Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 154 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Dr. STAKIĆ
PostPoslato: Ned Apr 20, 2008 12:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 18, 2008 10:16 pm
Postovi: 25
Oprostite, jel tko ima iskustva sa dr. STAKIĆEM-cytomedica???

Pozdrav svima na ovom forumu,
Ljudi držte se, nada uvijek postoji, a i čuda se događaju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 27, 2008 12:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 27, 2008 12:11 am
Postovi: 3
Lokacija: KS-BG
Cuda....
Ja sam vise puta dolazio na ovaj forum i nalazio odgovore na svoja pitanja. Ovaj put sam morao da se uclanim kako bih pitao nesto.
Jos uvek ne znam detalje. Do kakvih komplikacija moze da dodje prilikom odstranjivanja (kao dobrocudnog) tumora velicine 7cm koji je otisao prilicno duboko a nalazi se u ceonom delu? Koji su tu centri ?
Nista vise ne znam. Nisam dobio informacije od lekara. Moj tata je bio mesec i po na PSIHIJATRIJI i kljukan je lekovima za Alchajmera da bi se pre 2 dana ispostavilo da ima tumor na mozgu..... svasta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 27, 2008 12:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 18, 2008 10:16 pm
Postovi: 25
Z z Z je napisao:
Cuda....
Ja sam vise puta dolazio na ovaj forum i nalazio odgovore na svoja pitanja. Ovaj put sam morao da se uclanim kako bih pitao nesto.
Jos uvek ne znam detalje. Do kakvih komplikacija moze da dodje prilikom odstranjivanja (kao dobrocudnog) tumora velicine 7cm koji je otisao prilicno duboko a nalazi se u ceonom delu? Koji su tu centri ?
Nista vise ne znam. Nisam dobio informacije od lekara. Moj tata je bio mesec i po na PSIHIJATRIJI i kljukan je lekovima za Alchajmera da bi se pre 2 dana ispostavilo da ima tumor na mozgu..... svasta.


Za funkcije vidite odgovor SEVERUSA upućen meni, na prethodnoj stranici od 19.aprila.
Sretni ste ako je dobroćudan, ja bar tako mislim kao laik.
Ne posustajte uvijek ima nade!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 27, 2008 12:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
feliks je napisao:
Z z Z je napisao:
Cuda....
Ja sam vise puta dolazio na ovaj forum i nalazio odgovore na svoja pitanja. Ovaj put sam morao da se uclanim kako bih pitao nesto.
Jos uvek ne znam detalje. Do kakvih komplikacija moze da dodje prilikom odstranjivanja (kao dobrocudnog) tumora velicine 7cm koji je otisao prilicno duboko a nalazi se u ceonom delu? Koji su tu centri ?
Nista vise ne znam. Nisam dobio informacije od lekara. Moj tata je bio mesec i po na PSIHIJATRIJI i kljukan je lekovima za Alchajmera da bi se pre 2 dana ispostavilo da ima tumor na mozgu..... svasta.


Za funkcije vidite odgovor SEVERUSA upućen meni, na prethodnoj stranici od 19.aprila.
Sretni ste ako je dobroćudan, ja bar tako mislim kao laik.
Ne posustajte uvijek ima nade!!!


Zato mora da se kod svakog psihijatrijskog poremecaja iskljuci organicitet pa tek onda da se podvede pod psihijatriju inace ako neurohirurg proceni da bi uklanjenjem moglo da dodje do ostecenja nekih vaznih centara ili da je pristup otezan postoje i druge opcije(unistenje zracenjem ,parcijalno uklanjanje/zracenje rezidualnog tumor,implantacija izotopa) i naravno najvaznije je da je neoplazma benigna jer bitka je izgubljena ako je npr u pitanju glioblastom pa bez obzira na sve on se nikada ne moze ukloniti u celosti vec iznova recidivira.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 27, 2008 3:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 18, 2008 10:16 pm
Postovi: 25
severus je napisao:
feliks je napisao:
Z z Z je napisao:
Cuda....
Ja sam vise puta dolazio na ovaj forum i nalazio odgovore na svoja pitanja. Ovaj put sam morao da se uclanim kako bih pitao nesto.
Jos uvek ne znam detalje. Do kakvih komplikacija moze da dodje prilikom odstranjivanja (kao dobrocudnog) tumora velicine 7cm koji je otisao prilicno duboko a nalazi se u ceonom delu? Koji su tu centri ?
Nista vise ne znam. Nisam dobio informacije od lekara. Moj tata je bio mesec i po na PSIHIJATRIJI i kljukan je lekovima za Alchajmera da bi se pre 2 dana ispostavilo da ima tumor na mozgu..... svasta.


Za funkcije vidite odgovor SEVERUSA upućen meni, na prethodnoj stranici od 19.aprila.
Sretni ste ako je dobroćudan, ja bar tako mislim kao laik.
Ne posustajte uvijek ima nade!!!


Zato mora da se kod svakog psihijatrijskog poremecaja iskljuci organicitet pa tek onda da se podvede pod psihijatriju inace ako neurohirurg proceni da bi uklanjenjem moglo da dodje do ostecenja nekih vaznih centara ili da je pristup otezan postoje i druge opcije(unistenje zracenjem ,parcijalno uklanjanje/zracenje rezidualnog tumor,implantacija izotopa) i naravno najvaznije je da je neoplazma benigna jer bitka je izgubljena ako je npr u pitanju glioblastom pa bez obzira na sve on se nikada ne moze ukloniti u celosti vec iznova recidivira.


To znači , ako se odgovor odnosi i na moje pitanje, dg.astrocitom II, da bi i ovim zračenjem postojala šansa da tumor bude uništen...pod navedenim kondicijama...
SEVERUS hvala, hvala na velikodušnoj pomoći!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 27, 2008 4:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Zavisi od velicine i radiosenzitivnosti.Inace raspitajte se da li ima negde neki vid korpuskularnog zracenje koje je znantno vece energije od elektromagnetnog koje se koristi u terapiji.Predpostavljam da se javljate iz Hrvatske i sumnjam da tamo ima neki od tih aparata ali u Austriji i Nemackoj verovatno ima.Sto se tice pacijenta ako i posle zracenja ne bude operabilan ovakvo nesto bi doslo u obzir mada operacija je najbolja solucija ako naravno redukcija tumorske mase bude moguca.I ne znam da li je isto moguca implantacija izotopa direktno u tumor stereotaksicnim putem ako opet operacija ne bude bila izvodljiva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 27, 2008 8:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 18, 2008 10:16 pm
Postovi: 25
severus je napisao:
Zavisi od velicine i radiosenzitivnosti.Inace raspitajte se da li ima negde neki vid korpuskularnog zracenje koje je znantno vece energije od elektromagnetnog koje se koristi u terapiji.Predpostavljam da se javljate iz Hrvatske i sumnjam da tamo ima neki od tih aparata ali u Austriji i Nemackoj verovatno ima.Sto se tice pacijenta ako i posle zracenja ne bude operabilan ovakvo nesto bi doslo u obzir mada operacija je najbolja solucija ako naravno redukcija tumorske mase bude moguca.I ne znam da li je isto moguca implantacija izotopa direktno u tumor stereotaksicnim putem ako opet operacija ne bude bila izvodljiva.


Ja Vam doista zahvaljujem od srca. Da, živim u Zagrebu i iskreno se nadam da moj brat ima na raspolaganju sve ove informacije o mogućem slijedu postupaka, i ne samo to već da će mu sve mogućnosti biti dostupne, bez obzira gdje ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Anaplasticni astrocitom Gradius III
PostPoslato: Sre Maj 07, 2008 2:07 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Dec 12, 2007 10:56 am
Postovi: 85
Operisao sam u avgustu 2007,odlicno se osecam ostala mi je jos jedna terapija ,ali posto sam danas primio predzadnju ,nemam snage da opisem moje iskustvo sto cu vec uraditi sutra,pre toga je bila zracna terapija.Muzicr sam ottac dva sina od10 i 7 god ,meni je 34.Okrenuo sam se Bogu ,normalno uz druga pomocna sredstva,samo glavu gore i neboj se uz Boziju pomoc.Inace se odlicno osecam,nebi ni rekao da mi je glava 3 puta otvarana.,normalno je bilo oscilacija psihickih.Cujemo se sutra a jos bolje ako imas Sky-pe da mozemo da cetujemo.Pozz!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anaplasticni astrocitom Gradius III
PostPoslato: Sre Maj 07, 2008 2:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 18, 2008 10:16 pm
Postovi: 25
:D :) :P

Dago mi je isijavate tolikim optimizmom, sigurna sam da će dragi Bog dati da se još godina i godina radujete sa svojim sinovima i unucima.
Mom bartu su od 2.5. prekinuli kemo i zračenje , jer su mu trombociti jako pali. Jučer je primio tr, pa je danas situacija bolja, no čeka odluku kolega za nastavak terapije...
On je doista veliki pozitivac, fajter... Ne mogu niti zamisliti da bi moglo biti sa lošim ishodom...
Zabrinuta sam samo da se nešto moguće ne predvidi...
Čula sam za prirodan način očuvanja trombocita za vrije me ovako invazivne terapije , neki pripravak sa travam i gušćom masti, ali mi nitko ne zna recept..raspisala sam se na sve strane , pa možda netko zna , pa mi napiše!!!
POZDRAVLJAM SVE VAS DOBRI LJUDI! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Anaplasticni astrocitom Gradius III
PostPoslato: Čet Maj 15, 2008 2:27 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Dec 12, 2007 10:56 am
Postovi: 85
U Avgustu sam operisao gore naveden tumor imam 34 god,posle operacije isao sam na zracnu terapiju,isad primam hemo terapiju jos 1 pa snimak pa cemo videti sta se uradilo definitivno,inace sam fizicki i psihicki odlican,naravno uz Boziju pomoc .Ali pred toga sam koristio Todoxin 2,na koji sam se odlucio jer je jedna drugarica imala na matericitumor koji je danima i satima zracena ,ali je otpisana nisu hteli da je operisu jer je bio ogroman, ona je nastavila da koristi todoxin 6 meseci da bi se on duplo smanjio pa su doktori sa neverovanjem oodlucili da izvrse operaciju(povade sve).Eno je vec nekoliko godina radi,sali se i zivi normalan zivot.Ja sam ga koristio 8 meseci i nisam osestio ni zracnu ni hemo terapiju,Sad sam uzeo cajeve i kapi biljnog sastava sa tibeta stizu,posto postoji opasnost da postanem imun na Todoxin 2,a garantuju mi i totalno izlecenje jer je je jedan poznanik imao tumor na kozi(melanom)tako nesto,smrtnost 100procenta .Odbio je i zracenje i hemio terapiu ,sad je ostala famo fleka i svi rezultati govore da je nestao ,da ga nema,medjutim problem je u tome sto je bio i kod neke zene koja je bila par meseci u komi i tvrdi da joj se pojavila majka Bozija i rekla joj da ima dara da lecii ljude,tako da on nije siguran sta mu je pomoglo.Meni je njena sekretarica rekla da ona to kod mene nebi smela i da moram biti pod nadzorom lekara,tako da je meni to sumljivo.Eto to je My story.Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 19, 2008 10:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Otac mog decka o kome sam vec pitala na ovoj temi je u losem stanju od juce, besiku vise ne moze da kontrolise, jako tesko prica, hoda samo uz pomoc, ima neki otok na glavi i puno spava. Dobio je infuziju i dobijace do petka, u sredu ide kod neurohirurga. Da li postoji nesto sto mozemo da uradimo da mu bude bolje? :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 20, 2008 4:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Draga gfn,

Otac mog supruga je prosle godine umro od karcinoma na mozgu. Kada su ustanovili da ima tumor jos uvek je bio ok (imao je male vrtoglavice zbog kojih je i zavrsio u Sv.Savi i blagi facijalis). Od sredine decembra do sredine januara je bio svestan, govorio je sa poteskocama, kretao se je uz pomoc drugih, fizioloske potrebe je mogao da kontrolise, takodje je mnogo spavao, a onda su periodi spavanja bivali sve duzi i duzi, vise nije ustajao iz kreveta.....
On je takodje dobijao infuzije i Dexazon kako bi se smanjio otok u glavi.
Nadam se da ce ovo pogorsanje biti mozda privremeno.
Ma, u stvari nisam ni sigurna da li treba da posaljem ovaj post!
Zelim vam da budete jaki i da izdrzite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 20, 2008 5:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
evelina, hvala puno na odgovoru iako nije optimistican ali svi mi znamo da ni bolest nije takva :(

Otac mog decka je posle prve operacije poziveo jos 7 godina sto je bilo pravo cudo jer su mu lekari predvideli godinu dana. I tek posle tih 7 godina, u aprilu prosle godine su se javili simptomi i operisan je u maju. I eto jos godinu dana, do sad bio je relativno ok, samo je malo teze govorio, ali ipak bolje nego sada.

Evo juce i danas mu je malcice bolje, ne spava vise toliko :D

Hvala vam puno na javljanju i podrsci :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 21, 2008 7:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Da li je moguce da je samo u pitanju otok jer je otac od mog decka bukvalno za dva dana pao u krevet? Nije bilo postepenog pogorsanja njegovog stanja niti je bilo nagovestaja da ce se tako nesto desiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 24, 2008 2:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 24, 2008 12:50 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima!

Supruga mi je operisala tumor na mozgu pre otprilike pet godina kod Dr. Joksimovica,trenutno stanje je sasvim ok osim sto ima strahove pred zadnju magnetnu rezonancu koja treba da bude za par nedelja.
Jedini problem koji je ostao,to sto nije u mogucnosti normalno da pomera prste na levoj nozi i da pokrece zglob. Isla je samo jednom na rehabilitaciju u Kanjizu preko socijalnog i posle toga svaki put je bila odbijana. Nas dvoje u zadnjih par meseci radimo vezbe prstiju i stopala i u pozlednje vreme moze da pomera prste i zglob ali uz punu koncentraciju. Pri hodanju trbusni deo joj se blago izbacuje pri svakom koraku leve noge. I nteresu je me da li je ovo trajno ili se moze sanirati i da li je neko imao iskustva sa ovim problemom?
Hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 154 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: