Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 221 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Pon Okt 24, 2011 8:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 11:47 am
Postovi: 31
Badule, hvala na odgovoru. Pa iskreno znam da pise da n idu ljekovi za smirenje, mada je Diazepan lijek novij generacije i ne metabolsi se preko jetre, mislim. Otac je operisao tumor mozga, pa ponekad ima stanje nemira i morao bi popiti neki lijek za smirenje i opustanje. Ne znam ni sam, nesto sam razmisljao da neka blaza doza ne bi trebala bitnije da utice.

Sto se Vidatoxa tice, mogu ti reci samo ono sto si i sam procitao a to je da alkohol nikako ne smije. E sad, da li u Vidatoxu ima toliko kolicine alkohola da bi mogao da utice ili se to misli generalno na konzumaciju alkohola (rakija, vino, viski,...) ne znam. Nemam iskustva a neka logika mi govori da ne bi trebao da utice bitnije na tvog oca. Misljenja sam da pokusas pa ces vidjeti reakcije. Ali opet na tebi je odluka i znam da nije lako...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Uto Okt 25, 2011 5:36 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 24, 2011 5:50 am
Postovi: 69
Pierrek,hvala...
Ja sam,bogami istog misljenja sto se tice VIDATOXA... i pocecu od jutros da mu ga dajem,pa kom obojci-kom opanci...
Ja kod onkologa ne mogu ici,nemam vise ni zivaca,a ako njegova lekarka ne moze da prepise to,onda cu se boriti kako znam i umem... Znam samo jednom: muci se moj otac,ali mucim se i ja... Tesko nam je obojici,ali je bolje dok smo zajedno,bar imamo jedno drugog...
Zalim vam svima uspesne dane a nasim bolesnima borbu i oporavak ...
Pozdrav...
Primecujem da mi otac od juce duze spava ,a kada spava miran je i nema bolove... Do juce mu je samn trajao petnaestak minuta do pola sata,a od juce i po sat i po vremena...
Ali se sve teze krece i gotovo nista ne govori... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Uto Okt 25, 2011 5:39 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 24, 2011 5:50 am
Postovi: 69
Pierrek,hvala...
Ja sam,bogami istog misljenja sto se tice VIDATOXA... i pocecu od jutros da mu ga dajem,pa kom obojci-kom opanci...
Ja kod onkologa ne mogu ici,nemam vise ni zivaca,a ako njegova lekarka ne moze da prepise to,onda cu se boriti kako znam i umem... Znam samo jednom: muci se moj otac,ali mucim se i ja... Tesko nam je obojici,ali je bolje dok smo zajedno,bar imamo jedno drugog...
Zalim vam svima uspesne dane a nasim bolesnima borbu i oporavak ...
Pozdrav...
Primecujem da mi otac od juce duze spava ,a kada spava miran je i nema bolove... Do juce mu je samn trajao petnaestak minuta do pola sata,a od juce i po sat i po vremena...
Ali se sve teze krece i gotovo nista ne govori... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Uto Okt 25, 2011 9:45 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 03, 2010 10:14 am
Postovi: 60
Moj tata pije i Vidatox i Segidrin. Mislim da je koncentracija alkohola u tih 20ak kapi koje popije zanemarljiva. Ja samo ne mogu da prezalim sto nije poceo jos prosle godine sa Segidrinom, dok mu je bilo dobro, preventivno. Zao mi je sto ga svi koriste u terminalnim fazama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Sub Okt 29, 2011 3:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 26, 2011 3:00 pm
Postovi: 17
Gde moze da se nabavi Segidrin? Ima li u Beogradu ili samo u Rusiji?

Hvala na odgovoru, hitno mi je potreban javite se preko pp.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Sub Okt 29, 2011 9:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 26, 2011 3:00 pm
Postovi: 17
Saznala sam da se lek prodaje u Beogradu, kome treba info saljem na pp.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Ned Nov 13, 2011 7:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 11:47 am
Postovi: 31
Badule, Sepenica i ostali,

Sta se desava? Ima li novosti? Kako protice terapija? Javljajte novitete ako mozete i ako vam nije poblem pisati. Sta ste opazili i sl? Moj otac pije sehidrin vec 18 dana. U pocetku je bio cool, nista nije osjecao. Onda je sedmi dan poceo da osjeca mucninu i nagone za povracanje. Posle par dana i to se tabilizovalo i sada je opet OK sto se nuspojava tice iako nalazi nisu sjajni... :-(

Javite mi iskustva sa Vidatoxom takodje? Hvala i svako dobro.

Pomolimo se Bogu da nam da snage...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Ned Nov 13, 2011 10:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 24, 2011 5:50 am
Postovi: 69
Moj otac je preminuo u ponedeljak 7.11.
zadnjih sedam dana nije imao jakih bolova.
Pio je i Segydrin i Vidatox.
Doktor koji ga je obisao na par sati pre nego sto je izdahnuo,zacudio se sto nema bolove.
Eto toliko.
Mozda samo mene sad boli to sto mi toliko nedostaje,ali tu mi ne pomaze nijedan lek... :( :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Pon Nov 14, 2011 2:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 11:47 am
Postovi: 31
Badule,

Jako mi je zao zbog svega... Neka otac pociva umiru... Eh cudnog li zivota... Drzi se, zivot ide dalje i moras biti jak. I on bi tako zelio... Jos jednom moje iskreno saucesce...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Uto Nov 15, 2011 12:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 20, 2011 2:45 pm
Postovi: 21
HITNO MI JE POTREBAN SEGIDRIN,AKO MI NEKO MOZE POMOCI NEKA SE JAVI PP.ZAHVALNA UNAPRED!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Pet Nov 25, 2011 3:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 13, 2010 11:21 pm
Postovi: 2
Nama je preteklo 6 kutija Segidrina, onog za vecu kilazu. Zainteresovani neka s jave na PM.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Sub Nov 26, 2011 9:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 6
Moja mama ima mikrocelularni karcinom pluca sa metastazama na limfnim cvorovima u medijastinumu.
Potreban nam je Segidrin.
Da naglasim da je danas zavrsila prvi ciklus hemoterapije. Ima 70 kg posto vidim da neki naglasavaju kilazu kada prodaju preparat.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Pon Dec 05, 2011 12:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 27, 2010 5:53 pm
Postovi: 5
nvic je napisao:
Ako nekome treba pomoc oko nabavka Segidrina neka me slobodno kontaktira. Cena je ista kao u Rusiji.




Zao mi je, ali vise nisam u situaciji da nabavljam lek.
Sve najbolje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Uto Dec 13, 2011 4:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2011 6:57 pm
Postovi: 2
Dragi ljudi,
da vas pozdravim i pozelim puno snage i dobrih rezultata u ovoj nasoj zajednickoj borbi. I ja redovno citam i upijam svaku rijec sa ovog foruma, a sada mi je potreban i konkretan savjet. Mom ocu je otkriven glioblastom u septembru, ali je naknadnom MR spektroskopijom utvrdjeno da nije glioblastom nego metastatski timor mozga. Od tada se vade nalazi i pokusava naci primarni tumor. Za sad, bezuspjesno...Na zalost tumor mozga (ma koji tip bio, jer mi vise nismo sigurni da li je glioblastom ili metastaza) vec uzima svoj danak, i neumoljivo 'napreduje' tako da tata vec ima probleme sa lijevom stranom (noga, ruke, teze vidi na lijevu stranu itd). Danas je zavrsio sa prvom terapijom zracenja. Zbog svega ovoga smo odlucili da pocnemo sa Segidrinom, jer doktori ne daju nikakvu nadu (oni su ipak posebna prica za sve porodice koje prolaze kroz ovo). Naravno, odmah smo naisli na problem kombinovanja Segidrina i barbiturata (kao i svi oboljeli od tumora mozga i moj otac koristi anti-epileptike, konkretno deparkine), pa vas molim da me posavjetujete i podijelite vasa iskustva u prevazilazenju ovog problema. Citala sam da se neki anti-eileptici, koji nisu barbirati mogu koristiti sa Segidrinom (navodno Lamotrigin(lamictal), pa vas molim da ako znate nesto o tome napisete. Mi do sada nismo imali srece da naidjemo na ljekara koji bi nas posavjetovao vezano za ovu problematiku.
Hvala vam puno i svako dobro vam zelim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Pon Jan 09, 2012 12:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 11:47 am
Postovi: 31
Poštovani, dragi forumaši,

Već duže vremena pratim postove na ovom forumu koji je moram priznati malo "zarđao" u poslednje vrijeme. Kao što znate, moj otac boluje od Glioblastoma MF gradus IV, operisan je u aprilu 2011.godine i još uvijek vodimo bitku sa ovom opakom bolešću. Mnogo smo različitih preparata koristili, što od klasične medicine što od alternativne medicine. Dugo sam lutao po internetu, konsultovao raznorazne ljude i nekako se trudio da iskombinujem samo najbolje. Jer informacija je jako puno a vremena jako malo. Jer ovdje se vodi i bitka sa vremenom, vremenom da probate sve što je u našoj ljudskoj moći. Imajući u vidu koliko sam ostavio sati, neprospavanih noći da bih se što bolje raspitao o nečemu, o nekom lijeku, o nekom preparatu, te znajući kako je meni svaka pomoć bila i još uvijek je itekako dobrodošla, napravio sam jednu malu brošuricu o kompletnom toku bolesti. Ona predstavlja spoj svega što smo mi probali i do čega smo došli, kao i naše iskustvo i našu borbu sa opakim tumorom. Da ne bih svima odgovarao i pisao na forumu, a obzirom da nemam baš tako puno vremena, to vam sada svima poručujem da mi se obratite na mail [email protected], kažete da ste zainteresovani za brošuricu i za koga vam treba i ja ću vam je vrlo rado ustupiti u nadi da će moja iskustva pomoći nekome.

Znam kako je meni u početku sve bilo strašno i nepoznato a vremenom sam pravio malu bazu znanja na ovu temu. Želim to podijeliti sa ljudima kojima to stvarno treba u nadi da ćemo zajednički prebroditi ovu tešku bolest. Od trenutka kada mi je otac obolio, rekao sam sebi da ću se truditi da uvijek pomognem ljudima kojima je pomoć potrebna, posebno koji boluju od ovakvih bolesti. Jer su i meni drugi ljudi pomogli kada mi je to najpotrebnije bilo. Ovo je moj skromni doprinos tome. Hvala na razumijevanju.

Srdačan pozdrav svima, sve najljepše vam želim u ovoj godini, prvenstveno zdravlja, zatim ljubavi, sloge i vjere.

Bog vas blagoslovio...

Petar


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 221 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: