Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 143 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 05, 2007 1:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 05, 2007 12:38 am
Postovi: 10
Lokacija: Beograd
Kajalena je napisao:
Ajd kad svratis ponovo, odgovori mi i na prethodni mali post, koji mislim da nisi videla. Ja se lomim oko tog Cezijuma, malo se nesigurno osecam


Uf, napokon...
Ja sam se 'zakacio' za cezijum cim sam naisao na tu pricu na netu, ali ne mogu da se odlucim da ga sam propisujem / dajem i nosim se sa mogucim komplikacijama. Ipak sam ja masinski inzinjer ;)
Zar je moguce da ne postoji ni jedan doktor u Beogradu, ako vec nema klinike, koji zna za to.
Uzgred, nasao sam na netu da Institut za zdravlje u Podgorici kupuje cezijum hlorid na javnim nabavkama (Bas hlorid, ne izotop), doduse malu neku kolicinu, ali bar neko tamo zna za to.

Kako da se organizujemo dalje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 05, 2007 11:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Zoki - odgovaram ti istovremeno na oba posta, sa obe teme:

Za Cezijum je ovde cuo otprilike onaj ko je cuo za Rosa. Roso to, naravno, nije sam smislio, no citao po netu (izmedju ostalog na sajtu koji vec preporucih, www.cancertutor.com, koji je istovremeno i najdetaljniji i najsveobuhvatniji popis alternativnih anti-kancer tretmana na koji sam naisla - nije sve dostupno u Srbiji, ali se do vecine dovijanjem nekako moze doci).

Ja sam kod majke zasad ukljucila mnogo stvari koje se na tom sajtu (time i kod Rosa) preporucuju. Nemaju, naravno, sve veze sa slucajem moje majke - stvar je vrlo diferencirana po stadijumu i vrsti bolesti (iako se obicno naivno misli da alternativne terapije izjednacavaju sve vrste raka, sto je vrlo daleko od istine - ako se tome detaljnije posvetis).

Na forumu zasad postoji jedna osoba koja je vec pocela sa time (Cezijumom konkretno, dakle) i nameravam ostati u kontaktu sa njom, jer i sama razmatram da pocnemo i mi... Ono sto je nezgodno je upravo nedostatak lekarske podrske, jer se ne radi o naivnoj stvari, mora se biti oprezan... Vecina ostalih preparata ne mogu da naprave problem u organizmu ili bar ne ozbiljniji, ali sa Cezijumom treba biti oprezan... Recimo, ne oslanjati se samo na ono sto pise u Rosovoj skripti, niti na sajtovima ovih koji ga prodaju - Roso ume biti povrsan i brzoplet ponekad, sve se mora sto puta proveriti, a prodavci umeju sakriti neke negativne aspekte koriscenja... Mada su svi ti problemi zajedno otprilike smesni u poredjenju sa haosom koji ti prave zracenje i hemo... A gde, kao, imas doktorsku podrsku, ali je zapravo ni tu nemas ZAISTA...

Sto se nabavljanja same supstance tice, Roso je licno ispricao kako je jedno vreme kod nas u upotrebi bio nekakav cezijum-hlorid, ali koji je bio produkt staklarske industrije i uopste ne za unosenje u organizam. Iz takvih i slicnih razloga, ja se ne bih oslanjala na Podgoricu, osim ako valjaju BAS onaj americki, spakovan, sa detaljnim uputstvom i u paketu sa par stvari koje se MORAJU uzimati paralelno sa njim...

Znam ljude koji su donosili vecinu Rosovih preparata iz inostranstva, nisam sigurna bas za Cezijum, to ih nisam pitala, ali mogu da eventualno ostavim njihov kontakt (samo prvo da proverim da li smem javno)... Njih treba imati na umu i zbog nabavke mnogih drugih stvari, koje su manje agresivne, nisu uopste opasne i o kojima se moze naci milion i jedno istrazivanje na netu, a koje definitivno imaju udela u borbi protiv raka... Jer ta borba je uzasno slozena, radi se o sistemskoj bolesti koja se mora napasti sa milion strana, a ne samo jedne, kako to zvanicna medicina radi...

Sto se dalje organizacije tice - svakako je dobro da ostanemo u kontaktu, kad vec ne postoji zvanicna institucija koja bi se time bavila... Kazem, ja zasad pokusavam na druge, blaze nacine, ali se blizim odluci da uvedem i Cezijum... Ali cu prvo DOBRO da procitam o tome - po prirodi sam oprezna...

Poz, i nemojte da nestanete bez traga vi koji se odlucujete za ovaj put...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 05, 2007 1:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Zaboravih odgovoriti na ovo:

Zar je moguce da ne postoji ni jedan doktor u Beogradu, ako vec nema klinike, koji zna za to?

Roso sad otvara ordinaciju u BG-u, samo sto nije. Medjutim, za moj ukus on za jedan ovakav tretman nije dovoljno pouzdan, jer:

a) nema sa njim (Cezijumom) dovoljno iskustva;
b) u nekim njegovim nastupima/kontaktima naleteh na "rupe", odnosno malo je povrsan, ne sagledava stvari do kraja i ponekad im olako prilazi;
c) ako ne kupis njegovu masinu, otprilike nece da razgovara sa tobom.

Sve ovo ne znaci nikako da sam protiv njega - samo kazem da ima svojih ogranicenja... Tako da meni u Srbiji nije poznat neko ko bi mogao da pruza strucnu podrsku u vezi sa ovom terapijom - a vidim da u USA postoje dr-ovi sa telefonskom linijom otvorenom po 24h...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 05, 2007 9:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2007 12:48 am
Postovi: 36
ljudi ako se odlucite za cezij treba da znate da je tu kljucan i vitalzym koji postoji samo u SAD,i oko 110 dolara je 450 kapsula koje se piju tri puta po tri kapsule ns prazan stomak uz ovu nultu ili antitumorsku dijetu.Ja sam ga narucila preko drugarice iz Kanade i ni oni ga nemaju pa mora da ga poruci prvo iz SAD-a pa meni ovde,katastrofa.On je jako jako bitan jer razbija mrezu fibrina oko stanice raka koja je od 13-15 puta deblja od mreze oko zdrave stanice i time stiti celije raka od unistenja.E da bi cezij u potpunosti delovao morate uzeti vitalzym koji mu otvara put ka stanici.Ajd cucemo se ljudici...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 05, 2007 9:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2007 12:48 am
Postovi: 36
ljudi ako se odlucite za cezij treba da znate da je tu kljucan i vitalzym koji postoji samo u SAD,i oko 110 dolara je 450 kapsula koje se piju tri puta po tri kapsule ns prazan stomak uz ovu nultu ili antitumorsku dijetu.Ja sam ga narucila preko drugarice iz Kanade i ni oni ga nemaju pa mora da ga poruci prvo iz SAD-a pa meni ovde,katastrofa.On je jako jako bitan jer razbija mrezu fibrina oko stanice raka koja je od 13-15 puta deblja od mreze oko zdrave stanice i time stiti celije raka od unistenja.E da bi cezij u potpunosti delovao morate uzeti vitalzym koji mu otvara put ka stanici.Ajd cucemo se ljudici...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 05, 2007 10:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Po ovome sto citam, Vitalzym je opasno dobra stvar. Moja majka ga uzima odnedavno (iako Cezijum jos uvek ne) - to je grupa enzima koja radi milion dobrih stvari u organizmu i koje i neko meni blizak, sasvim zdrav inace, poce da pije, nakon pretrage interneta i saznavanja o nacinu njegovog dejstva...

Cena Vitalzima u Americi jeste takva, ali ako tu ukljucis i postarinu (u okviru same Amerike i do Evrope), eventualnu carinu (bilo u nekoj evropskoj zemlji, bilo u Srbiji - jer nema svako mogucnost da donese licno, cesto saljemo postom), izadje i vise. Ali ta boca je ogromna i ne trosi se tako brzo, pa je u poredjenju sa SKANDALOZNIH 100E koje nash Biofarm trazi za teglicu meda, a sto mi nikako ne izlazi iz glave - sasvim kul cena ...

O svemu ovome treba procitati sam na netu - koga zanima, naravno..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 06, 2007 9:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 05, 2007 12:38 am
Postovi: 10
Lokacija: Beograd
Vitalzym? To mi je promaklo...
Nije ni cudo, sta sam sve procitao u ovih dve nedelje. Jasno mi je da jos nisam uradio svoj domaci, bice jos mnogo citanja.

Za Cezijum sam saznao sa neta, na sajtu po Kajaleninoj preporuci, pa onda dalje po njihovim linkovima. Rosa sam dva puta gledao na tv i nisam stekao utisak da bih smeo da se oslonim na tog coveka.

Razmisljam o tim doktorima "preko telefona", pa zazirem i od toga. Negde na cancer tutoru sam naisao na recenicu otprilike: "srcane tegobe ne izaziva cezijum nego nedostatak kalijuma"... Super, a mi u kuci imamo prilicno ozbiljnog srcanog bolesnika, koji godinama obara visok pritisak, izmedju ostalog i izbacivanjem tecnosti, pa zato i inace dodaje kalijum... Kako sad ja to da "saberem" i izbalansiram, ili kako da ocekujem da mi to uradi neko preko telefona. Bas je zeznuto.

A opet, dijagnoza ce nam biti takva (jos cekamo ph nalaz) da nam samo tretmani IV mogu pomoci, za sada znamo samo TU pulmo, meta CNS.

Odoh dalje da citam, pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 06, 2007 9:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Cezijum se, kako vidim na netu, obicno i prodaje u paketu sa nekoliko stvari, koje sprecavaju da se ta kalijum-neravnoteza desi (bar kazu).

Cancertutor je mnogo koristan sajt - ne treba ga se slepo drzati, naravno, ali ima svasta pametno...

Ovo za telefon - verovatno to ne znaci SAMO telefon... Tamo postoje, koliko kapiram, institucije koje se ozbiljno bave time, a dr-ovi su dostupni 24h... Mislim da je to za hitne slucajeve, ali opet znaci neku sigurnost... Ali nevazno je da pricamo o tome, kad s nama veze nema...

Zeznut je Cezijum, da... ali ima svasta drugo sto nije, pa se ja tog drugog zasad drzim. Iako je i kod moje majke u pitanju cetvorka i od zvanicne medicine ne moze mnogo da ocekuje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 06, 2007 11:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2007 12:48 am
Postovi: 36
zorane i kajaleno sta cemo nas troje po pitanju svega ovog,da li neko zna da li taj cezijum da dajem mami jadnom dnevno ili u tri jednako podeljene doze pa jel to onda znaci tri puta na dan?Ja vise ne znam.A sta da pije kao nadoknadu za kalijum,a sad mislim nesto kad pocnu izumrle stanice da se otpustaju u krv pa kalijum poraste sta cu onda?Nabavila sam allupurinol za bubrege,to Zoki procitaj tamo u Rosovoj skripti.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 06, 2007 1:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Kiki - ja sam sajtove gde se to prodaje gledala samo informativno ali, koliko se secam, svaki taj paket sadrzi i kalijum (potassium)-dodatak - zar kod tebe nema toga?

A za dozu vidi na netu - ja nisam citala detaljno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: cancertutor
PostPoslato: Pet Nov 09, 2007 8:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Draga kajaleno,

moram priznati da si postala pravi profesionalac u surfovanju.

Trenutno istrazujem cancertutor.com.

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 09, 2007 10:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Da, cancertutor je mnogo dobar sajt - detaljan, ozbiljan i odgovoran. Ne obecava kule i gradove, vrlo realan... Pokusava da da odgovore na neka pitanja u vezi sa nastankom raka i metabolizmom tih celija i daje popis stvari za koje je dokazano da u bilo kojoj meri mogu da pomognu (a da to nisu radio- i hemoterapija)... Ne prodaje nista, mada daje brojna uputstva o tome na sta da obratite paznju kad npr kupujete neke od vitamina, enzima i sl... Takodje detaljno objasnjava mnostvo dijeta i prirodnih tretmana i upucuje na niz korisnih linkova... Treba ga citati u vise navrata, jer je nabijen informacijama i dok dodjes do kraja, zaboravis pocetak.

Mislim da je odlican pocetak za onoga ko nece da sedi skrstenih ruku, vec zeli da uzme aktivno ucesce u svom izlecenju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 13, 2007 3:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 05, 2007 12:38 am
Postovi: 10
Lokacija: Beograd
Ne bi me nekoliko dana, mora malo i da se radi ;)

Dobro mi skrenuste paznju na vitalzim, meni taj opis nije delovao tako znacajno, potpuno sam ga preskocio u prvim citanjima.

Koliko vidim, nekoliko firmi ga prodaje, ima cak i distributera za UK, ali proizvod i proizvodjac je izgleda jedan jedini.

Videcu kasnije sta cu sa tim, danas sam poslao mail ljudima iz essence of life da pricamo konkretno o CsCl/DMSO protokolu. Uskoro cete, nadam se, citati iz prve ruke kako izgledaju njihove preporuke i kako izgleda sama nabavka.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 14, 2007 3:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 05, 2007 12:38 am
Postovi: 10
Lokacija: Beograd
E, pa stvari stoje ovako:

Nocas (sinoc) sam poslao mail firmi "essence of life", ciji prodavac je Larry, koga hvale na toliko pominjanom sajtu www.cancrtutor.com. Elem, nocas, sigurno posle 2:00 nasih ja srocih to pismo i poslah, kako i sami traze: opis bolesti, opis pacijenta, sve po spisku, i na kraju ime, prezime, adresa, telefoni itd...

Danas, u dva posle podne, zvoni u stanu telefon, ja srecom kod kuce, javi se moj tast i nabode da na engleskom kaze: evo, tu je, sekund... Uzmem mu ja slusalicu, kad, Lari, zove, covek, sa podpitanjima vezanim za "slucaj" ;) Ja mu poslah mail od tri strane, ali ne navedoh visinu i tezinu pacijenta, a to mu treba za doziranje.

I tako, pricasmo mi desetak - petnaest minuta, covek mi rece sta su njegove preporuke i koja je procedura nabavke istih. Oni imaju svoje enzime, znaci, ako koraknemo u ovo, necemo uzimati vitalzyne.

Preporucuje mi da uzmemo LifeOne, X protocol i Max PH therapy.

Vidite, CsCl kosta oko 180 dolara mesecno, a ovo sve zajedno je valjda oko 1700, doduse ne bas mesecno, jer nesto od toga traje duze...
Ok. mogu ja da platim to, ali...

Ih, da mi je pismen doktor sa iskustvom pri ruci... E, dodje mi da "na brzaka" upisem i zavrsim tu medicinu, da me ne vozaju ovako i ovoliko :)

Ok, rece mi on jos nesto: neki maps protokol, a to ne mogu da nadjem, ili ga nisam dobro razumeo. Idem da trazim, pa se vidimo!

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 14, 2007 3:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 05, 2007 12:38 am
Postovi: 10
Lokacija: Beograd
Tek sad sam shvatio:

Nas nekoliko, iliti ja, uveliko pricamo o CsCl protokolu i svemu oko njega, u temi dr Roso... Da li gospodin malo stuca od nas? ;)

Stidim se ;)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 143 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: