Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 67 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Tumor gornjeg dela zdrela (UCNT)
PostPoslato: Pet Mar 16, 2012 10:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 16, 2012 1:57 am
Postovi: 26
Оперисан сам од рака на десним гласним жицама крајем јануара 2012.
Дијагноза:Т2NoMo-епителијални тумор.
Доктор преписао и Радиотерапију-данас сам завршио осму,остале још 24.

Зна ли неко неког или лично са исходом ове врсте рака?
Радиотерапија може да оштети и кичмену мождину према онкологу који ме лечи.
Неком познат неки такав случај?
За безбројне друге ризике и нузпојаве онколози су ми доста објаснили.


Рак код мене је највероватније резултат пушења јаких цигарета од 20-30 на дан,понекад и више,кроз деценије.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor gornjeg dela zdrela (UCNT)
PostPoslato: Sub Mar 17, 2012 10:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 11, 2012 12:53 pm
Postovi: 29
imas ovde moj prilog sa mojim e-majlom(13.03.= -javi se ako trebas lek!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor gornjeg dela zdrela (UCNT)
PostPoslato: Uto Apr 24, 2012 3:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 16, 2012 1:57 am
Postovi: 26
Завршио сам 32х зрачења прошле недеље.

Кожа око гркљана је као код ћурке=црвена.
Масти и завоји свакодневно.Апетит добар,пазим да се не прегојим.
Загрцавам се пијући воду ил било коју редку течност и стављам неки додатак ,изгледа као кевин Штирак за веш прошлог века.
Преписани антимикотици и Бруфен одн.Залдијар за болове ждрела.
У петак УЗ,следећи месец Скенирање.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor gornjeg dela zdrela (UCNT)
PostPoslato: Sre Avg 26, 2015 3:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 26, 2015 2:12 pm
Postovi: 1
Draga tijana13 ,

Sada citam tvoju temu i koliko toliko mozem ti date nekakve odgovore na pitanja koja si postavila.
S obzirom da mi je Majka u isecku tkiva tumora koji se nalazio u lozi mokracne bezike dobila PH nalaz u kom se navodi da je njen Tumor bio (ANAPLASTICAN, SLABO DIFERENTOVAN i IMAO NEKROZU), sto znaci jako tezak za odredjivanje struktura itd , kako bih ja to nazvao MUTIRAO i ojacao da mu se vise nista ne moze prakticno,i jedan od najopasnijih tumora (ANAPLASTICAN I SLABO DIFERENTOVAN)

-Diferentovanost predstavlja stepen sličnosti delija tumora i tkiva od kojeg tumor potiče. Što su delije tumora sličnije normalnim delijama kaže se da je diferentovanost dobra. Što je veda razlika, slabija je diferentovanost.
Benigni tumori imaju dobru direrentovanost, a maligni tumori mogu da budu dobro diferentovani, slabo diferentovani i anaplastični (ne postoji nikakva sličnost između zdravog i bolesnog tkiva. Čak ne može da ni da se kaže da je tumor nastao od tkiva gde se nalazi).

-Nekroza i krvarenje su česte pojave kod tumora i nastaju zbog prisustva tumorskih delija
infiltriraju tkivo i krvne sudove.



Sada je nadam se sve jasnije , laik sam ali bih mogao dati koju godinu Urolog ili Onkolog :)
Sta smo sve prosli za 8 godina borbe nije ni cudo , ali mora se napred i samo napred ...

-....nediferentovan karcinom znaci : G4: Nediferentovan tumor

Dijagnoza tvog oca je : Zloćudni tumor nosnog dela ždrela
Neoplasma malignum nasopharyngis - C11

Histopatološko gradiranje

Ovo kategorisanje tumora nije uključeno u TNM klasifikaciju, ali je takodje vazno za odredjivanje terapije i prognoze bolesti.
Bazira se na histološkoj zrelosti ćelija koje čine tumor:

Gx: Histološka diferencijacija se ne moze proceniti
G1: Dobro diferentovane ćelije-tumor
G2: Umereno diferentovane ćelije-tumor
G3: Slabo diferentovan tumor
G4: Nediferentovan tumor - SLUCAJ KOT TVOG OCA [/b]

Sta to znaci;

Morfološke odlike i histološka dijagnoza

Prvi i osnovni korak u postavljanju dijagnoze sindroma CUPS-a predstavlja uzimanje određenog uzorka tkiva i njegova histopatološka analiza. Histološka dijagnoza može ukazati na primarno poreklo tumora, njegovo lečenje i prognozu kao i na eventualne druge neophodne pretrage. Tesna saradnja kliničara i patologa od suštinskog je značaja. Da bi se valjana dijagnoza mogla postaviti neophodan je uzorak tumorskog tkiva odgovarajuće veličine i pažljivo rukovanje sa njim. Ukoliko patolog proceni biopsija se mora ponoviti. U histološkom smislu više od 90% CUPS tumora je epitelnog porekla. Među njima preovlađuju adenokarcinomi (60-70%) a samo 5% pripada planocelularnim karcinomima. Preostalih 20% odnosi se na slabo diferentovane i nediferentovane tumore, sto je slucaj sa tvojim ocem .

Nediferentovani i slabo diferentovani tumori predstavljaju veći dijagnostički problem i najčešće se posle primene dopunskih metoda identifikuju kao karcinomi, limfomi, melanomi i ekstragonadni germinativni tumori.

Lečenje

U poslednje dve decenije znatno su se izmenili stavovi u vezi lečenja obolelih od metastatskog CUPS-a. Osnovni terapijski pristup danas se zasniva na individualnom prilagođavanju lečenja svakom obolelom bez obzira da li se radi o lokoregionalnom ili sistemskom, kurativnom, palijativnom ili suportivnom tretmanu.
Prvo pitanje je da li bolesnik pripada jednoj od prognostički povoljnih grupa unutar CUPS sindroma za koje postoje delotvorne terapijske mogućnosti?
Jasno izdvajanje bolesnika koji pripadaju ovim grupama najveći je napredak u terapijskoj strategiji lečenja CUPS-a - (engl. CUPS-Cancer Unknown Primary Site)

Eto ukratko o NEDIFERENTOVANOM TUMORU!

Neke bitnije informacije mozes pogledati i na netu tipa onkologija/karcinomi/tumori/struktura/pojmovi i znacenja naziva tumorskih promena .

Puno pozdrava i srece.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor gornjeg dela zdrela (UCNT)
PostPoslato: Čet Okt 15, 2015 12:52 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 21, 2015 5:56 pm
Postovi: 13
Bravo,
super napisano i objasnjeno. Svaki covek bi trebao da zna neke stvari u vezi medicine da bi znao kako da se ponasa ako nekad, ne dao dragi Bog nikome, oboli od najtezih bolesti. Kad dodje zlo tad nastaje panika kod neupucenih i jedino ostaje da proba sve sto mu se ponudi a do juce je to isto prezirao, nazivajuci ih prevarantima. Upuceni idu na pravu adresu a ko ima dobru kesu ima najbolje sanse da se spasi. Sto se tice Tumora gornjeg dela zdrela svi pokazatelji su da se radi o pusacima. Tu nije trebalo mnogo znanja da se prekine sa cigaretama vec uvek ista prica, daj jos jednnu da zapalim pa dosta za danas. Imao sam jednog prijatelja Rastoder Rasima iz Rozaja koji koji je imao gradjevinsku firmu na granici sa Kanadom. Pravio je kuce od drveta po uzoru na iste koje je pravio nekad davno u Rozajima. Prosirio je biznis do peleta i prirodnog djubriva. Imao je negde 700 radnika. Ja sam bio pusac ali on je bio velemajstor. Prvo ja obolim i prodjem sto sam prosao , nikom da se desi pa ni dusmaninu. Stalno me prijatelj posecivao a i ja njega radi svezeg vazduha. Jednog dana me zove i saopstava da ima zelju da se vrati u Rozaje. Vidim da nesto ne stima i pitam ga za razlog. Te ovo te ono i od jednom me pita dali Dr. Stakic ordinira u St. George Clinic u Detrojtu. Raspitao sam se za termin i otisli na pregled. Sve smo dogovorili i samo da se odredi termin lecenja. Kad smo izasli Rasim me napadne. Vidi ovoga tvog doktora pusi ko cifut i jos Sarajevski Malboro u USA. Koga on da farba . On pusi najbolju cigaretu na svijetu a meni dao jednu pred smrt da zapalim i jos se hvali da pusi 3 do 4 kutije dnevno a ja od ovih dobih rak. Teskom mukom pristade jer bese tvrd kad treba da nesto plati. Iz tih krajeva nude cast , postenje, tako mi svega I zavrsi a ja cu se revansirati. Od svega nema nista pa nekad ni hvala. Platio je pozamasnu sumu a na kraju ni hvala. Kako bilo, povuci potegni, Cytomedica mu na kraju spasi zivot. Odem negde 93 godine kod Rasima i slusamo vesti o ratu u Bosni i odjednom ce Rasim: mrzim rat ali volim ga jedino sto nema vise Sarajevskog Marlbora radi Dr. Stakica. Ko zna sta sada pusi. Davno bese , Rasim ode nebeskom stazom u 91 godini jer se ugusio u susari. Radnik ga zakljucao a on preko noci smrsao oko 20 kilograma. . Facit svega ovoga je da cuvate zdravlje i da ne pametnujete i da ne slusate neupucenije od Vas sta da radite. Moj savet , skupite malo vise novca pa u Ameriku na lecenje. Isto ce Vas kostati ovde samo nece biti Vas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor gornjeg dela zdrela (UCNT)
PostPoslato: Sre Maj 31, 2017 6:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 31, 2017 5:42 pm
Postovi: 1
Zdravo...
Ja sam Marko, imam 33 godine i oboleo sam 2008.
Prvo cu vam odgovoriti, da carcinom napada sve limfne zlezde...i one lecenjem prestaju da se uvecavaju..
Ovako, kao sto sam rekao, licno sam oboleo od UCNT-a.
Dijagnoza je c11. I mene je bunilo to nediferentni keratinizujuci, trt mrt...ali sve su to medicinska izrazavanja, koja nas i ne interesuje.
Imao sam 6 ciklusa hemioterapija i 29 zracenja..s tim sto sam od trece terapije zajedno i zracen.
Tesko.
Vazduh boli.
Javljaju se reakcije od zracenja i onda je to katastrofalno, ali to je samo posledica, nije bolest.
6 terapija sam primio...sedmu nisam mogao fizicki da podnesem..
Posle druge su me prestali svi simptomi bolova, duplih slika itd...ali je morao ciklus da se zavrsi.
I izlecen sam..Kompletna recesija bolesti.
Sreca, radost..Pa cak i deca. Najteze je bilo gledati tudju muku nego svoju..
Sto se tice osnovne bolesti i dijagnoze, takodje nista nisam imao na snimku..tako da mi je radjena biopsija i tako je nadjen problem...
Eto, preneo sam vam svoje licno iskustvo sa opakom zveri od bolesti, a zahvalan sam doktorima:
KC- Arsovic, Dusan Stefanovic, Ivica Pendjer
IORS- Miroslav Kreacic, Natasa Jovanovic..
Zelim vasem bliznjem brz oporavak i pobedu...
Svako dobro i pozdrav, Marko
062/706-101..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor gornjeg dela zdrela (UCNT)
PostPoslato: Čet Jun 01, 2017 1:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Штета што то није твој број телефона.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 67 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 44 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: