Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Rak prostate: poziv svima da se ovde okupimo
PostPoslato: Čet Apr 25, 2013 8:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 07, 2013 12:36 am
Postovi: 7
Želja mi je da se okupe svi koji imaju iskustva sa ovom bolešću, da li lično, ili preko voljene osobe i da razmenimo mišljenja.

Naime, mom ocu je postavljena dijagnoza u januaru 2011, PSA 8, Glison 8, na žalost uznapredovala bolest sa dve koštane metastaze. Još uvek je na hormonskoj terapiji, nije simptomatičan, ali svi znamo da će doći dan kada će postati rezistentan na hormonsku terapiju, i onda šta dalje...? U stvari šta dalje u Srbiji? U svetu su se u poslednjih 2-3 godine pojavila dva izuzetna leka Zytiga i Xtandi za hormonski-rezistentan rak prostate, međutim verujem da ih je nemoguće dobiti u Srbiji zbog velike cene (Zytiga košta oko 5000$ mesečno, Xtandi još više).

Otac je inače vrlo aktivan sedamdesetogodišnjak, moja deca ga obožavaju i bio nam je velika podrška zadnjih godina ovde u inostranstvu, ne mogu da pomislim da ga mogu izgubiti. Iako je i pre dijagnoze bio mršav čovek, sada je izbacio crveno meso i mlečne proizvode, fizički je aktivan, jedino je u atmosferi koja je stresna, i koju ne znamo kako da rešimo, čak imamo i neke dokaze da kad je izložen stresu njegova PSA vrednost napravi rast, i obrnuto.

Ja bukvalno već 2 godine svakodnevno čitam sve što mi dopadne pod ruku o raku prostate, studije, mišljenja, itd, ako mogu da pomognem bilo kome, bilo bi mi drago.

Pozdrav dobrim ljudima i svim hrabrim borcima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak prostate: poziv svima da se ovde okupimo
PostPoslato: Sub Apr 27, 2013 8:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Нека исхрану прилагоди дијети против кандиде, почне да пије чај од млечике и домаћи кефир. Баци погледа шта сам о свему томе посао на мом сајту w w w . a c a . r s .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak prostate: poziv svima da se ovde okupimo
PostPoslato: Uto Jan 14, 2014 1:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 14, 2014 12:06 pm
Postovi: 9
Bolujem od karcinoma prostate CA prostate, imao sam problema sa mokrenjem bolove na dnu karlice pritisak na debelo crevo. Operisan sam pre dve godine i pojavio se recidiv pa mi je predložena zračna terapija, koja mi je teško pala. Imao sam sreću da saznam za imunofan, koji mi je u mnogome pomogao da se rehabilitujem od zračenja. Imao sam mnogo više snage i posle pete injekcije imunofana posledice zračenja (crvenilo kože, bolovi kod pražnjenja creva i osećaj težine u donjem delu stomak)a gotovo da su potpuno nestale. Po dogovoru ću da nastavim sa imunofanom jer mi je definitivno pomogao.
Međutim niko mi od lekara nije objasnio kako da se hranim i živim, jednostavno nisu imali vremena. Pogotovu pošto sam se zabrinuo jer mi se pojavio recidiv, nisam znao šta i kako da radim. Preko novina sam saznao za udruženje Vera život je čudo, pa sam im se obratio. Tu sam imao prilike da popričam sa svim njihovim stručnjacima koji su mi objasnili prirodu moje bolesti, dali predloge kako da živim i kako da se lečim. Ovom prilikom se posebno zahvaljujem doktorki Snešani i Gospođi Miri koje su mi svojim savetima puno pomogle.
Korisitm priliku da svima koji neznaju šta i kako da rade jer su oboleli da im se jave.
Nadam se da će i Vama pomoći kao i meni
Pozdrav Dragan

Pre tri meseca ustanovljeno mi je karcinom grlića materice koji je III/IV stadijum i zbog veličine nije operativan. Za početak predložena mi je spoljna zračna terapija a posle završetka iste i unutrašnje zračenje. Posle 15 zračenja spolja, napravile su se blage opekotine kože a i dobila sam bolove. Počeli su i problemi sa stolicom sa sve jačim bolovima. Na konsultaciju lekara nabavila sam i primenila imunofan, veoma brzo sam se osećala mnogo bolje. Počela sam da jedem i bolovi su se smanjili, sve moje tegobe su sada mnogo manje, a i na ultrazvuku su mi rekli da mi se smanjio tumor.
Sada želim da probam sa alternativnom terapijom uz pomoć Vitamina B17, da li neko zna nešto o tome i da li ga ima u zelenom soku. Kako da vršim alkalizaciju svog organizma sada.
Hvala unaperd
Operisala sam dojku pre deset godina, imala hemioterapiju i zračnu terapiju. Svake godine imala sam problem zimi sa prehladama, osećala sam se stalno nekako nemoćno. Čula sam za imunofan i odlučila da probam. Posle uzimanja deset apmpula imunofana osećam se mnogo bolje, nemam više onu nemoć, mnogo sam pokretnija i imam čini mi se više energije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak prostate: poziv svima da se ovde okupimo
PostPoslato: Pon Okt 27, 2014 12:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 24, 2014 6:42 am
Postovi: 7
Na tržište se pojavio jedan novi produkt na prirodni osnovi koj deluje na celice. Svi znam da je ljudsko telo napravljeno od celice. ovaj produkt bolesnu celicu pozdravi ili prakticno digne frekfrenciju od 30 na 90 milivoltala.
ima dosta izlecenih od raka, psorijaze, vitiligo, dosta neplodne parove su dobili decu. dosta je dobar samo ga moras koristiti jedno 3 do 4 meseca.

evo ti moj mejl ako te zanima kako deluje ovaj produkt i kako ga nabaviti
informacija email [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak prostate: poziv svima da se ovde okupimo
PostPoslato: Pon Okt 27, 2014 12:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 24, 2014 6:42 am
Postovi: 7
TanjaKos je napisao:
Želja mi je da se okupe svi koji imaju iskustva sa ovom bolešću, da li lično, ili preko voljene osobe i da razmenimo mišljenja.

Naime, mom ocu je postavljena dijagnoza u januaru 2011, PSA 8, Glison 8, na žalost uznapredovala bolest sa dve koštane metastaze. Još uvek je na hormonskoj terapiji, nije simptomatičan, ali svi znamo da će doći dan kada će postati rezistentan na hormonsku terapiju, i onda šta dalje...? U stvari šta dalje u Srbiji? U svetu su se u poslednjih 2-3 godine pojavila dva izuzetna leka Zytiga i Xtandi za hormonski-rezistentan rak prostate, međutim verujem da ih je nemoguće dobiti u Srbiji zbog velike cene (Zytiga košta oko 5000$ mesečno, Xtandi još više).

Otac je inače vrlo aktivan sedamdesetogodišnjak, moja deca ga obožavaju i bio nam je velika podrška zadnjih godina ovde u inostranstvu, ne mogu da pomislim da ga mogu izgubiti. Iako je i pre dijagnoze bio mršav čovek, sada je izbacio crveno meso i mlečne proizvode, fizički je aktivan, jedino je u atmosferi koja je stresna, i koju ne znamo kako da rešimo, čak imamo i neke dokaze da kad je izložen stresu njegova PSA vrednost napravi rast, i obrnuto.

Ja bukvalno već 2 godine svakodnevno čitam sve što mi dopadne pod ruku o raku prostate, studije, mišljenja, itd, ako mogu da pomognem bilo kome, bilo bi mi drago.

Pozdrav dobrim ljudima i svim hrabrim borcima!


Na tržište se pojavio jedan novi produkt na prirodni osnovi koj deluje na celice. Svi znam da je ljudsko telo napravljeno od celice. ovaj produkt bolesnu celicu pozdravi ili prakticno digne frekfrenciju od 30 na 90 milivoltala.
ima dosta izlecenih od raka, psorijaze, vitiligo, dosta neplodne parove su dobili decu. dosta je dobar samo ga moras koristiti jedno 3 do 4 meseca.

evo ti moj mejl ako te zanima kako deluje ovaj produkt i kako ga nabaviti
informacija email [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak prostate: poziv svima da se ovde okupimo
PostPoslato: Uto Okt 20, 2015 9:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 20, 2015 8:59 pm
Postovi: 2
Postoji mogućnost zračenja prostate. Posetite facebook grupu doktorke koja radi brahiterapiju (vrsta radioterapije odnosno zračenja) na privatnoj klinici i postavite joj pitanja o svemu što vas zanima. Rado će odgovoriti i razjasniti vam sve.
https://www.facebook.com/groups/969241973148923/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: