Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 65 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: "Sin boluje od Non Hodgkinsa-hitno potrebna pomoc"
PostPoslato: Ned Sep 13, 2009 8:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 9:28 pm
Postovi: 143
Dragi Slavko,
drago mi je što imaš snage i volje da istraješ i što se ne predaješ. Naravno, trenuci slabosti su normalni, ali ako veruješ u sebe i dovoljno jako želiš da u ovome uspeš, biće sve dobro, bez obzira na faze kroz koje prolaziš (prešla sam na ti, pošto si mnogo mlađi od mene). Ti imaš sreću da ti i školski drugovi često dolaze, jer im nije daleko. Mi živimo daleko od Beograda, tako da je dolazak u posetu od 2 časa na tu udaljenost za drugove mog sina ipak skup, Obilazi ga nekoliko drugova koji tamo studiraju, a ti imaš tu sreću da te mnogo više dece obilazi, što je takođe veoma važno. Nadam se da tvoji drugovi to shvataju. Jer majka, uz svu svoju ljubav, ne može tako da te oraspoloži i nasmeje kao oni, pošto je kod nje prisutna ona strašna briga oko ishoda i tuga što se njenom detetu to dešava. Potrebna ti je sva pozitivna energija svih koji te okružuju, pa ne oklevaj da im to i staviš na znanje ako zatreba. Ja od početka bolesti nikad nisam zaplakala pred mojim sinom, niti sam pokazala da sam zabrinuta, ali on svakako zna da se ja brinem i verovatno ga i pomisao na to opterećuje.
U svakom slučaju, guraj i dalje s verom u izlečenje i lakše ćeš proći kroz sve što bude trebalo. Javi se povremeno, volela bih da čujem lepe vesti, pogotovo kad konačno budeš izlazio iz bolnice.
Pozdrav od N. mame (ne umem da ubacim smajlije! Ali, zamisli ih gomilu na kraju ovog pisma)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Sin boluje od Non Hodgkinsa-hitno potrebna pomoc"
PostPoslato: Ned Sep 13, 2009 9:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
snage moram imati jer ja moram da ozdravim jer je ceo zivot predamnom...verujem ja u izlecenje jer znam da je najgore proslo,a ovo sad ce da prodje,i nadam se da nikada ne dodje...inace,drugovi mi ne dolaze sada iako sam kod kuce,ali puno mi znaci kada odem u skolu i kada ih vidim,a moram priznati da najvise prija kad me drugarice izljube... :D i onda sam sa njima postao jako dobar jer mi vise prija njihovo drustvo,drugari samo pricaju o fudbalu,parizan-zvezda,a drugarice ipak mi posvecuju vise paznje a meni to bas treba,jer ne moze mama da mi da tu vrstu paznje i da zameni drugare...a za vaseg sina,iako ne ide i ne vidja se tako cesto cesto sa drustvom,znajte da za sve ima vremena,zdravlje je na prvom mestu i najbitnije je da se izleci a posle ce doci druzenje i skola i sve...inace,tu pozitivnu energiju imam jer su svi uz mene,kada je bilo najteze imao sam svu podrsku pa tako i sada...znate,moja mama je pretproslu terapiju skoro pa celu preplakala,to je terapija od 5 dana a da ja to nisam znao,rekla mi je tek kad smo dosli kuci ikada se to zavrsilo,jer joj je bilo jako tesko da me gleda kako se mucim i kako tesko podnosim terapiju i skroz je razumem a tako je to vesto skrivala...
eeee,izguracemo mi to,govorim u mnozini jer mislim i na vas i vaseg sina,a snage imamo,i na pretek... :D ja sam na ovom forumu svakodnevno,a javicu se pred onu drugu terapiju,sutra idem na vadjenje krvi,da proverimo vrednosti,da vidimo kako stoje stvari...
veliki pozdrav za vas,vaseg sina... :D hehehehe,sad ste me nasmejali,evo,zamislio sam ih... :D
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Sin boluje od Non Hodgkinsa-hitno potrebna pomoc"
PostPoslato: Uto Sep 15, 2009 3:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 9:27 pm
Postovi: 18
Cao, Slavko!

Ti imas borilacki stav i tvoj optimizam se oseca. I u pravu si kad kazes da je takav stav nekih 50% terapije i da od dusevnog stanja mnogo zavisi daljnji ishod stvari. Nikada ne treba odustajati! :wink:
Posto si pomenuo da rado pricas o svojoj bolesti a ja nisam u mogucnosti da procitam sve tvoje postove, imala bih jedno pitanje.
Negde si napisao da si imao 2 operacije. Ocekujem da je u jednoj odstranjen levi testis.
Druga operacija je bila u stomaku, kako si rekao. Da li su tada odstranjeni limfni cvorovi?
U kojoj fazi je otkrivena tvoja bolest?
Ako zelis da das vise podataka, a ne bi da se ponavljas na forumu, javi se na pp.

Pozdrav i samo nastavi da guras kao do sada. Nemam sumnji da ces ovo izvuci na najbolji nacin. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Sin boluje od Non Hodgkinsa-hitno potrebna pomoc"
PostPoslato: Uto Sep 15, 2009 5:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 9:28 pm
Postovi: 143
Slavko,
u pravu si što biraš da se više družiš sa drugaricama nego sa drugovima koji govore samo o fudbalu. Naravno, dečaci su pomalo smotani u tim godinama i verovatno ne znaju ni šta da ti kažu, pa pokušavaju sa onom strogo muškom temom koja uvek prolazi, a to je najvažnija sporedna stvar na svetu - fudbal. Ne zameri im, iako je sigurno sada zanimljivije sa drugaricama, koje se ne stide da pokažu svoja osećanja. Šta znaš, ovo ti je prilika i da smuvaš neku od njih, devojčice su pune želje da pomognu i da budu tu kad zatreba. Uživaj (koliko možeš zbog same terapije) dok si kod kuće, i slobodno ih pusti da te razmaze maksimalno.
Javi se kad bude nešto novo.
Pozdrav (još uvek ne znam da prebacim smajlije! Strašno, i sama znam, ali kad god ti pišem muž mi nije kući da mi to pokaže. Zato ti ih opet šaljem gomilu, sam ih rasporedi, ćao)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Sin boluje od Non Hodgkinsa-hitno potrebna pomoc"
PostPoslato: Sre Sep 16, 2009 8:37 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
prirodno je da volim zenski pol,i stvarno mi je lepse u njihovom drustvu...a sto se tice toga da me razmaze,paaaaa,ne bunim se ja,uopste... :D a sta da radim,kada sam u skoli nista ne pisem jer je to suvisno,sta vredi da pisem danasnju lekciju kad 50 prethodnih nisam i onda sedim i slusam sta oni rade,piskaraju,pricaju...
mozda je dobra prilika za muvanje u smuvanje ali ipak,imao sam vec jednu iz razreda pa nebi opet da napravim istu gresku... :wink: ne kazu za dzabe da su zene lepsi pol,i ja stvarno uzivam... :wink:
a sto se tice smajlija,dovoljno je da sa desne strane kliknete na smajli sa strane koji bi ste hteli da ubacite i to je to,stojace vam nesto izmedju dve tacke pa cete znati da je ubacen... :D
javljacu se ja povremeno...pozdrav! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Sin boluje od Non Hodgkinsa-hitno potrebna pomoc"
PostPoslato: Sre Sep 16, 2009 10:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 9:27 pm
Postovi: 18
Hteo si da kazes, sa leve strane prozora u kojem kuca odgovor? :lol: Dobro je znati da nisu samo zene te koje cesto ne znaju gde je levo a gde desno i u brzini skrecu ulevo tacno onda kada im se kaze: Ovde desno!!! 8)

Prisutna izuzeta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Sin boluje od Non Hodgkinsa-hitno potrebna pomoc"
PostPoslato: Sre Sep 16, 2009 11:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
Astra64 je napisao:
Hteo si da kazes, sa leve strane prozora u kojem kuca odgovor? :lol: Dobro je znati da nisu samo zene te koje cesto ne znaju gde je levo a gde desno i u brzini skrecu ulevo tacno onda kada im se kaze: Ovde desno!!! 8)

Prisutna izuzeta.


ma zabunio sam se,inace nikad ne mesam desno i levo,sad prvi put,a nisam nista pio...bas cudno... :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Sin boluje od Non Hodgkinsa-hitno potrebna pomoc"
PostPoslato: Čet Sep 17, 2009 3:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 9:27 pm
Postovi: 18
'Oce to kad se samo misli na zenske! :P

Nego, ja sam ovih dana citala nesto o tome da tablete selena pomazu kod podizanja imunog sistema pa posto ne mogu da kazem da je moj u najboljem stanju a ni ishrana mi nije preterano raznovrsna, kupila sam jedno pakovanje tih tableta.
Jedna pokriva dnevne potrebe.
Ne bih da prejudiciram ali otkako ih uzimam - samo nekoliko dana - rekla bih da su mi se neki bolovi (vezani za autoimunu bolest) malko smanjili.
Da li se neko od vas vec raspitivao o tome ili, cak, eventualno imao iskustva sa selenom?

(Da vidim ko je brzi...)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Sin boluje od Non Hodgkinsa-hitno potrebna pomoc"
PostPoslato: Čet Sep 17, 2009 4:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
'oce,'oce ali kad nemam druga posla... :D a sto se selena tice,nasa cesmusa,mislim na vodu,je prepuna njega... :wink: nisam nikad cuo a ni probao nista slicno...cuo sam i za prah od nekih pecuraka,zaboravio sam kako se zove,kazu da jedna kasika tog praha dnevno pokriva dnevni unos i kazu da je isto jako dobra stvar,za podizanje imuniteta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Sin boluje od Non Hodgkinsa-hitno potrebna pomoc"
PostPoslato: Čet Sep 17, 2009 5:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 9:27 pm
Postovi: 18
Svaka cast za brzinu, evo udarnicka znacka! *

Za pecurke ne znam; s mojom srecom, ko zna sta bih ja nabrala. Verovatno mislis na neke kineske i slicno.
Ovo za selen sam citala na mnogim stranim sajtovima pa reko', da probam. Ja ne zivim dole i nemam pojma koliko selena sadrzi CH-cesmovaca.
Ne vredi, covek mora stalno da traga za nekim resenjem. A i pravo da ti kazem, ja sam lenja i meni je lakse da progutam tabletu nego da se bavim zahtevnijim stvarima...Mislim, ako vrsi posao.
Htela sam da pomenem, pa ako vidim da pomaze, da krenete da uzimate i vi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Sin boluje od Non Hodgkinsa-hitno potrebna pomoc"
PostPoslato: Čet Sep 17, 2009 5:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
eeee,vidis kako smo brzi... :D evo,da se ispravim radi se o gljivama i to je neka vrsta imunomodulatora koja podize imuni sistem i moze se kupiti,valjda u apoteci...a ja,ne vredi da tragam na stranim sajtovima jer cu nesto pobrkati sto se tice prevoda pa cu pogresno protumaciti celu stvar...pa,uvek je lakse progutati tabletu,ali ako je prirodna tableta...a nasa cesmusa sadrzi selena verovatno vise nego 10 tih tableta,takodje ima i kojekakvi metala,hlora i svakakvih supstanci... :D
ako naidjes na jos nesto javi pa da krenemo i mi uu koriscenje...jos nesto,kolika je cena tog selena?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Sin boluje od Non Hodgkinsa-hitno potrebna pomoc"
PostPoslato: Čet Sep 17, 2009 6:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 9:27 pm
Postovi: 18
Za prevod nije problem, tu mogu ja da pomognem. U stvari i ne radim nista osim sto se muvam po sajtovima i nalazim resenja. Ne bih da povredim nekog od prisutnih lekara, posebno ne bih da bolesnicima uzimam poverenje u njih - dakle, govorim samo i iskljucivou svoje ime i o svom iskustvu...Ali da nisam sama tragala za odgovorima, u zivotu mi ne bi pronasli dijagnozu. Prosto zato sto moji simptomi nisu bili tipicni i zato sto se svako od njih bavi samo svojom oblascu pa ne trazi medjusobnu vezu u kompleksnijim slucajevima. Dakle, dok oni tretiraju bolest, tradicionalna medicina tretira coveka. U petak sam bila kod dermatologa i pokusala da mu objasnim da gljivice koje imam mozda poticu od problema sa celijakijom koja narusava moj imuni sistem. Odmah mi je rekao da je to polje gastroenetrologije i da to nije njegova stvar. Neurolog u bolnici, kada me je ludacki boleo stomak, nije doveo gastroenterologa nego psihijatra. Ok, tog neurologa cu ionako da namlatim, cim se malo pridignem. Nije problem, kad stane na prste dodje mi do nosa. Itd. Dakle, uzdajem se "u se i u svoje kljuse".

Ove tablete sadrze jos i kvasac i kostaju 19 svajcaraca (preracunaj, tanka sam u matematici), po pakovanju od 100 komada. To nije mnogo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Sin boluje od Non Hodgkinsa-hitno potrebna pomoc"
PostPoslato: Čet Sep 17, 2009 6:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
ako naletim onda cu ti poslati link pa ti prevedi,odnosno sazmi sve to da se nebi skroz mucila...ja nisam nikad pridodavao nekog znacaja alternativi,ali me moji krkaju sa nekim sokom od zelenog zita i sa kosticama od kajsije...a to sto ti je dermatolog rekao,verovatno je u toj bolnici preko veze pa nema pojma sa zivotom,njegov je posao da te pregleda i eventualno uputi kod drugog lekara...samo napred,zovi u pomoc ak bude trebala oko premlacivanja,ce da dodjemo cak iz srbije... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Sin boluje od Non Hodgkinsa-hitno potrebna pomoc"
PostPoslato: Čet Sep 17, 2009 7:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 9:27 pm
Postovi: 18
Eh, gre'ota da nasrcemo na slabijeg, pa jos i brojcano nadmocni. Decko je Nemac, kompleksas i stazista. Kostao me 18 epruveta krvi (kao vampire da hrane!!!), 7 epruveta likvora i kilo nerava. Ja sam napustila bolnicu posle 27 sati i pismeno se zalila na njega (posle cega su mi se i izvinili). Ipak je nacinjena steta bila ogromna jer do tog momenta sam sa svojim dijagnozama izlazila odlicno na kraj, nakon ovog sam bila prilicno ubijena u pojam. Taj psihijatar je bio jedini pametan lik od ovih koji su se muvali oko mene, mada je rekao da je neobicno sto tako mirno reagujem na svoju dijagnozu (aneurizma na mozgu) i da verovatno imam posttraumatski sok, te da bi to trebalo da se tretira. Kako da jok! Da me izvade iz soka da bih pala u depresiju pa da me vade iz depresije. Lepo se toga setili! ;)

I ja sam rekla: tradicionalna medicina. Ne alternativna. Pod tradicionalnom medicinom mislim na kinesku medicinu ili homeopatiju. Sa kosticama, pecurkama, kaktusima, krilima slepog misa i ostalim sredstvima nemam iskustva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Sin boluje od Non Hodgkinsa-hitno potrebna pomoc"
PostPoslato: Čet Okt 01, 2009 5:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
evo da se i ja javimnisam malo duze pisao ali sam sad malo ocvrsnuo pa mogu da sedim ovih 5 minuta da napisem jedan post...bio sam na hemoterapiji,dosao u ponedeljak iz bolnice i bilo je dobro...nisam imao ni mucnine ni povracanja,samo me je mucio zeludac,kiselina...inace sam samu terapiju dobro podneo,nije me bolela glava,ni stomak,s'tim sto sam se zadnja 2-3 dana osecao jako cudno,kao i sada sto se osecam,ali ce to proci cim mi se izbace lekovi iz organizma...inace su mi laboratorijski nalazi bili super,povecani bilirubini sto je kod mene sasvim normalno,nesto snizeni kreatinin i to je to,ostalo je sve bilo super...krv vadim u ponedeljak,pa da vidimo kakvo je stanje...u skolu cu cim mi se poprave vrednosti,kad budem bio spreman da stanem pred razred...magnet ce biti radjen za mesec dana,ali se ceka na zakazivanje,i ima jos jedna stvar a to je da primaju decu samo cetvrtkom,a ja ne znam kako cu podneti taj kontrast jer sam vec imao problema na ct-u,ali videcemo vec...to je otprilike to,ja sam rekao da cu se javiti,malo sa zakasnjenjem ali ipak sam se javio...
kakvo je stanje kod vas?pozdrav :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 65 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: