Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 146 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 27, 2008 6:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 6:10 pm
Postovi: 2010
Lokacija: tu u vashoj blizini
pa nemora da znachi,moja komshinica ima dg.CA grlica materice sa metastazama,njoj je uradjena operacija a posle toga je bila na zrachnoj terapiji,oseca se kako kad,ali ima jake bolove u nozi,mene zanima da li posle zrachne th uvek ide tako sa bolovima ili ne bi trebalo?molim za odgovor

_________________
nije srecan onaj ko ima shta zheli,
nego onaj koji ne zheli ono shto nema


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 27, 2008 6:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
jesy je napisao:
pa nemora da znachi,moja komshinica ima dg.CA grlica materice sa metastazama

Ta nemojte kas'ti?!Pitanje se odnosilo na to kada se primenjuje jedan od modaliteta terapije op VS zracenje.To sto su vasoj komsinici nasli zlezde pune metastaza pa su ordinirali zaracenje kao postoperativan ,a ne radikalan tretman je potpuno druga prica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 28, 2008 3:04 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 21, 2008 1:08 am
Postovi: 94
Evo i ja da se pridruzim da vise ne bi bilo gluvih telefona tipa dr. nesto kaze mom ocu ili mojoj mami, pa oni meni pa ja decku pa on ovde prenese to na forum odlucila sam da se i ja ulogujem. Znaci od ovoga sa pocetka teme se radi o mojoj mami. Inace sam na zavrsnoj godini medicine. Procitala sam sve sta je decko pisao ovde i uglavnom je pisao sve sto su meni i mom ocu dr. govorili i sto sam ja molila njega da pita gotovo nista nije sa interenta (osim ako su informacije koje su doticni dr. prenosili nama i govorili nam oni procitali na internetu :roll: ) . Ja sam ta koja se totalno udubila u ovaj problem i raspitivala se na milion strana.


Stigao je danas rezultat skenera i to posle 8 dana od kada je radjen. Prvo su zagubili snimak, onda radiolog koji je radio moj mami CT i koji je trebao da napise misljenje se uopste nije pojavljivao na IORS-u tj. nikako se nije moglo doci do njega i jedva je moj otac danas potegao vezu tj. zvao direktora nekog sa IORS-a i nasli su snimak i dobili smo misljenje radiologa u roku od 2 sata. Nalaz je blago receno porazavajuc u odnosu na prethodne analize tj. od UZ-a od pre mesec dana:

Nalazi od pre konzilijuma tj. od 15. maja

Na RTG pluca - ne vide se inflatorne promene

EHOSONOGRAFIJA MALE KARLICE
mokraćna bešika uredne ehomorfologije i bez patološkog sadržaja
korpus uterusa uredne ehomorfologije i tanjeg hiperhogenog endometrijuma
u predelu grlića se izdvaja nehomogena nepravilna promena 52mm

-parailijačno se ne izdvajaju uvećani Igl

EHOSNOGRAFIJA ABDOMENA
- jetra uredne veličine i ehostrukture bez fikalnih promena
-žučni vodovi nisu prošireni
-žučna kesa urednog zida bez patološkog sadržaja
-pankreas uredne ehomorfologije
-slezina uredne ehomorfologije
-bubrezi urednog položaja i veličine primerenog prečnika za životnu dob
- mokraćna bešika prazna
- aorta urednog promera
- nadb. lože slobodna
- morison prazan

-u retroperitoneumu nema uvećanih Igl

Zak: Ne vide se znaci sek. deg.

EHOSONOGRAFIJA DOJKE:
Ne vide se znaci sek. deg.


Rezultat skenera abdomena i male karlice male karlice koji je odradjen u petak (nemam ga sada ispred sebe kod mame mi je u sobi da ne preturam sada ali prepricacu ga)

U donjem levom delu levog plucnog krila vide se kalcifikacije koje ne odgovaraju sekundarnim depozitima, takodje isto pise i za mesto izmedju III i IV reznja da ne odgovara sekundarnom depozitu ali treba pracenje stanja. Na kostima se ne vide tragovi sekundarnih depozita. U donjem delu jetre vidi se promena 17mm koja bi mogla da odgovara sekundarnom depozitu, ali se radiolog ne izjasnjava sa sigurnoscu vec nalaze dodatan pregled UZ-om, vide se patoloski izmenjene i aortalne i parailijacne Igl promera sada ne znam tacno nesto 30mm x .... x.... i 50 x ... x... Na cerviksu se vidi pravilna nehomogena promena, koja odgovara TU cerviksa velicine 63mm x ... x... (ove tackice stavljam jer nisam zapamtila tacno velicine). TU inflitira ka donjoj trecini vagine ali ne i na bešiku ili rektum. Na besici, bubrezima, rektumu ne vide se inflatorne promene. Nalaz odgovara velikom TU cerviksa.

To je od prilike to... (po ovim rezultatima se cini da je ovo preslo u III stadijum) sa tim rezultatima ide u ponedeljak kod dir. sa onkoloskog sa muzem (tako je bio dogovor) i da vide za lecenje. Valjda ce je primiti sada kao hitan slucaj s obzirom da TU ovako brzo napreduje... ja sam prosto ocajna. Mama se za divno cudo dobro drzi sada, decko je danas sa njom pricao i uspeo je da je digne malo (ispricao joj ali stvarno istinitu pricu za njegovu baku kojoj je jos 83' ustanovljen bio sarkom u predelu dojke, koji je ona odbila da operise, kojoj su rekli da joj je ostalo samo 6 meseci zivota od trenutka kada su joj ga otkrili i zena je uz zracenja i hemoterapije i uz neka alternativna lecenja razne gljive i brojs terapija zivela 11 godina, i na kraju je umrla od mozdanog udara a ne od raka).

Elem koliko ja ovde vidim (a nisam bas kompetentna licnost ja sam jos uvek samo student med.) u rasponu od malo vise od mesec dana Tu se dosta prosirio umesto 52mm koliko se video na UZ-u sada na skeneru je 63mm x 31mm x ...., na UZ-u od pre mesec dana se nisu videle promene na jetri i uvecanje Igl sada ih odjednom ima promena i to dosta velika uvecanja Igl i po radiologu patoloski izmenjena.... kako je moguce da je TU za mesec dana toliko inflitirao?

Moj decko je koliko sam videla na prethodnim stranicama napisao da bi za mesec dana TU mogao da se prosiri samo tako, nasta je dr. severus odgovorio (citiracu nasla sam citat)

[/quote]
Vrlo zanimljivo tumor za mesec dana da se prosiri samo tako:roll:.Svega 10-30% svih celija je u deobi a vreme dupliranja je srazmerno duze u odnosu na zdrave celije a po Gompertzianovoj krivoj samo u inicijalnoj fazi rasta je i deoba najintenzivnija da bi posle exponencionalno opadala zbog disproporcije izmedju broja celija ,vaskularizacije i potrebe za suspstratima koji se trose za deobu.Tako da sa tih mesec dana nista nece izgubiti.Razumem ja da uopste nije svejedno suociti se sa ovakvom dijagnozom ali nerviranje i panicenje nikome nije dobra donelo.[/quote]

Je li ovo neki bas galopirajuci TU ili nalaz UZ-a od pre mesec dana nije bio dobar tj. precizan?

Pricala sam danas sa dosta dr. sto mojih profesora ginekologa sto moj otac sa prof. gin. onkologa sa klinickog i sa jos jednim onkologom i svi kao ma sve ce da bude uredu, svi su pristrasni, a opet svi imaju svoja misljenja u vezi lecenja neki sve tretmane i zracenje i operaciju i hemo, neki pa operaciju ni slucajno...

Molim Vas dr. Severus koji bi po vama najbolji vid lecenja dosao u ovakvom slucaju ili koji sve vidovi lecenja i kako sta da znamo sta da ocekujemo?
Ne mogu da sedim smirena nikako lakse mi je da znam nesto, sta nas ceka tj. moju mamu nego ovako jer. dr. nam sigurno nista nece reci.

Znam samo da je stanje po svemu ovome dosta lose, ali opet se nadam da ce mo pobediti tu surovu statistiku koja za ovakve slucajeve nije ni 5-ogodisnje prezivljavanje u vecini sl. ali posto je neko rekao da je internet taraba i da svasta pise ja moram da verujem u to tj. u suprotno od tih statistika...

Unapred hvala,
Ivana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 28, 2008 8:35 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Dakle ovako:lgl u karlici su povelike do 10 mm je normalan nalaz.CT je znatno preciznija dijagnosticka metoda u odnosu na UZ samim tim sto se ultrazvukom tek iz dve projekcija mogu obuhavtiti 3 dimenzije pa da se izvede neki stvaran zakljucak o velicini.Ne znam zasto ste se natezali sa svim ovim ultrasonografijama (da mi je samo znati na ciji predlog?? :roll: :roll: :roll: )kad je CT optimalan za onkolosku evaluaciju dok bi UZ mogao da posluzi za neku preliminarnu evaluaciju i pri tome dosta je podlozan subjektivnom vidjenju ehosonografiste.Te stoga u momentu radjenja tog ultrazvuka nije iskljuceno da je tumor bio i veci od ta 52 mm,osim toga to je samo jedna dimenzija(najbolje je pitanje koja??).Sto se tice stadijuma ovo je IIIa definitivno obzirom da se siri u donju trecinu vagine za operaciju nije vec pokusati downstaging HT/RT.Da li ce RT biti transkutana ili neki vid brahiterapije cisto zavisi od radioterapeuta i toga kakva si njegova iskustva i rezultati sa zracenjem ovih tumora i HT zbog IIIa stadijuma i ove pelvicne limfadenopatije(ne moze reci da li su zlezde metastatski izmenjene bez limfadenektomije).Posle prvog kursa RT/HT procena regresije CT i ako je nalaz zadovoljavajuci radikalna histerektomija,a ako ne jos HT/RT.Mada sam misljenja da je za pocetak mozda bolji transkutani vid zracenja da bi se obuhvatile i karlicne lgl.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 28, 2008 1:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 21, 2008 1:08 am
Postovi: 94
Sto se tice ultrasonografije uput za to je dao dr. ginekolog iz narodnog fronta tj. pisalo je pre konzilijuma uraditi UZ abdomena i male karlice, i TU markere.

Sto se tice nalaza CT skenera. Radiolog je na kraju nalaza stavio da je i dalje IIb stadijum ali da se TU siri kao ka donjoj trecini vagine i nagovestio je da je i aortalna Igl uvecana dosta i parailijacne igl leva vise od desne i da su sa patoloskim promenama. Po mom jos uvek skromnom znanju iz ove oblasti medicine to se cini da prelazi u IIIa kao sto ste i vi rekli.
Mene (kao delimicnog laika i kao cerke) brine sta je to radiolog video na plucima i na tom 3. i 4. reznju kalcifikaciju kao neku naveo je i promer ali ne znam tacno u mm (nije nalaz kod mene a nisam sada kuci) ali nije naveo da odgovara sekundarnom depozitu tj. ne izjasnjava se samo kaze da treba da se prati. Moja mama je bila ranije pusac 30. godina (ne pusi poslednjih 10. godina) i ima izrazenu osteroporozu.
A najvise od svega me brine ta (verovatno) metastaza na jetri promera 17mm, a na UZ od pre mesec dana je nije bilo.
Najgore od svega je sto je stanje na IORS-u katastrofa pogotovo na odeljenju ginekologije i uopste se ne zna kada ce da pocne lecenje samo na misljenje radiologa vezano za skener smo cekali 8 dana i to jedva preko veze dobili posto su tamo jel te zagubili snimak a radiologa koji je radio niko nije mogao da nadje. Kada su tati da li snimak rekli su samo kao ma resice se ovo. Ja se nadam da ce mo znati u ponedeljak sta ce i kako ce jer moja mama i tata sa tim nalazom idu kod nekog dir. na IORS (kako su se dogovorili pre nego sto je uradjen skener). Da li je moguce da pocne da prima prvo HT dok ceka "red" za zracenje posto je dir. danas rekao tati da postoji i ta mogucnost?
Znam da oni znaju najbolje sta i kako i necu da lupam glavom o zid ali opet znate kako je ipak mi je majka, ne mogu da se ne zainteresujem nesto vise od onoga sto dr. pricaju s obizrom da ce mi medicina biti posao.

Pozdrav i svako dobro,
Ivana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 28, 2008 2:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Ja sam operisana u N.Frontu. Nakon problema koje smo imali sa njihovim patologom, dosli smo i do direktora koji mi je rekao da nema potrebe da brinem jer cak se i III stadijum uspesno leci. "Nedaj boze da je IV, ali verujte da cak ni to nije gotova prica!"

U pravu si sto se tice ginekologije na IORS-u. Nema vece guzve od one tamo. Na zalost postoje samo dve sobe sa 8 kreveta. Doduse, uvek ubacuju jos 2 po sredini sobe!
Zelim samo da ti kazem da sam u toku svog lecenja imala prilike da srecem zene sa metastazama i na plucima i na jetri. Ako postoji dobar odgovor na hemoterapiju - sve je to resiv problem. Tamo dodjes do toga da ti je najbitnije da citostatici deluju, a sve ostalo je manje bitno!

Znam da je to cekanje na pocetak lecenja jako tesko, a vama ne preostaje nista drugo da pokusate sve sto mozete da se ubrza njegov pocetak.

Mom tati je npr. bilo prvo zakazano zracenje, ali posto je bila velika guzva oni su krenuli prvo sa hemoterapijom. Meni kao laiku je nekako i logicnije da se krene sa hemoterapijom posto ona unistava metastaze. Mozda gresim.

srecno i samo sa puno optimizma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 30, 2008 6:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 21, 2008 1:08 am
Postovi: 94
Mama je danas uradila ultra zvuk i nazalost vide se 2 sekundarne promene na jetri 17mm x 11mm i druga 12mm x 8mm u II i IV reznju jetre. Vidi se i hemangiom od 10mm. Radiolog je re napisao i da je meta u parailijacnim Igl i paraortalnoj Igl. Ocajna sam ovo se izgleda bas brzo siri :(

Napominjem da pre samo mesec dana na istom tom ultra zvuku kod iste dr. nista se nije videlo na jetri niti u Igl. Da na CT skeneru koji je radjen proslog petka radiolog se izjasnio da ima samo jedna promena ta od 17mm x 11mm ali nista drugo nije naveo.
Sutra idu ona i tata rano ujutru kod nekog dr. Matijasevica sa IORS-a on je tamo neki nacelnik ili sta vec pa ce da vide...
Inace danas su pricali sa onim ginekologom-onkologom i on je rekao da stanje iskreno nije najsjajnije da je TU dosta agresivan i rekao da ce verovatno da joj primene "sendwitch" terapiju (on se tako izrazio) HT+RT dok ne ne stanu metastaze i dok se ne postigne smanjenje TU mase, pa operacija, pa opet HT+RT.. samo ne znam kako ce to sve mama da izdrzi... jer ima i malo uvecano srce (celog zivota se leci od visokog pritiska), imala je mozdani udar i ima osteroporozu...

Inace dr. Severus ove metastaze na jetri se "lece" samo HT-om ili postoji mogucnost da se "vade"?
Problem je sto nije jedna meta nego 2.
Ocajna sam.. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 30, 2008 7:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Ne praktikuje se operacija metastaza osim solitarnih,hajde da su mozda 2 jedna pored druge u desnom reznju pa da se uradi lobektomija.Ovaj IV stadijum ce biti ipak za neko palijativno zbrinjavanje ali opet uradite CT jetre!Ne znam koliko bi lekari zaduzeni za lecenje bili spremni da izvrse biopsiju promena ali bi mozda CT bio optimalan pre HT jer je precizniji od UZ i dao bi pouzdaniji odgovor sta je u pitanju, a mogao bi da se prati odgovor na HT.Inace predlozeni sendvic je optimalan ali opet u zavisnosti kakva je procena povlacenja bolesti posle neo-adjuvantne HT/RT.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 30, 2008 8:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 21, 2008 1:08 am
Postovi: 94
Pa CT sa kontrastom je vec radjen proslog petka i radiolog koji je dao misljenje CT-a za promene na jetri nije mogao da se izjasni sta je vec je nalozio dodatan pregled UZ-om koji je moja mama danas uradila!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 30, 2008 9:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Nije mogao da se izjasni na osnovu CT-a?? :o :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 30, 2008 10:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 21, 2008 1:08 am
Postovi: 94
Da radiolog koji je pisao nalaz CT snimka je naveo da primeti samo jednu promenu u jetri koja bi mogla da odgovara sekundarnom depozitu, ali da su potrebni dodatni nalazi tj. UZ snimak :o .Verujte mi i ja sam bila zacudjena da je to napisao, ispada da mu je merodavniji UZ od CT-a, strasno!
Procitajte moje prethodne postove, prepricala sam nalaz sa CT-a posto ga u trenutku pisanja nisam imala kod sebe :)
A danas na UZ snimku lepo se vide dve promene.. i hemangiom (to je koliko znam benigna promena, da mi je znati otkud ona sada u jetri) sto je i napisano u zakljucku.
A pre samo mesec dana na jetri nije bilo nista i nije bilo uvecanih Igl :cry:

Uh nadam se najboljem, da ce sto pre da je prikljuce na HT i da ce dobro da reaguje na to (uvek se drzim onog vaseg sto veci histoloski gradus to je bolji odgovor na HT) i da ce se te metastaze povuci, posto ovaj gin. onkolog koji ima dosta iskustva (prof je na fakultetu) sa lecenjem ovih TU (doduse on najvise operise mada ucestvuje u konzilijumima) nam je ulio neku koliko-toliku nadu.. i rekao da se i to leci ida ako dobro odgovori na HT ima sanse za primenu kako je rekao "sendvic" terapije i za remisiju bolesti uz naravno dugotrajno i iscrpljujuce lecenje... Znacu sve ujutru, ja sam ceo dan na bromazepanima, a moja mama je za divno cudo psihicki super.. ima zelju da se bori... i fizicki je super.. sama je isla do grada da odradi UZ.. puna je snage...
Pozdrav i svako dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 01, 2008 6:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 21, 2008 1:08 am
Postovi: 94
BIla je mama danas opet sa tatom na IORS-u kod tog dir. nekog sa IORS-a inace je on onkolog, sada sa svim konacnim analizama i rekao je kao da se za ovih mesec dana koliko je cekala za skener i sve prosirio TU i da je veliki i da nije sjajno stanje zbog tih promena na jetri, ali da nije sve izgubljeno i da sve zavisi kakav ce biti odgovor na terapiju...
Reako joj je da uzme od svog gin. iz DZ uput za pregled sutra na IORS-u i da uzme uput za bolnicko lecenje... (mama je danas to i uradila inace je zivnula samo tako a bolest se pogorsala, koliko je bila protiv hemo sada jedva ceka da pocne). Rekao im je da je bolje da je tu pod stalnim nadzorom s obirom da je situacija ozbiljna i s obizrom na to da ona pored ove sadasnje bolesti, imala je i aneurizmu, da ima malo uvecano srce i da se celog zivota lecila od visokog pritiska.. Kada ga je mama pitala koliko ce da lezi on rekao 2 i vise meseci :o:o ?! Rekao joj "..dok se ne postigne zadovoljavajuc efekat terapijom i dok ne budete kandidat za operaciju ne pustam vas odavde" (i nasmejao se malo :o, njima to sve rutina, strasno ili je to vise da bi je oraspolozio). Inace bila je tu kod njega danas u kancelariji i zena koja je imala isti TU ko moja mama samo sto je dijagnoza bila AdenoCa G2 NG2. FIGO IIIa, isto imala i metastaze na jetri pre 6 meseci zavrsila lecenje (HT-RT+operacija-HT+RT) i bila sa rezultatima pregleda (CT donela) i nema nigde recidiva... (sada ne znam da li su joj i metastaze operisali ni koliko ih je imala ne zna mama tacno). Ona je lezala u pocetku 2 meseca na IORS-u, pa opet posle operacije jos 2 meseca i posle je dolazila u dnevnu bolnicu...
Mali mi cudno da ce mamu toliko da drze tamo?
Ali dobro nemam ja nista protiv toga, mozda bolje da je tamo sobizrom da ce da bude slaba samo tako... posle tih silnih zracenja i HT.
Ucinili smo sve sto mozemo za nju, u dobrim je rukama sada videcemo, nadam se najboljem ne mogu vise da ocajavam... samo cu sebi jos vise da pogorsam zdravlje...
Ala sam se raspisala...
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 01, 2008 8:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Ivana,
Nemoj da razmisljas previse da li je mnogo ili ne tih 2 meseca. To zaista nije bitno u ovoj situaciji! Napravite listu prioriteta.

Moj tata je prilikom svake hemo bio u bolnici 10 dana. Nakon prve imao je leukopeniju sa visokom temperaturom pa je zavrsio na jos dodatnih 10 dana. Kasnije se je plasio da ide kuci nakon hemo terapije jer je ipak bio sigurniji kod njih.
Kada je krenuo na zracenje, trazio je da bude hospitalizovan i to bez obzira sto zivi u Obrenovcu i sto postoji u takvim situacijama sanitet koji dovozi i odvozi pancijente na IORS. Ko za baksuz njegovo stanje se je u bolnici bogorsalo, ali zbog njegovih postojecih zdravstvenih problema (visok pritisak, reflux....). U svakom slucaju tada je proveo na IORS-u od pocetka januara do 20. marta! Za to vreme je bio 2 puta na vikendu i samo je jedva cekao da se vrati.
Ja sam kod tate isla maltene svaki dan (dok mi to psihijatar nije "zabranio" jer to opet nije bilo dobro za moje psihicko stanje).

Tvoja mama takodje ima i drugih zdravstvenih problema i mislim da je bolje da bude njima na oku.

Javi molim te kada sve krene.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 01, 2008 8:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Ivana_82 je napisao:
bila AdenoCa G2 NG2. FIGO IIIa, isto imala i metastaze na jetri pre 6 meseci zavrsila lecenje (HT-RT+operacija-HT+RT) i bila sa rezultatima pregleda (CT donela) i nema nigde recidiva...


Ne moze neko biti FIGO IIIa i imati meta na jetri u tom slucaju on je FIGO IVb.Osim toga posle zavrsene HT ako se promene na jetri budu povlacile/smanjivale one onda jesu tumorske etiologije.Donekle je ohrabrujuce sto su malih dimenzija i zato mi je cudno da radiolog uzima EHO kao validniju metodu :o obzirom da je CT sa kontrastom daleko precizniji i otkriva metastaze velicine zrna pirinca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 01, 2008 8:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 21, 2008 1:08 am
Postovi: 94
Uh hvala ti puno evelina ja sam mislila da su moju mamu vec otpisali i da eto kao hospitalizovace je.. Hvala ti puno, svaki tvoj post mi ulije neku nadu u koliko-toliko ozdravljenje.
Javljam naravno kao i do sada, nadam se da Vas necu ugusiti sa svojim postovima... :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 146 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: