Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 146 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 16, 2008 4:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 11, 2008 9:04 pm
Postovi: 6
sestra mi je rekla da se vakcinisu devojke do 26.god,a ja ih punim krajem septembra?!
valjda ce mi doktor dati neki savet... :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 16, 2008 9:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Da vidimo vakcina je protiv HPV-a koji se prenosi sexualnim kontaktom vakcinisani-nevakcinisani citava prica o kondomu i safe sex-u ostaje aktuelna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 17, 2008 12:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 5:21 pm
Postovi: 40
Lokacija: Beograd
DjukaBg je napisao:
Pitanje za severusa..
Da li ovaj tip tj. adenocarcinom cerviks-a u ovom stadiumu i sa ovim tipom maligniteta G3 HG3 (po onim analizama i dalje je lokalizovan tj. nema metastaza i zhavacenosti limfnih cvorova mada ce se to detaljno videti na skeneru) ima dosta nepovoljnu prognozu?

Neki dr. je rekao ovo mami moje devojke tj. njenom muzu a on nazalost on nije mogao da precuti i ona je opet pala u depresiju :( .

Na netu sam nasao oko 85% za 5 godisnje prezivljavanje kod ovog tipa ali ne pise za koji tip da li kod adenocarcinoma ili kod planocelularnog (skvamoznog).

Taj doktor je rekao i da su adenocarcinomi radio i hemio rezistentni tj. losije odgovaraju na zracenje i hemoterapiju i da bi u ovom slucaju (adenokarcinom cerviks-a) bila bolja prognoza da je drugi tip tj. planocelularni (skvamozni) karcinom, da li je i ovo tacno :( ?

Hvala unapred!
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 17, 2008 5:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
DjukaBg je napisao:
DjukaBg je napisao:
Pitanje za severusa..
Da li ovaj tip tj. adenocarcinom cerviks-a u ovom stadiumu i sa ovim tipom maligniteta G3 HG3 (po onim analizama i dalje je lokalizovan tj. nema metastaza i zhavacenosti limfnih cvorova mada ce se to detaljno videti na skeneru) ima dosta nepovoljnu prognozu?

Neki dr. je rekao ovo mami moje devojke tj. njenom muzu a on nazalost on nije mogao da precuti i ona je opet pala u depresiju :( .

Na netu sam nasao oko 85% za 5 godisnje prezivljavanje kod ovog tipa ali ne pise za koji tip da li kod adenocarcinoma ili kod planocelularnog (skvamoznog).

Taj doktor je rekao i da su adenocarcinomi radio i hemio rezistentni tj. losije odgovaraju na zracenje i hemoterapiju i da bi u ovom slucaju (adenokarcinom cerviks-a) bila bolja prognoza da je drugi tip tj. planocelularni (skvamozni) karcinom, da li je i ovo tacno :( ?

Hvala unapred!
Pozdrav.

Opet nastavljas da se zamajavas internetom i statistikom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 17, 2008 1:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Govorim ti ovo iz licnog iskustva. I ja sam, kada sam se razbolela, stalno surfovala po netu, sludjivala se informacijama i padala u depresiju od statistike.

U jednom trenutku morala sam da presecem jer je postojala veca sansa da poludim nego da umrem od karcinoma.
Da li ti mislis da bih ja ostala normalna da to nisam uradila?

Kada sam pocela ginekologu, koji je mene operisao, da postavljam 101 pitanje, a sve bazirano na clancima procitanim na internetu, rekao mi je sledece: "Internet je moderna taraba. Na njemu moze svasta da pise, a da ne znaci da je to i istina!"

Zena treba da se smiri, da se leci, da dobro i raznovrsno jede. Prestanite da je bombardujete sa informacijama koje mogu samo da joj nanesu stetu. Nju ocekuje jako tezak period kada krene sa lecenjem, zato joj stvarno nisu potrebni dodatni stresovi.

Ono sto vi trebate da radite je, da budete ubedjeni da ce se sve zavrsiti kako treba.

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 17, 2008 7:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Ne vidim nista lose u tome sto se neko informise o svojoj bolesti, umesto da pasivno sedi i ceka presudu. Poznato mi je mnogo slucajeva (za razlicite bolesti), gde se pacijent dobro spremi za razgovor sa dr-om, pa mu u lecenju pomogne ili ga cak usmeri na pravu stranu. Ovde u NL dr-ovi uoste nemaju frku sa tim - saslusaju tvoju teoriju kao da si im kolega, sto ne znaci da ce i da je prihvate... Nikako to ne bih nazvala zamajavanjem, narocito kada se radi o zivotu i smrti. A naravno da se u svemu moze preterati - ali covek onda obicno sam oseti kada treba da stane (ja sam recimo sad u fazi da sam malo stala da odmorim).

Naravno da je internet moderna taraba, ali sta da radim kad zivim u 21-om veku, pa nisam toliko usmerena na knjige koliko na internet. Nikada nisam pomislila da je sve sto tamo pise istina (po onoj "Nije budala onj sto ne cita, vec onaj sto misli da je sve sto je procitao istina"), ali veoma cenim licna zalaganja u vezi sa sopstvenim zdravstvenim stanjem - u sta spada, uostalom, i zujanje svih nas po ovom forumu.

Na kraju krajeva - poslednje pitanje koje je Djuka postavio uopste nije zasnovano na net-saznanju, vec necemu sto je cuo od nekog doktora (ako je vec poreklo informacije tako bitno). Pitanje je vrlo konkretno i do njega bi se moglo doci i samo-razmisljanjem - "koliko je ovaj tip raka osetljiv na radio/hemo-terapiju?" Covek je prosto zainteresovan i zabrinut, ali na aktivan nacin...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 17, 2008 7:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 5:21 pm
Postovi: 40
Lokacija: Beograd
Upravo tako ono sto sam ja pitao je njoj doktor ginekolog-onkolog rekao iz klinickog centra tj. on je rekao to njenom muzu... Inace ona je bila kod tog dr. nakon konzilijuma u N.Front-u na dodatni pregled da bi cula jos necije misljenje vezano za operaciju i sam nacin lecenja.

Tako da to sto sam pitao u opste nije zamajavanje sa interneta vec informacija od dr. i pitanje je konkretno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 17, 2008 7:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Poenta i jeste u tome da je potrebno stati u jednom trenutku. Pitanje je gde je ta granica do koje treba ici u informisanju o svojoj bolesti. U krajnjem slucaju, ja nisam lekar i zaista je pitanje na koji nacin cu ja, kao laik, da shvatim sve ono sto procitam na internetu. Postoji velika verovatnoca da cu neke stvari shvatiti bukvalno, dok je, na primer, za njihovo potpuno poimanje neophodno poznavanje jos mnogo drugih cinjenica.

Seti se samo da si ti bila prva koja si reagovala kada sam ja bila na sredini lecenja i jos uvek u totalnoj panici, a bila sam FIGO I.
U tom trenutku moja glava je bila puna statistike prezivljavanja, tipova karcinoma, lecenja. I da sam citala strucne knjige - rezultat bi bio isti. Internet ili knjige - za laika i nema neke razlike.

Daleko bilo da zagovaram neinformisanost. Uostalom, i da je meni na pocetku neko rekao sve ovo sto ja danas govorim, ja bih opet surfovala do besvesti. Poenta je sto znam kako su neke informacije delovale ne mane i to je razlog sto pokusavam da upozorim sve one koji surfuju da budu svesni sta se moze desiti.
pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 17, 2008 7:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Vec smo diskutovali o indukovanju depresije i evelinin je komentar potpuno na mestu,uostalom od kud znas kako ce odgovoriti na HT/RT i kakav ce biti nalaz kontrolnog CT-a posle zavrsetka lecenja.Zamajavanje internetom stoji jer ne navodis iz kog izvora su ti podaci(neadekvatnog ,zastarelog) i kako mozes da tvrdis da li ce neko biti u 15% ,20 % ili 50 % medicina nije matematika i nikad ne znas kakav ce biti odgovor na terapiju ne samo onkolosku nego i svaku ostalu,neko 30 godina izdrzava sa srcanom insuficijencijom a neko je dobije posle samo jednog infarkta i egzitira posle 6 meseci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 17, 2008 8:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
DjukaBg je napisao:
Pitanje za severusa..
Da li ovaj tip tj. adenocarcinom cerviks-a u ovom stadiumu i sa ovim tipom maligniteta G3 HG3

Nije tip nego stepen maligniteta a ja stadijum ne znam koji je

DjukaBg je napisao:
(po onim analizama i dalje je lokalizovan tj. nema metastaza i zhavacenosti limfnih cvorova mada ce se to detaljno videti na skeneru) ima dosta nepovoljnu prognozu?

A na osnovu cega ti znas da ili ne ima lokoregionalne/sistemske prosirenosti??Da mozda nisi ti video??


DjukaBg je napisao:
Na netu sam nasao oko 85% za 5 godisnje prezivljavanje kod ovog tipa ali ne pise za koji tip da li kod adenocarcinoma ili kod planocelularnog (skvamoznog).

Ako si vec video negde da je petogodisnje prezivljavanje toliko treba da navedes referencu,i za koji tip a ne napamet a ako ti vec nije jasno za koji tip onda treba malo vise da googlas ili ti to mozda predstavlja problem.
DjukaBg je napisao:
Taj doktor je rekao i da su adenocarcinomi radio i hemio rezistentni tj. losije odgovaraju na zracenje i hemoterapiju i da bi u ovom slucaju (adenokarcinom cerviks-a) bila bolja prognoza da je drugi tip tj. planocelularni (skvamozni) karcinom, da li je i ovo tacno :( ?

A jel?? A na koju radioterapiju??teleradioterapiju ili brahiterapiju??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 17, 2008 10:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Ma ljudi ajd da se zaustavimo!
Dolazimo do ovoga upravo zbog toga sto smo laici. Strah nas tera da surfujemo, procitano shvatamo ponekada onako kako bismo zeleli ili s druge strane vidimo najcrnju varijantu (kao sto rekoh, nemoguce je nauciti medicinu za par meseci), tada krecemo da postavljamo pitanja i ulazimo u zacaran krug.

U svakom slucaju strah je nas osnovni pokretac i zaista treba biti vrlo razuman (a to u situaciji kada neko ima karcinom i nije bas lako) i odvojiti od procitanog na internetu bitno od nebitnog.

Ubedjena sam da do svega ovoga nebi dolazilo kada bi lekari bili kao sto ih Kajalena opisuje. Ovako, sve informacije moras klestima da izvlacis iz svog ordinirajuceg lekara.

pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 18, 2008 10:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 29, 2008 12:27 pm
Postovi: 34
Uh, moram da se ukljucim. Evelina potpisujem svaku tvoju rijec. Skroz si u pravu.
Sto se tice lekara sto ih Kajalena opisuje ne znam gdje u NL. Ja sam bila (jesam)pacijent najpoznatije onkoloske bolnice u NL- AVL -A'dam i kad god sam dosla dr. sa nekom informacijom sa interneta uvijek mi je govorio da se ne bakcem s tim. Procjene i statistike su nesto sasvim drugo od bolesti i terapije. Jer svaka terapija ne djeluje isto u svakom organizmu bez obzira i ako je bolest i terapija ista. To su njegove rijeci uvijek bile. Jedino sto mogu reci da su otvoreni i pozitivni. To je moje iskustvo. A internet i trazenje informacija su mi u jednom momentu skroz zabranili. Dr. mi je rekao umjesto da trazim informacije, bolje mi je da sam na cistom vazduhu i da setam!!! Da cu tako puno vise uciniti za sebe!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: DjukaBg
PostPoslato: Pon Jun 23, 2008 8:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 23, 2008 8:40 pm
Postovi: 9
Lokacija: Bgd
Kako je raspolozena majka vase devojke danas? Kako ste svi? Da li non-stop trazite izlidjujuce statisticke podatke po inetu?
Moram nesto da vam kazem iz svog izkustva. Lora


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 23, 2008 9:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Kazi Lora,
Sto vise iskustava - to bolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: evelina
PostPoslato: Pon Jun 23, 2008 10:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 23, 2008 8:40 pm
Postovi: 9
Lokacija: Bgd
Nadam se da ce ovo procitati i onaj decko koji je zainteresovan za majku svoje devojke. Ja sam zavrsila sa zracenjem 2006 u martu, spoljasnjih 24 i unutrasnjih 5. Kad su mi rekli da ne mogu da me operisu za mene je to bio smak sveta, da sam zakasnila da , ko zna sta sam sve ja mislila. U Narodnom frontu nisu hteli da pogledaju III grupu Papa testa koja se ponovila 2 puta, jer se kod njih na pregledu pojavila opet kao II, sto je vec bio 3. put i oni to nisu znali. Sticajem okolnosti, nisam radila u Bgdu kada sam posle 6-8 meseci ponovo uradila papa test u DOMU ZDRAVLJA POJAVILA SE III gr, sto zna cetvrti put ukupno. Odem ponovo u Narodni front, oni ponovo ne pogledaju rezultat iz Doma zdravlja vec urade kolposkopiju na kojoj se nista ne vidi i ustanove III grupu papa test. ZNACI 5. /PETI PUT!!!/ Jos me pitaju-PA GDE STE VI DO SADA, BLABLA?? Na Onkoloskom mi kazu da se taj karcinom razvijao vec 2-3 godine, invazivni /ne bih ulazila u detalje/, dosadilo mi je to, samo da kazem IIb grupa i tako. Na onkoloskom kazu, -MA DAJTE , TO LECIMO KAO OD SALE, i jos mi zkazu zracenje tek za 2 meseca, jer nema mesta, masine ne rade itd. U medjuvremenu se nekako ja provucem da pocne zracenje ranije.
E, pa ljudi, surfovala sam, trazila detalje na inetu, statisticke i svakakve i izludjivala se i...... to mi dojadi!!! To je trajalo nekoliko meseci. Jos sam ostala bez posla pre bolesti, pa majka umre, pa sve odjednom. Otisla sam u Palmoticevu, redovno uzimam lekove da se osecam dobro, a u medjuvremenu nisam niti pricala o bolesti, sto je najinteresantnije- NISAM SE UPLASILA KADA SAM VIDELA DIJAGNOZU,A BILA SAM SAMA!!!
Prvo su me neke stvari pogadjale a onda sam videla da mogu da citam, da razmisljam, da se posvetim sebi, da radim sta ja hocu, da slusam muziku do mile volje,jedino mi je smetalo sto je tesko posle zracenja povratiti fizicku energiju.
Imam 50 godina i posla sam na JOGU!!!FENOMENALNO!!!BOLI GLAVA!!! Ponekad sam isla placuci na jogu jer nisam imala snage, ali posle casa sam svaki put bila jaca. DISANJE, DISANJE I SAMO DISANJE! Opustanje, ulazak u sebe, duboko, u svoju bit! Uz laganu muziku i prijatnu atmosferu.
Zena koja mene trenira jogu uskoro puni 60 - sezdeset godina!!!! pa vi ne mozete da zamislite sta ona moze da uradi! Nije da je nista ne boli, ali daleko je od klasicne babe koja jadikuje nad svojom sudbinom. Farba se u crveno, nosi moderne frizure i oblaci se moderno, sa ukusom. I ona ima pudlu /ne linja se i umiljata je i nema miris kao veliki psi/.
POGLEDAJTE FILM "THE SECRET". To je stvar o kojoj svi sve znamo, ali ovde je sve to receno i prikazano drugacije.
Za one koji zele to isto samo malo naucnije, detaljnije, neka pogledaju WHAT THE BLEEP DO WE KNOW i drugi WHAT THE BLEEP DO WE KNOW RABBIT HOLE !!!
Ostavite statistiku, ne kopajte po rezultatima, idite na kontrole, obavezno, sve uradite kako lekari kazu. Ja sam probala nevidjeno mnogo prirodnih prepearata, smatram da to sto je prirodno ne moze da skodi i da bude kontraindikovno sa lekovima.
Ne placite i ne jadikujte! To sto ne treba operacija, ne znaci da ce se bolest prosiriti. Bice lokalizovana tu gde jeste.
Uostalom, nema smrti bez sudjena dana, a mi ni ne znamo kada je taj dan!
PA STA DA RADIM U MEDJUVREMENU DOK NE DOJE TAJ SUDJENI DAN???-DA NARICEM I KUKAM I ZAPOMAZEM I UNISTAVAM I DRUGIMA I SEBI ZIVOTE? ILI CU ZIVETI ILI BOLJE ODMAH DA SE UBIJEM!
Zasto ne bih pokusala da eliminisem negativne misli, uzivam, pa dokle traje? Pa, boze, toliki ljudi pomrese na ovom svetu, pa sto sam ja vrednija od njih? Sto naravno ne znaci da ne treba ceniti svoj zivot. Treba biti zahvalan za svaki novi dan kada otvorite oci. KAZITE- HVALA UNIVERZUMU /KOME GOD HOCETE/ STO SAM ZIVA I ZDRAVA I STO MOGU .... ITD/...
Morate da verujete da ste vec ozdravili. Neka ta zena ode sa svojim muzem na veceru, neka ode u setnju, neka kupe psa, i ja ga imam, pravimo cirkus sa njim, neka promeni nesto u kuci, raspored, FENG SHUI recimo, neka gleda komedije, niti u jednom trenutku da ne misli o bolesti, nje /BOLESTI/ nema. Nema plakanja, nema kukanja, pogotovo pred decom /kolika god da su ta deca/.
Sebicno je da se cerka i njen decko toliko bave njenom bolescu.
Zena mora da se iscupa iz svega. Neka ide kod psihijatra da dobije adekvatnu terapiju, jer mislim da svi mi malo popadamo u depresivna stanja posle izvesnog vremena. Tu je i postmenopauza pretpostavljam, pa i da nema te dijagnoze, bilo bi problema zbog nespavanja i slicnih stvari.
Jedite normalno, setajte, idite na neku grupnu psihoterapiju gde ljudi imaju slicna iskustva, ako ce vam to pomoci. Ja ne volim da slusam kukanje i zato ne idem na grupne. Odem ponekad sama kod strucnjaka za Gestalt terapiju.
Zena o kojoj pricamo mora da se dogovori sa svojim muzem sta ce njih dvoje da urade i da se malo odmaknu od drugih, da uzivaju jedno u drugome, da pricaju o lepim stvarima, da nadju knjige, temu, posao, bilo sta sto ce ih okupirati da budu povezani u sadasnjem trenutku u kome je zena zdrava i buducem trenutku u kojem zena i dalje zivi zdrava!!!
PRESECITE SVE BRIGE!!! ODJEDNOM!!!
MOLIM VAS PROCITAJTE, ODNOSNO , POGLEDAJTE FILM "THE SECRET"!
I MOLIM VAS VERUJTE!!! AKO VERUJETE /NA PRIMER U BOGA/ VERUJTE I DALJE, ALI NA NACIN KAKO VAS NEKO KO JE TO NA NAUCNI NACIN OBRADIO, DA IMATE SLED MISLI KOJE CE VAS VODITI KROZ ZIVOT.

Uh, umorila sam se. Volim da pomognem sebi, ali i drugima. Mozemo i dalje da se dopisujemo. :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 146 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: