногом?!

U vremenu dok sam trenirao kosarku ja nisam ni znao da imam skoliozu ili bilo sta ... A i ne primecuje mi se bas toliko to da mi je kraca noga to je bas malo mozda 1cm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atlas, skolioza, spondiloza-Pomoc
PostPoslato: Pet Okt 14, 2016 12:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нема ти друге него да радиш физикалне вежбе. Било би добро да поразговараш са неколико независних физиотерапеута да видиш да ли ће ти сви преписати исте вежбе. Бојим се да имаш посла са лошим лекарима јер су ти рекли да због једва 1цм разлике у дужини ногу узмеш корекциону обућу.

Вежбе мораш да радиш бар годину дана да би видео озбиљнија побољшања.

Верујем да би ти Истеки много помогао али под условом да га користиш свакодневно најмање 15 минута. Верујем да би видео побољшања за неколико месеци.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atlas, skolioza, spondiloza-Pomoc
PostPoslato: Pet Okt 14, 2016 9:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2016 4:45 pm
Postovi: 81
aaaca je napisao:
Нема ти друге него да радиш физикалне вежбе. Било би добро да поразговараш са неколико независних физиотерапеута да видиш да ли ће ти сви преписати исте вежбе. Бојим се да имаш посла са лошим лекарима јер су ти рекли да због једва 1цм разлике у дужини ногу узмеш корекциону обућу.

Вежбе мораш да радиш бар годину дана да би видео озбиљнија побољшања.

Верујем да би ти Истеки много помогао али под условом да га користиш свакодневно најмање 15 минута. Верујем да би видео побољшања за неколико месеци.


Rekli su mi da uzmem ulozak za u patike zbog bolova u ledja, vezbe sam radio nekih 2 meseci i nisam video nikakve rezultate ni minimalne... Ja verujem da muskul nemoze da pokrene kost ili da ga iskrivi, muskuli na desnoj strani su mi slabiji zato sto mi je leva noga duza i nju koristim malo vise od desne po nekoj logici... Verujem da bi mestenje atlasa bilo resenje za mene... Zato sto ako je iskrivljen atlas, a gravitacija nas pritiska svakodnevno pocne da se krivi jedan po jedan prslen na dole i nasi muskuli se prisposobljavaju prema kostima i zato jedni se koriste vise drugi manje... Zelim da cujem misljenja ljudi, zato sam otvorio temu... Hvala ti u svakom slucaju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atlas, skolioza, spondiloza-Pomoc
PostPoslato: Sub Okt 15, 2016 4:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Мислим да је намештања атласа обично замајавање народа.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atlas, skolioza, spondiloza-Pomoc
PostPoslato: Sub Okt 15, 2016 6:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2016 4:45 pm
Postovi: 81
aaaca je napisao:
Мислим да је намештања атласа обично замајавање народа.

Sta ja znam... Gledao sam dosta videa i ljudi kazu da nije bas nisto ima neke promene da nije to samo bacanje para... Ako lazu desetine ljudi nemogu da lazu vise od stotine-Coveka mozes da prepoznas dal laze ili ne u ocima, meni ne deluje tako... Mozda gresim ne znam... Zato sam otvorio ovu temu da cujem razna misljenja... Mozes mi reci nesto oko spondiloze ako znas?? -Ja imam vrtoglavicu, neki kao pritisak u glavi, kupam se do grudi glavu nikako ne mokrim zato sto mi se desava haos kad natopim taj deo vrata, glave to je nesto neverovatno... Ovo mi se nikada pre nije desavalo od kad sam izvadio taj zub neznam sta je samnom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atlas, skolioza, spondiloza-Pomoc
PostPoslato: Sub Okt 15, 2016 7:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Што се тиче лагања то им није проблем. Само погледај оно око цитостатика, рака, вакцина, генетике итд... Многи верују али неки ипак знају да их лажу. Маркетинг је чудо.

Право да ти кажем нисам сигуран за вађење зуба. Знам да ако се вади зуб из горње вилице, може да се пробије отвор до синуса а онда може да буде много проблема. Цимање главе приликом чупања зуба може да повреди врат.

Пробај да радиш вежбе за врат које се раде у кревету. Овде сам их описао: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/vrat. Погледај и шта сам писао под Рамена-рачунари, Леђа, Леђа-2, Кичма, Кичма-2 итд. - све у здравственим саветима.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atlas, skolioza, spondiloza-Pomoc
PostPoslato: Ned Okt 16, 2016 1:05 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2016 4:45 pm
Postovi: 81
aaaca je napisao:
Што се тиче лагања то им није проблем. Само погледај оно око цитостатика, рака, вакцина, генетике итд... Многи верују али неки ипак знају да их лажу. Маркетинг је чудо.

Право да ти кажем нисам сигуран за вађење зуба. Знам да ако се вади зуб из горње вилице, може да се пробије отвор до синуса а онда може да буде много проблема. Цимање главе приликом чупања зуба може да повреди врат.

Пробај да радиш вежбе за врат које се раде у кревету. Овде сам их описао: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/vrat. Погледај и шта сам писао под Рамена-рачунари, Леђа, Леђа-2, Кичма, Кичма-2 итд. - све у здравственим саветима.


Ajde sutra ujutru zdravlje Boze radim ih pa cemo da vidimo :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atlas, skolioza, spondiloza-Pomoc
PostPoslato: Ned Okt 16, 2016 6:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
И? Да ли си могао да их урадиш?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atlas, skolioza, spondiloza-Pomoc
PostPoslato: Pon Okt 17, 2016 12:17 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2016 4:45 pm
Postovi: 81
aaaca je napisao:
И? Да ли си могао да их урадиш?

Jesam naravno... Nisam ti ja neki slabic brate ne dam se ja tek tako :D
Kosarku sam trenirao 5 godine, pa kad sam ostavio kosarku iso sam u teretanu aktivno godinu dna...Kad sam otisao da radim vezbe cudili su se kako imam skoliozu i pored te tolike fizicke aktivnosti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atlas, skolioza, spondiloza-Pomoc
PostPoslato: Pon Okt 17, 2016 1:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
То мајсторе. :D И обрати пажњу на Истеки.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atlas, skolioza, spondiloza-Pomoc
PostPoslato: Pon Okt 17, 2016 1:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2016 4:45 pm
Postovi: 81
aaaca je napisao:
То мајсторе. :D И обрати пажњу на Истеки.

Radio sam samo ove dve vezbe za vrat, a sto se tice skolioze nisam nista vezbao sada brzo... Radio sam vezbe nekih dva meseci kao sto sam rekao u nekom od prethodnih postova, ali nisam video rezultate pa sam ostavio... A de mogu da nabavim taj isteki ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atlas, skolioza, spondiloza-Pomoc
PostPoslato: Uto Okt 18, 2016 10:40 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Имаш о Истекију на мом сајту у оној теми коју сам ти споменуо - Кичма: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/kicma. Прочитај.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: