Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 221 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Pon Jun 13, 2011 11:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 10:48 pm
Postovi: 2
Molim vas da mi kazete gde mogu da kupim Segidrin

Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: SEGIDRIN
PostPoslato: Čet Jun 16, 2011 4:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 10:48 pm
Postovi: 2
Potrebna mi je pomoc vezano za Segidrin.
Moze li neko da mi pomogne i kaze šta sme da se koristi uz Segidrin od terapije koju sada ima: trodon, deksazon, ranisan, novalgetol, zodol.

Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Uto Jul 26, 2011 11:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 01, 2009 6:39 pm
Postovi: 6
Pridruzujem se Tijaninom pitanju: Molim vas zna li neko sme li Segidrin da se pije uz primanje Manitola, Deksazona i Ranisana kroz infuziju, kao i uz Trodon?

Hvala svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Uto Jul 26, 2011 11:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 03, 2010 10:14 am
Postovi: 60
Ono sto ja znam je to da ne sme uz sedative, barbiturate, trankilajzere. E sad, ja sam laik, ali sam guglala dosta jer sam ja npr. imala dilemu u vezi anestezije koju moj otac prima, pa smo zamolili doktora da nam kaze sastav anestetika. Provrtite malo po netu kojoj grupi lekova pripadaju gore pomenuti. Moj otac je pio Segidrin mesec dana, prekinuo ga je zbog hemo. Dobro se osecao dok je pio, i nekako u isto vreme mu se povukla voda na plucima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Sre Avg 03, 2011 2:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 03, 2010 10:14 am
Postovi: 60
A da li sme uz hemoterapiju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Sub Avg 13, 2011 8:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:52 am
Postovi: 360
Lokacija: Sr.mitrovica
Ne sme, on spada u grupu otrova i cancerogen je.

_________________
Testosterone man


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Sub Avg 13, 2011 9:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
A hemoterapija je zdravija od uvinog caja i nije kancerogena?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Ned Avg 14, 2011 12:46 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
zenlee je napisao:
Ne sme, on spada u grupu otrova i cancerogen je.



Otkud vam informacija da je kancerogen?

_________________
"Božija volja te nikada neće odvesti tamo gde te Božija Milost neće zaštititi."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Ned Avg 14, 2011 9:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:52 am
Postovi: 360
Lokacija: Sr.mitrovica
Batapaa je napisao:
A hemoterapija je zdravija od uvinog caja i nije kancerogena?

Nisam to rekao jednostavno organizmu ce biti veliki teret da podnese toliko kolicinu otrova ako se uzima zajedno sa hemoterapijom zato je bolja odvojena upotreba.
Biljaa je napisao:
zenlee je napisao:
Ne sme, on spada u grupu otrova i cancerogen je.



Otkud vam informacija da je kancerogen?

http://msds.chem.ox.ac.uk/HY/hydrazine_sulfate.html

_________________
Testosterone man


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Sre Avg 31, 2011 11:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 11:47 am
Postovi: 31
Cao svima.

Vec dugo pratim razne forume koji se bave problematikom tumora mozga. Mnogo toga sam procitao, jurio po internetu, kod doktora, konsultovao se sa prijateljima, pa sam tako odlucio da se aktivno ukljucim na ovaj forum.

Naime, mom ocu je iznenada u aprilu ove godine konstatovan tumor mozga Glioblastom multiforme gradus IV. Dakle, najopasnija moguca vrsta koja covjeka moze da strefi. Od tada do danas pokusavamo da se izborimo sa ovom opakom bolescu na sve moguce nacine (terapija, alternativna medicina, ishrana, stil zivota).

Za sada je to sve manje vise OK. Treba mnogo snage, truda i energije da se u danasnje vrijeme covjek izbori sa svim ovim, da se ne posvadja sa svim mogucim doktorima i sl. Imam nekog iskustva sa ovom bolescu pa se mogu konsultovati sa nekim od vas. Svako pitanje je dobrodoslo a moji najbolji odgovori mogu biti kroz neko moje iskustvo sa tom bolescu.

Treba biti jak, vjerovati u dobar konacan ishod, razmisljati uvijek pozitivno i znati da je svaki covjek prica za sebe. Nemojte da dopustite da vas prognoze obeshrabre...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Pet Sep 02, 2011 11:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 11:47 am
Postovi: 31
Zaboravio sam u prošlom postu da napišem i par riječi o Segidrinu.

Naime, dosta sam googlao o tome lijeku, našao mnogo za i protiv razmišljanja (većinom su bila za kada su neka iskustva u pitanju), nabavio isti lijek ali smo tu stali.

Kao prvo: lijek se može kupiti u Moskvi, jer je to ruski lijek koliko je meni poznato. Cijena lijeka je oko 25 eura kutija (nabavili smo lijek prije mjesec i po dana). Imam i uputstvo za korišćenje na srpskom jeziku. Inače lijek se ne nalazi u zvaničnoj upotrebi na prostoru Balkana.

Mi smo htjeli da ga koristimo ali smo u momentu odustali jer je otac pio barbiturate koji ne smiju da idu u kombinaciji sa ovim lijekom. Pitali smo onkologe u Podgorici o ovom lijeku ali oni nisu imali pojma (i pojedinci samo neka su zdravo), ili nisu htjeli ništa da nam kažu tako da nismo smjeli na svoju ruku da odustanemo od barbiturata i eventualno rizikujemo epilepsiju. Pitali smo u jednoj apoteci u Baru za to i apotekarka nam je rekla da je lijek super, da zna za njega, i da može da se pije sa određenim vrstama barbiturata. Onda smo konsultovali još jednu apotekarku koja je rekla da ni u loodilu to ne radimo. Bojeći se svega toga mi smo za sada odustali od toga (dijelom i zbog toga što se otac dobro osjeća) i ostavili sve to za možda neki kasniji period.

Ne znam da li sam kome pomogao ali sam smatra sa shodno da sa vama podijelim moje neko iskustvo sa Segidrinom. Naravno volio bih da čujem ako je neko koristio pomenuti lijek i radio MR nalaze da podijeli sa svima svoje iskustvo. Hvala. SVAKO DOBRO!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Pon Sep 05, 2011 12:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 05, 2011 12:06 am
Postovi: 1
MOLIM VAS DA MI NEKO POMOGNE OKO NABAVKE SEGRIDINA I ODGOVORA NA PITANJE DA LI SE MOZE KORISTITI KOD BILO KOJE VRSTE TUMORA?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Pon Sep 05, 2011 10:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 11:47 am
Postovi: 31
Vec sam pisao u prethodnom postu o tome gdje sam nabavio lijek. A licno mislim da moze da se koristi kod tumora, mada je najbolja varijanta da se malo rapistate kod nekog onkologa koji poznaje ovaj lijek...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Pon Sep 12, 2011 11:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 11:47 am
Postovi: 31
Vidim da se ljudi uspavali na ovom dijelu foruma... :-) Nadam se da je kod svih koliko toliko dobro stanje... Molim vas da li neko ima iskustva sa Segidrinom i ako ima zbog ostalih clanova foruma molim neka napise. Hvala...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Pet Sep 16, 2011 6:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 11:47 am
Postovi: 31
Evo nažalost kod mene loših vijesti: "Desno okcipitoparijetalno šupljina na mjestu operisanog tumora, a rubno oko nje znaci recidiva, a desno termporalno se vidi i nekoliko sitnih promjena koje se inteziviraju nakon i.v.kontrasta i koje odgovaraju sekundarnim depozitima." To stoji u zaključku nalaza MR tomografije a nisam našao nikog od doktora jer je petak popodne da mi detaljnije pojasni ovo, mada cim se vidi recidiv prica ne valja :-(.

Užas blagi i potpuno sam se smorio. On se odlično osjeća, krvnu sliku je danas radio (posle IV hemoterapije koja je prekjuče završena) i nalazi su mu sjajni ali ovo j bilo potpuno poražavajuće. Nemam ideju šta da radim dalje. Slaću nalaze po nekome u BG da mi ih neko još od stručnih ljudi očita ali mislim da je ipak to to. Čudan je ovaj život. I veoma nepravedan...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 221 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: