Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 154 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 27, 2008 8:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Drage moje,

Njihova je obaveza da napisu sve te nus pojave pa makar postojao prijavljen 1 slucaj na 1 milion prodatih flastera. Sve to pisu zbog eventualne tuzbe pacijenata. Uostalom, dovoljno je procitati uputstvo za bilo koji lek pa vam se podigne kosa na glavi!

Pitajte Bobans, oni su koristili te flastere.

pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 29, 2008 2:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 24, 2008 12:50 pm
Postovi: 2
girl_from_nowhere hvala na odgovoru. Interesuje me da li neko zna da li posle opadanja kose uzrukovanim zracenjem glave moze kosa narasti sama ili su potrebni neki preparati,terapije ili samo pomaze nadogradnja kose,posebno mislim na mesto gde je rez na glavi?
I jos jedno pitanje: Da li neko zna da li u Beogradu ima mesto gde se skupljaju ljudi oboleli od tumora,mislim da sam cuo da jednom nedeljno budu okupljanja u domu Sindikata ali nikako da nadjem telefon ili bilo kakvu drugu informaciju. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 29, 2008 3:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Ja mislim da ne postoji mesto gde se okupljaju ljudi oboleli od tumora generalno, ali mislim da sam cula za okupljanja ljudi obolelih od tumora dojke, debelog creva... Mozda bi bilo dobro da se raspitas na Onkoloskom institutu u savetovalistu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 29, 2008 4:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Oldham
Ne brini za kosu. Kao prvo, porasce sama. Da li mozes da verujes da ja sada imam blago talasastu kosu? Pre hemoterapije kosa mi je bila ravna poput eksera, a sada.... Milina! Juce sam prvi puta stavila gel na kosu i mogla sam da napravim od kose onakve stvari kakve je ranije mogla samo frizerka (i to nakon mnogo muke).

E sad, kosa ne raste tamo gde je oziljak, ali ostatak kose ce prekriti i taj deo.

A sto se tice udruzenja ljudi sa malignim bolestima, kooliko znam, ne postoji. U svakom slucaju, pokusaj da pitas u Drustvu za borbu proti raka (oni su u prizemlju IORS-a).
Na zalost kod nas nije razvijen takav nacin pomoci obolelima i clanovima njihovih porodica. Sve se svodi na psiholosku pomoc i edukaciju pri IORS-u.
Znas, meni je konkretno ovaj forum mnogo pomogao u savladavanju problema. Sama cinjenica ca se dopisujem sa ljudima koji su bolesni ili imaju nekoga u kuci ko je bolestan, je dovoljna da mi da taj osecaj da nisam sama na svetu. A cinjenica da mogu nekome da pomognem svojim informacijama je kao melem.
pozz

p.s. javi ako si pronasao neko udruzenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 27, 2008 6:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 27, 2008 12:11 am
Postovi: 3
Lokacija: KS-BG
severus je napisao:
feliks je napisao:
Z z Z je napisao:
Cuda....
Ja sam vise puta dolazio na ovaj forum i nalazio odgovore na svoja pitanja. Ovaj put sam morao da se uclanim kako bih pitao nesto.
Jos uvek ne znam detalje. Do kakvih komplikacija moze da dodje prilikom odstranjivanja (kao dobrocudnog) tumora velicine 7cm koji je otisao prilicno duboko a nalazi se u ceonom delu? Koji su tu centri ?
Nista vise ne znam. Nisam dobio informacije od lekara. Moj tata je bio mesec i po na PSIHIJATRIJI i kljukan je lekovima za Alchajmera da bi se pre 2 dana ispostavilo da ima tumor na mozgu..... svasta.


Za funkcije vidite odgovor SEVERUSA upućen meni, na prethodnoj stranici od 19.aprila.
Sretni ste ako je dobroćudan, ja bar tako mislim kao laik.
Ne posustajte uvijek ima nade!!!


Zato mora da se kod svakog psihijatrijskog poremecaja iskljuci organicitet pa tek onda da se podvede pod psihijatriju inace ako neurohirurg proceni da bi uklanjenjem moglo da dodje do ostecenja nekih vaznih centara ili da je pristup otezan postoje i druge opcije(unistenje zracenjem ,parcijalno uklanjanje/zracenje rezidualnog tumor,implantacija izotopa) i naravno najvaznije je da je neoplazma benigna jer bitka je izgubljena ako je npr u pitanju glioblastom pa bez obzira na sve on se nikada ne moze ukloniti u celosti vec iznova recidivira.


Cao narode! HVALA vam na odgovorima!


Procitao sam ih jos pre ali nisam bio ulogovan da odgovorim.

Da ne bih prepricavao evo sta se desilo :

http://www.kurir-info.rs/clanak/kurir-3 ... o-majstori

sto se tice glave tu je situacija sada prilicno dobra, bilo je problema sa temperaturom koja se stalno pojavljivala i skakala do 39, urinarnom infekcijom a trenutno su aktuelni dekubitusi. Prerano sam nahvalio osoblje na Neurohiruskoj klinici u Nisu. Ispostavilo se da koliko je lekar bio savestan i dobar toliko su sestre i tehnicari bili neodgovorni i lenji i eto pojavili su se pri kraju boravka u Nisu dekubitusi koji sada prave velike probleme.

Pozdrav svima i zelim vam sve najbolje! Drzite se i mislite pozitivno, uvek!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 27, 2008 7:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Sve najbolje.

Mislim, da na zalost, medicinske sestre i tehnicare nikada ne treba hvaliti. Pogotovo u slucaju da je pacijent duze vremena u bolnici. Jos se i napregnu na pocetku. Tada jos i pomazu sitni pokloncici, ali kako vreme odmice, oni polako posustaju. Ipak je tesko biti dobar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 01, 2009 4:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2009 4:18 pm
Postovi: 33
Otac je operisao tumor na mozgu pre 18 god. Bio je benigni, tako da je posle normalno ziveo i radio. Medjutim, skoro su ponovo pocele mucnine i na skeneru je opet uocen tumor, tj dva manja na u donjem zadnjem delu glave. Treba da ide u Bg na magn. rezonancu.
Da li postoji mogucnost da opet bude benigni? Na ovoj temi vidim da su vecini prognoze lose za tumor mozga. Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 01, 2009 7:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
A koji je tumor u pitanju bio inicijalno??O tumorskoj biologiji diferencijacija benigno/maligno vrsi se iskljucivo na osnovu PH nalaza,mada i neke MR osobine mogu na ovo da ukazu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 02, 2009 6:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2009 4:18 pm
Postovi: 33
Inicijalno u pitanju je bio Neurinom acusticusa ls aresis n VII ls periferi. Mozete li mi na osnovu toga reci da li je mozda i sada u pitanju isti i da li mozemo da se nadamo uspesnom oporavku kao proslog puta. Pozdrav Severus!


Poslednji put menjao cvetic3 dana Čet Apr 02, 2009 6:21 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 02, 2009 6:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2009 4:18 pm
Postovi: 33
Inicijalno u pitanju je bio Neurinom acusticusa ls aresis n VII ls periferi. Mozete li mi na osnovu toga reci da li je mozda i sada u pitanju isti i da li mozemo da se nadamo uspesnom oporavku kao proslog puta? Pozdrav Severus. Izvinjavam se sto sam poslala dva puta. Ne mogu da izbrisem predhodnu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 02, 2009 7:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Moze da bude recidiv tumora inace se radi o tumoru omotaca akustickog nerva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 02, 2009 8:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2009 4:18 pm
Postovi: 33
Molim recite mi nesto vise o tome i koliko je opasno. Znam da je opasno u smislu rizika hiruske intervencije u predelu glave, a interesuju me ukratko i druge stvari. Koliko brzo raste? Mozemo li se nadati pozitivnom ishodu?
I svaka cast na azurnosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 02, 2009 8:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Potpuno je bezopasno pod uslovom da moze da se odstrani,a obzirom da je benigni moze i drugim metodama da se tretira,ali ne treba nista prejudicirati bez PH analize.A gde su uocena ta dva tumora u pontocerebelarnom uglu zadnje lobanjske jame??Ne mozete tek tako razmatrati da svi slucajevi imaju dobru ili losu prognozu.Kod glioblastoma je prognoza nikakva a konkretno kod neurinoma acusticusa odlicna uz radikalnu hirursku intervenciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 02, 2009 8:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2009 4:18 pm
Postovi: 33
U cetvrtak ide u KC na pregled. Vise informacija znacemo tada, pa cemo se cuti. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Sre Mar 17, 2010 3:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 17, 2010 3:46 pm
Postovi: 1
Zdravo svima
Vidim da se Feliks interesuje o Dr Stakic i Cytomedici. Nadam se da nije kasno i da mogu pomoci .
Prije 17 godina u 25 godini starosti u gradskoj bolnici u Skopju su mi rekli da sam bolestan i da cu posle operacije biti kao nov. Dijagnozu je imaa jednimo moj otac a meni su rekli da imam epilepsiju jer sam zadnja dva meseca imao blage napade. Diagnoza je bila: 1.dex .epi Glioma in Timor celebri reg. corporis calsosi MLGnum reg. frontoparientalis bill. Vrhunski Skopski Neurohirurg me kako kaze uspesno operisao i rekao da je tumor veoma duboko sa napomenom, da nije smeo da ide dalje. Imao sam parezu jaku glavobolju. Prosao sam ciklus zracenja i hemoterapije . Od lekova sam dobio samo dexamethason, Manitol, Phenobarbiton i Epial. Prva tri meseca sam bio vezan za postelju. Lagano sam se pridigao i poceo da hodam da bi mi se posle 8 meseci slosilo. Svako nam je nesto preporucivao ali za proteklih 8 meseci potrosili smo 120 000 Njemackih maraka. Za sledecu operaciju nismo imali novca. Pukim slucajem u bolnici smo culi za Dr. Stakica koji je imao ordinaciju u T.C. Porta Vlae. Izuzetan covek, smirivao me je danonocno jer sam bio siguran da cu da umrem. Posle tri dana sam dobro razmislio i poceo terapiju. Posle mesec dana sam se lepo kretao da bi mi Dr Stakic posle tri meseca dao zadatak da se vozim gradskim prevozom od Autokomanda do naselbe Djorce Petrov. Stalno sam nosio inekciju Hepanazon sa sobom u slucaju da mi se slosi. Prva tri dana sam svakodnevno imao napade. U sledecih 6 dana tri napada i tako dok nisu prekinuli. Za moj slucaj se proculo do Novog Zelanda jer sam bio finansijski na nula. Makedonski iseljenici iz Novog zelanda i Australije su me finansijski pomogli preko nasih drustava Goce Delcev, Egejska Makedonia, Solun Makedonski, VMRODPMNE, Ohridski Biseri i Nova Makedonia, i od se srce im se zablagodaruvam. Proslo je kvalitetnih 17 godina mog zivota gde sam upoznao mnoge dobre ljude. Od treceg do sestog meseca sam izbacio sve Farmaceutske lekove i dan danas koristim kao zastitu jednu inekciju Hepanazona I 90 Hep Caps kapsula. Sve u svemu oko 20 Eura mesecno. Radim u jednom Auto salonu sretno sam ozenjen i imam troje dece. Dr. Stakicu od srca Vam hvala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 154 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: