Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Zloćudne novotvorine drugih i nespecificiranih dijelova mate
PostPoslato: Uto Nov 20, 2018 3:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 20, 2018 3:29 pm
Postovi: 1
Postovani, moja baka je primljena na kliniku radi operativnog lecenja. Naime, radi se o C549 Neoplasma malignum corporis uteri, non specificatum ; Ca corpotis uteri FIGO st I tip2 ; St post curettage explorativa fractionata am II ; Tu mammae dex.

Ovo sam prepisao iz otpusne liste.

Lekari koji su je primili i operisali je, nakon operacije su saopstili da je operacija prosla sjajno. Kasnije je malo curila rana, te nisu sve konce smeli odmah da skinu. Iz dva puta konci su skinuti, a dali su joj da prima nesto ukoliko se ne varam protiv koagulacije krvi ili tako nesto.

Rekli su da dodje na kliniku 20 dana nakon operacije po nove rezultate, a na nase zaprepascenje dobila je nalaz ispod:

C549
Neoplasma malignum corporis uteri, non specificatum: Ca corporis uteri FIGO st I tip 2: St post curettage explorativa fractionata am II, Tu mammae I dex BIRADS DD3 : St post infarctus myocardii aa II: St post implantatio

i

1. Uterus dimenzija 43x44x32mm, glatke, sjajne seroze. Na preseku kavum uterusa duzine 29mm, u potpunosti ispunjen belicastim trosnim tumorskim tkivom, dimenzija 29x19x23mm. Stice se utisak da tumor inflitrise miometrijum prednjeg i zadnjeg zida kavuma (oko 1/2 debljine miometrijuma), tumor se siri prema istmicnoj regiji i makroskopski se stice utisak da delom ispunjava proximalni deo crevikalnog kanala, bez makroskopski jasno uocljive infiltracijeceerviksa. Miometrijum prednjeg zida debljine do 9mm, a zadnjeg zida do 14mm. Cerviksdimenzija 23x21x26, belicaste sluzniceektocerviksa, na preseku zid cerviksa debljine do 12mm. Desna adneksa jajnik dimenzija 13x19x10mm, po povrsini prekriven ostacima priraslica, jajovod dimenzija 55x1-2mm/ Leva adneksa jajnik dimenzija 18x15x11mm, jajovod priraslica,45x2mm. Materijal obelezen na sledeci nacin: 1-4 prednja i zadnja usna cevuksa, 5 istmus, 6-8 prednji zid kavuma sa tumorom, 9-11 zadnji zid kavuma sa tumorom, 12 fundusni zod sa tumorom, 13 desna adneksa, 14 leva adneksa.
2. Fragment masnog tkivo omentuma dimenzija 55x30x15mm, na preseku bez makroskopski uocljivih patoloskih promena

Nije jos imala susret sa lekarom, trebalo bi danas ili sutra.

Strepnja mi nikako ne daje mira pa bih vam bio jako zahvalan da mi kazete koliko je to lose. Neko mi je pomenuo da u tim slucajevima idu zracenja. Bilo kakve informacije i ideje bi bile korisne i pozeljne. Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zloćudne novotvorine drugih i nespecificiranih dijelova mate
PostPoslato: Sre Nov 21, 2018 11:31 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нисам стручњак али колико видим много тога је захваћено раком. То значи да морају све да поваде што се извадити може, од јајника па на даље.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: