Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 221 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Ned Sep 25, 2011 2:26 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 24, 2011 5:50 am
Postovi: 69
U Beogradu postoji Mala ruska apoteka(oprostite ali ovo nije reklama) koju sam zvao i oni su mi objasnili da oni nemaju veze sa tim(sto je i normalno jer taj lek nema licencu za prodaju u Srbiji) ,vec ga donosi odredjeni gospodin koji putuje za Moskvu...
E sad sta reci povodom toga...?
Da mogu dopreti do nekog ko ide za Rusiju,lako bih ja...
Ali i ja sam svoju pokretljivost i agilnost morao da svedem na kompjuter i telefon,s obzirom da imam dva bolesna roditelja u kuci oko kojih se sam brinem...
U slucaju da ne uspem nikako da dodjem na drugi nacin do leka,pokusacu i preko gore navedenog gospodina...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Pon Sep 26, 2011 9:30 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 24, 2011 5:50 am
Postovi: 69
Molio bih hitan odgovor da li je upotreba Segydrina usko vezana samo za osobe koji su prosli radio ili hemoterapiju ili je moguca i njegova upotreba i kod onih koji nisu imali te terapije...
Ovo mi je hitno iz tog razloga posto sam nasao ko bi mi doneo,ali su njega pitali da li je imao zracenja ili hemoterapije,jer se navodno ,po misljenju ruskih apotekara njegova efikasnost ogleda samo u tom slucaju...
Unapred zahvalan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Pon Sep 26, 2011 9:35 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 24, 2011 5:50 am
Postovi: 69
Molio bih hitno da mi jave oni koji nesto znaju o tome da li se segydrin koristi SAMO kod ljudi koji su imali zracenja i hemoterapije,ili je to nebitno?
S postovanjem,ovo mi je veoma vazno zato sto sam nasao nacina da mi dostave taj lek,ali su coveku tamo apotekari rekli da se taj lek iskljucivo koristi kod ljudi koji su vec imali zracenje ili hemoterapiju,a da je kod onih koji to nisu imali potpuno nedelotvoran... Sto me pomalo cudi...
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Pon Sep 26, 2011 10:11 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 03, 2010 10:14 am
Postovi: 60
pa ja prvi put cujem za to, ali ako su Vam ruski apotekari to rekli... ja svom ocu ne smem da ga dam jer ide na hemo i lose je podnosi, plasim se da mu ne bude previse. Sad me zbuniste... Pozeljan posle zracenja/hemo, ili i u toku?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Pon Sep 26, 2011 12:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 24, 2011 5:50 am
Postovi: 69
Ja se izvinjavam ako sam nekoga doveo u nedoumicu,ali sam iskoristio gugl i dosao do saznanja da nije povezano sa drugim terapijama... Tako da mi je zao ako sam Vas zbunio ali i mene je zbunilo ono sto sam cuo,zato sam i zeleo da razmenimo misljenja...
Takodje nigde ni na ovom forumu kod ljudi koji su ga koristili ne navodi se da se radi o lekovima koji se daju tek nakon hemo ili radio terapije...
Ja sam porucio,ali mi stize tek za mesec dana... :( ... ne znam kako ce mi stari dotle izdrzati ove nesnosne bolove...
Ipak se nadam... To mi je jedino preostalo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Pon Sep 26, 2011 11:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 11:47 am
Postovi: 31
Ja koliko znam Sehidrin nema veze sa chemo ili radio terapijom. Treba paziti sa kojim ljekovima smije da se kombinuje ali to da li je pacijent isao na zracenje ili ne, nema nikakve veze. Iskreno prvi put cujem taj stav. Citao sam recept na srpskom i na ruskom i to nigdje ne pise...

Sto se tice bolova ne znam sta da ti kazem. Mozda pokusaj nekako nabaviti ulje od konoplja. Ili pokusaj nekako ubrzati nabavku Sehidrina... Jesi li u BG ili ? Zelim vam puno uspjeha. Istrajte u borbi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Uto Sep 27, 2011 4:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 24, 2011 5:50 am
Postovi: 69
Ulje od konoplje sam trazio,ali su me gledali belo,kao da sam od policajca zatrazio dzoint....
Bolovi su mu sada toliko jaki da jedva ustaje,posto ga snazno boli kompletan karlicni deo sa unutrasnjim organima,mada skoro normalno hoda i nema toliko jake bolove pri hodanju. Znaci,boli ga pri pomeranju. Kao i kicma i grudna kost...
A za ulje od konoplje ne znam da li ublazava bolove i gde da ga nadjem.
Inace ja sam iz St.Pazove....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Uto Sep 27, 2011 5:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 11:47 am
Postovi: 31
Mislim da bi ulje od konoplja moglo da mu smanji bolove. Ne znam sta da ti kazem, pokusaj se nekako snaci... Teska vremena, ali uvijek glavu gore...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Čet Okt 06, 2011 2:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 11:47 am
Postovi: 31
Evo da vam javimstanje... Poslao sam upit na 5 razlicitih adresa i dobrio 4 razlicita misljenja i odgovora. Sad sam potpuno u haosu jer ne znam sta a mislim a starh me da sjetim skrstenih ruku.

Naime jedan dr je vidio tri manja tumora iznad operisanog, drugi je rekao da je vidio tumor u sredistu i da treba operacija za mjeseca dana, dr sto je operisao tatu rekao je da nema ekspanzivnog rasta tumora i da ne treba zuriti sa operacijom dokle god se tata osjeca OK, iz Instanbula su mi javili da tata ima jako veliki tumor i da nije pacijent ni za gamma knife ni za cyber knife. A peti doktor nije htio ni da pogleda snimak kada je cuo da je MRI radjen u PG, posto je u svadji sa doktorima u Podgorici. Uzas blagi!!!

I sada nemam pojma ni sta cu ni kako cu dalje. Ne znam da li da nastavljam sa Temodalom ili da mozda na svoju ruku pokusam sa Sehidrinom... :-(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Čet Okt 06, 2011 7:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 24, 2011 5:50 am
Postovi: 69
Dragi moji forumasi,posto mi hemija nije jaca strana,treba mi misljenje profesionalnih farmaceuta u vezi ovog sto me trenutno zanima.
Naime.za 3-4 dana mi stize Segydrin i interesuje me koje sve lekove moze otac da kombinuje sa njim.
Nabrojacu koje inace koristi:
Za pritisak- Prilenap i Prilenap HL
Za bolove- tramadol(Trodon),buscopan,baralgin,zodol,movalis,diklofenak duo,kombinovani prasak.Durogesic flastere sa morfijumom(trenutno od 50 mg)
Za zeludac-ranisan ili ranitidin
Za probavu-gorku so ili magnezijum sulfat(valjda se tako zove)
To je spisak lekova koje koristi. Molio bih da mi neko pomogne da mi kaze sta od ovog smem a sta ne smem da mu dajem.
Pitao sam i ovde kod mene lekare,ali su me gledali belo ko da im pricam o spanskim selima.
Unapred zahvalan svima,vas badule :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Pet Okt 07, 2011 4:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 11:47 am
Postovi: 31
Dragi forumasi,

da li neko moze da mi kaze da li ima kakvih pozitivnih iskustava sa Segidrinom?

Mislio sam da pocnem ocu da dajem Segidrin od ponedeljka ili utorka. Samo moram da vidim sa kojim antiepileptikom smijem to da kombinujem. Takođe sam mislio da mu uz to dajem i Aspirin (100mg). Sta mislite o tome? Ko ima nekog iskustva dobro bi doslo.

Otac boluje od Glioblastoma, operisan u aprilu, super se osjeca ali se sada javljaju recidivi a doktori su za varijantu da cekamo dok ne naraste i da do tada nastavimo sa Temodalom. A ja mislim da ce mu sada Temodal vise naskoditi, a da nista pretjerano necemo dobiti osim mozda na vremenu. Zato i bih da pokusam sa Segidrinom...

Ocekujem vasa misljenja. Hvala...

I nadam se da ovo sto nema puno forumasa je dobar znak da je stanje generalno bolje. :-)))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Pet Okt 07, 2011 4:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Badule , na ovoj temi strana 5, pod nikom micaaaa drugi njen post ,moze da ti da odgovor na tvoje pitanje.
Inace je ona lekar na onkologiji.
Procitajte,prve stranice ove teme i Batapine postove,tu su i iskustva nekog ko je ovo primao.
Ima negde gde je jedan pacijent cekajuci ovaj lek pio sodu bikarbonu,u nekom rezimu i izlecio se.....?
Ne znam tacno na kojoj je bilo temi,ali Cikatoma se dosta time bavio,normalno uz svo omalovazavanje ,clanova foruma koji nece da cuju a,od alternative,koju ja prihvatam kao dotatno sredstvo i mislim da je svako slucaj za sebe i da negde ima prostora da se deluje.
Isto tako ,neka mi oproste kolege lekari,ima puno jatrogenog faktora.
Zelim da svako nadje svoj put.
Pozz.

_________________
ko otrpi do kraja, spasice se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Pon Okt 17, 2011 8:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 24, 2011 5:50 am
Postovi: 69
Ponavljam pitanje:
Da li ovi lekovi smeju da se koriste sa Segydrinom?
Za pritisak- Prilenap i Prilenap HL
Za bolove- tramadol(Trodon),buscopan,baralgin,zodol,movalis,diklofenak duo,kombinovani prasak.Durogesic flastere sa morfijumom(trenutno od 50 mg)
Za zeludac-ranisan ili ranitidin
Za probavu-gorku so ili magnezijum sulfat(valjda se tako zove)

Molim vas ako je neko koristio da mi javi ili preko posta ili pp.
Hvala unapred...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Pon Okt 17, 2011 8:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 11:47 am
Postovi: 31
Mi pocinjemo sa Sehidrinom za koji dan. Trenutno smo u fazi prelaska sa jednog na drugi antiepileptik.

Batapaa, za ljekove koji idu sa Sehidrinom je najbolje da se konsultujes sa nekim neurologom. Nadji nekog da ti rastumaci sve to...

Javljam vam rezultate koriscenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Pon Okt 17, 2011 10:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 24, 2011 5:50 am
Postovi: 69
Danas smo dobili Segydin.
Skinuo sam malopre ocu flaster Durogesic i ujutro cu mu dati prvu tabletu po sistemu kako je Batapa napisao.
Naravno da cu Vas redovno izvestavati o stanju oca.
Trenutno se jako slabo krece,i pored flastera ima bolove od kojih jeci...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 221 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: