Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: micca
PostPoslato: Pon Dec 24, 2007 10:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2007 12:48 am
Postovi: 36
SVAKI STADIJUM RAKA IZLECIV?
Hajde sada to malo i opisi,posto vidim tj. konstatujem iz tvog posta da si toliko uverena u to pa me zivo zanima na koji nacin izleciti 4-ti stadijum recimo raka kostiju,koze,limfnih zlezda.???...Kad vec kazes da je svaki izleciv,pa znas li onda na koji nacin.Nemoj samo o tome da ce molitva i vera da povuku rak sa koze recimo...Nego daj konkretno primer,a da je pri tome "MEDICINA" digla ruke i poslala na simptomatsku terapiju tog i tog coveke,zenu nebitno....Bilo bi mi drago da nesto novo saznam eto!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 25, 2007 1:14 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 12:59 pm
Postovi: 253
Lokacija: Beograd
Posto ne mogu i necu na forumu,a i inace da iznosim imena ljudi bez njihove saglasnosti..hajde ovako,Marija J(1949).,osteosarkom sa metestazama na plucima,simptomatska terapija...Lecena na institutu za onkologiju i radiologiju(1999-2004).Pustena da umre 2005.2006!Zdrava.Vernic!aKako,da li je to naknadno dejstvo terapije,imunoloski mehanizam...,cudo,ne znam!Volela bih da znam!Petar C(1926).Na institutu za Onkologiju i radiologiju 1999.ca recti,meta na jetri potvrdjeno i ph nalazom!Inoperabilan!Upucen na radioterapiju,od 36,otisao na 3,zbog teskih nezeljenih dejstava krvarenje,bol,samoinicijativno prekinuo terapiju.koristio citostatik nabavljen u iz Rusije(ne smem da navedem naziv zbog moguce zlouptrebe,kod nas nije registrovan...)Ziv i zdrav i sada,videla sam ga pre par danaSnezana T(1958.)(1991.)invazivni karcinom dojke,metastaze na plucima i jetri.Prognoza 6 meseci(standardni hemoterapijski protokol,makrobioticka ishrana.15 godina bez recidiva.Preminula prosle godine od invazivnog ca mozga koji se prvi put ispoljio kao jak bol u ceonom predelu,usla je u komu i preminula posle 38 sati ne budeci se.Nije osecala nikakve smetnje,prosto,tumor je prokrvario i posto je krvarenje bilo prejako,nije se moglo nista.Ne zna se da li je to bilo meta,ili primarni tu mozga...Zao mi je sto na ovaj nacin pisem o ovim ljudima,svi su mi jako dragi,a ako neko nihov cita ovaj forum,neka mi ne zameri,zelela sam da pomognem... Ovo troje su ljudi koje sam odabrala u nadai se da se niko od njih ne bi ljutio. Svi ovi ljudi i svi za koje znam su leceni i standarsnim,konvencionalnim metodama.... Niko od njih nije izgubio optimizam!Znam ih mnogo,ali bih morala DA NABAVIM BAR USMENU SAGLASNOST,OVAKO SE OSECAM KAO DA IH IZDAJEM DA BIH ONO STO SAM VIDELA OPRAVDALA!

_________________
Sve prolazi,samo dela ljubavi ostaju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 25, 2007 11:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2007 12:48 am
Postovi: 36
Ili tu autosugestija odradi pola posla ili su neki ljudi jednostavno predodredjeni za bozije cudo,ne znam ali kad je neko u zavrsnoj fazi zlocudne bolesti (budimo realni) sanse da ozdravi su i vise od minimuma tj manje.Ali eto ako takva cuda postoje zao mi je sto nisu namanjena svim ljudima,nego nazovi izabranim ili kako vec.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Rezultati cervikalnog brisa
PostPoslato: Uto Dec 25, 2007 8:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Draga micaaaa,

Eto stigose i rezulati cervikalnog brisa. Imam proteus mirabilis u manjem broju. Doktor je rekao da koristim Betadin vaginalete, a nakon toga FitoVag.

Citala sam da su vaginalne infekcije vrlo ceste u menopauzi. Da li postoji nesto da se to spreci?
Pretpostavljam da svega toga nece biti kad krenem sa vaginalnim estrogenskim flasterima.

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 02, 2008 8:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 12:59 pm
Postovi: 253
Lokacija: Beograd
Draga Evi,Proteus je bakt.koja normalno zivi u debelom crevu,a kako je analni ptvor blizu vagine,zbog dobre sredine koja tu vlada,i oslabljenog imuniteta,pormecene ravnoteze u vagini,sto zbog hormona,sto zbo ht,razmnozi se gde mu mesto nije... :D vaginalete su prava terapija.Verovatno je radjen i antibiogram...Bice bolje svakako kad pocnete sa flastercicima,a do tada redovno radite briseve...,i poboljsavajte imunitet!E,da pijte jogurt Danone aktivia,a ako Vam je preskup,Viva plus!Odlicno uticu na crevnu floru(sadrze "dobre "bakterije0,a nece izazvati opstipacije.(naravno to nece izleciti infekciju koju trenutno imate,ali ce pomoci da se i u digestivnom traktu vrati ravnoteza koja je narusena,a ako je u pitanju neki agresivniji soj proteusa,da mu se smanji broj na prirodan nacin..,)Srecna Nova godina!!!

_________________
Sve prolazi,samo dela ljubavi ostaju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Lubrikanti
PostPoslato: Sre Jan 02, 2008 8:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Draga micaaaa,
Na forumu Ginekologija, Majmunche (ona inace zivi u inostranstvu) mi je dala nazive nekoliko lubrikanata koji se koriste kod postojanja suve vagine (lubrikanti nemaju estrogene) i zamislite, kada sam krenula da se raspitujem po nasim apotekama, ispostavilo se je da u Srbiji takve stvari ne postoje. Kao da zenama u menopauzi (vestackoj ili prirodnoj) seks vise nije potreban. Kao da vise i nisu zene! Cinjenica je da ja jos uvek nemam ni "S" od seksa, ali ne znaci da do toga nece doci u skorije vreme.

Moram da priznam da me poprilicno zabrinjava ovako nizak libido (u stvari 0 od libida) pogotovo zato sto znam da je estrogen taj koji je zaduzen za seksualnu zelju. Doduse, jos uvek pijem i antidepresiv Zoloft koji dovodi do seksualne disfunkcije pa se sve nesto tesim da ce se stvari znacajno promeniti u skorije vreme.

No, pustimo da vreme odradi svoje!

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 02, 2008 9:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 12:59 pm
Postovi: 253
Lokacija: Beograd
Sada,sto se lubrikanta tice,pre nego sto se proteus izleci,nista,nemojte povecavati vlaznost...To je kratkotrajno.Posle toga,kantarionovo ulje za unutrasnju upotrebu(ima manje neprijatan miris nego ono za spoljasnju),ili maslinovo ulje...,naravno uz pregled lekara...Ima i kod nas nekih lubr. bez estrogena,ali ne znam tacan naziv,pa cu gledati da se sutra raspitam...Sto se sexa tice,zelja ce se vratiti spontano,tek posle nekog vremena,a sada je Vi malo pogurajte.Pa iako Vam nije do toga,Vasem muzu svakako jeste,a ni Vama ne moze bas da bude lose od istog! :D Prosli ste gadne faze,sad na depilaciju nogu :D ,kantarion ulje za pocetak,pa normalan zivot!Kakav Zoloft,estrogeni i ostalo,naravno da uticu,ali je 90% u Vasoj glavi!Pogledajte i pp!

_________________
Sve prolazi,samo dela ljubavi ostaju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 06, 2008 2:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 05, 2008 6:18 am
Postovi: 27
imam jedno pitanje u vezi karcinoma debelog creva
stvar je u tome sto ne verujem nasim lekarima
pa zato pitam

iako jos uvek nisu uradjene sve analize, sumnja se da moja baka ima tumor(maligni) na debelom crevu
lekar je rekao da je potrebno jos uraditi kolonoskopiju i biopsiju
ali je rekao i sledece:
ukoliko debelo crevo nije cisto, kolonoskopija se ne moze uraditi dobro i onda nista od kolonoskopije!!!!
a takodje, ako nije cista sredina koja se operise, mi cemo morati da joj napravimo privremeni anus na stomaku
sa ovom izjavom mi nije sve jasno:
jasno mi je da debelo crevo i zbog kolonoskopije, i zbog biopsije a narocito zbog operacije mora biti cisto, to znaju i vrapci na grani
ali mi nije jasno zasto bi lekar dopustio da se kolonoskopija uradi, a da sredina ne bude cista?!!!
ona vec 7 dana prima hranu na infuziju nista ne jede i ne pije vodu(iako ima potrebu za hranom i vodom), i ima stolicu, dakle cisti se
moje pitanje vama je sledece:
Da li oni treba da urade klistiranje i da joj daju neke laksative da se ocisti
i da li ja imam prava da to trazim lekaru
opet kazem jer je rekao da ako sredina(tj crevo )nije cisto putem kolonoskopje nista se ne moze videti!-ali zasto to dopustiti?
imam osecaj da posto je stara, sve njih boli uvo.

hvala unapred, mnogo bi mi znacio odgovor:
da li je u slucajevima kao sto je ovaj dozvoljeno koriscenje klizme i laksativa radi ciscenja i pripreme creva za kolonoskopiju

jako sam zabrinuta :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 06, 2008 3:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
ajasofia je napisao:
imam jedno pitanje u vezi karcinoma debelog creva
stvar je u tome sto ne verujem nasim lekarima
pa zato pitam

iako jos uvek nisu uradjene sve analize, sumnja se da moja baka ima tumor(maligni) na debelom crevu
lekar je rekao da je potrebno jos uraditi kolonoskopiju i biopsiju
ali je rekao i sledece:
ukoliko debelo crevo nije cisto, kolonoskopija se ne moze uraditi dobro i onda nista od kolonoskopije!!!!
a takodje, ako nije cista sredina koja se operise, mi cemo morati da joj napravimo privremeni anus na stomaku
sa ovom izjavom mi nije sve jasno:
jasno mi je da debelo crevo i zbog kolonoskopije, i zbog biopsije a narocito zbog operacije mora biti cisto, to znaju i vrapci na grani
ali mi nije jasno zasto bi lekar dopustio da se kolonoskopija uradi, a da sredina ne bude cista?!!!
ona vec 7 dana prima hranu na infuziju nista ne jede i ne pije vodu(iako ima potrebu za hranom i vodom), i ima stolicu, dakle cisti se
moje pitanje vama je sledece:
Da li oni treba da urade klistiranje i da joj daju neke laksative da se ocisti
i da li ja imam prava da to trazim lekaru
opet kazem jer je rekao da ako sredina(tj crevo )nije cisto putem kolonoskopje nista se ne moze videti!-ali zasto to dopustiti?
imam osecaj da posto je stara, sve njih boli uvo.

hvala unapred, mnogo bi mi znacio odgovor:
da li je u slucajevima kao sto je ovaj dozvoljeno koriscenje klizme i laksativa radi ciscenja i pripreme creva za kolonoskopiju

jako sam zabrinuta :(


Koliko vasa baka ima godina i kojim simptomima se bolest ispoljava??Posto navodite da je vasa baka stara da li ima pridruzena internisticka oboljenja:Bolesti srca,pluca,jetre,bubrega ,dijabetes,prelezanu apopleksiju i bilo sta od navedenog.I nemojte da prejudicirate da ima karcinom jer bez kolonoskopije i biopsije je sve "gledanje u pasulj".Naravno da ce se pre kolonoskopije debelo crevo ocistiti od fekalnih masa da bi nalaz bio kvalitetan .Isto se radi i u elektivnoj hirurgiji kolona kada se vrsi ciscenje kolona uz antibiotsku profilaksu,da bi se smanjio rizik od infektivnih postoperativnih komplikacija.Inace u urgentnoj hirurgiji kolona (kada se pacijent operise iz vitalne ugrozenosti) postoperativna smrtnost je i do 30%.A kod karcinoma debelog creva samo dva vida njegovog ispoljavanja su urgentna stanja kod kojih se pacijent neodlozno operise:okluzivni i perforativni karcinom.Svi ostali slucajevi prolaze standardni dijagnosticki protokol.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 06, 2008 5:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 05, 2008 6:18 am
Postovi: 27
severus je napisao:
ajasofia je napisao:
imam jedno pitanje u vezi karcinoma debelog creva
stvar je u tome sto ne verujem nasim lekarima
pa zato pitam

iako jos uvek nisu uradjene sve analize, sumnja se da moja baka ima tumor(maligni) na debelom crevu
lekar je rekao da je potrebno jos uraditi kolonoskopiju i biopsiju
ali je rekao i sledece:
ukoliko debelo crevo nije cisto, kolonoskopija se ne moze uraditi dobro i onda nista od kolonoskopije!!!!
a takodje, ako nije cista sredina koja se operise, mi cemo morati da joj napravimo privremeni anus na stomaku
sa ovom izjavom mi nije sve jasno:
jasno mi je da debelo crevo i zbog kolonoskopije, i zbog biopsije a narocito zbog operacije mora biti cisto, to znaju i vrapci na grani
ali mi nije jasno zasto bi lekar dopustio da se kolonoskopija uradi, a da sredina ne bude cista?!!!
ona vec 7 dana prima hranu na infuziju nista ne jede i ne pije vodu(iako ima potrebu za hranom i vodom), i ima stolicu, dakle cisti se
moje pitanje vama je sledece:
Da li oni treba da urade klistiranje i da joj daju neke laksative da se ocisti
i da li ja imam prava da to trazim lekaru
opet kazem jer je rekao da ako sredina(tj crevo )nije cisto putem kolonoskopje nista se ne moze videti!-ali zasto to dopustiti?
imam osecaj da posto je stara, sve njih boli uvo.

hvala unapred, mnogo bi mi znacio odgovor:
da li je u slucajevima kao sto je ovaj dozvoljeno koriscenje klizme i laksativa radi ciscenja i pripreme creva za kolonoskopiju

jako sam zabrinuta :(


Koliko vasa baka ima godina i kojim simptomima se bolest ispoljava??Posto navodite da je vasa baka stara da li ima pridruzena internisticka oboljenja:Bolesti srca,pluca,jetre,bubrega ,dijabetes,prelezanu apopleksiju i bilo sta od navedenog.I nemojte da prejudicirate da ima karcinom jer bez kolonoskopije i biopsije je sve "gledanje u pasulj".Naravno da ce se pre kolonoskopije debelo crevo ocistiti od fekalnih masa da bi nalaz bio kvalitetan .Isto se radi i u elektivnoj hirurgiji kolona kada se vrsi ciscenje kolona uz antibiotsku profilaksu,da bi se smanjio rizik od infektivnih postoperativnih komplikacija.Inace u urgentnoj hirurgiji kolona (kada se pacijent operise iz vitalne ugrozenosti) postoperativna smrtnost je i do 30%.A kod karcinoma debelog creva samo dva vida njegovog ispoljavanja su urgentna stanja kod kojih se pacijent neodlozno operise:okluzivni i perforativni karcinom.Svi ostali slucajevi prolaze standardni dijagnosticki protokol.


prvo hvala na odgovoru

moja baka je pre par dana napunila 85 godina
simptomi su bili sledeci:
28.decembra je osetila bol u predelu celog trbuha, osecala je i nagon za povracanjem
povratila je 2 puta, cistu vodu, bez krvi
u stolici nije ni tada, a ni do tada bilo krvi
imala je problema sa zatvorom, ali smo to uspesno resavali lekovima i cajevima
dakle problem ovog tipa se prvi put javio ovog 28. decembra

te veceri 28 u jednoj privatnoj klinici
je dobila terapiju kao da ima cir,(samo da dodam da joj je stomak bio mekan)
i bilo joj je malo bolje, ali je i dalje povracala-opet vodu
30.decembra ujutru joj je u ustima bila sukrvica(kao da je pila kafu)
i imala je nekontrolisanu stolicu(izgleda kao talog od kafe)-to se tada prvi put desilo, nikada do tada nije imala krvi u stolici niti stolicu takvog izgleda i nikada do tada nije bilo sukrvice u ustima
nakon toga je odvezena u urgentni centar i od tada je na infuziji
preko infuzije prima hranu i sve potrebno i ima stolicu iako nista ne jede-tj cisti se.

dijagnoza je bila "pocetak spleta creva"-odnosno ileus-nadam se da sam dobro napisala
i rekli su nam da posto je bio pocetak-nije potrebna operacija
tumor i cir na zelucu su odbacili nakon pregleda zeluca sondom.
lekari su 90 procenata sigurni nakon uradjenih dosadasnjih analiza(nije uradjena kolonoskopija i biopsija) da je u pitanju maligni tumor na debelom crevu i da je on doveo do pocetka spleta creva(znam da nije strucni izraz, ali ja vam samo prenosim kako mi je receno)
Nema bolesti jetre i bubrega, bolesti pluca takodje nema(pre 2 godine je imala vodu u plucima, ali nema vise tih problema), dijabetes takodje nema

ona je srcani bolesnik, ima anginu pektoris-od lekova pije:
1.enalapril - 20 mg - 2 puta dnevno
2.dilacor - 0.25mg- jednom dnevno, pauza subotom i nedeljom
3.monizol - 20mg- 2 puta dnevno
4.kavrilex -12.5 mg- pola tablete 2 puta dnevno
5.trental - 2 puta dnevno
6.lasix - 40mg- 1 dnevno
unapred se izvinjavam ako sam nesto propustila da napisem jer sam laik sto se tice ovoga.

njen otac je umro od raka na zeludcu kao i rodjeni brat.
ona sve do sada nije pokazivala ove simptome, niti je imala probleme ovog tipa osim problema sa neredovnom stolicom(desvalo se da 2, 3 dana ima problema-ili nema stolicu ili ide otezano, pa se to posle resi)

nadam se da nisam bila konfuzna, ako sam nesto propustila ili nisam jasno napisala unapred se izvinjavam jer sam laik

interesuje me dakle zasto mi je lekar rekao da nemoze uraditi kolonoskopiju ako sredina nije cista, tj zasto dozvoliti da sredina ne bude cista-moja logika mi dozvoljava da mislim da bi klizma i laksativi mogli pomoci?
kao i da li joj moze skoditi sto je od 30 decembra na infuziji sve do danas?

njeno stanje je stabilno, tj dobro se oseca, nema bolove, samo oseca strasnu glad, tako da cekamo dodatne analize

lekar nam je rekao da ukoliko ima rak, ako je ne operisemo, docice ponovo do ileusa-i tada je operacija neizbezna...

Ja sam veoma uplasena jer su lekari gde ona lezi veoma neljubazni i informacije im uzimamo na kasicicu

hvala puno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 06, 2008 5:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 05, 2008 6:18 am
Postovi: 27
zaboravih da napisem da pije i andol 100 za cirkulaciju; jedna tableta pre podne

i baka mi je uprkos svojim godinama "vitalna" radi kucne poslove, krece se, cita novine...da ne pomislite da ima toliko godina!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Baka
PostPoslato: Ned Jan 06, 2008 6:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Draga Aja,

Dirnula mi je tvoja briga za baku. Vidi se da je zaista volis. I ja imam poseban odnos prema mojoj baki posto sam sa njjom zivela do svoje sedme godine. Roditelji su me ostavili kada sam imala 6 meseci i otisli da rade u inostranstvo, tako da je meni baka mnogo vise od bake.
Zelim ti da se baka oporavi i da provedes sa njom jos mnogo lepih trenutaka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 06, 2008 6:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 05, 2008 6:18 am
Postovi: 27
hvala evelina, tresem se od brige
ovde cim neko ima vise od 70 god otpisu ga
kao da covek nije ljudsko bice kad ostari:(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Baka
PostPoslato: Ned Jan 06, 2008 6:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Na zalost, mislim da si delimicno u pravu! Ovde vrlo cesto otpisu i one koji su mladji, ali sve je to rezultat naseg dugogodisnjeg propadanja!

Znam da ti je tesko, ali pokusaj da ne razmisljas unapred. Sta je prvo na redu sta treba da se obavi da bi se videlo sta je sa bakom? Ako je zakazano neko snimanje tada u glavi imas samo taj dan, ali ne razmisljaj o rezultatu pretrage. O tome razmisljaj tek kada vam ga lekari saopste. Iskidaces se od brige.
Svaki puta kada se cujem sa bakom (ona zivi u Hrvatskoj) ja umirem od brige. Osetim pritisak u grudima kada joj nije dobro. Slusam promene u njenom glasu da bih znala kako je.
Dok se nisam razbolela proslog marta isla sam po 5 puta godisnje kod bake i mnogo mi nedostaje. Eto, ja imam 41 godinu i obolela sam od raka. Sta je sudbina?! Mislim da bi mojoj baki srce prepuklo da zna za to. Cak sam otisla letos kod nje na par dana i prvi puta sam bila zahvalna Bogu sto baka ne vidi dobro jer bi u protivnom primetila da imam periku, da nemam ni obrve ni trepavice.
Poljubi baku i zelim joj svako dobro


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 06, 2008 7:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
@ajasofia
Kada bi svi na ovom forumu bili kao ti uopste ne bi bilo nedoumica.Vidis tvoja baka nije da nema problema sa srcem.Ima ih.I to ozbiljnih.Angina pektoris,"voda u plucima"i citava izdeklamovana terapija ukazuju na insuficijenciju srca i to uznapredovalu.E sad to sto je ona sa svojih 85 godina vitalna to je sto terapija deluje,ali vratimo se na citavu pricu o tumoru.Podatak da je ona povracala krv (ali nisam siguran da sam najbolje razumeo da li je i ta "sukrvica" koja je izlazila na usta ista onakva kakva je bila stolica)i da je imala stolicu kao talog od kafe ukazuje da se krvarenje odigralo distalno od Treitzovog ligamenta odnosno distalno od prelaska duodenuma u jejunum jer krv u dodiru sa zeludacnom kiselinom zbog oksidacije gvozdja prelazi u tu crnu masu koja se zove melena.Oboljenje zeluca je iskljuceno gastroskopijom, a bezbolniji nacin pregleda kolona u vidu irigografije je apsolutno kontraindikovanjer kontrast moze da zastane na mestu okluzije i provocira perforaciju.Pa kolonoskopija ostaje jedino resenje.Inace obzirom da izbacuje nesto per rectum znaci da je u fazi subokluzije i da se cak i da je tumor u pitanju jer bas nece tako brzo da naraste i napravi okluziju,a kod pravog ileusa cak i gasovi ne mogu da prodju.
Sto se tice tumora njih ima raznoraznih i ono sto mnogi zaboravljaju nego pocnu sa panikom pre vremena je da postoje i benigni tumori.
Postupak lekara je odlican iz dva razloga:
1.Stariju zenu,sa srcanom insuficijencijom klistirati i davati joj laksative sa izlaganjem fizickom naporu(trcanje svaki cas u toalet i naprezanja abdominalne prese u toku akta defekacije) moze samo stetu da napravi pa,uz srcanu insuficijenciju i intestinalnu subokluziju uvesti zenu u akutni edem pluca i eto jos gore nevolje.
2.Kada laksativi pokrenu tecnost u creva ,ili kada se ista ubrizga putem klizme podize se pritisak u lumenu creva pacijentu koji vec ima odredjeni stepen intestinalne kongestije zbog srcane insuficijencije,izaziva se kolaps venskih sudova i pravi se klasican patoanatomski trijas :ishemija,nekroza i perforacija.A onda ide septicki peritoneitis a sa ovakvim stanjem srca i pored svih mera intenzivnog lecenja prognoza je nikakva.
Inace pacijenti sa ovakvim srcanim oboljenjem su pod velikim rizikom kod operativnog zahvata zbog uvodjenja u opstu anesteziju i posle u postoperativnom toku ali nema drugog izlaza.
Sve najbolje i nadam se da ce baka biti dobro.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: