Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 65 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: "Sin boluje od Non Hodgkinsa-hitno potrebna pomoc"
PostPoslato: Pet Sep 04, 2009 10:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 9:28 pm
Postovi: 143
sin ima 22 godine, krupan je i gojazan. Dijagnosticiran je NHL, PH oblika-lymphoblastic lymphoma III/IV (m+) B-b CS. Leci se od januara i prosao je tri kompletna ciklusa polihemioterapije po protokolu Hyper-CVAD uz redovnu IT aplikaciju citostatika (ukupno 6). Postignuta je kompletna klinicka remisija osnovne bolesti. U toku pripreme za transplataciju sprovedena je zracna terapija. Vec tada je poceo da oseca bolove u desnoj butini sto se pripisalo posledici terapija.Od pocetka avgusta pocinje da ima povremene temperature. Novim analizama uradjenim u tom periodu svi rezultati su dobri sto se tice osnovne bolesti tako da se samo ceka transpalatacija. Od sredine avgusta temperature variraju i idu i do 39 u vecernjim satima. Utvrdjeno je prisustvo gljivica u krvi, odnosno gljivicna infekcija, a na snimku butine uocena je cista uz butnu kost, tako da se privremeno odustaje od transplatacije. Ovih dana ponovnim uzimanjem uzorka kostne srzi ustanovljava se prisustvo jednog broja malignih, odnosno leukemijskih celija. Temperaturu i dalje ima nesto preko 37 stepeni, i poceo je da prima novu hemo terapiju u trajanju od 5 dana. Ukoliko ona pokaze dobre rezultate i nakon dve nedelje ne budu uocene maligne celije icice se na presadjivanje.
Ima li neko iskustva sa primenom nekih prirodnih lekova ili medikamenata ili nacina ishrane koji bi u periodu posle hemoterapije, pomogle da organizam imunoloski ojaca, da se suzbije gljivicna infekcija (tip gljivica nije izolovan), suzbije temperatura, odnosno da doprinese da se ne formiraju ponovo maligne celije i tako se stvore uslovi za presadjivanje.
Da li neko ima iskustva sa ovom dijagnozom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Sin boluje od Non Hodgkinsa-hitno potrebna pomoc"
PostPoslato: Sub Sep 05, 2009 3:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
ne znam da li ce bilo koji lek iz prirode pomoci za te maligne celije,jer bi ta citostatska terapija bila dovoljna...nego,kazite mi,gde on treba na transplantaciju kostne,gde se to obavlja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Sin boluje od Non Hodgkinsa-hitno potrebna pomoc"
PostPoslato: Sub Sep 05, 2009 4:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 9:28 pm
Postovi: 143
Пре свега, хвала на Вашем јављању. Нова цитостатска терапија је мом сину укључена јуче,4.9. трајаће 5 дана и по протеку тог рока и обављених анализа лекарка ће одлучити шта даље. Трансплантација костне сржи треба да се обави на ВМА у Београду, где се и лечи, али ето због те инфекције која траје доста дуго то до сада није урађено. Имате ли неко конкретно искуство у вези с тим? Што се тиче алтернативе, наравно волела бих да ступим у контакт с неким ко је сигуран да су му управо та алтернативна средства која препоручује помогла у лечењу.
Уједно унапред захваљујем свима који буду послали неки савет или поделили своје искуство с нама.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Sin boluje od Non Hodgkinsa-hitno potrebna pomoc"
PostPoslato: Sub Sep 05, 2009 4:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 9:27 pm
Postovi: 18
Nadam se od srca da cete ovde pronaci nekoga ko se razume u Vas problem. Prema mojim informacijama, ovakva bolest ima mnogo podvrsta pa je i to mozda razlog zasto se tako malo ljudi javlja.
Na zalost, ne mogu da Vam konkretno pomognem i u ovom slucaju mozda Vam nije ni bitno sto licno ne verujem u reklamirane i preskupe proizvode ali zato mnogo vise u homeopatiju i kinesku medicinu. Mozda ne u smislu izlecenja bolesti ali bar u smislu podizanja imuniteta ili ublazavanja simptoma.
U svakom slucaju, Vama i Vasem sinu zelim svako dobro!

Srdacan pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Sin boluje od Non Hodgkinsa-hitno potrebna pomoc"
PostPoslato: Sub Sep 05, 2009 7:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
nema sta,ja sam jako mlad,ali nemojte da vam to zasmeta jer se od raka lecim vec godinu dana,imao sam 2 operacije,bas dosta terapija...sta ja znam,dok sam bio u bolnici cuo sam za razne stvari ali ja mislim da ne treba nista davati dok ide terapija i da se ipak treba prepusstiti lekarima jer ako ih nesto pitas oni ce reci:ne nikako! sto nama ne pase...cuo sam za kostice od kajsije da su jako dobre a evo i zasto:one u sebi sadrze prirodni secer kao i molekul cijanida,i kada se ista pojede i kada putem krvotoka dodje do samo g tumora on odmah uzima secer jer po svojoj prirodi njima je potebno puno proteina i secera,a taj molekul cijanida je vezan za secer i on se doslovce otruje kada ga uzme...to je jedan od razloga zasto ni moj tata,moja mama,moja baka nikad nisu imali problema sa tim bolestima jer je to bionjihov svakodnevni nacin ishrane,a cak ni to lekari ne odobravaju...naravno,sve je bolje od hemije...zatim,ja sam pio neki sok od zita,on je takodje bogat vitaminom b17 ali je jako dobar i za detoksikaciju,ja sam to pio posle terapije,naravno to s moja iskustva i svako pre koriscenja bi trebalo da dobro razmisli da li to zeli i da li to treba da uradi ili ne...i poslednja stvar za koju ja ipak smatram da mi nije pomogla su najdanovi krugovi,jer su me moji i tamo vodili,najvise jer su ipak bili ocajni posle svega sto mi se izdesavalo,pa su hteli da vide da li ce i to pomoci,tu sam imao jake reakcije ali ne znam da li mi je pomoglo...nisam znao da se transplantacije kostne rade i na vma,meni su rekli da ce mozda trebati i to da mi rade ali otom-potom,nadam se da ce vam moje iskustvo pomoci u necemu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Sin boluje od Non Hodgkinsa-hitno potrebna pomoc"
PostPoslato: Sub Sep 05, 2009 10:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 9:28 pm
Postovi: 143
Poštovni Slavko,
kako vidim i Vaše lečenje još traje, i kao kod većine ljudi kad se upotreljava više sredstava čovek na kraju ne može sa sigurnošću da zna šta mu je pomoglo. Naravno, i mi se raspitujemo kod svakog a i sami poznanici nam daju neke savete ili obaveštenja o tome šta su koristili, ali ispada da nema potvrde iz sveta medicine ili nauke za bilo šta od onoga što se obično preporučuje - Noni sok (za koga nema ozbiljnije potvrde da zaista deluje lekovito), germanijum 132 (za koga smo pronašli podatke na stranim forumima da je čak opasan u većim količinama), aloja gel (koji se koristi kao sredstvo za detoksikaciju, ali sam sasvim slučajno čula da ne može da deluje jednako po svim krvnim grupama, tj. da ne deluje kod krvne grupe 0 - ako je to tačno), itd. Naravno da se niko ne usuđuje da baš kaže da leči rak, ali bilo bi dovoljno dobiti nešto što sigurno podiže imunitet i pomaže organizmu da se sam malo jače bori protiv bolesti. Ne nam imate li kakvo iskustvo sa "Todoksinom", lekom dr. Todora Jovanovića iz Beograda. Gledala sam ga na TV više puta, i od nekih poznanika sam čula da su uzimali njegov lek, ali ni od koga još nisam dobila uveravanje da im je zaista pomogao. Inače, ukoliko Vama bude potrebno, transplantacije se uspešno obavljaju na VMA, samo je potrebno da se steknu uslovi u fazi bolesti i odgovarajući davaoci (brat ili sestra). U našem slučaju će kćerka biti davalac za mog sina. Samo da mu pomognemo nekako da podigne imunitet i da se reši ove infekcije krvi koja ga je sprečila da mu se obavi transplantacija i dovela do ponovne pojave malignih ćelija.
Vama hvala na javljanju, i sve najbolje, majka obolelog N.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Sin boluje od Non Hodgkinsa-hitno potrebna pomoc"
PostPoslato: Ned Sep 06, 2009 8:43 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
znate kako,ja nisam nikakve lekove koristio osim kad dobijem temperaturu jer se svuda izbegava koriscenje lekova...meni je odgovorio doktor na stetoskopu i rekao mi je da koristim:
1/paraproteks 2x1 pre jela
2/adydophillus 2x1 pre jela
3/sirup noni 2x1 sup. Kasika pre jela
4/omega 3 -1 kaps. Posle jela.
e sad za ova 2 prva nisam ni cuo,za sirup noni sam cuo i cuo sam da je jako skup tako da smo od njega odustali a za omega 3,koliko znam,prave se od ajkuline jetre i veoma je korisno ali nisam proverio tako da ne znam...ja sam bio u kamenicu i rekli su mi da se i kod njih to radi,da dolazi neki doktor iz francuske jer ja zbog svojih godina(17) pripadam pedijatriji...ja se nadam i iskreno vam zelim da se sve to vec jednom zavrsi i da sve prodje dobro,da on ozdravi!!!pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Sin boluje od Non Hodgkinsa-hitno potrebna pomoc"
PostPoslato: Ned Sep 06, 2009 1:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 9:28 pm
Postovi: 143
Hvala i na ovom javljanju,
znam za Omega 3, odavno se reklamiraju po svim novinama i ima ih u svim apotekama, od više farmaceutskih kuća. Ali, i to je hemija, pa pošto kažu da skuša ima 8 puta više tih Omega 3 nego sve ostale vrste riba zajedno, ispada da je možda zdraviji način jesti malo više te ribe, iako verovatno da kapsula sadrži još koječega korisnog, uz sav onaj otpad koji čini ostatak sadržaja kapsule. Ima i onih koji redovno piju kombuhu (može da se kupi flaširana, u pakovanju od 1 lit, a možete i sami nabaviti negde gljivu pa praviti sebi lek), kao i "Reiši" kapsule (jer su navodno mnogo jače od same gljive u sušenom stanju od koje se kuva čaj), ili "Šitake" gljive, i mnogo toga drugog. Naravno, uvek se ponovo vraćamo i tome da je veoma važno promeniti ishranu. Svi znamo da se savremeni čovek hrani veoma nekvalitetno i loše. Znamo da je potrebno vraćati se organski gajenim vrstama voća i povrća koje pripadaju ovom podneblju, naročito onima koje sadrže antioksidanse u većem procentu, kao što su ovas i ječam, šargarepta (čiji šećeri su izrazito antikancerogeni, ali pod uslovom da se ne seče nožem), sve zelene vrste povrća (brokoli, kupus, kelj, prokelj, s tim da se poseban akcenat stavlja na sveže ceđeni sok kupusa), crni i zeleni čaj i još mnogo toga što nam priroda daje, ali naravno svi do toga dolazimo kad bolest već nastupi, pa na kraju - iako znamo koliko je hemioterapija štetna - sada više nemamo vremena za to. Sve ovo spada u preventivu i u neki normalan način ishrane i kulturu življenja, ali sada nam treba nešto drugo. Naravno, po izlečenju bi se svega ovoga i dalje trebalo držati.
Pozdrav, N. majka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Sin boluje od Non Hodgkinsa-hitno potrebna pomoc"
PostPoslato: Ned Sep 06, 2009 2:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 9:27 pm
Postovi: 18
Zdravo Slavko,

Prema mojim informacijama sa stranih sajtova, kao i stranih foruma koji se bave ovom tuznom tematikom, Omega 3 je zastupljena i u drugim ribama, recimo, lososu. Uzimanje ovog preparata nalazim u kontekstu kardioloskih, psihickih, trudnickih problema, karcinom sam je slabije zastupljen. Ali ako mozes da jedes ribu 2-3 puta nedeljno, ovo bi trebalo da ti vrsi posao isto kao i kapsule "od ajkuline jetre", sto tako skupo zvuci.
Noni sok ti nece ni pomoci ni odmoci, prema mojim informacijama. Primecujem da u zemljama zapadne Evrope (ja zivim u Svajcarskoj) vlada velika doza skepse prema ovim i slicnim sredstvima. Raspitujem se na sve strane i u kontaktu sam sa velikim forumima, posto je bolestan meni neko mnogo drag.

Koja je tvoja dijagnoza i kako izlazis sa ovim psihicki na kraj?

Drzim ti palceve da pobedis tvoju bolest i zelim ti svako dobro!

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Sin boluje od Non Hodgkinsa-hitno potrebna pomoc"
PostPoslato: Ned Sep 06, 2009 2:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 9:27 pm
Postovi: 18
Ups, tek sada sam procitala poslednji post od Gile52 pa se izvinjavam sto sam ponovila neke stvari. Vidim da imamo slicne stavove.
Pozdrav i majci bolesnog N.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Sin boluje od Non Hodgkinsa-hitno potrebna pomoc"
PostPoslato: Ned Sep 06, 2009 3:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
ja svakog dana pijem sok koji sam pravim,dakle uzmem 1-2 jabuke,sveze,sa drvetaa,2 sargarepe,komad cvekle,pola limuna a kada je sezona stavim i pomorandze i sve to u sokovniku izmixam i popijem i daleko je zdravije od bilo kog kupovnog soka...ja obozavam ribu i to sto ste predlozili cu da usvojim,taman malo za promenu...naravno da je dobar imunitet preduslov za ozdravljenje i zaborbu protiv raka tako da ga na bilo koji nacin treba podici...a za hemoterappije,jesu stetne ali su i korisne inama je to jedini put do izlecenja i ma kakve nus pojave imali dok ih primamo moramo izgurati...hvala i vama na informacijama...
@Astra64,hvala na postu i na obavestenju za ribe...ja sam citao vasu temu o vasem problemu ali stvarno nisam znao sta da kazem i sta da vam odgovorim na vase pitanje...ja se jos i dobro drzim,evo danas je pocela da mi otpada kosa i da mi otpadaju stidne dlake i dobro se drzim...znam da tako mora i prolazio sam kroz ovu fazu vec 2 puta...moja dijagnoza je sledeca:Tumor testis lateris sinistri(mixed germ cell tumor) ako vam to nesto znaci,imao sam 2 operacije,ovu drugu pre neka skoro 2 meseca i tu mi je vadjen tumor iz stomaka...osihicki izdrzavam zahvaljujuci psihologu u bolnici i svojimm roditeljima jer mi pruzaju podrsku...da ne zaboravim i drugare iz skole koji mi takodje pruzaju veliku podrsku...bilo je dosta teskih trenutaka ali sam se nekakko izborio,ostao sam citav i pored svega i sve je izaslo na dobro jer je pozitivan stav jako velika stavka u borbi protiv bolesti ponarocito protiv ovih opakih...pozdrav!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Sin boluje od Non Hodgkinsa-hitno potrebna pomoc"
PostPoslato: Ned Sep 06, 2009 4:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 9:27 pm
Postovi: 18
Dragi Slavko,

Slavko_slavko je napisao:
...osihicki izdrzavam zahvaljujuci psihologu u bolnici i svojimm roditeljima jer mi pruzaju podrsku...da ne zaboravim i drugare iz skole koji mi takodje pruzaju veliku podrsku...bilo je dosta teskih trenutaka ali sam se nekakko izborio,ostao sam citav i pored svega i sve je izaslo na dobro jer je pozitivan stav jako velika stavka u borbi protiv bolesti ponarocito protiv ovih opakih...pozdrav!!!


Ovakva spoznaja predstavlja veliki korak u pravcu izlecenja i strasno mi je milo sto si okruzen ljudima koji ti pruzaju podrsku. Ako dozvoljavas savet: Uzmi svaku pomoc koja ti se nudi. Kada se osecas lose, razgovaraj sa nekim o tome. Nemoj da gutas negativne emocije; sasvim izvesno i ti imas povremeno svoje "slabe" momente. Bilo bi neprirodno da nije tako. Razgovaraj sa ljudima koji bude u tebi pozitivna osecanja. I ako mogu da pomognem na neki nacin, javi se slobodno.

Vidi: Drzim ti palceve! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Sin boluje od Non Hodgkinsa-hitno potrebna pomoc"
PostPoslato: Ned Sep 06, 2009 6:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
hvala astra puno na podrsci i na savetu!!!tako i postupam,ranije dok sam primao terapije,posto je mama ostajala samnom,non-stopp smo pricali i zezali se,sada zzbog same terapije ne mogu ni da se nasmejem ali jako volim da pricam o svojoj bolesti i o svemu sto me je snaslo...da znas da hocu!!!sad si me lepo nasmejala... :D hvala puno... :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Sin boluje od Non Hodgkinsa-hitno potrebna pomoc"
PostPoslato: Čet Sep 10, 2009 11:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 9:28 pm
Postovi: 143
Драги Славко,
тешко је бити овако озбиљно болестан у Вашим годинама, али Ваша младост је и Ваша предност, јер пролазите кроз један паклени период, како због свих непријатних и болних третмана у терапији тако и због неизвесности и страха за будућност, али ипак - читав живот је пред Вама! Ваша борба ће бити тешка и вероватно дуга, али надам се да ћете из ње изаћи ментално неоштећен и да ће Вам управо Ваша младост подарити брзи заборав на све ово што се дешавало. Не остаје ништа друго него веровати и надати се да ће све добро проћи и да се болест никада више неће навратити, да ће Вам после свега овога живот тећи као и свакоме у Вашим годинама. Има пуно тога што тек требате урадити, много тога по први пут. Зато, само напред. Вама желим све најбоље, а Вашој породици да истраје уз Вас. Пошто времена имате на претек, испуните га можда читањем добрих књига, користиће Вам у сваком случају. Мој син се окружио својом музиком, јер је понео лап-топ, тако да се тиме и забавља и брани од свега што не жели да чује. Наравно, сваки дан играју јамб или се картају, а шта би друго, јер за ових 9 месеци сви су испричали шта су имали о себи. И он је веома јак, стабилан и све ово сјајно подноси, па верујем у добар исход.
Поздрав од Н. мајке


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Sin boluje od Non Hodgkinsa-hitno potrebna pomoc"
PostPoslato: Pet Sep 11, 2009 9:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
bolest nikad ne bira koga ce da zahvati,samo bez ikakvog upozorenja dodje i uzme svoj danak...prednost svega,ili mana je sto sam ipak pre vremena odrastao i sto sam za razliku od mojih drugara sazreo pre vremena...ja se dobro mentalno drzim jer imam roditelje,drugare,psihologa u bolnici,pedagoga,tamo je i vaspitacica sa kojom kad ima vremena pricam o svemu i svacemu...nameravam da odem kod psihijatra na seansu-dve,cisto da da malo popricam sa njim,ne moze da skodi,a imam potrebu da ispricam nekom sve od pocetka,ali nekom ko ce me slusati,a psihijatar sigurno hoce...hvala na lepim recima i podrsci,ja dok sam u bolnici nekad igram sa mamom karte ali ne dugo jer od terapija ne mogu,buudem izuzetno ne raspolozen...a sto se knjiga tice,nisam od onih koji obozavaju da citaju,sporo citam ali i to se mora,jer mi treba za skolu...drago mi je sto je i vas sin tako jak i odlucan,istrajan u tome da ozdravi,kazem,da nije moje jake volje,ko zna kako bi se sve ovo zavrsilo...sugestija je pola izlecenja,a pola su oni lekovi...sve ovo mora biti dobro,da li ce biti za mesec,dva ili godinu dana,nije bitno,samo da nama bude dobro,da svima bude dobro,da se izlecimo i da se opet vratimo u normalan zivot...pozdrav za vas i vaseg sina!!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 65 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 108 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: