Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 143 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 24, 2007 4:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Kat - to za meso i masnoce nesto nisi dobro cula... O "Rosovoj" dijeti znam prilicno malo, ali to u nju svakako ne spada... Jedino sto sam o tome videla je njegova skriptica, gde je dijeta predstavljena, ali povrsno, za jednu tako ozbiljnu stvar...

Inace nisam progutala to o krvnim grupama - taj deo Rosovog "ucenja" preskacem potpuno, kako kad se radi o raku, tako i nezavisno od istog. Pogledah o tome na netu, pa se ne uverih...

Kiki - nedavno bejah u kontaktu sa nekim ko je s Rosom u redovnom kontaktu ("pacijent" = kupio generator), ko mi rece da od BG-a ipaK nema nista, ko ni od NS-a, no da je aktuelna Bijeljina... A dal je tacno, ne bih znala. Ti znas drugacije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 24, 2007 10:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2007 12:48 am
Postovi: 36
Da znam,mamina prijateljica je bila kod njega licno u BG-u u ordinaciji i plus jos prikljucena na ogroman generator koji odradi posao za 20min naspram kucnog malog koji ona takodje ima za 3 sata.Usput strogo se pridrzavala svega sto joj je on govorio da radi i da pije naravno ukljucujuci i cezijum,kalijum,vitalzym,silimarin i dr, da ne nabrajam znas vec i sama i tumor koji ima na pankreasu je poceo da se razgradjuje sto je ultrazvuk potvrdio.Cisti se putem stolice i urina.Prikljucuje se vise puta na generator dnevno i to je to.Cezijum ne propusta dok mojoj kevi zeludac pravi problem zbog cezijuma.Znas da smo pricale i jos od onda ga je neprestano pila ali on je toliko bazan da je zeludac sve i jednu valjda svoju kiselinu izgubio ne znam...eto trebalo bi da krenemo uskoro spolja da ga upotrebljavamo u sklopu DMS-oa koji mu dodje kao transporter.Usput da ti kazem bila sam kod Zorana u BG-u po drugu flasu vitalzima od onih"mozespobediti".A dr. Roso je takodje za mene sarlatan posto sam videla na hrvatskom forumu da ga covek licno poznaje 30 god. i da nema pojma da je on doktor,toliko o njegovoj strucnosti.Pozdrav...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 24, 2007 10:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
E, sad sam u soku. Ovaj covek o kome ja cuh ga je navodno zvao pre neki dan i ovaj mu rekao da nema ipak nista u BG-u (??????) E, ajde ako znas lokaciju te ordinacije da mi kazes... Nije za mene, ja od njega pokupih sta me je zanimalo i u mnogo cemu se osecam jacom/potkovanijom nego on, ali ovaj covek bi da se uzivo vidi s njim... U potpunom sam soku da nekima kaze ovako, a nekima ovako - mozda jer ovaj lik nije kupio generator...

Sto se generatora tice - jedino sto ima sanse da radi je upravo to veliko, sto videsmo na tv-u i verovatno postoji i u ordinaciji. Ovi mali, koje valja za ogromnu lovu - jok.

Vrlo mi je drago cuti za taj slucaj koji pominjes... mislim, za tu osobu sa poboljsanjem, pritom pankreasa... Naravno, sklona sam to pripisati 99% preparatima i dijeti, a 1% generatoru, ali ko te pita sta je upalilo - vazno da je upalilo... u bilo kojoj meri i na bilo koje vreme...

Ne cudi me za cezijum i zeludac kod tvoje keve... Jedan od razloga zasto se ja ne usudjujem sa njim...

Usput da ti kazem bila sam kod Zorana u BG-u po drugu flasu vitalzima od onih"mozespobediti".

Oho-hoho :oops: :oops: :oops: Sorry, zezam se - nesto sam danas saljivo raspolozena... :lol: :lol: :lol:

A dr. Roso je takodje za mene sarlatan posto sam videla na hrvatskom forumu da ga covek licno poznaje 30 god. i da nema pojma da je on doktor,toliko o njegovoj strucnosti.

Hihi - o njemu je sigurno da je bivsi bodi-bilder... Gde je nabacio ono "specijalista ortomolekularne discipline", ne znam... Ako se to nabacuje citanjem interneta, pa onda sam i ja to!!! :lol: Salim se - nasem mentalitetu je potrebno da se neko nazove doktorom da bi mu verovali da ce da ih izleci... Pa se covek nazvao, sta ce... A svako normalne inteligencije i sa osnovnim znanjem engleskog moze za 3 dana da procita to sto on prodaje kao veliku nauku... Ali OPET kazem - hvala mu, jer ima ljudi kojima je otvorio oci, bar u nekoj meri... Narocito kad se radi o ljudima koje je zvanicna medicina zaboravila i koji vise nemaju sta da izgube...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 24, 2007 11:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2007 12:48 am
Postovi: 36
Ma da slazem se u potpunosti u vezi njega.Sad cemo svi da budemo doktori,malo knjiga malo neta jos po koji savet po komsiluku i opa evo doktorske titule i pravac sa njom kod brace Srba,ko veli jadni napaceni pa sve izglede imaju da poveruju meni "doktoru"....he he.A sto se tice adrese cim je saznam ukoliko vec sutra pisem ti emailom...Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 27, 2007 2:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 27, 2007 12:18 am
Postovi: 5
Prica o Rosu...
Licno sam ga upoznao, nesto se malo druzio, cuo telefonom,slusao o njemu od njegovih najboljih prijatelja... prvo sam se odusevio nekim
njegovim izlaganjem, tj. najvise njegovim samopouzdanjem , slusao uzivo neka njegova izlaganja i rasprave sa strucnim ljudima i mada nisam strucan ono sto je bilo ocigledno niko od prisutnih strucnih ljudi
nije uspeo nesto da ospori !Medjutim, citanjem komentara po netu ,
uklanjanja sajta www.nultaterapija.com /sajt je nedostupan vec duze vreme/ ,nacin na koji se ophodio prema nekim ljudima i jos podosta toga o cemu ne bih javno pisao /verujte, poduga je prica i mogao bih da napisem zaista dosta toga/ naravno , izazvalo je veliku sumnju u celu "stvar".Kao osnovno, njegov nacin ophodjenja i zavidan kocijaski recnik nije nivo jednog doktora.
Da li je "njegov" Riffe generator zaista pravi generator?Razgovarao sam telefonom sa njegovim saradnikom/inzenjerom i covek je prilicno
uopsteno i obazrivo odgovarao na moja pitanja.Na moje pitanje da li uredjaj poseduje zvanicni atest ,rekao je da ne, i da on "poneki"
napravi kad Dr.Roso trazi.Jedno od sledecih mojih pitanja bilo je da
li mozete da potvrdite da je doticni zaista Dr ?Odgovor je bio da ga on to nikad nije pitao. Nisam mogao da precutim mnoge cinjenice i onda sam
nekim ljudima izneo dosta toga.Mnogi nisu zeleli sve to da prihvate.Nabavio sam za neke ljude Cezijum,Vitalzim... ali sam im rekao moje misljenje.
Jedno unakrsno pitanje: zasto Roso nije u Hrvatskoj??
Mozda tamo nema bolesnih?Necu javno napisati ali mi je poznato.

Riffe generator se legalno prodaje u USA i pretpostavljam da su ga iskopirali i stancaju, jedino je cinjenica da to rade "na crno".Evo sajta pa pogledajte i procitajte dosta toga : www.rifehealth.com. Videcete i tamo nije dzaba: $ 2.000 ali zadnja verzija bez CD plejera.Tu verziju je najavio Roso i treba da kosta oko 2.300 EUR.
Kada budete procitali hronologiju dogadjaja u radu Dr. Riffe-a i njegovih saradnika verovatno ce biti prilicno ubedljiva pa cak i odlicna za neki film.
Jedino se postavlja pitanje kako to da su ih tad toliko proganjali a sada se to bez problema promovise i prodaje a mocne farmaceutske kuce cute.
Da li je efikasna metoda koju promovise Roso ?
Uglavnom, sve sto je napisao u svojim skripticama najverovatnije je prepisano i mozda nesto dodato sa njegove strane.Mozda to i funkcionise jedino se ne javljaju izleceni i to zaista nedostaje da bi Rosu bilo oprosteno dosta toga.
Ako i funkcionise, kako da zaradi u svemu tome?Pa jedino na generatoru
i ponesto na preprodaji preparata.Lako zaradjen novac je tu primaran.
Na zalost, imam u familiji bolesnika sa kancerom.Za koji dan ce mo poceti sa tretmanom: cezijum,vitalzim, dijeta...
Nekih odgovora ce biti.Ja bih zaista voleo zbog mnogih da je metod funkcionalan.Neki doktori iz USA su mom prijatelju koji tamo zivi
rekli da je Cezijum zaista efikasan.
Citajuci razne komentare po forumima vidim da je mnogima problem da nabave preparate i da ih skupo placaju.Mozda se odlucim da sve to legalno uvozim sobzirom da imam podosta iskustva i da cene mogu biti
skoro iste kao u USA kupovinom na veliko i dobrom organizacijom transporta /malim troskovima/ .Ocekujem komentare - evo jos jednog koji zeli da zaradi na tudjoj muci.
Mali rezime: metoda nije njegova, proizvodi nisu njegovi.Efikasnost?Za sada ne potvrdjena i ne priznata ali nije potvrdjeno da je neuspesna.
(hemioterapije i zracenja ne bih komentarisao)
Za neke njegove postupke imamo dovoljno argumenata da ga osudjujemo vec sada ali postaji jos uvek realna nada da metod funkcionise manje ili vise.Mozda ce mu neki biti zahvalni.Ostaje da vidimo.
Ako imate pitanja, ne ustrucavajte se.Ako vam je potrebna neka pomoc, mozda vam mogu biti od koristi.

P.S. Nisam procitao sve dosadasnje komentare u ovoj temi zbog skripca sa vremenom pa se u napred izvinjavam ako sam napisao nesto vec napisano.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 27, 2007 2:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 21, 2007 1:52 pm
Postovi: 14
Sto se tice Rife generatora, sve se moze procitati na netu i postoji jako mnogo varijanti (od 100 pa do 10000 $).

Glavne razlike su u opsegu frekvencija koje generise i nacinu na koji ih prenosi pacijentu.
Koga zaista zanima, preporucujem
www.rifeforum.com
gde se moze procitati o svim masinama i naci linkovi/nazivi istih.

Poenta price je da 'pravi Rife generator' NE POSTOJI vec da ljudi pokusavaju da reprodukuju Rife-ov rad sa manje ili vise uspeha.

Pomenuti sajt rifehealth.com nudi samo jedan prilicno primitivan uredjaj koji radi samo sa niskim frekvencijama po neprihvatljivo visokoj ceni.

Isto misljenje imam i o Roso varijanti, nisam ga video/probao ali cinjenica da se frekvencije isporucuju na cd-u govori o tome da i on generise samo audio frekvencije koji postizu najmanji efekat kod teskih bolesti.
Delovi za generator tog tipa ne kostaju nista u danasnje vreme pa cena po kojoj se prodaje nije smesna vec jako tuzna.
Hvala Rosu sto prosvecuje narod alternativom ali uslovljavanje tipa 'moj si pacijent ali prvo kupi generator' je za svaku osudu.


Od ozbiljnijih kontaktnih generatora do 20 MHz izdvojio bih GB-4000
http://www.quantumbalancing.com/gb4000.htm
ili proizvode firme Atelier Robin
http://atelierrobin.net/p29.htm


Ono sto je danas najpribliznije originalu jesu generatori koji koriste plasma cevi za zracenje pacijenata, to se nazalost i odrazava na njihovu cenu.
https://www.resonantlight.com/store/customer/PERL.php


pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istina i dezinformacije kojima ste izloženi
PostPoslato: Čet Dec 27, 2007 10:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
:o opet greska


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 03, 2008 11:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 27, 2007 12:18 am
Postovi: 5
Kakva greska???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 05, 2008 1:42 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Nista bre, sta se uzbudjavas - verovatno joj forum izbacio poruku gde nije trebalo ili duplirao - pa se zena zali... stvar je tehnicke prirode...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 06, 2008 6:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 06, 2008 4:28 am
Postovi: 1
Izvinite, moze li neko konacno da mi kaze gde se nalazi Rosova ordinacija u Beogradu, ukoliko zaista postoji?
Jedna devojka je pomenula da je njena prijateljica vec bila...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 08, 2008 7:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2007 12:48 am
Postovi: 36
Zaboravi na Rosa!!!Rekao je da ne prima nove pacijente,a izgleda ni stare vise....nema od njega nista!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 3:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Ihihi - sa'rani ga Kiki po kratkem postupku :lol:

Ako, i neka mu... steta sto su mnoge stvari koje prica smislene, ali ne mogu da dodju do izrazaja od pokusaja da uvali generator, koji mu je broj 1... Pored njegovih licnih ljudskih osobina, naravno, koje ne odgovaraju nekome ko se bavi tim poslom (otkacivanje ljudi, povrsnost, nervoza, prekratak fitilj, psovanje/prostakluk...)

Odavno obecah da cu ovde okaciti njegovu skripticu, u kojoj se mogu videti osnove dijete, kao i mnogi preparati koje predlaze, pa evo je (Word dokument, 7 MB):

http://www.sendspace.com/file/4k5omw


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 14, 2008 4:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2007 12:48 am
Postovi: 36
"dr. Roso" je inace Nenad Brkic,4 godine srednje medicinske i jos puno toga pouzdano znam ali ne bih da pisem bas tako javno,uglavnom da sam se slatko ismejala kada sam cula iz prve ruke istinu o njemu...he he,jedino sto nikako nije smesno je veliki broj ljudi koji su mu se prepustili i verovali kao da je bog i jedina nada za njihovo izlecenje,a on ne zna ni dijagnozu ultrazvuka da procita,kakav ZMAJ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Prevaranti
PostPoslato: Pon Jan 14, 2008 9:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Drago mi je da se je vecina slozila da je pomenuti Roso - obican hohstapler. Da, prica o dijeti po krvnim grupama je logicna na prvo citanje (procitala sam knjigu od Dr Peter J. D Adamo "Krvne grupe i ishrana"), ali svako od nas moze pokupiti razne informacije iz knjiga, interneta, dati tome neki smisao i proglasiti sebe "dr" i krenuti sa "lecenjem" ljudi obolelih od raka. Zasto bih trebala da verujem nekom coveku kojeg je doveo Roso i koji tvrdi da ga je Roso izlecio?

Da li verujete svim onim reklamama o preparatima za rast kose, za skidanje kilograma (10 kg za 10 dana - bez gladovanja, a jedete sve. Sa, naravno, prilozenom slikom "pre i posle").Naravno da ne verujete! Na nekima je rad u Fhoto Shop-u evidentan. Da li su ti ljudi pristali da bez novcane nadoknade njihova fotografija izadje u novinama?

Pitanje je da li biste imali hrabrosti da poveriti zivot nekome kao sto je dr Roso? Vi koji ste i imali neki kontakt sa njime kazete da je sirov, nepristojan i bahat u slucaju da mu kazete da ne zelite da kupite njegov aparat! Da li treba verovati coveku cija ljubaznost zavisi od 1.000eur?
Na zalost, verujem da postoje ljudi koji su naseli i krenuli sa njegovom metodom. Plasim se samo da su izgubili vreme koje je bilo neophodno da se bolest savlada na konvencionalan nacin.

Svuda postoje ljudi koji nemaju ni obraza ni savesti i koji su prodali dusu zbog evra i dolara. Ljudi kojima vas zivot ne znaci nista, ali im znace vase pare.

Svako ko je zdrav ne moze da kaze sa 100% sigurnoscu da bi odbio lecenje na konvencionalan nacin (hirurgija, hemo, zracenje). Svi mi mozemo filozofirati da bi u odredjenom situaciji postupili ovako ili onako, ali situacija gde trebate da odlucite da li cete poveriti svoj zivot raznim "dr"-ovima za koje ne postoji ni zvanicna evidencija ni statistika izlecenja ili cete da verujete zvanicnoj medicini se ne moze meriti ni sa jednom drugom situacijom.

Zelim da naglasim da nemam nista protiv alternative. Uostalom i koriscenje mleca, gline, sokova od cvekle..., cajeva u toku hemo terapije predstavlja alternativu.

Da biste bili sigurni da li je neko prevarant ili ne (pogotovo ako se je bas pojavio u medijima) neophodno je da prodje nekoliko meseci. Kada imate rak pitanje je da li imate tih nekoliko meseci.


Pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prevaranti
PostPoslato: Pon Jan 14, 2008 9:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
evelina je napisao:
Drago mi je da se je vecina slozila da je pomenuti Roso - obican hohstapler. Da, prica o dijeti po krvnim grupama je logicna na prvo citanje (procitala sam knjigu od Dr Peter J. D Adamo "Krvne grupe i ishrana"), ali svako od nas moze pokupiti razne informacije iz knjiga, interneta, dati tome neki smisao i proglasiti sebe "dr" i krenuti sa "lecenjem" ljudi obolelih od raka. Zasto bih trebala da verujem nekom coveku kojeg je doveo Roso i koji tvrdi da ga je Roso izlecio?

Da li verujete svim onim reklamama o preparatima za rast kose, za skidanje kilograma (10 kg za 10 dana - bez gladovanja, a jedete sve. Sa, naravno, prilozenom slikom "pre i posle").Naravno da ne verujete! Na nekima je rad u Fhoto Shop-u evidentan. Da li su ti ljudi pristali da bez novcane nadoknade njihova fotografija izadje u novinama?

Pitanje je da li biste imali hrabrosti da poveriti zivot nekome kao sto je dr Roso? Vi koji ste i imali neki kontakt sa njime kazete da je sirov, nepristojan i bahat u slucaju da mu kazete da ne zelite da kupite njegov aparat! Da li treba verovati coveku cija ljubaznost zavisi od 1.000eur?
Na zalost, verujem da postoje ljudi koji su naseli i krenuli sa njegovom metodom. Plasim se samo da su izgubili vreme koje je bilo neophodno da se bolest savlada na konvencionalan nacin.

Svuda postoje ljudi koji nemaju ni obraza ni savesti i koji su prodali dusu zbog evra i dolara. Ljudi kojima vas zivot ne znaci nista, ali im znace vase pare.

Svako ko je zdrav ne moze da kaze sa 100% sigurnoscu da bi odbio lecenje na konvencionalan nacin (hirurgija, hemo, zracenje). Svi mi mozemo filozofirati da bi u odredjenom situaciji postupili ovako ili onako, ali situacija gde trebate da odlucite da li cete poveriti svoj zivot raznim "dr"-ovima za koje ne postoji ni zvanicna evidencija ni statistika izlecenja ili cete da verujete zvanicnoj medicini se ne moze meriti ni sa jednom drugom situacijom.

Zelim da naglasim da nemam nista protiv alternative. Uostalom i koriscenje mleca, gline, sokova od cvekle..., cajeva u toku hemo terapije predstavlja alternativu.

Da biste bili sigurni da li je neko prevarant ili ne (pogotovo ako se je bas pojavio u medijima) neophodno je da prodje nekoliko meseci. Kada imate rak pitanje je da li imate tih nekoliko meseci.


Pozdrav svima

Jako lepo receno jer kad vi nekome tesko bolesnom ponudite neki "tretman"koji je eto recimo lagodanVS mucna i neprijatna HT/RT i u nekim slucajevima visestruke operacije vi imate ljude koji ce bez razmisljanja prihvatiti takav tretman,a kad se jave doktoru onda je kasno .Zvanicna medicina radi onako kako je dokazano.Sto se tice alternative da li koristi ili ne bitno je da ne steti ne kao neke urinoterapije(daleko bilo :evil: :roll: :roll: :x :x :evil: pa da urin valja ne bi se izbacivao iz organizma ),a svakako od prelaska na zdrav zivot moze biti samo koristi.A imate pacijente koji ce olako prihvatiti da neki eto lagodan tretman bez razmisljanja.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 143 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: