Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 81 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Za dr Severusa
PostPoslato: Čet Sep 10, 2009 8:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Postovani Dr.,

Da li znate gde moze i dal moze negde privatno da se uradi stent?
Jos me zanima i Vase misljenje o samoj intervenciji.

Hvala Vam

_________________
"Božija volja te nikada neće odvesti tamo gde te Božija Milost neće zaštititi."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za dr Severusa
PostPoslato: Čet Sep 10, 2009 9:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Zaista mi nije poznato da se stent-ovanje koristi za resavanje karcinomskih opstrukcija u plucima,koristi se u gastroenterologiji,gde je benefit prolaznog karaktera jer bez obzira da li je stent impregniran citostatikom tumor uvek proraste oko njega i ponovi napravi opstrukciju.Ali sam pominjao intraluminalnu brahiterapiju i znam da se radi na institutu za plucne bolesti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za dr Severusa
PostPoslato: Pet Sep 11, 2009 3:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
severus je napisao:
Zaista mi nije poznato da se stent-ovanje koristi za resavanje karcinomskih opstrukcija u plucima,koristi se u gastroenterologiji,gde je benefit prolaznog karaktera jer bez obzira da li je stent impregniran citostatikom tumor uvek proraste oko njega i ponovi napravi opstrukciju.Ali sam pominjao intraluminalnu brahiterapiju i znam da se radi na institutu za plucne bolesti.



Kada sam pitala zasto nije uradjena brahiterapija koju su Dr. sami spominjali,odgovor je bio da je to bila losa procena doticne doktorice koja je to i predlozila.
E sad je u kombinaciji stent koji bi isto otpusio bronh.Cula sam da se ta metoda radi i kod pacijenata koji su loseg opsteg stanja i smatra se kao palijativna metoda koja nije opasna a moze pacijentu mnogo da olaksa.

Vama puno hvala na odgovoru i ako imate jos neki predlog da omogucim tati sto laksi zivot koji mu je ostao,recite,tu sam :) .

Pozdrav

_________________
"Božija volja te nikada neće odvesti tamo gde te Božija Milost neće zaštititi."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za dr Severusa
PostPoslato: Sub Okt 03, 2009 1:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 02, 2009 12:32 am
Postovi: 4
Postovani doktore,mnogo bi mi znacio vas savet.....
Postavila sam temu na foumu,pomoc oko dijagnoze adenokarcinoma pluca,otac mi je oboleo,
leci se,tj. primio je prvi deo prvog ciklusa hemoterapije.
U pocetku je dobro podnosio,tj dva dana nakon terapije su poceli negativni efekti,nema apetit,inace je jako mrsav,bolovi u misicima i nagli pad opsteg psiholoskog stanja,bezvoljan je,ima nesanice.
Naime,interesuje me da li su ovo ceste posledice hemoterapije i da li da ocekujemo i dalje takvo stanje,da li se mozda promeni posle nekog ciklusa....predlozena su 4 ciklusa hemoterapije,za sada na 8 dana.

Ako mozete nesto da mi kazete o dijagnozi,sa otpusne liste...
U pacijenta postoji bronhofeni Adeno Ca sa desne strane sa sekundarnim depozitima u hilarnim i medijastinalnim limfnim zlezdama,pleuralnim i perikardnim izlivom.
Brine me zasto nije predlozena operacija,predpostavljam da razlozi stoje u ovoj dijagnozi,da li ce biti moguca nakon hemoterapije...naravno znam da sve zavisi od odgovora organizna na terapiju,ali bi mi jako znacio bilo kakav odgovor......odnosno strucni uvid u njegovo stanje.
Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za dr Severusa
PostPoslato: Čet Okt 08, 2009 9:57 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Hvala Vam Dr. Severus na svemu a hvala i ostalim Dr. sa foruma.Ja za svog oca vise pitanja nemam jer smo se oprostili od njega.

_________________
"Božija volja te nikada neće odvesti tamo gde te Božija Milost neće zaštititi."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za dr Severusa
PostPoslato: Uto Okt 13, 2009 4:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 13, 2009 4:28 am
Postovi: 1
Postovani doktore,

evo najnovije klinicke dijagnoze
St.post irradationem pp Ca PVU IIb a.a. 1,5. Progresio morbi. AScites.Effusio pleure I. sin. Tu abdominis (u projekciji gl.suprarenalis I.sin)

Histoloska
Ca planocellulare microinvasivum HG III

Ako ovo nije dovoljno podataka, imam još nešto šire. Krenula je na HT danas, a sledeca je za mesec dana. Zanima me imaju li ikakvog smisla ove terapije u njenom slucaju? Sta zapravo znace dijagnoze? I prognoza, mislim shvatila sam da je loše, ali da li govorimo o danima, mesecima ili godinama?
Inače, zračen je ranije karcinom na spoljnom zidu materice, nije operisan. Pogoršanje se javilo poslednjih par meseci.
Unapred Vam se zahvaljujem


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 81 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: