Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 06, 2007 3:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 12:30 am
Postovi: 54
Drago mi je zbog tebe. I naše će se, nadam se, završiti uskoro. Bolje je što si takva i što se tripuješ, time ćeš na vreme otkriti i otkloniti eventualni problem. Želim ti sve najbolje.
Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pomoc
PostPoslato: Uto Maj 15, 2007 2:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 2:27 am
Postovi: 4
kod mene su se isto pojavili oteceni limfni cvorovi i to u podrucju vrata, prepona, pazuha i zatiljka.Jako sam se prepala.
doktorica infektolog mi je dala da napravim krvnu sliku, i posebni test na toxopla. mononukleozu, i rubeole.
Mononukleozu sam prebolila prije 10 godina.
Rezultatisu pokazali da mi se aktivirao virus mononukleose, Eishebasten virus( ili tako nekako).
Sad mi se opet nakon mjesec dana to dogodilo.:((( Ne znam sto mi je.Morat cu sutra opet ici u doktora. Jeli mi tko od vas moze pomoci sa kojim savjetom ili slicno.Unaprijed zahvaljujem.

dali moze biti kakva bolest kao rak limfnih cvorova ili tako nesto?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 15, 2007 1:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 12:30 am
Postovi: 54
Draga Ivana1,
nemoj odmah misliti na najgore. Dobro je što ideš kod lekara i oni to sada prate. Pretpostavljam da je kod tebe došlo do pada imuniteta što je reaktiviralo virus. Moj ti je savet da pratiš to redovno i slušaš savete lekara.
Ako si čitala moje postove, kod mog supruga je upravo epsteinbarov virus izazvao karcinom tonzile. Ali on je ''preležao na nogama'' mononukleozu kada je bio mlađi, a da to nije ni znao. Kod tebe se stanje može pratiti i preduprediti neke komplikacije. Nemoj da brineš, to će biti o.k. Možda eventualno da se posavetuješ sa lekarom po pitanju poboljšanja imuniteta.
Veliki pozdrav

_________________
što me ne slomi, ojača me


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 17, 2007 2:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 2:27 am
Postovi: 4
hvala muffy na utjehi.

bila sam u doktora danas...sumnjaju na rubeole..Sutra ponovo vadim krv.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 17, 2007 8:42 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 12:30 am
Postovi: 54
Draga Ivana1,
drago mi je što nije ništa ozbiljno. Biće to o.k. Moj suprug je operisan pre dva dana. Tek kada su odstranili krajnik, na njegovoj zadnjoj strani su pronašli karcinom. Izvadili su mu i dva limfna čvora i uzeli uzorke sa još par mesta. Čula sam se sa patologom i izgleda da u jednom čvoru ima malu metastazu, još nije sigurno.Sad samo molim boga da ostalo bude o.k., da su koren jezika i baza usne duplje čisti. Ako se zaustavi na ovome biće super. Idemo na zračenje i onda itenzivne kontrole na dalje.
Čuvaj se.
pozz

_________________
što me ne slomi, ojača me


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvecani vratni limfni cvorovi
PostPoslato: Pon Apr 02, 2012 5:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 02, 2012 5:17 pm
Postovi: 3
Imam pitanje za jednog od lekara ili za nekog ko bi mozda znao odg.Imama limfedem leve noge vec 7godina,u poslednja 2 dana primetila sam oteklinu na vratu,sa leve strane jabucice,od prilike velicine kao orah..da li bi trebalo da se zabrinem ili je to samo nesto bezazleno? :( :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvecani vratni limfni cvorovi
PostPoslato: Pon Apr 02, 2012 6:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
moj ti je predlog da se ne brines puno ali da odes kod lekara pa da se odrade analize... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvecani vratni limfni cvorovi
PostPoslato: Pon Apr 02, 2012 6:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 02, 2012 5:17 pm
Postovi: 3
Hvala Slavko...i tako ce i biti..vec sutra idem na pregled. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvecani vratni limfni cvorovi
PostPoslato: Pon Apr 02, 2012 7:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
kad god primetis da se desava nesto cudno sa tovjim organizmom, da ne funkcionise kako treba ti lepo idi kod doce na pregled, izvadi krv pa ces videti u cemu je problem... :)
veliki pozdrav... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvecani vratni limfni cvorovi
PostPoslato: Pon Apr 02, 2012 9:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 02, 2012 5:17 pm
Postovi: 3
Pa mnogi od nas na zalost odu samo onda kada vide da se nesto "krupno" desava.. Hvala na savetima..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvecani vratni limfni cvorovi
PostPoslato: Pet Apr 06, 2012 5:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 11, 2012 12:53 pm
Postovi: 29
ilia je napisao:
Pre nekih godinu dana sam "napipao" jedan limfni cvor na vratu.Samo taj jedan.Ne uvecava se i nije jako tvrd.Zanima me sta bi to molo da bude.Cuo sam da to moze da se desi i posle neke obicne prehlade, mononukleoze(nisam je imao).Da li je to tacno?Da li uvecanje limfnih cvorova uvek govori u korist postojanja nekog malignog procesa u organizmu ili ne?

slicno je bilo i kod mene-lekari mi nisu rekli sta moze biti,da bih nakon 4-5 godina "buknuli svi moguci linfni cvorovi i kad sam izvrsio potrebne preglede ustanovljen je krebs!bravo!to sam i sam znao bez doktora.
moj savet vam je preduzmite na vreme neke stvari:prestanak pusenja,ako ste pusac,alkohol izbrisite takodje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvecani vratni limfni cvorovi
PostPoslato: Pet Dec 14, 2012 2:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 30, 2012 10:42 pm
Postovi: 6
Ja imam uvećane limfne čvorove vrata, i to pozadi na potiljku (u kosi), iza oba uha i ispod oba uha, te naprijed na vratu, od brade na niže. Gomila ih je uvećana, ne bih mogla nabrojati koliko, sa svih strana. Svi su oko 1 cm (koji mm manje-više), osim jednog, ispod lijevog krajnika koji je oko 2 cm. Ali ti limfni čvorovi ispod krajnika su mi već godinama uvećani jer sam imala jake upale krajnika po 6 puta godišnje, pa su ostali takvi. A krajnike još nisam izvadila, svaki put kada planiram, dobijem upalu. I totalno su uništeni.

Čvorovi su mi uvećani već 3 mjeseca, i često me bole...tj. osjetim žigove.

Prije 2 mjeseca sam radila krvnu sliku, diferencijalnu krvnu sliku i sedimentaciju, bilo je sve u granicama, sa malim odstupanjima u broju limfocita i leukocita, za koje je doktorica rekla da su zanemarljiva. Radila sam UZV vrata i pazušne regije, i doktor mi nije ništa rekao. Navodno, on ništa "ozbiljno" ne vidi, ali da trebam dalje ispitivati da vidim šta je pitanju i zašto su uvećani. A čitala sam da UZV mekih tkiva vrata ne može da pokaže da li je u pitanju limfom ili ne. Bila sam kod ORL,i nije mi ništa rekla u vezi toga iako sam samo zbog toga išla. :-?
Sada čekam hematologa, ali zbog velikih gužvi čekam ga već mjesec i čekacu jos skoro 2. :(

Stalno mjerim temperaturu, i uvijek je normalna. Imala sam za 3 mjeseca 2 puta 37 stepeni, a inače je uvijek oko 36.6.

Da li je neko imao slična iskustva?

Koliko sam ja shvatila ako je u pitanju tumor, primarni ili metstaza obično su uvećani čvorovi lokalizovano, npr. samo sa jedne strane vrata? Ili ne???

Da li je moguće da su uvećani ako imam infekciju kadnidom? Ili ona nema veze sa tim?

Ovdje (u BL, pa i u cijeloj RS) nema više hematologa, da li mi je pametno čekati da dođem na red u bolnici ili da idem negdje što prije? Koliko je alarmantno, po vašem mišljenju i s obzirom na vaša iskustva?
:(

Unaprijed hvala na odgovorima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvecani vratni limfni cvorovi
PostPoslato: Pet Dec 14, 2012 2:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 30, 2012 10:42 pm
Postovi: 6
Ja imam uvećane limfne čvorove vrata, i to pozadi na potiljku (u kosi), iza oba uha i ispod oba uha, te naprijed na vratu, od brade na niže. Gomila ih je uvećana, ne bih mogla nabrojati koliko, sa svih strana. Svi su oko 1 cm (koji mm manje-više), osim jednog, ispod lijevog krajnika koji je oko 2 cm. Ali ti limfni čvorovi ispod krajnika su mi već godinama uvećani jer sam imala jake upale krajnika po 6 puta godišnje, pa su ostali takvi. A krajnike još nisam izvadila, svaki put kada planiram, dobijem upalu. I totalno su uništeni.

Čvorovi su mi uvećani već 3 mjeseca, i često me bole...tj. osjetim žigove.

Prije 2 mjeseca sam radila krvnu sliku, diferencijalnu krvnu sliku i sedimentaciju, bilo je sve u granicama, sa malim odstupanjima u broju limfocita i leukocita, za koje je doktorica rekla da su zanemarljiva. Radila sam UZV vrata i pazušne regije, i doktor mi nije ništa rekao. Navodno, on ništa "ozbiljno" ne vidi, ali da trebam dalje ispitivati da vidim šta je pitanju i zašto su uvećani. A čitala sam da UZV mekih tkiva vrata ne može da pokaže da li je u pitanju limfom ili ne. Bila sam kod ORL,i nije mi ništa rekla u vezi toga iako sam samo zbog toga išla. :-?
Sada čekam hematologa, ali zbog velikih gužvi čekam ga već mjesec i čekacu jos skoro 2. :(

Stalno mjerim temperaturu, i uvijek je normalna. Imala sam za 3 mjeseca 2 puta 37 stepeni, a inače je uvijek oko 36.6.

Da li je neko imao slična iskustva?

Koliko sam ja shvatila ako je u pitanju tumor, primarni ili metstaza obično su uvećani čvorovi lokalizovano, npr. samo sa jedne strane vrata? Ili ne???

Da li je moguće da su uvećani ako imam infekciju kadnidom? Ili ona nema veze sa tim?

Ovdje (u BL, pa i u cijeloj RS) nema više hematologa, da li mi je pametno čekati da dođem na red u bolnici ili da idem negdje što prije? Koliko je alarmantno, po vašem mišljenju i s obzirom na vaša iskustva?
:(

Unaprijed hvala na odgovorima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvecani vratni limfni cvorovi
PostPoslato: Ned Feb 10, 2013 11:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 10, 2013 11:10 pm
Postovi: 1
Pre godinu dana uocila sam cvoric na vratu sa desne strane. Doktor mi je rekao da na zna kako je to nastalo, ali da nije nista opasno, nije mi dao nikakvu terapiju. Sada sam uocila da se pored njega koza nadula i poplavela. Da li neko moze da mi pomogne?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: