Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ahilova tetiva,još jednom..
PostPoslato: Pet Maj 11, 2012 9:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 11, 2012 8:03 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima,za početak!!
Iz Beograda sam i pre par dana sam napunio 28 godina.Pre tačno dva meseca,imao sam potpunu rupturu Ahilove tetive,leve (slabije) noge. Zbog nekih drugih povredica,aktivno bavljenje malim fudbalom sam zapostavio,na nekih 3,4 meseca pre ove povrede. Pretpostavio sam odmah,da je povreda posledica tog prekida. U Urgentnom su mi istog momenta stavili longetu koju sam nosio nekih 4,5 dana,da bih nakon toga stavio plastični gips koji sam platio 100 evra (na preporuku ljudi iz Urgentog centra). Nekih 10ak dana nakon toga,skinuli su mi deo oko kolena,i ugradili štiklu sa kojom sam mogao i da se krećem. Nakon 6,7 nedelja nošenja (ukupno),plastični gips je skinut. Tetiva je zarasla...odlično,kako su mi rekli?! To se desilo pre tačno 5 dana. Od tada idem redovno na terapije (UZ,struja i vežbe) u svoj Dom zdravlja. Otok splašnjava,i mišići mi se polako vraćaju,pošto su atrofirali načisto. Ja mogu da se oslonim na nogu...čak i da hodam pomalo (samo po kući),ali još uvek koristim štake dok mi doktor na kontroli (kroz 5 dana) ne kaže da ih odstranim. Nije mi bitno koliko će trajati oporavak,jer ga želim što kvalitetnijeg! Već me zanima,postoji li potpuni oporavak od ove povrede??? I da li ću ikada moći da se vratim sportu (polu-aktivno makar)??? Jer, FUDBAL MI JE SVE !!!
Hvala unapred na odgovorima (nadam se stručnjaka,ili ljudi koji su ovo već prebrodili)!!
Pozdrav,
Pavle


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ahilova tetiva,još jednom..
PostPoslato: Pet Maj 11, 2012 9:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Rehabilitacija Ahilove tetive moze biti veoma dugotrajna i mora da se odradi vrlo profesionalno.
Malo mi je nejasno kako je potpuna ruptura sanirana gipsom???To se obicno resava operativnim putem.
Parcijalne rupture su vec druga prica.
Staka se morate oslobadjati postepeno.Kada dobijete 50 % oslonca prelazite na kombinaciju staka-stap i pridrzavajte se ovoga jer ako zelite da se ponovo bavite sportom ravnoteza i balans vam moraju biti savrseni da se ne bi ste ponovo povredili.
Nisam sigurna da je UZ dobar izbor za Ahilovu ali takodje i nisam strucnjak za elektroterapiju pa ovo uzmite sa zadrskom.
Nadam se da ispod te pete nosite ulozak koji vam obezbedjuje plantarnu fleksiju jer vas on u prvim danima cuva od ponovne rupture.Puno srece


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ahilova tetiva,još jednom..
PostPoslato: Sub Maj 12, 2012 9:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 11, 2012 8:03 pm
Postovi: 2
Citiraj:
Malo mi je nejasno kako je potpuna ruptura sanirana gipsom???


Iskreno,to ne znam ni ja?! Pošto nisam uradio nijedan snimak,od trenutka povrede,do danas.
Ali sam pod prstom osećao rupu na tom mestu,a sada je nema...pa pretpostavljam da je tetiva srasla.
Što se tiče uložaka...ja imam silikonske pete (Grubinove) i nisam ih do sada koristio,ali...eto...od danas ih stavljam u obuću :)
Hm...meni je doktor,prilikom skidanja gipsa,rekao da...kao..."danas možeš 30% na nogu...a sutra već 50%...a za dalje ćeš videti sa svojim fizijatrom.." Ja to baš nisam uzeo zdravo za gotovo,pa još uvek koristim štake..a fizijatar je bio toliko odsutan,da verujem da i ne zna koja je povreda bila u pitanju?!
Za par dana idem na kontrolu,pa ću videti,valjda će biti malko skoncentrisaniji (fizijatar) i reći mi šta i kako dalje..

Vama svakako hvala...pre svega za "petu",a i... ulili ste mi nadu da se ponovo vratim na teren (koji,realno,neće biti ove godine)

Hvala još jednom...veliki pozdrav..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ahilova tetiva,još jednom..
PostPoslato: Pon Jan 07, 2013 4:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 07, 2013 4:40 am
Postovi: 1
Pozdrav.. pre 3 meseca sam povredio ahilovu tetivu u toku treninga (treniram gimnastiku), osetio sam ostar bol i nisam mogao da hodam par dana u pocetku sam mislio da je doslo do totalnog pucanja tetive ali kasnjije sam uvideo da nije to vec da je doslo do delimicnog pucanja.. kasnije posle nedelju dana sam se polako poceo oporavljati ali i dalje osecam blago zatezanje u donjem zadnjem delu podkolenice dok hodam, idem na elektro terapije i osecam olaksanje ali i dalje se nisam oporavio u potpunosti koliko jos vremena treba da prodje da bi se mogao vratiti treninzima? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ahilova tetiva,još jednom..
PostPoslato: Ned Jul 16, 2017 7:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 16, 2017 5:22 pm
Postovi: 4
Operisao sam Ahilovu tetivu. 4 nedelje sam nosio longetu sa prednje strane skoro do kuka.
U tom periodu sam primao inekcije protiv stvaranja tromba, fraxiparine 1x.
Nakon 4 nedelje je skinuta longeta. Rana u redu, suva bez znakova infekcije.Nemam bolova. Ali je stopalo oteklo. Stavljen je plastični cirkularni gips do koljena koji ću nositi još 4 nedelje. Nije propisano da nastavim da primam inekcije fraxiparine.

Sad imam problem što kad ustanem uz pomoć štaka krv počinje da se sliva i odmah osjetim da stopalo otiče i vidi se kako prsti na stopalu počinju da modre. Čim nogu stavim u horizontalni položaj stanje se normalizuje.
Da li je otok normalna pojava u ovakvim situacijama?
Šta da radim kako bih smanjio otok i modrenje prstiju?
Da li je trebalo da nastavim da primam inekcije fraxiparine s obzirom na postojanje otoka?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: