Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 69 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Čet Mar 10, 2011 10:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 10, 2011 10:21 pm
Postovi: 8
Potrebno mi je tumacenje nalaza sa uradjene bronhoskopije...nalaz glasi ovako CARCINOMA BRONCHOGENES SQUAMOSELLULARE,srednje diferentovan tip,LYMPHAGIOSIS CARCINOMATOSA MUCOSAE BRONCHI G II, N-1
Malo me buni ova oznaka G II, da li je to drugi stadijum ili...Molim sve ljude koje imaju bilo koju informaciju povodom ove bolesti da je podele sa mnom! Unapred se zahvaljujem svima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Čet Mar 10, 2011 11:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 6:52 pm
Postovi: 112
Lokacija: ruma
Ne bih znala da ti protumacim nalaz ali mogu da ti kazem nesto o bolesti.Pitaj sve sto te zanima.Mislim,mogu da ti kazem neka nasa iskustva.

_________________
POMOC


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Čet Mar 10, 2011 11:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 10, 2011 10:21 pm
Postovi: 8
Imam hiljadu pitanja, ne znam ni odakle da pocnem. Ne znam ni u kom je stadijumu, koja terapija je moguca, kakve su sanse za izlecenje? Da li je maligni tumor? Kojom brzinom se razvija? Zahvatio je samo jedno plucno krilo,da li je moguca operacija? Da li moze da funkiconise samo sa jednim plucnim krilom? Koji lekovi su najefikasniji? Kakva ishrana? Da li sme da se jede teletina? Za kog doktora se smatra da je najefikasniji u izlecenju ove bolesti?
Bilo koja informacija je dobrodosla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Pet Mar 11, 2011 4:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 6:52 pm
Postovi: 112
Lokacija: ruma
Ja ti odgovaram samo iz iskustva i nisam lekar.Ja mislim da ako nije metastaziralo da moze da se operise mada i to zavisi od mesta i vrste tumora.Lekar nam j rekao da moze da jede sve jer nije oboleo zbog ishrane.To mi je lekar rekao mada ja mislim malo drugacije.
Naravno da postoje sanse za izlecenjem.Koliko ljudi ima karcinom i docekaju duboku starost.
Za lek ne znam sve zavisi od vrste tumora.
Pitaj sve sto te interesuje mada bi bilo bolje da sacekas kada svi nalazi budu gotovi i kada lekar predlozi sta dalje.Nemoj da se plasis mnogo,videces i sama da je prvi sok najgori a posle pocinje borba i nije sve tako crno.
Puno srece i pitaj sve sto te zanima!!!

_________________
POMOC


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Pet Mar 11, 2011 9:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 10, 2011 10:21 pm
Postovi: 8
Hvala na odvojenom vremenu Bojana!!! Nazalost moracu da sacekam sta ce konzilijum da kaze...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Pet Mar 11, 2011 9:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 6:52 pm
Postovi: 112
Lokacija: ruma
Javi kad budes saznala nesto.Puno srece!!!

_________________
POMOC


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Sub Mar 19, 2011 2:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 19, 2011 2:13 am
Postovi: 2
I ja bih volela da se javi neko od lekara.

Mojoj mami je dijagnostikovan planocelularni karcinom bronha, histoloski GIII N2, za koji kazu da ne mogu da znaju da li je metastaza sa vagine, gde je bio primarni, ali odstranjen operacijom i CT i UZ abdomena cisti, ili je ovo novi primarni, zato sto su istog tipa. Licno mislim da je meta, nekako mi je logicnije, ali to sad nije vazno.
Mene zanima koji je stadijum u pitanju, ovo je CT toraksa:

U donjem desnom plucnom reznju paravertebralno promena koja doseze do hilusa, promera 5,2 x 4,4 cm. Navedena promena opstruise bronh za posteromedijalni segment donjeg desnog reznja. Prisutna je atelektaza donjeg desnog reznja i umereni pleuralni izliv s te strane.
Bazalno u anteriornom segmentu gornjeg desnog reznja uocava se spikularna promena promera 12,5 mm, verovatno sek. dep. U medijastinumu intrakarinealno uocava se uvecani LN promera 14,5 mm

Propisana je HT prema protokolu PE, ali nam nije receno u koliko ciklusa ni u kojim razmacima, to bih volela da znam.

Veliki pozdrav svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Uto Apr 05, 2011 12:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 5:59 pm
Postovi: 217
Evo jedan koristan link http://www.ncrc.ac.rs/strane/karcinompluca.htm
sve je na srpskom i lepo je objasnjeno.

pozz, i srecno, S


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Uto Apr 05, 2011 8:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 19, 2011 2:13 am
Postovi: 2
Hvala mnogo :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Uto Apr 26, 2011 2:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 26, 2011 2:11 pm
Postovi: 7
Pozdrav svima! Bojana, tebi prvo zelim da kazem da su me jako potresli tvoji postovi sa teme Escozul, u slicnoj sam situaciji i mogu da zamislim kako si osjecala...Ne mogu se sad sjetiti kad su nastali, da li je to davno bilo kada ti je otac umro...Takođe, Sandrao, tebi svaka cast sto si se tako angazovala da pomognes zbunjenima, kao sto sam i sama, te svaku novu informaciju proslijedis i objavis...
Moja situacija je sledeca...Otac mi je nedavno saznao da ima "tumor" na plucima. Namjerno sam stavila pod navodnike, jer doktor je kasnije rekao majci da je rak koji je, najvjerovatnije, metastazirao i na glasne zice, jer se javila promuklost prije 3 nedelje (tako smo i krenuli da istrazujemo uzroke), a vjerovatno je metastazirao i na kosti, jer ima jake bolove u desnoj nozi, zbog kojih sepa takodje neke tri nedelje, cak i vise. Sve su to jos neprovjerene dijagnoze, jer tek u petak, 29.04. radi CT.
Jako sam vezana za njega, uvijek mi je bio oslonac u zivotu, kada mi je to bilo najpotrebnije, tako da me ova vijest potresla do srzi...Nakon prvog soka, brat, mama i ja smo se angazovali na sve strane da saznamo sto vise o raku, o nacinu borbe i glavni akcenat smo stavili na promjenu ishrane. Bojim se hemoterapije i zracenja, jer nekako imam osjecaj kada to krene da ce i on krenuti da propada i tek tada ce biti stvarno "bolestan". Jer sada, iako ima bolove i tesko guta hranu, ima promukao glas, jos uvijek djeluje kao da je "zdrav".
E sad...dosta sam toga i iscackala vezano za ishranu, ali uvijek je to sve uopsteno, voljela bih kad bi se negdje moglo naci konkretnijih stvari sta se smije, a sta ne...nekih recepata za pripremanje te hrane koja se smije jesti i sl., jer tek smo krenuli u borbu sa opakim neprijateljem, pa imamo mnogo nedoumica i strahova...
I jos, Sandrao, voljela bih te pitati za Escozul, razumjela sam sve iz tvojih postova, ali sad, ja sam iz Republike Srpske, pa imam dodatnih nedoumica, da li je taj lijek dostupan i za nas, kako sam razumjela, sad se vec moze dogovoriti sa nekom turistickom organizacijom u Bg-u, oni hoce pomoci u transportu, ali kako ga onda transportovati do Banjaluke? Kakvi frizidercici trebaju? Da li on moze pomoci i kod metastaze?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Uto Apr 26, 2011 11:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 6:52 pm
Postovi: 112
Lokacija: ruma
Nikolinalaz,nemoj da se plasis terapija jer to nije bas toliko strasno.Te nuspojave su prolazne i ne traje to sve vreme dok je na terapijama vec samo dan ili dva posle terapije(bar je tako bilo kod mog tate).Ne mora da znaci ni da ce mu kosa opasti.Mozda prodje bez nus pojava kao sta ima slucajeva.Ima ljudi koji pored terapija idu i na posao.Moj tata je u drugoj liniji terapija sam isao kolima u bolnicu,primao terapiju i sam se vracao i nikakve probleme nije imao.A inace mi je tata umro pre mesec dana.STRASNO!!!
Zelim vam puno srece i verujem da ce sve biti ok.
Javi se sa novim informacijama a mi smo tu da pomognemo koliko mozemo!
Bojana

_________________
POMOC


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Ned Maj 08, 2011 6:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 08, 2011 5:56 pm
Postovi: 229
Lokacija: Beograd
Rak pluca je opasna vrsta kancera.Moj drug je preminuo od toga c34 ispitaj i prouci sve sto ti treba.Dr Filip Djordjevic specijalista Onkologije U ocekivanju da postanem moderator, savete i odgovore saljem pacijentima koji se obrate privatnom porukom - PP.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Pon Maj 09, 2011 10:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 26, 2011 2:11 pm
Postovi: 7
Bojana, jako mi je zao sto si morala proci kroz to. Ja stalno pokusavam da se naviknem da smo i mi sad u toj prici :( Pokusavam se pripremiti na najgore, ali i dalje zelim razmisljati kao da je to neka "obicna" bolest koju cemo pobijediti...Moj tata je neki dan imao prvu hemoterapiju, prvi dan se osjecao odlicno, ali je vec od sledeceg dana poceo da povraca i evo, vec tri dana :( Uh, a kad samo pomislim da to jos nije nista! Ej, reci mi, molim te, kako bih mogla doci do onog Escozula? Mislim, odakle prvo krenuti, s obzirom da sam ja iz Banjaluke? Da li je to stvarno pouzdan lijek? Nisam jos nigdje trazila informacije o njemu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Pon Maj 09, 2011 11:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 6:52 pm
Postovi: 112
Lokacija: ruma
Nikolinalaz,tako je to kod Ht ali sve prodje.vecina ima mucninu,povracanje,opadanje kose,malaksalost...ali stvarno sve prodje.Moli Boga da se tumor smanji a ovo je sve prolazno.nemoj da se mnogo brines je postoje lekovi koji ublazavaju nuspojave.
A pravo da ti kazem za Escozul,ja sam ga dobila 2 dana pre nego sto mi je tata umro.Znaci on ga je koristio samo dva dana.Po tome ne bih mogla nista da ti kazem.A JA VERUJEM DA JE TO PRAVI LEK.I mislim da bi trebala da ga nabavis.E videla sam na temi Escozul,da ima mail na koji se salje i sada je mnogo lakse doci do njega.Ajde prvo prevedi poslednji izvestaj na spanski pa cemo onda dalje.Imam par prijatelja koji su u procesu nabavljanja leka pa mozda mogu da ih pitam da pozajme jednu bocicu a ti da u medjuvremenu nabavis.
Ok?
Zelim ti mnooooogo srece i samo veruj jer samo tako moze biti dobro.

Bojana

_________________
POMOC


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Pon Maj 09, 2011 11:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 17, 2011 3:14 pm
Postovi: 42
Brada,
samo sam zelela da ti kazem SVAKA CAST! Uprkos tome sto si nedavno izgubila dragu osobu ti se javljas ljudima kojima treba pomoc!

_________________
bolest dolazi na kilograme, a odlazi na grame...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 69 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: