Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 154 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu
PostPoslato: Uto Avg 12, 2014 1:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 26, 2006 7:41 pm
Postovi: 23
--- dupli post


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu
PostPoslato: Sub Sep 13, 2014 7:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 30, 2014 11:34 am
Postovi: 15
Zdravo svima!

U poslednjih 7 dana imam glavobolje, ne tako jake, ali neprijatne i uticu mi na svakodnevnicu. Nikada pre nisam imala glavobolje takve vrste, stoga sam bas uplasena.

Mozda ce ovo cudno i apsurdno zvucati, ali mene boli glava svuda po malo i ne istovremeno. Nekada me boli u gornjem desnom delu temena, nekada u levom, pa onda u donjem desnom delu glave, pa nekad u levom, takodje je stalno prisutna neka napetost u celu i licu, i takodje me ponekad boli ona trigger tacka, tj ona tacka ispred uha, a nekad i uvo.

Osecam se tesko, kao prehladjeno, ali ne boli me grlo, nemam temperaturu, ne curi mi nos, nemam vrtoglavice, mucnine, nesvestice.

Sto se lekova tice pila sam preksinoc dva kafetina - NE POMAZE, pa juce ujutru diklofenak - NE POMAZE, zatim uvece doliprane (paracetamol) od 1000 mg - NE POMAZE, takodje sam sad popila eferelgan takodje ne pomaze

Molim vas za pomoc i da li neko ima iskustva sa ovim jer pocinjem da mislim na ono najgore.

Read more: otorinolaringologija/setajuca-glavobolja-osecaj-prehlade-ali-bez-simptoma-t55226.html#ixzz3DDZ5NPJf


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu
PostPoslato: Čet Okt 16, 2014 1:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Zvončica5 je napisao:
E ovako , već par godina vidim neke kružiće pred očima , obično na jakoj svetlosti i iskrice takodje na jakoj svetlosti. Medjutim cini mi se da je vise na desnom oku. A sada oprimecujem i kao da kad trepnem kao da vidim nesto crno na sredini oka , ali to nestane dok trepnem , ne znam kako da objasnim dok trepcem to vidim , to crno i takodje jace na desnom oku. U pocetku nisam obracala paznju , jer mi nije smetalo , ali sad vec brinem. Imali neko slican problem ? I da li je opasno ? Molim vas da mi sto pre napisete nesto... I da , da napomenem , dugo sedim za kompjuterom , i malo spavam , ne znam da li ima veze... PREPLAŠENAA SAAAM ! :( :( :( :( :( :cry: :cry: :cry:
! Da nije mozda tumor na mozgu ? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:


Ако је питање још увек актуелно, да ти кажем да су то углавном нормалне појаве. Црне тачкице и длачице су последица оштећења стакластог тела ока. Светле искрице су последице лоше прокрвљености што значи да треба да радиш вежбе и мање седиш за компјутером.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu
PostPoslato: Pet Okt 24, 2014 8:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 24, 2014 7:07 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima, jedna nedoumica.

Prijatelj je operisan, TU na mozgu. HP nalaz u Beogradu KCS kaze Pilocitični astrocitom radus II i da je tumor niskog gradusa da je dobar i da ne treba nista, ni zracenje ni hemiterapija.

Buduci da je znatizeljan hteo je vise saznati i ja sa njim.

Na vecini izvora stoji da su SVI astrocitomi zlocudni pa i ovi niskog gradusa I i II a tu je jos jedna zabuna.

Naime, u svim izvorima domacim koje smo pregledali astrocitomi se gradiraju ovako

a) Pilocitični astrocitom (gradus I)
b) Difuzni ili fibrilarni astrocitom (gradus II)
c) Anaplastični astrocitom (gradus III)
d) Glioblastoma multiforme (glioblastom) je najmaligniji podtip astrocitoma (gradus IV)

Njegov tu na osnovu hp nalaza pripada prvoj grupi kao pilocisticni a prva grupa nosi oznaku gradus I ali u hp nalazu kao sto sam napisao stoji Pilocitični astrocitom gradus II

Da li je Piloisticni astrocitom gradus I ili II i od kuda ova razlika u svim izvorima na internetu i nase zvanicne zdrastvene ?

Da li je gradus II moguce preziveti i ziveti normalno ?

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu
PostPoslato: Pon Okt 27, 2014 12:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 24, 2014 6:42 am
Postovi: 7
filipos je napisao:
Tata mi je pre neki dan operisao po drugi put tumor na mozgu (anaplasticni astrocitom gr.III), prva operacija je bila pre 6 godina. Posle operacije ima problema samo sa govorom, sto me navodi da je tumor mozda zakacio centar za govor.
Zanima me sledece:
1. Kakve su sanse da mu se govor vrati u normalu?
2. Sta mi preporucujete kao mogucu terapiju? Cuo sam za makrobiotiku, ali ako neko zna jos neki nacin kako bi mozda mogao da se spreci dalji rast tumora neka napise.

Hvala unapred svima koji ste spremni da mi pomognete

Na tržište se pojavio jedan novi produkt na prirodni osnovi koj deluje na celice. Svi znam da je ljudsko telo napravljeno od celice. ovaj produkt bolesnu celicu pozdravi ili prakticno digne frekfrenciju od 30 na 90 milivoltala.
ima dosta izlecenih od raka, psorijaze, vitiligo, dosta neplodne parove su dobili decu. dosta je dobar samo ga moras koristiti jedno 3 do 4 meseca.

evo ti moj mejl ako te zanima kako deluje ovaj produkt i kako ga nabaviti
informacija email [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu
PostPoslato: Čet Jan 08, 2015 6:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 08, 2015 6:29 pm
Postovi: 4
Pozdrav novi sam ovde , i mislim da mi niko nece odgovoriti ali da probam , imam 14 godina sada cu 15 , i imam bolove u glavi , znaci zaboli me neki deo glave na 5 sekundi i onda prodje i tako, onda kada se sagnem imam kao neki osecaj tezine u glavi , pre sam imao bol na primer kada udarim levi deo glave zaboli me desni deo , kada sam pre zabacio glavu unazad i blago udario glavu u krevet kao nesto da je pucalo unutra
p.s. znaci zaboli me bilo koji deo glave i prodje posle par sekundi
veliki sam strasljivac i ne znam da li ovo ima veze sa tumorom , molim vas odgovorite

Read more: onkologija/topic-t56942.html#ixzz3OFURzn87
zaboravio sam mozda je vazno , da li ima neke veze sa sinusima posto mi nos stalno curi i zapusen je ?
molim vas odgovor


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu
PostPoslato: Pet Jan 09, 2015 1:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 08, 2015 6:29 pm
Postovi: 4
Takodje sam zaboravio nekad kada skočim , npr lupim levom nogom o pod zaboli me levi ili desni deo glave ne znam sada tačno ali onako tupo , isto tako i sa desnom nogom , ali to sam ponekad ljudi pomagajte ako Boga znate , jako se bojim sumnjam na najgore a jos se nikom nisam pozalio :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu
PostPoslato: Čet Dec 08, 2016 10:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 08, 2016 10:40 am
Postovi: 1
Nadam se da ce neko otvoriti ovu temu posto vidim da je otisla u zaborav....

Zdravo svima,
Zbog svojih nekih malih simptoma sam pocela da sumnjam na tumor i svakako planiram da odem kod lekara, ali ovde sam resila da pisem iz razloga sto bih zelela da znam misljenje nekoga ko je imao isto iskustvo, ako takve osobe ovde ima.

Vec godinu-dve u nazad imam povremeno jake bolove glave sa leve strane u visini oka i proseze se do negde iza uveta. Bol je jak, ostar, nepulsirajuci vec konstantan i traje izmedju 5-10 sekundi i uvek je sa leve strane glave. Takodje sam pocela da nosim naocare pre
godinu dana zbog levog oka na kom se ispostavilo da imam cilindar 1,7 sto bih rekla da nije bas malo s obzirom da nikada ranije nisam nosila naocare. To sam otkrila tako sto sam stalno imala osecaj da mi je u oku neka prljavstina dok nisam shvatila da mi se pogorsao vid. U nekim clancima sam citala da kada se vid pokvari to takodje moze imati veze sa tumorom mozga. Ja sam naravno odma to povezala sa mojim ostim bolovima koji mi se javljaju u levoj strani glave.U poslednjih par meseci mi se cini da mi se vid pogorsao na tom levom oku.Pre tacno 33 dana je poceo da me boli i vrat sa leve strane i nikako da prodje, slabijeg je inteziteta ali i dalje boli u nekim polozajima.

Da li je neko ovde imao iste simptome ili zna nesto o tome?

hvala punoooo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu
PostPoslato: Čet Dec 08, 2016 11:25 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Да извинеш, тешко да ће се ко јавити по таквом проблему јер они који преживе тумор мозга немају времена за форум. Батали то.

Узрок таквих проблема може да буде: клима уређај, промаја, диоптрија, дуготрајно седење, дужи неправилан положај тела, штитна жлезда. То је оно што ми тренутно пада на памет.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu
PostPoslato: Sre Jan 04, 2017 1:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 17, 2011 3:14 pm
Postovi: 42
Da izvineš, pravac kod doktora! Odgovori na ova pitanja se ne dobijaju ovde. Uradi magnet i to neki bolji, jači i znaces na cemu si. Pozz i svako dobro

_________________
bolest dolazi na kilograme, a odlazi na grame...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu
PostPoslato: Sre Jan 04, 2017 6:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 14, 2014 3:45 pm
Postovi: 163
Imamo trenutno dobre vesti kada je u pitanju cancer.
Javila se gospodja iz Londona koja je koristila Petrolej iz Kruje
muz je imao metastaze na mozgu,izjavila je da ima svu dokumentaciju
o nalazima i dijagnozi.Posle obavljene terpije sa tri bocice ovog
petroleja,kaze da je na kontroli bilo cudo.Od cancera nije ostalo ni
traga.
Druga gospodja iz zemuna javlja se da je nakon terapije ovim
petrolejem obavila kontrulu svome ocu u bolnici na scaneru i da su
doktori rekli neznamo cime ga lecite i necemo da vas pitamo ali
produzite jer se cancer smanjio za 60 %.
Petrolej su nabavili preko [email protected] u Beogradu.
Poznate adrese i brojevi telefona od porodica koje su lecene ovim
petrolejem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu
PostPoslato: Sub Apr 01, 2017 8:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 01, 2017 7:56 pm
Postovi: 7
Najbolji proizvod za 14 tipa kancer - ESSIAC CAJ. Mozete ga naci u Makedoniji tel. 00389 75 339220 ili [email protected]
a mozete i u zdrava hrana MASLINA u Beograd.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu
PostPoslato: Sub Apr 01, 2017 8:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 01, 2017 7:56 pm
Postovi: 7
bjak je napisao:
Imamo trenutno dobre vesti kada je u pitanju cancer.
Javila se gospodja iz Londona koja je koristila Petrolej iz Kruje
muz je imao metastaze na mozgu,izjavila je da ima svu dokumentaciju
o nalazima i dijagnozi.Posle obavljene terpije sa tri bocice ovog
petroleja,kaze da je na kontroli bilo cudo.Od cancera nije ostalo ni
traga.
Druga gospodja iz zemuna javlja se da je nakon terapije ovim
petrolejem obavila kontrulu svome ocu u bolnici na scaneru i da su
doktori rekli neznamo cime ga lecite i necemo da vas pitamo ali
produzite jer se cancer smanjio za 60 %.
Petrolej su nabavili preko [email protected] u Beogradu.
Poznate adrese i brojevi telefona od porodica koje su lecene ovim
petrolejem.


ESSIAC CAJ najbolji proizvod za kancer mozete probati nabaviti preko Makedonija, tel. 00389 75 339220 ili [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu
PostPoslato: Pet Apr 07, 2017 2:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 05, 2016 8:42 pm
Postovi: 28
Znam da je ovo kompleksno pitanje ali možda se neko i javi pa da pitam...

Ne mislim da je u pitanju tumor na mozgu iako ću svakako tražiti od doktorke uput. Radi se o tome da sam išao par puta kod doktorke kada god dobijem simptome ali ona mi nikako ne da uput za neurologa ili nešto dalje jer misli da nije u pitanju takav problem. Nakon zadnjeg simptoma koji je pomešan sa ostalima ona mi je jednostavno dala samo "Klometol".

Nakon što sam imao bol sa desne strane u predelu abdomena, imao sam ultrazvuk stomaka gde je sve u redu. Pre oko dve godine sam radio test kod pulmologa jer mi je traženo kada sam radio nešto pa znam da su mi i pluća ok. Uglavnom imao sam par dana glavobolje sa strane, pulsirajuće uglavnom ali nije uvek bilo tako. Nisu to bile jake glavobolje, već neprijatne i dugotrajne. Bolove sam imao sa obe strane glave. Kod tumora je koliko sam čitao pri buđenju. Kod mene je to dva ili tri dana trajalo u podnevnim časovima dakle ne odmah nakon buđenja već malo kasnije pa sve do večernjih časova i tako dva ili tri dana, a ostalim danima me je povremeno bolelo. Za glavobolju pijem prašak koji mi je delotvoran ali tada i nije puno pomagao.

Drugi simptom koji mi se javio u istom trenutku jeste problem sa ravnotežom. Čudno je zaista. Kao vrtoglavica ali nije zapravo. Izgubim kontrolu nad nogama ali ih zapravo i dalje mogu kontrolisati samo bude skroz neprijatno. Pomešano sa tim sam imao i zujanje u ušima. Za kraj imao sam kao neki tip mučnine ali nisam povraćao. To je zapravo od svih simptoma najmanje trajalo.

Sada sam evo ok, ali se osećam malaksalo. Da li jednostavno može da bude nalet nekog prolaznog virusa ili bi trebalo da insistiram kod doktorke da m da uput za neurologa (zbog problema sa ravnotežom, zaboravih da pomenem ali tako je počelo) ili nekog drugog doktora?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu
PostPoslato: Pet Apr 07, 2017 11:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Морао би хронолошки да поређаш проблеме јер их је превише. За почетак провери зубе код стоматолога јер они могу да изазову чудновате проблеме.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 154 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: