Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 146 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 07, 2008 2:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 02, 2008 8:04 pm
Postovi: 27
Ne bih da te plasim ali hitno kod ginekologa koji bi morao da uradi kolposkopiju isve neophodne briseve, posebno na HPV i eventualnu biopsiju. Dace Bog da sve bude dobro.

Mnogo srece i javi se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 12, 2008 2:53 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 21, 2008 1:08 am
Postovi: 94
Samo da se javim da je mama prosla 3 ciklusa HT na 21 dan i sve je odlicno podnela bukvalno nikakvih nus pojava nije imala cak joj ni kosa nije opala... Ovih 3 ciklusa je samo primala Carboplatinu u jacoj dozi.. Jedina nus pojava koja se pojavila je da je strasno anemicna, pije ampule gvozdja ali nikako ne moze da ga podigne pa su joj je sledeca HT pomerena za 31 dan. U medju vremenu treba da odradi skener da se vidi kako je odreagovala na HT, pa ce na konzilijum koji ce da odluci da li da se nastavi sa istom HT ili ce da menjaju ili dodaju jos neki citostatik uz carboplatinu. Inace po svemu sudeci primice 9 ciklusa HT, tj. prvo 6 pa ako sve protekne u najboljem redu posle ce da joj uvedu zracenje ili totalnu historektomiju u koliko je doslo do zadovoljavajuce regresije u tom delu i nakon toga postoperativno zracenje i jos 3 ciklusa HT tako nam je dr otprilike rekla. Sada nadamo se najboljem.
Bitno je da je mama pokretna, radi sve po kuci i odlicno se oseca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 12, 2008 4:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Mnogo mi je drago sto je mama dobro. Iz svega ranije napisanog, rekla bih da je ona jaka zena puna optimizma.

Dobro je sto spada u onu grupu koja i nema nekih nus pojava. Ja sam bila u srednjoj grupi sto se tice mucnina, ali sam zato sve presisala kada su u pitanju bolovi u kostima.

A sto se tice gvozdja, pa tu stvarno covek ne moze biti pametan. Neke zene su pile Tothemu i to je delovalo. Neke Ekomer, pa je i to delovalo. Nekima nije delovalo nista, tako da ja licno mislim da se organizam sam izbori sa anemijom. No, vredi sve pokusati.
Proci ce i to. Samo polako.

pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 10, 2008 3:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 21, 2008 1:08 am
Postovi: 94
Mama mi je lose jako..
Primila je 3 HT samo carboplatinu i trebala da ide na konzilijum,
a pre toga da opet odradi skener.. medjutim na IORS-u su joj zakazili i pored toga sto hitno mora tek za 15. decembar.. :evil:
Uspeli smo da sredimo da uradi odmah skener na klinickom.. i u nalazu radiologa iz klinickog je pisalo da je u odnosu na prethodni snimak, ovaj nalaz u blagoj progresiji :(

Inace u medjuvemenu je nju poceo da boli kuk, jedva se krece (imala je i ranije problema sa tim kukom zbog osteroporoze i velikog opterecenja na tu nogu s obzirom da zbog operacije aneurizme levu nogu slabije oseca), na skeneru koji je uradila u Klinickom se nista ne vidi u tom delu.

Sa tim snimkom odlazi na taj "mali" konzilijum i one dr su se totalno pogubile tamo, kazu da taj skener nije merodavan, kao ne mogu da uporede sa ovim prethodnim (iako je radiolog iz klinickog uspeo), i kao dace joj i cevrti ciklus da primi samo Carboplatinu i posalju je da radi ultra zvuk.. Inace kada smo pitali sto joj ne daju jacu neku HT, a ne samo jedan citostatik kada se vidi da ne deluje kako treba doktorke iz konzilijuma samo cute i kao neka nastavicemo sa tom istom jos jedan ciklus taj koji joj je zakazan stvarno ne razumem, sta treba da se desi pa da bi joj promenili terapiju :(

Na ultra zvuku koji je radila juce se vidi jedna meta promena na jetri koja je nesto vecih dimenzija nego ranije ali je druga promena koja se videla ranije nestala.. Trebala je da radi i snimak kostiju i tog kuka konkretno ali aparat ne radi trenutno tek u ponedeljak ce..

A cetvrtu HT Carboplatin-e nije primila jer je totalno anemicna i danas je primila transfuziju... i onda je dr koja je vodi rekla da ipak sacekaju snimak tog kuka tj. kostiju i veliki konzilijum koji ce valjda biti u ponedeljak-utorak.

Valjda ce joj dati tada neku jacu terapiju koja ce da deluje koliko-toliko jer od pocetka lecenja ovo kod moje mame sve ide traljavo.. prvo cekanje na skener, pa nagla progresija bolesti u samo mesec dana do cekanja skenera, pa posle prepisano samo zracenje i ako postoji prosirenje na jetri, pa posle sedam primljenih zracenja, prekid zracne terapije i primena HT iz samo jednog citostatika i to Carboplatin-e (za sta nam je odmah jedan onkolog rekao da sama Carboplatina vrlo tesko da ce da da efekta kod ovog tipa CA).

Nemam reci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 12, 2008 3:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 16, 2008 12:52 pm
Postovi: 5
Ivana 82
I moja majka je u slicnoj situaciji kao i tvoja s tim sto je primarni tumor na jajnicima pa je metastazirao na besiku trbusnu maramicu jetru pluca i ko zna gde do sada. Bolest je kasno otkrivena pre skoro 3 meseca pa konzilijumi pa operacija u stvari nije ni operisana samo otvorili zatvorili inoperabilno sa preporukom sistemske HT zakazana na IORS posle dva meseca primljena a slabo srce pa su i njoj odredili samo CBDCA, pre neki dan primila I dozu a dalje ce ambulantno valjda jednom mesecno
za sada se dobro oseca a za dalje videcemo mada je prognoza crna jer pored toga ima i ascites i pleuralni izliv
Citala sam tvoje postove od pocetka
veliki si borac


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 13, 2008 10:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 21, 2008 1:08 am
Postovi: 94
Ni mojoj mami nije srce bas najsjajnije ali nije ni preterano lose.. pa pretpostavljam da su joj mozda i zato da li samo CDDBA. Primila je tri terapije i na zalost nije delovalo sada ceka veliki konzilijum pa ce mo da vidimo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 19, 2008 5:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 16, 2008 12:52 pm
Postovi: 5
Moja mama je tek primila I dozu karboplatine dobro se oseca videcemo za dalje
ocajna je jer joj nisu dali i taxol a druge zene su to primile.
ima srcane aritmije i verovatno zbog godina i uznapredovalosti bolesti IV faza,ja bih rekla da su je definitivno otpisali


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 21, 2008 6:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 21, 2008 1:08 am
Postovi: 94
Severus da li je
lucidocellulare adenocarcinoma cervix HG3 NG3 hemiorezistentan?

Mamu posle celokupnog sacuvaj boze lecenja (kada moram tako da se izrazim, ali zaista je tako sto se i moglo videti iz mojih postova) posle samo 3 ciklusa samo CDDBA, hoce da otpisu (da li joj megace) i jos je lagali kako su joj primenili najjacu HT i kako nema HT na koju bi odreagovala itd.

Ocajna sam... sada jurim da je prebacim na WMA, tj. da ide u cetvrtak na njihov konzilijum a icice opet i na IORS fa probam nekako da im iskukumacem ili ne znam ni ja sta da joj daju neku jacu terapiju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak Grlica Materice- Hitno pomoc!
PostPoslato: Sub Avg 15, 2009 9:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jul 10, 2009 2:36 pm
Postovi: 229
prosto...severus mi je omiljeni/a lekar/ka na forumu...toliko zanimljivi postovi da nemam reci...

veliki pozdrav :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak Grlica Materice- Hitno pomoc!
PostPoslato: Uto Avg 18, 2009 8:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
jelenaa1985 je napisao:
prosto...severus mi je omiljeni/a lekar/ka na forumu...toliko zanimljivi postovi da nemam reci...

veliki pozdrav :lol: :lol: :lol:

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak Grlica Materice- Hitno pomoc!
PostPoslato: Sre Nov 02, 2016 12:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 01, 2016 12:41 am
Postovi: 1
Pozdrav!
Vidim da ima dr ovde, pa da ne bih otvarala novu temu, ako moze mala pomoc na ovoj.
Ako moze da mi se protumaci mamina dijagnoza, postavljena juce na konzilijumu u S. Kamenici:
Dijagnoze:
C53.9 neoplasma malignum cervicis uteri, non specificatum
Figo IIb
I10. Hypertensio arterialis essentialis (primaria)
St. post biopsiam PVU (07.09.2016.OB Zrenjanin)

Nalaz
Ph nalaz biopsije PVU i ECC: Carcinoma planocellulare infiltrativum

Ginekoloski nalaz: spoljne genitalije uobicajenog izgleda za dob i paritet umrljana svezom krvlju. Pod spekulima:u vagini srednja kolicina sukrvavog sekreta-sveze krvi, grlic tumorski destruisan, kraterasto sa propagacijom na prednji i zadnji forniks. Palpatorno:vagina prolazna za 2pp,glatkih i elasticnih zidova, grlic kraterasto tumorski izmenjen, razmeksan, propagacija na vaginalne sudove. U predelu adneksalnih loza nema palpabilnih tumefakcija. Rektalnim nalazom infiltracija desnih parametrija do karlicnog zida. Leva parametrija zauzeta i skracena.

Zanima me svaka informacija koju mogu da dobijem, svako znacenje i pojasnjenje bi mi puno znacilo. Ja zbog trudnoce nisam ulazila na odeljenje, zbog zracenja najvise, a mama je bila pod stresom pa nije ni pitala da joj objasne. Ako mozete da mi kazete koji je stadijum, i sta znaci, koji je stepen izlečenja, do neba cu vam biti zahvalna!
Hvala najlepse,
Kristina


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 146 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: