Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: scintigrafija kostiju?
PostPoslato: Čet Mar 03, 2011 2:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:49 pm
Postovi: 200
Lokacija: novi sad
Vrlo slicno sam i ja prosla, zato sam toliko ogorcena, jer ne trazim nikakav poseban tretman, samo trazim ljudski pristup i da kad pitam nesto ne budem tretirana kao retard.

Cinjenica je da sam u bolnici srela dosta osoba koje zaista nemaju pojma sta se sa njima desava, niti znaju koji je stadijum, a mnoge ne zele ni da znaju, vec se prepustaju sa punim poverenjem, ne pitajuci nista. I to je njihovo pravo.

Ali postoji i moje pravo da ja znam, jer mene zanima tok mog lecenja i sta i kako dobijam i kako ce to uticati na mene, jer mi je lakse da se pripremim ako znam. I oni moraju to da postuju i da mi pruze bar minimum informacija, onoliko koliko ja kao laik mogu da razumem, a ne da procenjuju sami. Sem toga, nijednog momenta me nisu pitali sta sam ja u stvari, koje je moje obrazovanje, pa da na osnovu toga procenjuju da li cu razumeti ili ne.

Ali da ne budem totalno negativna, upoznala sam i jednu doktorku, koja se specijalizira u \londonu i to se vidi, jer u svakom momentu ima vremena za pacijenta, za njegova, makar i glupa pitanja, obilazi svoje pacijente po nekoliko puta u toku dana, a ne samo za vreme vizite, i uopsteno, jedina koja ima ljudski pristup.

Sto se tice PET/CT snimanja, pozdravljam odluku i zelim sve najbolje, nadam se da ce doneti dobre vesti. Javite rezultate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: scintigrafija kostiju?
PostPoslato: Pet Apr 08, 2011 11:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 02, 2010 10:39 pm
Postovi: 42
Da javim i ja dobre vesti, moja mama nastavlja lecenje arimidex tabletama, nema vise hemoterapija.
Uradili smo pet ct u turskoj , sve promene na plucima su se povukle kao i limfne zlezde koje su bile zahvacene a kosti su u potpunoj remisiji. Jedan mali problem je sto se pojavio mali tumor od 2 cm na plucima, ali doktorka misli da ce to ove tabletice da kontrolisu i zakazala kontrolu za 4 meseca.
Naravno mama je nastavila sa budwig dijetom, jede koscice kajsija, svaki dan vozi biciklu, ide u setnju,koristi svaki trenutak da bude na suncu, radi stvari za koje pre nije imala vremena jer tek sad vidi kako je zivot lep.
Jako sam ponosna na nju, sto je uspela da se izbori i ne izgubi volju.
Kad je uspela da se resi svih tih tumora izborice se i sa ovim jednim od 2 cm.
Zelim puno srece svima koji se bore sa ovom bolescu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: scintigrafija kostiju?
PostPoslato: Pon Jul 03, 2017 1:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 26, 2006 7:41 pm
Postovi: 23
Da li neko moze da mi kaze za koliko dana stize rezultat scintigrafije skeleta i koliko je scintigrafija stetna za funkciju bubrega to jest pacijente koji imaju kreatinin klirens oko 30, tj koliko ce da samnji vrednosti s obzirom na to da se radioizotopi izbacuju putem mokrace ( to sam procitao na netu).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: scintigrafija kostiju?
PostPoslato: Pon Jul 03, 2017 2:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Колико ми је познато сцинтиграфија је потпуно безопасна са пацијента али је веома опасна за окружење.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: scintigrafija kostiju?
PostPoslato: Pon Jul 03, 2017 2:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 26, 2006 7:41 pm
Postovi: 23
Mislio sam da li utice na vrednost kreatinina,posto nam od toga zavisi da li ce da se nastavi terapija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: scintigrafija kostiju?
PostPoslato: Pon Jul 03, 2017 2:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 26, 2006 7:41 pm
Postovi: 23
I s obzirom da pacijent koji treba da odradi scintigrafiju ima smanjenu funkciju bubrega, koliko to moze da utice na to da ti radioizotopi duze ostanu u telu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: