Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 221 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Pet Sep 02, 2011 11:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 11:47 am
Postovi: 31
Zaboravio sam u prošlom postu da napišem i par riječi o Segidrinu.

Naime, dosta sam googlao o tome lijeku, našao mnogo za i protiv razmišljanja (većinom su bila za kada su neka iskustva u pitanju), nabavio isti lijek ali smo tu stali.

Kao prvo: lijek se može kupiti u Moskvi, jer je to ruski lijek koliko je meni poznato. Cijena lijeka je oko 25 eura kutija (nabavili smo lijek prije mjesec i po dana). Imam i uputstvo za korišćenje na srpskom jeziku. Inače lijek se ne nalazi u zvaničnoj upotrebi na prostoru Balkana.

Mi smo htjeli da ga koristimo ali smo u momentu odustali jer je otac pio barbiturate koji ne smiju da idu u kombinaciji sa ovim lijekom. Pitali smo onkologe u Podgorici o ovom lijeku ali oni nisu imali pojma (i pojedinci samo neka su zdravo), ili nisu htjeli ništa da nam kažu tako da nismo smjeli na svoju ruku da odustanemo od barbiturata i eventualno rizikujemo epilepsiju. Pitali smo u jednoj apoteci u Baru za to i apotekarka nam je rekla da je lijek super, da zna za njega, i da može da se pije sa određenim vrstama barbiturata. Onda smo konsultovali još jednu apotekarku koja je rekla da ni u loodilu to ne radimo. Bojeći se svega toga mi smo za sada odustali od toga (dijelom i zbog toga što se otac dobro osjeća) i ostavili sve to za možda neki kasniji period.

Ne znam da li sam kome pomogao ali sam smatra sa shodno da sa vama podijelim moje neko iskustvo sa Segidrinom. Naravno volio bih da čujem ako je neko koristio pomenuti lijek i radio MR nalaze da podijeli sa svima svoje iskustvo. Hvala. SVAKO DOBRO!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Pon Sep 05, 2011 12:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 05, 2011 12:06 am
Postovi: 1
MOLIM VAS DA MI NEKO POMOGNE OKO NABAVKE SEGRIDINA I ODGOVORA NA PITANJE DA LI SE MOZE KORISTITI KOD BILO KOJE VRSTE TUMORA?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Pon Sep 05, 2011 10:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 11:47 am
Postovi: 31
Vec sam pisao u prethodnom postu o tome gdje sam nabavio lijek. A licno mislim da moze da se koristi kod tumora, mada je najbolja varijanta da se malo rapistate kod nekog onkologa koji poznaje ovaj lijek...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Pon Sep 12, 2011 11:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 11:47 am
Postovi: 31
Vidim da se ljudi uspavali na ovom dijelu foruma... :-) Nadam se da je kod svih koliko toliko dobro stanje... Molim vas da li neko ima iskustva sa Segidrinom i ako ima zbog ostalih clanova foruma molim neka napise. Hvala...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Pet Sep 16, 2011 6:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 11:47 am
Postovi: 31
Evo nažalost kod mene loših vijesti: "Desno okcipitoparijetalno šupljina na mjestu operisanog tumora, a rubno oko nje znaci recidiva, a desno termporalno se vidi i nekoliko sitnih promjena koje se inteziviraju nakon i.v.kontrasta i koje odgovaraju sekundarnim depozitima." To stoji u zaključku nalaza MR tomografije a nisam našao nikog od doktora jer je petak popodne da mi detaljnije pojasni ovo, mada cim se vidi recidiv prica ne valja :-(.

Užas blagi i potpuno sam se smorio. On se odlično osjeća, krvnu sliku je danas radio (posle IV hemoterapije koja je prekjuče završena) i nalazi su mu sjajni ali ovo j bilo potpuno poražavajuće. Nemam ideju šta da radim dalje. Slaću nalaze po nekome u BG da mi ih neko još od stručnih ljudi očita ali mislim da je ipak to to. Čudan je ovaj život. I veoma nepravedan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Pet Sep 16, 2011 6:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 11:47 am
Postovi: 31
Može li neko da mi protumači diagnozu sa prethodnog posta. Veliko hvala...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Sub Sep 17, 2011 10:43 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:52 am
Postovi: 360
Lokacija: Sr.mitrovica
To znaci da je tumor se poceo siriti odnosno vide se sitne metastaze na tomografiji....JBG....

_________________
Testosterone man


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Sub Sep 17, 2011 11:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 11:47 am
Postovi: 31
Toga sam se i bojao... Da, izgleda da je to to. Nevjerovatno. On se osjeca fenomenalno, skroz je OK. Kojom li ce se brzinom sada to siriti?! Sta mislite o gama nozu u ovoj situaciji?

I da li neko ima neka pozitivna iskustva sa uljem od konoplje?

Strasno.... Moram naci neko rjesenje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Sub Sep 17, 2011 1:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 31, 2010 1:32 am
Postovi: 332
Desno okcipitoparijetalno šupljina na mjestu operisanog tumora, a rubno oko nje znaci recidiva, a desno termporalno se vidi i nekoliko sitnih promjena koje se inteziviraju nakon i.v.kontrasta i koje odgovaraju sekundarnim depozitima- nažalost, odnosi se na metastatske promene.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Sub Sep 17, 2011 1:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 11:47 am
Postovi: 31
Sta mislite koje su vjerovatnoce da je radiolog pogrijesio tj. da je vidio rest tumora posto je poznato da se kod tumora Glioblastoma ne moze sve ukloniti? Mozda je zati i sve ovo na rubu, a mozda i edemska masa?

A mozda se i ja zavaravam, i hvatam za poslednju slamku... Mda sam cvrsto rijesio da se ne predam bez borbe. Ima tu jos mnogo cega da se kaze... Vjerujem u to...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Sub Sep 17, 2011 3:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 5:59 pm
Postovi: 217
Pierrek, gamma noz ili syber knife su odlicna resenja, ako ste kandidati.

Evo linkova za syber varijantu, koja je odlicna:

http://www.acibadem.com.tr/cyberknife/rs/#icerik6

http://www.medicaltourismco.com/oncolog ... erseas.php

Zilepile je imala iskustva sa ovom vrstom tretmana, pa je upitaj da ti poblize objasni. U medjuvremenu, na ovom linku koji sam ti ostavila, mozes da posaljes upit i dobijes odgovor za 1h.

Pa srecno i javi kako je bilo. Drzim vam palceve.

Pozz, S


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Sub Sep 17, 2011 5:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 31, 2010 1:32 am
Postovi: 332
Kad je rađena operacija i da li je nakon operacije rađena kontrolna kontrastna MR? Kad je nastao snimak sa tekstom koji ste poslali? Koliko od operacije? Moguće je da su u vreme operacije postojale oko tog vidljivog dela tumora, rasute malgne ćelije koje su se razmnožile i tek nakon određenog vremena postale vidljive ali taj deo je prosto kocka i to se nikada ne može znati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Ned Sep 18, 2011 3:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 11:47 am
Postovi: 31
Sandrao hvala puno na info. Pogledacu linkove. U srijedu saljem snimke dalje na misljenje pa cu znati da li gama noz dolazi u obzir.

Sto se operacije tice bila je 28.aprila. Posle toga radjene su tri MR nalaza i nalaz od 26.05 i 21.07. su pokazali da je sve OK. Ovaja nalaz sto sam sada poslao i postavio kao post je od prekjuče tj. od petka 16.09.

Otac je zavrsio sa IV ciklusom Temiodala i sada se sjajno osjeca. Krvnu sliku je takođe radio prekjuče i ona je sjajna. Jednostavno samo je nalaz radiologa sokirajuci.

Nadam se da cu u cetvrtak imati neke preciznije info pa vam javljam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Sub Sep 24, 2011 11:24 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 24, 2011 5:50 am
Postovi: 69
Voleo bih kada bih mogao da probam kod oca kako deluje Segydrin...
Zvao sam prodavnicu koju su forumashi u ovoj anketi naveli ali su me oni uputili na coveka koji je sada u Rusiji i doci ce tek u oktobru...
Da li mozda neko ima nesto,neku zalihu ovde u Srbiji,da mi posalje da pokusam i sa tim lekom ...
Ako postoji neki nacin brz da dodjem do njega,voleo bih da mi javite...
Unapred hvala... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Sub Sep 24, 2011 7:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 11:47 am
Postovi: 31
Sto se tice Sehidrina... Pokusaj da to nekako kupis u Moskvi pa da ti posalju DHL-om ili tako nekako. Takodje cuo sam (mada ne znam tacno gdje) da u BG ima neka apoteka koja radi sa time. Samo budi obazriv prilikom korišćenja Sehidrina jer on ne smije ići sa jednim dijelom lijekova i ishrane. NAci ces vec na forumu nesto... Veliki pozdrav!

p.s. i ja bih volio da cujem neka iskustva u vezi koriscenja lijeka. Da li je nekoma pomoglo i sl.?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 221 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: