Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Carcinom planocellulare
PostPoslato: Čet Maj 14, 2009 10:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 10:34 pm
Postovi: 7
Molim vas, da li mozete da mi protumacite sta znaci ova dijagnoza: Carcinom Planocellulare HG2. Unapred hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 16, 2009 9:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 07, 2009 11:53 am
Postovi: 24
dacka0706,

ja nisam lekar po struci. sticajem zlih okolnosti sam ponesto naucila, tako da ovo sto cu ti napisati, uzmi sa rezervom, a sacekaj odgovor od nekog lekara.

Carcinoma Planocellulare je zlocudni tumor, porijeklom iz plocastih stanica, a HG2 - histological grade, srednje diferentovan tip tumora (diferencijacija je u odnosu na zdravo tkivo, koliko se celije raka razlikuju od zdravog tkiva).

puno pozdrava!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 17, 2009 9:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 10:34 pm
Postovi: 7
Hvala puno na odgovoru! Sutra idemo kod doktora pa cemo saznati sta dalje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 18, 2009 1:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 10:34 pm
Postovi: 7
Bili smo kod doktora i traze da se uradi magnetna rezonanca jer sumnjaju da je tumor zahvatio i karlicu,inace radi se o karcinomu materice. Da li to znaci da je metastaziralo, sta u tom slucaju se radi ako je zahvatilo i karlicu? Doktorica nije htela nista vise da kaze.Molim vas odgovorite sto brze mozete! Unapred hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 18, 2009 2:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 07, 2009 11:53 am
Postovi: 24
dacka0706,

ja nisam lekar, i stvarno ne mogu reci sta to znaci. Uglavnom, ne zurite sa zakljuccima.

Ali kroz sta sam prosla sa majkom, a to je da je majka moja isla na CT abdomena, a MRI je radila u bolnici, kao i sve zene sa kojima majka lezi na IORS. I to ne mora da znaci da je metastaziralo. Koliko sam ja zakljucila, pre nego sto se krene sa terapijom, lekari traze neke pretrage da se izvrse, da bi imalu uvid u stanje pre lecenja. Tako da ne panicite unapred. To je neka uobicajena procedura.

Samo hrabro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: sentinel
PostPoslato: Pon Maj 18, 2009 4:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 10:34 pm
Postovi: 7
Hvala ti puno na odgovoru! Jednostavno kad se covek prvi put susretne sa tim a pri tom jako malo zna o tome, ne zna sta bi pre. Hvala ti na razumevanju i javljam ti se posle magnetne! Kako je tvoja mama? Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 18, 2009 7:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 07, 2009 11:53 am
Postovi: 24
Samo pozitivan stav imati i pozitivne misli (znam da je tesko).

Moja majka je izgorela na zracenju, tako da joj je prekinuta terapija od prosle srede, dok se ne saniraju opekotine ;o(. Guramo dan za danom. Sve je iscrpljenija i mrsavija. Tako da jedva cekamo da se terapija privede vise kraju.

Morate biti podrska u svakom trenu, imati razumevanja za minus faze, na svom licu uvek imati osmeh i neku veselu pricu, da za trenutak zaboravi na bolest.

puno te pozdravljam!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 24, 2009 3:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 24, 2009 3:11 pm
Postovi: 3
Evo i ja da vam se pridruzim. Moja mama je u istoj situaciji. Ukratko carcinoma planocellulare HG2 NG2 ,svi nalazi pre konzilijuma ok, konzilijum dao misljenje radikalna histerektomija, odredio stadijum Ib, sutra ide u Nar. front, dr. Pazin ce je operisati. Zanima me kada oni tamo dozvoljavaju prvu posetu, vredi li da idem na dan operacije, posto nisam iz Bg. a zelim da budem prva koju ce videti i cuti kad se probudi iz anestezije. Svima zelim dobro zdravlje i jake zivce.

_________________
Ima se - moze se, nema se - mora se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 24, 2009 10:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 07, 2009 11:53 am
Postovi: 24
grdna,
evo kako je bilo sa mojom majkom:
posle operacije majka je bila u shoku (mislim na deo u bolnici), i onda je sutradan izasla u poluintenzivnu sobu. U shok u sustini ne mozes da udjes (ali sve se moze, kad se hoce). Ali mozes da sacekas doktora da cujes kako je prosla operacija.
Tek kada je u poluintenzivnoj, mozes se prosvercovati da je vidis na kratko. Zagrnes mantil, stavis masku i obujes preko svoje obuce zastitne patofnice.

Tako da sto se tice shoka, mislim da ti treba neko u bolnici ko bi te uveo, a kad je na poluintenzivnoj, mislim da je lakse za ulazak. To je neko moje iskustvo.

Sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 24, 2009 10:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 24, 2009 3:11 pm
Postovi: 3
sentinel,
hvala na odgovoru. Nadam se da je tvoja majka dobro.Ja sam mojoj poslala gomilu proizvoda od aloje, oni takodje imaju i neke gelove za opekotine. Ne znam koliko je to delotvorno, pokusaj da se raspitas malo vise o tome, mozda mogu da joj pomognu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 25, 2009 7:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 07, 2009 11:53 am
Postovi: 24
hvala grdna na preporuci za aloju i proizvode od nje.

Posto je sve to osetljivo i iskomplikovalo se, ne smemo nista bez dozvole lekara.

Majka maze onu ljubicastu tecnost (genicijana mislim da se zove) i mast fibrolan. Posto to vec ne prolazi 2 nedelje, sutra ce joj uzimati uzorak, da vide da nema nesto (neku bakteriju) koja otezava zarastanje rana.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 25, 2009 10:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 24, 2009 3:11 pm
Postovi: 3
Nemoj nista bez saglasnosti doktora. Aloja je samo pomocno lekovito sredstvo, a ne lek, tako kaze nasa porodicna doktorka. Mislim da je najvaznije pomoci mamama da podignu imunitet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak grlica materice - invazivni planocelular
PostPoslato: Pon Sep 17, 2018 1:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 17, 2018 1:01 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima
Dali može neko da mi pomogne šta ovo znaci i koliko je opasno za moju majku
G1, NG2
Hvala svima


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: