Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: tumacenje patoloskog nalaza- karcinom jajnika
PostPoslato: Pet Feb 11, 2011 5:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 11, 2011 4:51 pm
Postovi: 19
Molim vas da mi protumacite patoloski nalaz za mamu koja je inace stara 52 god. Javila se ginekologu zbog vidno uvecanog abdomena, bez bolova. Pocetkom Januara je radila histerektomiju i obostranu adnesektomiju, hirurg kaze da pri pregledu okolnih organa trbusne duplje nije primetio nista suspektno. Juce nam je stigao nalaz sa patologije, ispostavilo se da je mucinozni adenokarcinom. Molim Vas da mi protumacite ovaj nalaz, jer ja iskreno ne razumem bas nista!
Tkivni uzorak uterusa i 1 jajnika
Tuba izvijugana, jajnik kompaktne gradje.
B: Tu loptast, ispunjen zelatinastim sadrzajem, scisticne formacije, glatke sjajne povrsine.
Micro:
I- U- pojedinacne i u manjim grupama karcinomske ( mucinozne ) celije.
II - Adenomyosis uterii
- cervicitis chronica cystica cum metaloplasio epitheli sgamosi partim dys plasio gradus 1 ( cyn 1 ).
- corpora atretica ovarii cum fibrosis ( incipiens) tubaria.
- Cystadenocarcinoma mucinosum partim papilliferum, proliriferum ovarii - dobro diferentovan tip ( histoloski gradus I , nuklearni gradus 1 ).
za par dana sledi konzilijum, ali bih voleo da znam pre toga koliko je sve ovo alarmantno!
Hvala puno unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumacenje patoloskog nalaza- karcinom jajnika
PostPoslato: Ned Feb 13, 2011 8:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 08, 2011 5:48 pm
Postovi: 21
Nebojsabljak, vidim da ti niko ne odgovara, pa rekoh da probam nekako, malo da ti pomognem.

Moja majka ima tumor jajnika sa metastazama. i ona je operisana, pa smo i mi dobili patoloski nalaz koji nam je bio nejasan. Sve na latinskom. Doktori su nam ukratko rekli o kom se karcinomu radi a i nasla sam coveka koji je bio u sali pri operaciji pa nam je rekao koliko je sve strasno.
Kada smo dobili taj izvestaj, nisam pitala doktore jer znam da to objasnjenje ne bi bilo detaljno. Tako sam pocela da kopam po netu. Nalazila sam latinske i medicinske recnike i sklapala konstrukciju nalaza. Veruj mi, sve sam nasla.

Ako ikako mogu da te utesim, po svemu sto sam iskopala u zadnjih godinu dana koliko je majka bolesna, mislim da je kod tvoje mame to pocetni stadijum. Prvo, mucinozne celije su u malom broju i pojedinacne su. Znaci nije se formirala tumorna masa. I one graduse gde pominju, mislim da je to sam pocetak u pitanju.

Nadam se da ces pronaci vise na netu i da ce te i to utesiti malo.
http://www.poliklinika-ivf.hr/articles/ ... omioza.pdf
I ovaj clanak sam pronasla trazeci sta je to ademinoza uterusa. Pogledaj i to.

Veliki pozdrav, sve najbolje mami i javi sta su rekli na konzilijumu. MIslim da ce joj dati hemioterapiju, posto to daju svakako. Pogotovo ako ima malo tumorskih celija kao kod tvoje mame. Jos jednom, veliki pozdrav i sve najbolje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumacenje patoloskog nalaza- karcinom jajnika
PostPoslato: Ned Feb 13, 2011 7:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 11, 2011 4:51 pm
Postovi: 19
Hvala najlepse na brzom odgovoru!
Na konzilijumu su pravili pitanje zasto pri operaciji nije uzet uzorak omentuma ( to je ako se ne varam trbusna maramica) ako je bilo potvrdjeno prisustvo ascita ( ovo mi je nepoznato )! Glavni doktor je odmah okrenuo neki broj i poceo da se dernja, tipa ko je radio operaciju i zasto taj uzorak nije poslat na analizu, i kako sad on da utrvrdi terapiju... itd. I onda sledi njegov komentar, pa nista onda VI terapija taxol carbo, venski, 1 put nedeljno, i javite se na kontrolu. To je sve! Nikakvo objasnjenje, nista!
I sta sad obicni smrtnik da misli? Da li je hirurg koji je radio operaciju zabrljao ili sta ?
Anchiba, mozes li mi molim te objasniti kako hemoterapija utice na tvoju mamu, tj.kakve su nus pojave? Znam da je jako bitno raditi na imunom sistemu- imas li neki savet sta koristiti? Koliko vremena traje primanje terapije, jel se ostaje u bolnici ili ...?
Nadam se da je tvoja mama bolje!
Hvala ti puno! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumacenje patoloskog nalaza- karcinom jajnika
PostPoslato: Pon Feb 14, 2011 8:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 08, 2011 5:48 pm
Postovi: 21
Nebojsa, omentum jeste trbusna maramica. Moja mama ima tumor jajina koji je metastazirao na kompletnu trbusnu maramicu koja je cela odstranjena, na tanko crevo i na debelo crevo. Sa tankog i debelog creva tumor je delimicno odstranjen jer ne moze da zivi bez toliko toga sto bi morali da odstrane.
Ascite je nagomilana voda u trbosnoj duplji. Ona se stvara bas pri postojanju nekog tumora u toj regiji. Moja mama je bila mnogo smrsala, imala je nadut stomak (od te vode) i svakog dana je povracala (ta voda joj je pritiskala zeludac). Mamu nista NIJE BOLELO. To povracanje me je nagnalo da je nateram da ode kod lekara. I kad je otisla, katastrofa.
Cini mi se da si pisao da je i tvoja mama imala nadut stomak. To je od te vode, ili ascite.
Sto se tice terapije, kazu da je podnosenje individualno, ali su nuspojave ipak manje-vise slicne. Mama je imala tri ciklusa po tri terapije na 21 dan. Posle svake trece terapije isla je na konzilijum u Nis, gde su joj menjali lek. Prvo Taxol, pa (provericu sta je bio drugi lek), i na kraju sada pije tablete Nolvadex.
Efekat terapija na mamu bio je cas ovako cas onako. Kosa joj je opala posle druge, trece terapije. Opadala je postepeno, tako da je posle cetvrte terapije skroz opala. U prvih 7 do 10 dana posle terapije imala je jake mucnine i povracanje. Malaksalost i losa krvna slika su najizrazeniji.
Primanje terapije ne traje dugo. Mama je odlazila popodne, i do jutra bi primila sve lekove i ujutro izlazila. Kada su joj ukunuli taxol, primala je lek u toku dana i uvece bi izlazila.
Ali ona je to primala na 21 dan, ne znam sto bi tvoja mama to primala na 7 dana.
Javicu se jos. Pitaj sta god te interesuje, pomocicu koliko mogu.
Veliki pozdrav i sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumacenje patoloskog nalaza- karcinom jajnika
PostPoslato: Pon Feb 14, 2011 10:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 08, 2011 5:48 pm
Postovi: 21
E, Nebojsa, jos da ti dodam za imunitet.

Hemioterapija unistava krvnu sliku, sto i znas. Mi smo to ovako. Mama i dalje pije sok Noni. Ne znam koliko pomaze, posto ga pije od samog pocetka terapije, a nus pojave su se javljale i pored svega sto je mama pila. Nikako ne moze da skodi. On je kao Aloja, ali bolji.
Stradaju leukociti, ali je kod mame najizrazeniji bio pad hemoglobina. Kada je bi pao na 60, a desilo se jednom, dobila je temperaturu 40,5 i odmah je ostala u bolnici i dobila transfuziju. Tu nema pomoci kod kuce, mora bolnica. Inace, pila je gvozdje, ampule neke, provericu naziv pa cu ti javiti. Dobre su i recicu ti kako se piju. One su dobre za hemoglobin.
Sa leukocitima mama nije imal mnogo problema, sem pred kraj terapije. Znam da je jela puno kokica za leukocite, i jela supu od iskuvane govedje kosti. Kost se kuva 5-6 sati na najtisoj vatri da izadje sadrzaj kostane srzi i od te supe se posle sprema obicna supa.
Znam da ovo mozda nekom deluje nadri i neozbiljno, ali nama je bilo normalnije da probamo sa prirodnim stvarima koje ce poboljsati krvnu sliku, nego odmah lekovi, injekcije, praskovi.
A da, cvekla non-stop, svaki obrok i naravno brokoli kad god moze i u bilo kojoj varijanti, kuvan ili salata.
Pozdrav!!! Moram da idem. Ako se setim jos necega, javljam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumacenje patoloskog nalaza- karcinom jajnika
PostPoslato: Uto Feb 15, 2011 6:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 11, 2011 4:51 pm
Postovi: 19
Hvala ti puno! :)
Inace, zvao sam hirurga koji je izveo operaciju i pitao da mi protumaci zasto nije uzimao uzorak omentuma, kad je doktor na konzilijumu to stavljao pod znak pitanja! Hirurg mi je objasnio da pri pregledu trbusne duplje se jasno vidi da li je tumor metastazirao ili ne, i da je u slucaju moje mame bilo kristalno jasno da se tumor nije prosirio ni na trbusnu maramicu ni na creva, pa nije video potrebu da odstranjuje omentum, jer je kako kaze tumor bio jasno diferentovan, tj.I grupa. Na pitanje zasto je mama dobila VI ciklusa ( jer ako se ne varam 4 ciklusa su optimalna ), hirurg mi je objasnio da doktor sa konzilijuma ( inace, kako hirurg kaze jako nezgodan covek za saradnju, a u sta sam se i sam uverio ) ne zeli da se osloni na uverenje hirurga da se nije prosirio tumor, pa za svaki slucaj daje vise terapija. Inace, hirurg je jako optimistican, uverava me kako mama treba da primi sve te terapije jer one ce suzbiti sve do jedne maligne celije ako ih je negde i ostalo a da se nije moglo videti. Inace, ja sam zgrozen ponasanjem doktora sa konzilijuma, tolika neprofesionalnost u radu, nije se udostojio ni da pogleda mamu a oobjasnjenju njenog stanja i da ne pricam. Doktorka koja je bila prisutna je bukvalno isterala mamu uz blagi osmeh, govoreci ne brinite bice to sve u redu, primacete terapije u venu 1 nedeljno, pa kontrola... Za vreme tumacenja nalaza sa patologije taj doktor je inace narucivao od pomocnog osoblja da mu [quote]trknu [quote] do prodavnice i kupe par kilograma nekog specijalnog secera da ponese za Bg, strasno!!! Ja sam ovo sve preneo hirurg kome nista od ovakvog ponasanja tog doktora nije strano... Ja sam jednostavno zgrozen kako neki doktori mogu biti nehumani!
Sto se tice imuniteta, culi smo da je ona biljka cuvarkuca pomesana sa medom isto jako dobra. Onda, narendana cvekla, jabuka i sargarepa sa 2,3 kasike meda.
Veliki pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumacenje patoloskog nalaza- karcinom jajnika
PostPoslato: Uto Feb 15, 2011 8:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 08, 2011 5:48 pm
Postovi: 21
Nebojsa, za doktore se nista ne cudim. Razni idioti nam lece najmilije. Trebalo bi da ih vidimo da li bi se tako ponasali i da je neko njihov bliznji u pitanju. Ne znam u kom ste gradu, ali ovde u Zajecaru ima jedan onkolog, a mamu salju u Nis na konzilijum. Ni tamo joj ne daju neka objasnjenja, sem onoga sto napisu u izvestaju. A doktorka ovde, kako vetar duva. Cas se zalozi, cas deluje kao da je nije briga. Pa zamisli kad je samo ona zaduzena za pacijente iz celog okruga.

Inace, kada tvoja mama treba da pocne da prima terapiju? Verovatno vrlo brzo. Slusaj, ako ce joj davati terapiju na 7 dana, to je vrlo ubitacno za njen organizam. Telo ne stigne da se oporavi od predhodne, a ono vec nova. Mami je i 21 dan bilo kratko vreme. Taman joj malo bolje, kad primi novu i sve ispocetka. Krenite od sada udarno sa vitaminskim bombama kao ovo sto si pomenuo i sa cveklom i brokolijem i sa zdravom ishranom.

Veliki pozdrav!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumacenje patoloskog nalaza- karcinom jajnika
PostPoslato: Uto Feb 15, 2011 9:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 11, 2011 4:51 pm
Postovi: 19
Mama bi trebalo od sledece sedmice da krene sa terapijama. Inace Uzicka bolnica je u pitanju. Za hirurga sve pohvale, stvarno je super ispao u svakoj prilici, strpljiv i uvek spreman da objasni. A onaj Bg kreten, nemam reci!
Treba da stupim u kontakt sa onkologom koji sada preuzima slucaj, pa da se malo podrobnije informisem o ucestalosti terapija. Onu doktorku nisam nista mogao pitati, a ako sam je dobro shvatio ona je lepo rekla 1 nedeljno. E sad, postoji varijanta da su mozda manje doze citostatika ili sta vec, ne znam ni sam, moram se dobro raspitati kod onkologa. Trebala je mama da krene vec ove nedelje ali smo imali nekih problema oko osiguranja, to ce se hvala Bogu resiti do preksutra, pa od sledece sedmice polako da krene sa terapijama. Nista ne znam koliko vremena se prima terapija, po netu su razlicita iskustva, neko prima 2h, neko 5, 6h. Citao sam po hrvatskim forumima da postoje neki lekovi protiv mucnine koji se ukljucuju pre hemo da se lakse podnosi, ali ne znam da li to i kod nas praktikuju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumacenje patoloskog nalaza- karcinom jajnika
PostPoslato: Sre Feb 16, 2011 8:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 08, 2011 5:48 pm
Postovi: 21
Nebojsa, to za primanje terapije si verovatno u pravu. Nisam se mnogo raspitivala sa kolikim razmakom sve moze da se daje terapija, ali znam da je 21 do 28 dana taj optimalni razmak. Srecom, pa je tvojoj mami sve to u pocetnoj fazi, verovatno hoce sto pre da uniste te postojece celije tumora. Samo se lepo raspitaj kod onkologa.
Sto se tice lekova za mucninu, ne znam da li su mami davali introvenski dok i terapiju, ali su joj i u bolnici, a i na recept ako joj bude lose kod kuce, davali Ondasan tablete. Sada, posto joj je jos uvek muka, pije Klometol tablete, posto su malo slabije od Ondasana.
Pozdrav!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumacenje patoloskog nalaza- karcinom jajnika
PostPoslato: Sre Feb 16, 2011 11:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
nebojsabljak je napisao:
Hvala ti puno! :)
Inace, zvao sam hirurga koji je izveo operaciju i pitao da mi protumaci zasto nije uzimao uzorak omentuma, kad je doktor na konzilijumu to stavljao pod znak pitanja! Hirurg mi je objasnio da pri pregledu trbusne duplje se jasno vidi da li je tumor metastazirao ili ne, i da je u slucaju moje mame bilo kristalno jasno da se tumor nije prosirio ni na trbusnu maramicu ni na creva, pa nije video potrebu da odstranjuje omentum, jer je kako kaze tumor bio jasno diferentovan, tj.I grupa. Na pitanje zasto je mama dobila VI ciklusa ( jer ako se ne varam 4 ciklusa su optimalna ), hirurg mi je objasnio da doktor sa konzilijuma ( inace, kako hirurg kaze jako nezgodan covek za saradnju, a u sta sam se i sam uverio ) ne zeli da se osloni na uverenje hirurga da se nije prosirio tumor, pa za svaki slucaj daje vise terapija. Inace, hirurg je jako optimistican, uverava me kako mama treba da primi sve te terapije jer one ce suzbiti sve do jedne maligne celije ako ih je negde i ostalo a da se nije moglo videti. Inace, ja sam zgrozen ponasanjem doktora sa konzilijuma, tolika neprofesionalnost u radu, nije se udostojio ni da pogleda mamu a oobjasnjenju njenog stanja i da ne pricam. Doktorka koja je bila prisutna je bukvalno isterala mamu uz blagi osmeh, govoreci ne brinite bice to sve u redu, primacete terapije u venu 1 nedeljno, pa kontrola... Za vreme tumacenja nalaza sa patologije taj doktor je inace narucivao od pomocnog osoblja da mu
Citiraj:
trknu
Citiraj:
do prodavnice i kupe par kilograma nekog specijalnog secera da ponese za Bg, strasno!!! Ja sam ovo sve preneo hirurg kome nista od ovakvog ponasanja tog doktora nije strano... Ja sam jednostavno zgrozen kako neki doktori mogu biti nehumani!
Sto se tice imuniteta, culi smo da je ona biljka cuvarkuca pomesana sa medom isto jako dobra. Onda, narendana cvekla, jabuka i sargarepa sa 2,3 kasike meda.
Veliki pozdrav!

Kada se prilikom operacije ustanovi tumor jajnika OBAVEZNO se uzima i deo omentuma, brisevi peritoneuma za citološku analizu (ako se proceni da je neophodno uradi i biopsiju peritoneuma) zato što je to deo protokola, a kad se još ustanovi da je u pitanju i mucinozni tumor (kao što je bio...) odstranjuje se i SLEPO CREVO. Možda je doktor (BG kreten) sa konzilijuma težak za saradnju i namćor, ali je doktor koji je operisao Vašu mamu običan DILETANT :evil: . Mogao bi ponekad da pročita i poneku stručnu knjigu... Taj namćorasti "BG kreten" (koji je, by the way, apsolutno u pravu) kako ga vi nazivate je bio isuviše blag prema vašem hirurgu neznalici... :roll:
Što se mame tiče, dobra stvar je što je karcinom dobro diferentovan, te će verovatno lepo reagovati na hemoterapiju i ima sasvim lepe izglede da bude potpuno izlečena.
Pozdrav
P.S. Suština je očima nevidljiva...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumacenje patoloskog nalaza- karcinom jajnika
PostPoslato: Sre Feb 16, 2011 4:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 11, 2011 4:51 pm
Postovi: 19
Zli doktor-u, hvala na korisnim informacijama! Molim te, objasni mi koliko je opasno to sto se omentum nije analizirao, a ni slepo crevo nije izvadilo? Iskreno, sada sam se bas zabrinuo!!! Ne znam sta da mislim i kome da verujem- hirurgu koji je tako optimistican po pitanju maminog izlecenja ili doktoru sa konzilijuma koji nas nije ni pogledao, ni objasnio situaciju! :cry:
Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumacenje patoloskog nalaza- karcinom jajnika
PostPoslato: Čet Feb 17, 2011 3:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
nebojsabljak je napisao:
Zli doktor-u, hvala na korisnim informacijama! Molim te, objasni mi koliko je opasno to sto se omentum nije analizirao, a ni slepo crevo nije izvadilo? Iskreno, sada sam se bas zabrinuo!!! Ne znam sta da mislim i kome da verujem- hirurgu koji je tako optimistican po pitanju maminog izlecenja ili doktoru sa konzilijuma koji nas nije ni pogledao, ni objasnio situaciju! :cry:
Hvala unapred!


I ja sam optimističan što se tiče maminog izlečenja. Tumorske ćelije su dobro diferentovane što znači da će lepo odgovoriti na terapiju citostaticima, ako ih uopšte više ima negde u maminom organizmu... :)
Uzorak omentuma bi nam puno značio za pravilno stadiranje bolesti, ali sad šta je tu je... Idemo dalje... Slepo crevo se uklanja zato što su mucinozni tumori jajnika povezani sa nečim što se naziva Pseudomyxoma peritonei (ne bih da Vas davim sa pojedinostima, u pitanju je tumor koji produkuje sluz i povezan je sa karcinomom apendiksa tj. slepog creva), ali to stanje je veoma retko te sam mišljenja da to neće biti problem koji će mučiti Vašu majku. A što se tiče doktora sa konzilijuma koji nije imao vremena za Vas, treba ga razumeti... :lol:
Eto... Toliko od mene... Puno sreće i sve najbolje... :D
P.S. Biće to sve u redu... Samo polako...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumacenje patoloskog nalaza- karcinom jajnika
PostPoslato: Uto Mar 01, 2011 12:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 11, 2011 4:51 pm
Postovi: 19
anchiba je napisao:
Nebojsa, to za primanje terapije si verovatno u pravu. Nisam se mnogo raspitivala sa kolikim razmakom sve moze da se daje terapija, ali znam da je 21 do 28 dana taj optimalni razmak. Srecom, pa je tvojoj mami sve to u pocetnoj fazi, verovatno hoce sto pre da uniste te postojece celije tumora. Samo se lepo raspitaj kod onkologa.
Sto se tice lekova za mucninu, ne znam da li su mami davali introvenski dok i terapiju, ali su joj i u bolnici, a i na recept ako joj bude lose kod kuce, davali Ondasan tablete. Sada, posto joj je jos uvek muka, pije Klometol tablete, posto su malo slabije od Ondasana.
Pozdrav!!!



Anchiba, kako ti je mama? Pozdrav! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumacenje patoloskog nalaza- karcinom jajnika
PostPoslato: Uto Mar 01, 2011 12:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 11, 2011 4:51 pm
Postovi: 19
Zli doktor je napisao:
nebojsabljak je napisao:
Zli doktor-u, hvala na korisnim informacijama! Molim te, objasni mi koliko je opasno to sto se omentum nije analizirao, a ni slepo crevo nije izvadilo? Iskreno, sada sam se bas zabrinuo!!! Ne znam sta da mislim i kome da verujem- hirurgu koji je tako optimistican po pitanju maminog izlecenja ili doktoru sa konzilijuma koji nas nije ni pogledao, ni objasnio situaciju! :cry:
Hvala unapred!


I ja sam optimističan što se tiče maminog izlečenja. Tumorske ćelije su dobro diferentovane što znači da će lepo odgovoriti na terapiju citostaticima, ako ih uopšte više ima negde u maminom organizmu... :)
Uzorak omentuma bi nam puno značio za pravilno stadiranje bolesti, ali sad šta je tu je... Idemo dalje... Slepo crevo se uklanja zato što su mucinozni tumori jajnika povezani sa nečim što se naziva Pseudomyxoma peritonei (ne bih da Vas davim sa pojedinostima, u pitanju je tumor koji produkuje sluz i povezan je sa karcinomom apendiksa tj. slepog creva), ali to stanje je veoma retko te sam mišljenja da to neće biti problem koji će mučiti Vašu majku. A što se tiče doktora sa konzilijuma koji nije imao vremena za Vas, treba ga razumeti... :lol:
Eto... Toliko od mene... Puno sreće i sve najbolje... :D
P.S. Biće to sve u redu... Samo polako...


Hvala puno na objašnjenju i na rečima ohrabrenja! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumacenje patoloskog nalaza- karcinom jajnika
PostPoslato: Uto Mar 01, 2011 8:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 08, 2011 5:48 pm
Postovi: 21
Joj, Nebojsa, i ja tebe da pitam kako ti je mama? Razmisljam ovih dana da te pitam jel pocela sa terapijom?
Mama je ... pa ne znam. Otoci su se povukli. Ide na snimanje bubrega danas, a na konzilijum nikako da ode zbog ovog vremena. I dalje je slaba i slabo se krece, a o mucninama i o povracanju da ne govorim.
Svakog dana sam u haosu, a ovih poslednjih katastrofa. Danas mi je sinu rodjendan, meni je prvi radni dan, a ona ide na snimanje.
Pisi kako ti je mama.
Pozdrav i sve najbolje!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: