Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 221 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Ned Apr 03, 2011 8:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 27, 2010 5:53 pm
Postovi: 5
Ako nekome treba pomoc oko nabavka Segidrina neka me slobodno kontaktira. Cena je ista kao u Rusiji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Čet Maj 12, 2011 2:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 12, 2011 2:49 pm
Postovi: 1
Vidim da ova tema mesecima nije aktivna, ali bih molio za pomoć oko nabavke Segidrina u Beogradu.
Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Čet Maj 12, 2011 8:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 27, 2010 5:53 pm
Postovi: 5
Poslao sam vam pp.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Sub Maj 14, 2011 10:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 12, 2011 10:51 pm
Postovi: 12
Molim vas da mi kazete gde mogu da kupim Segidrin i,ili Korbazol,i koje su razlike medju ova dva leka?Cujem da Segidrina nema u Srbiji a Korbazol se isto tesko nalazi.Treba mi za majku koja ima tumor pluca.Unapred puno hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Pet Maj 20, 2011 6:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 20, 2011 6:42 pm
Postovi: 6
Da li neko zna nekog doktora u Srbiji s kojim bi mogli da popricamo detaljnije o Segidrinu i metastazi tumora glave i vrata? Da li postoji neka apoteka u kojoj se ovaj lek prodaje i gde mozemo da dobijemo informacije od samih farmaceuta?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Sub Maj 21, 2011 12:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Nema takvog, to Vam odmah mogu reci. Na VMA "nisu znali" da kažu (nisu hteli/smeli) nešto više o tome, u Pančevu je hirurg počeo da govori o svojim specijalizacijama po Rusiji i SAD i naveo da ,,nigde ne leče tumor pilulama, već isključivo poznatim 'tretmanima' ". Drugi hirurg, takođe u PA, rekao je da "nije čuo" za Segidrin.

Segidrin se u slobodnoj prodaji nalazi samo u Rusiji, mada se Institut "Sirakuza", gde je originalno spravljen pod nazivom Hidrazin-sulfat, nalazi u SAD. On se pokazao kao odlično primarno sredstvo lečenja agresivnog glioblastoma (u 63,5 odsto slučajeva taj najagresivniji vid tumora se potpuno povukao: [VOPROSY ONKOLOGII 40:332-336, 1994]
V.A. Filov, M.L. Gershanovich, B.A. Ivin, L.A. Danova, F.A. Gurchin, A.G. Naryshkin, V.I. Leshinsky, A. G. Zemskaya, B.M. Nikiforova, and P.V. Breivis

Kod drugih tumora, nije pokazao zavidne rezultate.

http://www.seanet.com/~webgirl/AN_research/hydra1.html)

Zbog čega se HT još uvek koristi u slučaju ovog agresivnog tumora, to ne bih da komentarišem (plašim se da će mi se želudac prevrnuti).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Sub Maj 21, 2011 2:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 20, 2011 6:42 pm
Postovi: 6
Hvala na odgovoru.

S obzirom da sam totalni laik jel mozes da mi objasnis sta znaci agresivni glioblastom? U kom obliku je taj lek, posto moj tata ima rak usta i limfnih zlezda pa mu je malo teze da guta tablete? Da li biste mi preporucili ovaj lek za tu vrstu raka? U pitanju je metastaza jer je jako lose odreagovao na zracenje.

Hvala unapred ! ! !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Sre Maj 25, 2011 2:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 27, 2010 5:53 pm
Postovi: 5
Postovani,

mogu samo da se slozim sa Batapaa, jer ni ja nisam nasao lekara kod nas koji je znao nesto vise o segidrinu.

Otac moj je koristio taj lek i za to vreme mu se popravio apetit i nije imao nikakve bolove, sto je kod onkoloskih bolesnika veoma vazna stvar. Na zalost mog oca je hemio terapija upropastila i posle 3 serije mu se pojavio tumor na vratu od koga mu je bilo otezano gutanje, i vremenom vise nije imao snage da pije lek. Za vreme dok ga je redovno koristio mnogo se bolje osecao, a sad dal` se tumor na plucima smanjivao koji je bio primarni, stvarno ne znam...

Oko nabavke leka mogu da vam pomognem, cena je kao sto sam naglasio u prethodnom postu ista kao i u Rusiji. 30e

Sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Pet Maj 27, 2011 8:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 5:59 pm
Postovi: 217
Koliko nasi lekari uopste znaju o lekovima koji dolaze sa strane? Ali iskreno, uvek kazu 'sta god mislite da moze da vam pomogne, uzmite, ali ne dajte da vas varaju'. To je bar moje iskustvo sa misljenjem lekara i mislim da je korektno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Sub Maj 28, 2011 8:28 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
nvic je napisao:
Na zalost mog oca je hemio terapija upropastila i posle 3 serije mu se pojavio tumor na vratu od koga mu je bilo otezano gutanje, i vremenom vise nije imao snage da pije lek.


Novi tumor koji se pojavio direktna je posledica hemoterapije. Naime, uobicajena HT donosi u 26 odsto slucajeva obolelih novi maligni tumor, a ovi ,,lekovi'' su kancerogeni, sto 'pak nije nesto novo (izvori: http://www.hydrazinesulfate.org/ ; http://thechart.blogs.cnn.com/2010/10/0 ... alignancy/).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Sub Maj 28, 2011 2:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 03, 2010 10:14 am
Postovi: 60
Treba mi pomoc iskusnih, napravila sam tati tablicu dozvoljenih i zabranjenih namirnica, ali ne znam na primer, da li sme da se koristi vegeta i slicni zacini, kao i sta da mu stavljam u salate ako ne sme sirce i limun. A negde sam procitala da moze alkoholno sirce, sto mi bas nije jasno. I jos nesto, on je bas na granici sa kilazom, ima 55 kila, sta mislite da li da uzima celu tabletu (mi imamo onaj od 60mg), ili da je secemo na pola, sto je malo riskantan poduhvat. Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Pon Maj 30, 2011 9:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 20, 2011 6:42 pm
Postovi: 6
E u mom iskustvu vegeta nikako. Moze da izazove stucanje i kasalj. Koristi iskljucivo maslinovo ulje, a sirce mu nije toliko ni potrebno. Bolje ga izbeci ako moze. Sto se tice dozvoljenih i nedozvoljenih namernica probaj da mu dizes imunitet cime god. Bilo koje povrce, zitarice, kostice iz voca (od kajsije, suncokret, bundevino seme...). Sve sto ne moze da proguta u mlin za kafu pa sameljite. A sto se tice sece leka bitno je da ga popije, a u kom obliku i nije toliko. Ako je takva situacija da ne moze ceo slobodno ga presecite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Pon Maj 30, 2011 9:46 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 03, 2010 10:14 am
Postovi: 60
Hvala na odgovoru! Procitala sam da ne sme ni seme bundeve. Povrce, zitarice, voce, to sve i uzima i zaista je dosta promenio ishranu od kada se razboleo, ali ovo zlo je izgleda jace od svega. Sad imamo jos jedan problem: njemu se nakuplja voda u plucima i mora jednom nedeljno na punktiranje, bojim se da ne bi smeo da pije segidrin jer mu daju anesteziju pre punktiranja. Takodje ne bi smeo ni paracetamol kad dobije temperaturu zar ne? To je bas problem :( A on je poceo u subotu da ga pije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Pon Maj 30, 2011 2:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 20, 2011 6:42 pm
Postovi: 6
E iskreno u taj deo sa lekovima se ne razumem. Moj tata nije imao temperaturu. Pitaj nekog doktora. Idi na VMA kod specijaliste. Mislim da je pregled oko 1000 dinara. Nama su oni najiskrenije predocili situaciju i rekli sta da radimo. ponesi sve nalaze i pitaj ih sve sto te zanima. I budi uz njega puna pozitivne energije. To je sve sto ja mogu da te posavetujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Ned Jun 05, 2011 9:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 3:32 pm
Postovi: 16
Da li neko zna da li je dozvoljeno kombinovati segridin sa morfijumom? U pitanju je tumor dojke, sa metastazama na jetri i kostima.
I sta znaci da se lek ne daje kada je poremecena funkcija jetre, od 4 parametra jetre, kod mame su dva ok (ast i alt) ali druga dva su mnogo povecana. Da li bi smela da proba sa segridinom?
Da li su dozvoljeni megace i lekovi protiv visokog pritiska uporedo sa segridinom?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 221 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: